Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Orhan-Cabarov Amin,inşallah

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan çok uzun zaman önce hakettiniz, sonu da güzel biter inşallah.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Atmosfera önemli olan sonunun güzel bitmesiydi sizinki de öyle oldu.
    çok ama çok tebrik ederim, gözleriniz aydın.

abd'deki hayatınızda mutluluklar diliyorum.

• @gucarslan Teşekkür ederim. Sonu ne olursa olsun buraya kadar gelmemim vesilesi sizsiniz.
    Yine yeniden çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@BelmaSarvan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan Teşekkür ederim. Sonu ne olursa olsun buraya kadar gelmemim vesilesi sizsiniz.

Yurtdışı doğumlu TC vatandaşlarına son anda da olsa verilen bu mülakatlar bizleri de çok rahatlattı (Aynı durumdayız). Müjdeli haberinizi burada okumak dileğiyle.

• @smartcells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@BelmaSarvan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan Teşekkür ederim. Sonu ne olursa olsun buraya kadar gelmemim vesilesi sizsiniz.

Yurtdışı doğumlu TC vatandaşlarına son anda da olsa verilen bu mülakatlar bizleri de çok rahatlattı (Aynı durumdayız). Müjdeli haberinizi burada okumak dileğiyle.

Çok sevindirici haberler 🙂 Hayırlı uğurlu olsun!

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Atmosfera önemli olan sonunun güzel bitmesiydi sizinki de öyle oldu.
    çok ama çok tebrik ederim, gözleriniz aydın.

abd'deki hayatınızda mutluluklar diliyorum.

çok teşekkürler @gucarslan umarım en kısa zamanda sende vizeni alırsın ve güzel haberlerini buradan duyarız.

• Sonunda AP süreci tamamlandı ve bugün pasaportumu aldim.Yardim eden,sorularıma cevap veren herkese teşekkürler.Insallah en kısa zaman da diğer arkadaşlar da alırlar vizelerini.

• ⭐⭐⭐

@berkcan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Sonunda AP süreci tamamlandı ve bugün pasaportumu aldim.Yardim eden,sorularıma cevap veren herkese teşekkürler.Insallah en kısa zaman da diğer arkadaşlar da alırlar vizelerini.

hadi hayırlı olsun , yeni hayatında başarılar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

23-24 Eylül Mülakatlari Hakkında Önemli Hatırlatma!

eğer ankara konsolosluğu'ndan böyle bir mail aldıysanız lütfen ais kaydınızı acilen kontrol edin.

mülakat tarih ya da saatiniz değilmiş olabilir.

IMG_20210920_173947_534~2.jpg

• @gucarslan Evet dediğiniz gibi mülakat tarihini öne çekmişler. Fakat sağlık raporu için randevu saatleri dolu maalesef. Mülakatımız 23.09.2021 saat:14:00 tarihinde fakat, doktor randevusu 22.09.2021 tarihinde. Yani sağlık raporu görüşmeye yetişmeyecek gözüküyor 😞 Ne yapmamız lazım ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tolga-Yıldırım birçok arkadaşımız unganlar ile görüşüp bos slot açtırdı diye biliyorum. unganlar'a sordunuz mu?

• @gucarslan Unganlar ile az önce görüştüm, yaklaşık 80-90 dosya için bu durumun oluştuğunu iletti. Sağlık raporunu görüşmeniz sonrasında konsolosluğa elden teslim edebileceğimizi iletti. Çok yoğun olduklarından bu hafta için boş slot açamadıklarını da belirtti. Bu şekilde ilerleyeceğiz artık...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tolga-Yıldırım belli ki konsoloslugun da haberi var bu durumdan. o yüzden içiniz rahat olsun.. şimdiden bol şans

• Arkadaşlar merhaba, ben de Unganlar deneyimizi paylaşmak isterim.
    Konsolosluğun tam karşısında ki Best Otel'de kaldık. Navigasyon ile yürüyerek gittik.
    Bu arada Düzen Laboratuvarlar Grubu açık adresi;
    Atatürk Bulvarı No:237/39 06680 Kavaklıdere / ANKARA

4.Katta 405 numaralı oda kapısına zile basınca hemen otomatik içeriden açıyorlar.
    Sabah 11:15 ' te ki randevumuza 10:15' te gittik ama bizi bekletmeden hemen aldılar.
    Evrakları teslim ettik ilk.
    İstenilen Evraklar ; Aşı kartlarımızın çıktıları+Case Numaramızı gösteren belge(biz DS260 Formun çıktısını verdik)+Pasaport orjinalleri her bir aileye ait. (Fotokopi değil)
    Resim çekildi ve imza atıldı forumlara tek tek tüm ailece attık imzaları. Bu aşamadan sonra her şey eşimden başlayarak devam etti "evin erkeği o diye sanırım :)"

Daha sonra buradan bir alt kata yani 3.kata inip tahlillerin yapıldığı yere indik. Burada kan tahlilleri yapıldı eşim ve bana. On dakika arayla da ultrason çekildi. Oğlumuza herhangi bir tahlil ultrason vs yapılmadı. Ayrıca idrar tahlili vs de yapılmadı hiçbirimize. Ödeme olarak iki kişi için 95 Usd ödedik. Şaşırdık hatta yeniden sorduk 117,5 Usd kişi başı diye biliyoruz eksik tahlil veya eksik ödeme yok değil mi dedik. Artık değişti yaş durumuna göre tahliller farklılık gösteriyor dedi.
    Artık yaş aldığımızı da orada anladık 🙂
    Hem 4. katta ki ön ofis olan yerleri hem 3. katta ki tahlillerin alındığı yerde temiz ve güzeldi. Herkes güler yüzlüydü.
    Hatta yaşadığım ilçe Burhaniye'de düzenli kahvaltıya gittiğimiz "Laleli Kahvaltı1 yerine ait zeytinyağı broşürlerini görünce de ayrıca şaşırdık ve sevindik.
    Tüm işlemlerimiz 1 saat sürdü ve öğleden sonra tekrar gelmek için oradan ayrıldık.
    Öğleden sonra geldikten sonra yeniden 4.katta ki ofis bölümüne çıktık. Bu sefer doktor hanımın odasına gidip üzerimize uzun ameliyat önlüğü gibi bir teladan önlük verdiler ve iç çamaşırımız kalacak şekilde beklememizi istediler. Hepimiz ayrı ayrı alındık bu arada. Doktor hanım uzanıp ağrıların var mı diye genel kontrol yaptı. Hızlı hızlı peşpeşe bir sürü sorular sordu. Ameliyat oldun mu+rahatsızlığın var mı+kalp hastasımısın+böbrek hastasımısın+içtiğin ilaçlar var mı+kendine başkasına zarar vermeyi düşündün mü+herhangi bir canlıya zarar verdin mi+dövme var mı+gözlük var mı vs gibi sorular. Bu arada doğum eğer sezeryan ise onu da eklemenız gerekli.
    Sonra bana tek aşı yaptı,eşime 3 tane aşı yaptı,7 yaşında ki oğluma tek aşı yapıldı.
    Burada da toplamda 590 Usd ödendi.
    Yani 95+590 Usd ödenmiş oldu.
    Şimdilik bu kadar. Kısmet olursa Cuma günü de mülakat deneyimimizi anlatırım.
    Ben tekrardan tekrardan ve tekrardan sayın @crazycells @gucarslan ve diğer tüm yardım eden herkese teşekkür ederim. Ben bugüne kadar gelebildiysem kesinlikle herkesin sayesinde oldu.
    Teşekkürlerime @Muhtaradana ' yı eklememek büyük haksızlık olurdu. Bu yüzden yazımı düzenleyerek kendisine de çok teşekkür etmek istiyorum. Yeri geldi gece yeri geldi gündüz özür dileye dileye sürekli birşeyler sorduk ama kimse bize bir kere bile kırıcı olmadı. Sabırla ve kesin bilgilerle tam destek sağladılar.
    Hakkınız çok büyük.

• Ben de bugün sağlık muayenesinden geçtim. Herhangi bir sorun çıkmadı. Arada boş zamanım vardı, @crazycells beyin tavsiyesi üzerine TC pasaportuna başvurdum.

Oradaki memur baya ilgili davrandı. Mülakat çıktısını, TC pasaportu başvurusuna ekledi ki pasaport çabuk çıksın diye. Çabuk çıkar mı bilmem ama birkaç güne gelir dedi.

Başta @gucarslan olmak üzere inşallah bekleyen herkes mülakata çağrılır.

Edit: TC pasaportu az önce geldi. Başvurumun üzerinden hiç 24 saat geçmeden geldi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tolga-0, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba, eşim iranlı ve henüz TC vatandaşı değil. Çekilişi kendisi kazandı. Şu ana kadar umudumuz tükenmişti, çünkü TC vatandaşı dışındaki talihliler için Ankara mülakat vermiyor diye biliyorduk. Bugün bir mail aldık ve 24 Eylül için randevu verildiğini gördük. Bu bilgiyi paylaşmak istedim, benzer durumdaki arkadaşlar için.

Bir sorum olacak;

Şuan bankada yeterli paramız yok, nerdeyse elimizdeki tüm parayla daha yeni araba aldık. Bir de kredisi devam eden evimiz var. Sadece bunları göstersek yeterli olur mu ? Mülakattan önce arabayı satmam çok zor, önümüzde 4 iş günü var. Akrabalardan para alıp hesapta göstermek midir tek çözüm ?

Teşekkürler

Gozunuz aydin.

Tum mal varliginizi cekinmeden gosterin, eger eksik bulunursa evraklari tamamlamak icin yeterli sure kalmayabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayla-can, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells bu kadar kısa bir sürede alabilir mi emin değilim sayın @crazycells

haklisiniz sayin @ayla-can , fakat su yasananlardan sonra insan korkmuyor da degil 🙂 normalde bu kadar bile beklememeleri gerekiyordu bu arkadaslarin, konsolosluk TC pasaportunu gormek isterse diye insanin aklindan geciyor...

• @tolgasatir çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Atmosfera tebrikler, hayirli olsun tekrardan 🙂 bundan sonraki sureclerde bol sanslar dilerim. 👍

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |