Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@umtcndgrmnc, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

erak ettiğim kontrol

ilk ricam sürecinizi imzanıza taşımanız olacak 🙂

merhaba. evrak talepleri şuan dediğiniz gibi 8000lerde. size de kısa süre sonra gelmiş olur, KCC bu ara hızlı çalışıyor 🙂 ve evet, bahsettiğiniz mailden gelecek talebiniz. bazı arkadaşlarda junk/önemsiz mail klasörüne de düştüğü oldu. o kısmı da kontrol etmeyi unutmayın. bu arada DV2021 talihlileri olarak bir telegram grubumuz var, eğer dahil değilseniz ve katılmak isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz. sürecinizde bol şans..

telegram user = gucarslan

• @gucarslan

Teşekkür ederim cevabınız için. Bilmiyordum bi yardımlaşma sayfası kurduğunuzu ben de katılmak isterim tabii iletişime geçerim en kısa zamanda.

• @umtcndgrmnc Profilinizdeki imzanızı da güncellemenizi tavsiye ederim.

• Tavsiye!

Özellikle önceki mülakatlar ve süreçler konusunda deneyimli olan arkadaşlara bir sorum olacak.

DS260'ı Temmuz ayı içinde doldurup göndermiştim(Ekim'e kadar beklemenin çok uzun olacağını düşünerek). Eylül başında ise evrak talebi aldım belgelerim hazır ama henüz göndermedim. Nedeni ise; eğer bir terslik çıkmazsa 4 Ekim tarihinde evleneceğim. İlk etapta benim önceden gidip hanımı sonradan yanıma alma fikrim vardı ama bu işin uzayabileceğine dair paylaşımlar gördüm forumda bundan dolayı birlikte gitme fikrini düşünmeye başladım. DV2021 için mülakatların başlamasına görünen o ki daha var. Bu aşamada bana ne tavsiye edersiniz? Belgeleri yollayıp süreci devam ettireyim mi yoksa evlenmeyi mi bekleyeyim. Her iki durumda da DS260'ı açtırmam ve güncellemem gerekecek.

Öneri istiyorum.

Teşekkürler.

• ⭐⭐

@Fethi-Çağlar
    Mülakatlar ekimde başlasa bile (ki düşük ihtimal) size sıra gelmesi Ocak ayını bulur. Bence evrak göndermeyin, önce nikahınızı ( ilk fırsatta hatta düğünü falan beklemeden) yapın ve form açtırıp eşinizi ekleyin.
    Eşinizi mülakata dahil etmezseniz, siz ABD deyken ona sonradan green kart çıkarmanız hem uzun hem masraflı olacaktır.

• ⭐⭐⭐

@goblis, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Fethi-Çağlar
    Mülakatlar ekimde başlasa bile (ki düşük ihtimal) size sıra gelmesi Ocak ayını bulur. Bence evrak göndermeyin, önce nikahınızı ( ilk fırsatta hatta düğünü falan beklemeden) yapın ve form açtırıp eşinizi ekleyin.
    Eşinizi mülakata dahil etmezseniz, siz ABD deyken ona sonradan green kart çıkarmanız hem uzun hem masraflı olacaktır.

Forumdaki evlilik konusunda soyle bir öneri de var:

“Green Card’i aldıktan sonra, mali yıl kapanmadan konsolosluk ile iletişime geçip eşiniz icin de talep edebilirsiniz.”

Bunun dezavantajı nedir? Vize kalmama ihtimali dışında. @crazycells

Ekleme: Tam metni soyle:

“Bunun disinda siz mulakatinizi yaptiktan ve vizenizi aldiktan sonra evlenirseniz, sizin icinde bulundugunuz DV sureci devam ediyorsa (yani Eylul sonuna kadar evlenmeniz durumunda ve ayrica ABD'ye ilk girisinizi yapmamissaniz), esiniz icin konsolosluga basvuru yapip ona mulakat tarihi ve vize alabilirsiniz.”

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Bunun dezavantajı nedir?

Eger son aylara birakmazsaniz bir sakincasi yok, ama zaten mulakat tarihi almamissa su an evlenip surece oyle devam etmesini tavsiye ederim. Eger evlilik zamani belli olmasaydi ya da cok gec olsaydi o durumda tek basina surece devam etmek de mumkun olurdu...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fethi-Çağlar sayin @goblis 'e katiliyorum.

Hatta evlendikten sonra esinize bir form doldurun, kendi formunuzu da guncelleyin; sonrasinda ise hic KCC'den ekstra email beklemeden kendinizin ve esinizin evraklarini o email'e cevap olarak gonderin.

• @crazycells kendi formumu açtırıp add applicant diyerek eşimi eklemem gerekiyor değil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fethi-Çağlar, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells kendi formumu açtırıp add applicant diyerek eşimi eklemem gerekiyor değil mi?

Evet, fakat eger formu gonderdiyseniz yeni bir kisi eklemenize izin vermeyebilir, boyle bir durumda KCC'ye kisi bilgilerini verip onlarin yeni bir form acmasini beklemelisiniz.

Fakat kesinlikle once dediginiz gibi eklemeyi deneyin, eger eklenirse zaten KCC'ye sadece kendi formunuzu actirmaniz yetecek...

• @crazycells Peki medeni durumunu daha düzeltmeden eşini eklemesi sıkıntı yaratmaz mı? Ya da önce medeni durumunu düzeltmek zorunlu değil mi?

• @goblis "Mülakatlar ekimde başlasa bile size sıra gelmesi Ocak ayını bulur" ifadesini kullanmışsınız, ekimde açılması mümkün mü? zaten aralıkta başlamazlar mı? Şu an zaten ocaka kadar yasak diye biliyorum ama yanlışsam düzeltin lütfen..

• ⭐⭐

@Ahmet-Can
    Yasal olarak mülakat ve vize basımını engelleyen bir durum yok ama pratikte pek mümkün görünmüyor. Şimdiden mülakat tarihi vermeye başlasalar Kasım’ı bulur. Benim tahminim ise Ocak ayı.
    Ekim ayında 2021 takvimin başlamasıyla hükümetten bir açıklama gelir sanıyorum.

• Merhaba,
    Asıl talihli eşim.Eşim yurtdışnda,diğer aile fertleri Türkiyede mülakata girebililir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akdeniz, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,
    Asıl talihli eşim.Eşim yurtdışnda,diğer aile fertleri Türkiyede mülakata girebililir mi?

Eşiniz yurt dışında, aile üyeleri Türkiye'de yaşıyorsa girebilir. Ama önce asıl talihli görüşmeye girip vizesini almalı, daha sonra diğerleri görüşmeye girmeli.

• @knnrn, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@akdeniz, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba,

Eşiniz yurt dışında, aile üyeleri Türkiye'de yaşıyorsa girebilir. Ama önce asıl talihli görüşmeye girip vizesini almalı, daha sonra diğerleri görüşmeye girmeli.

Teşekkür ederim 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Can, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Peki medeni durumunu daha düzeltmeden eşini eklemesi sıkıntı yaratmaz mı? Ya da önce medeni durumunu düzeltmek zorunlu değil mi?

Ikisini de guncelleyecek zaten, arada birkac gunluk zaman olmasi sonucu degistirmeyecek 🙂

• Merhabalar, 2021 talihlisi olarak KCC’den evrak onayı aldım. Henüz mülakat tarihleri açıklanmadı malumumuz. Bankada göstermem gereken parayı hangi tarihten itibaren yatırmış olmam gerekli?
    Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetkocwa, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar, 2021 talihlisi olarak KCC’den evrak onayı aldım. Henüz mülakat tarihleri açıklanmadı malumumuz. Bankada göstermem gereken parayı hangi tarihten itibaren yatırmış olmam gerekli?
    Teşekkürler.

merhaba. bu konu için net bir tarih yok açıkcası. ancak genel kanı ne kadar erken yatırırsanız o kadar iyi olacağı yönünde. case numberınız oldukça düşük ve muhtemelen mülakata erken gireceklerden birisiniz. numaranız şuan current olmuş durumda. ilk mulakatların şuan için en erken ocak'ta yapılacağını düşünürsek, imkanınız varsa bir an önce hesaplarınızda ilgili miktarı göstermeyi deneyin.

• @gucarslan Çok teşekkürler hocam cevap için, zahmet olmazsa size bülteni görebileceğim linki paylaşabilir misiniz.
    Mülakat tarihi için maillerimi ara ara kontrol ediyorum ama mail dışında mülakat tarihini öğrenebileceğim bir yer var mı peki.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

78

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |