Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Maybeoneday, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

ilgili bir belge imzalamıştık.(Amerikan Askerliği). Geçen yine bir Green Cardlı arkadaş Amerika’ya geldiğimiz zaman da askerlik ofisine kayıt olmamız gerektiğini orda da işlem yapmamız gerektiğini söyledi. Eğer bunu

Merhaba evet dedikleri doğru , eğer 25 yaşından önce Amerika'ya giriş yapıp askerliğe( Selective Service) kayıt olmadıysanız geçmiş olsun vatandaşlık başvurunuz kabul olmuyor ve çok uğraştırıyorlar.

• @dantés başarılar bol şanslar 👏🏻

• @doki-arlington Çok teşekkür ederim. konsoloslukta bunla ilgili bişey söylemediler. Sadece bir kağıt imzalamıştık. Şuanda şok oldum resmen. Ben ilk girişimde 25 in içindeydim yani gün alıyordum ama doldurmamıştım. Yani şuanda birkaç yol sonra başvurumu kabul etmeyecekler mi? Çok mu geç artık?

• @yonca_2020 Merhaba teşekkür ederim. İnşallah gerçekten böyle bişey yoktur. Bütün emeğimiz çöp olacak resmen. Ama postun altına yorum yapan diğer arkadaş var demiş. Bende ne düşüneceğimi bilmiyorum. O kadar yıl boşa mı gidecek 😞

• ⭐⭐⭐

@Maybeoneday, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@yonca_2020 Merhaba teşekkür ederim. İnşallah gerçekten böyle bişey yoktur. Bütün emeğimiz çöp olacak resmen. Ama postun altına yorum yapan diğer arkadaş var demiş. Bende ne düşüneceğimi bilmiyorum. O kadar yıl boşa mı gidecek 😞

Vatandaşlık talebiniz bu yüzden %100 red edilecek diye bir şey yok. Başvurunuz sırasında bu konu size sorun çıkartıp başınızı ağrıtabilir. Belki hiç umursamazlar. Yani sizin başvuru evraklarınızı inceleyecek memurun ruh hali, tavrı belirler.

"Benim bundan haberim yoktu" kısmına gelirsek: DS260 formunu tamamlayıp submit ettiğiniz sayfada 25 yaş altı için askerlikle ilgili bir uyarı PDF'i çıkıyor. Bu PDF'i açıp okumadan ve onaylamadan DS260'ı göndermenize izin vermiyor. Bu PDF'i açtığınız anda askerlikle ilgili ve yapmanız gereken bilgileri okuduğunuzu ve anladığınızı kabul etmiş oluyorsunuz. Yani kimse bana söylemedi, vay ben bunu bilmiyordum, vay benim haberim yoktu mazereti geçerli değil.

• @Maybeoneday, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@doki-arlington Çok teşekkür ederim. konsoloslukta bunla ilgili bişey söylemediler. Sadece bir kağıt imzalamıştık. Şuanda şok oldum resmen. Ben ilk girişimde 25 in içindeydim yani gün alıyordum ama doldurmamıştım. Yani şuanda birkaç yol sonra başvurumu kabul etmeyecekler mi? Çok mu geç artık?

Birebir tecrübe ettiğim için çok eminim , eğer 25 yaşından önce Amerika'ya giriş yapıp askerliğe (Selective Service) kayıt yaptırmadıysan anında red veriyorlar , çünkü başvuruda direk Selective Service numarası istiyorlar , sanırsam avukat tutup USCİS'e dava açabilirsiniz haberim yoktu diye ana süreç baya uzun sürüyor haberiniz olsun.

• @doki-arlington cok onemli bir bilgi.

• @ceronimo @gucarslan sanırım bununla alakalı kararda açıklandı..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berk-Şendil evet, Build Back Better Act onaylandı.
    şimdi sira senato'dan geçmesinde.

• @gucarslan senatodan geçtikten sonra hepimiz kavuşuyor muyuz vizelerimize? 🙂

• @gucarslan merhabalar senato oylama tarihi ne zaman bilginiz varmı?? Aralık diye biliyorum ama tam tarih varmıdır

• Merhaba ben dv 2021 lottery kazananlarındanım fakat kcc den hala mail gelmedi . Bi seneyi aştı bu süre muhtemelen dava sonuçlanana kadar bekleyeceğim. Turist vizem de mevcut Bu süreçte turist olarak amerikaya gidebilirmiyim . Çünkü daha önce ds 260 formunu doldurdum .ülke girişinde herhangi bir sorun yaşarmıyım? Bilgisi olan bana yardımcı olabilirmi lütfen🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@mahmutkucukyildiz DV2021 için mali yıl sona erdi. Turist vizeniz ile sorunsuzca giriş yapabilirsiniz.

• Selamlar

build back better act dava açmamış dv2021 talihlilerini de kapsayacak mı? Görüşleriniz nedir bu konuda? Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@Kubilay-Kahriman Davadan bağımsız bir konu o. Herkesi kapsayacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berk-Şendil bunun için net bi' şey söyleyemiyoruz elbette. nasıl ve ne şekilde işleme girecek bilmiyoruz henüz.
    beklentimiz bu elbette

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Senay-VATANSEVER tam tarihi ben de net bilmiyorum ne yazık ki.

• @Sono tekrardan merhaba. Peki bizleri mülakata çağırma durumları olur mu. Sonuçta bir dava açıldı o davanın sonucunun ne olacağı belli değil ve bizler mağdur olduk. Sizce ne yapmalıyız.bu konuda bilginiz varmı

• ⭐⭐⭐

@mahmutkucukyildiz Davalar sonuçlandı ve davacı olanlar için yaklaşık 7000 adet vize rezerv edildi.

Bunun dışında, yakın zamanda Temsilciler Meclisi'nden geçen ve Senato'ya giden "Build Back Better Act" ile geriye dönük tüm kullanılmayan vizelerin talihlilere dağıtılması mümkün olabilir. Bu yüzden forumu yoğun şekilde takip edin.

• @Sono, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

"Build Back Better Act"

Tekrardan merhaba. Öncelikle geri dönüşleriniz için size ayrıca teşekkür ederim. Ben maalesef davaya katılamadım. Bu sonuçtan yararlanmam pek mümkün değil dimi? "Build Back Better Act" Bu davanın sonucuna göre mi hareket etmeliyim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |