Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Tüm süreçlerimizi tamamladık arık 15.01.2022'de ilk girişimini gerçekleştireceğiz.
    Bu gruptaki yardımlaşma sayesinde herşeyi başka bir desteğe ihtiyaç duymadan tamamladık herşey için teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@BelmaSarvan gözünüz aydın, güzel günlerde kullanın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@nakrekan şimdiden iyi yolculuklar diliyorum.
    abd'deki hayatınızda başarılı ve sağlıklı bir hayatınız olsun.

• @BelmaSarvan Gözünüz aydın hocam, umarım en yakın zamanda diğerleride gelir... Yeni hayatınızın gönlünüzce olması dileğiyle...

• @nakrekan Hocam şimdiden iyi yolculuklar, kazasız belasız ulaşmanız dileğiyle...

• ⭐⭐

@nakrekan şimdiden iyi yolculuklar yeni hayatınızda başarılar 🙂

• ⭐⭐

@BelmaSarvan Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın

• @gucarslan Tesekkur ederım 😊

• @sytahmt Tesekkur ederım

• @melcem Tesekkur ederım. Hepımız ıcın dılerım

• @nakrekan Gözünüz aydın şimdiden iyi yolculuklar

• Merhabalar, daha evvel bu sayfada okumuştum. 2021 talihlilerimden bir beyefendi. Geçtiğimiz aylarda vizesini aldı. Lise mezunu idi, görüşmesini bizimle paylaşmıştı. Lise mezunu olmasına rağmen eğitimini eksik buldukları için önce red almıştı sonra mail yolu ile yanlış anlaşılmayı düzelttirmişti. Hatta paylaşımında YouTube sayfasının linkini de bırakmıştı. Bu beyefendiyi hatırlayan var ise o paylaşımını yada ismini bana yönlendirebilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Güler-Özçelik bahsettiginiz talihli arkadaşımız görüşmesinde "Red" almadı, AP sürecine tabi tutuldu. eğitiminin degil, mesleki yeterliliğini kanıtlaması istenmişti ve kendisi kanitlayip o şekilde aldı vizesini. bahsettiğiniz gibi red alıp, sonra yanlış anlaşılmasının düzeltilmesi gibi bir durumu yok yani 🙂 normal bir prosedür yaşadı kısaca. mülakat > AP > issued.

• @gucarslan yanlış hatırlamışım, düzeltme için teşekkürler 🙂

• @gucarslan Merhaba hocam. Birisi daha vardı tam hatırlamıyorum case numarası çok düşüktü, ilk mülakata girenlerden olacaktı ama bir eksiği vardı. Genç birisiydi hatırlıyor musunuz ? Neyi eksikti hatırlamıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov aynı kişiden bahsediyorsak eğer o arkadaşımız ilk başvuruda hata yapmıştı, o yüzden mülakat alamadı.

• @gucarslan Teşekkür ederim. Muhtemelen aynı kişidir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

This post is deleted!

• Oncelikle herkese merhaba!
    29 Aralik 2021 tarihinde Istanbuldan Frankfurt aktarmali olarak Seattle a inis yaptim. Frankfurt - Seattle arasi 11 saat surdu biraz yorucuydu. 12:30 da Seattle indik. Uzun bir Pasaport sirasina girdim. US Citizen bolumunde beklememe ragmen kuyruk cok uzundu. Sira bana gelince memur a pasaportumu uzattim, sari zarfi uzattim. Daha once hic US de bulundunuz mu dedi, hayir dedim. Burada arkadasiniz var mi dedi evet dedim. Sari zarfi iyice inceledi. Daha once kaydetmis oldugum adresi degistiricekmisin diye sordu, cunku o adreste baska eyalet yazmistim. Evet dedim ve bir PO box adresi verdim. Henuz USCIS ucretimi odemdim, kesin adresim belli olunca odeyecegim. Sonra benden US telefon numarasi istedi, yok dedim, oda bu bir problem dedi. Arkadasinin numarasini ver dedi. Onuda oyle hallettik. Genel olarak gumrukten de kolay gectim diyebilirim. Sonra bagajimi aldim 8 dolara bagajlarimi koymak icin el arabasi gibi birsey aldim. Uber cagirdim ama geldimi gelmedimi anlamdim. Buyuk ihtimalle gelmedi ama eminde degilim. 30 dk kadar bekledim halbuki. Sonra uber isini beceremeyince Taxi tabelasini takip ettim, bir taksi duragi buldum. 40 $ a gidecegim yere kadar goturdu. Inerken 5 dolar bahsis istedi. Airbnb den 1 aylik kiraladigim odama geldim. Ilk gun prepaid kart almaya calistim fakat kalmamis ti. Donerken market alisverisi yaptim ve bir BBQ da yemek yedim. Yemek te cok degisik bir aroma vardi, ucakta verdikleri yemekte de ayni aroma vardi, ve sonraki gun Somon yedim onda da ayni aroma vardi. Tadini hic begenmedim ve her yedigimde migdem bulaniyor. Aksam yemekleri benim icin eziyet oldu. Sabah kahvaltisi ise, marketten peynir ve domates aldim. Ekmek olarak bazlama aldim. En sevdigim sey sabah kahvaltisi oldu. Moralim yuksek basliyorum fakat aksam yemegine gelince geri donmek istiyorum. Daha 2. gunum cok yeniyim ama modum biraz dusuk, su anki dusuncem paran varsa Turkiye cennet. Burda aksam hava kararinca downtown da bile yuruyen tek insan olmuyor. Aksam 6 dan sonra hayat bitiyor gibi. Disarda yemek kulturude pek yok gibi geldi. Daha cok marketten hazir yiyecek yaygin heralde burada. Tecrubelerim arttikca buradan yazacagim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

bu iletim biraz hüzün, fazlasıyla umut dolu olacak. baştan söyleyeyim..

2021 yılı; bu başlıkta bütün umutlarımızı, hayallerimizi ve en önemlisi de deneyimlerimizin dolup taştığı bir yıl olmalıydı bütün DV2021 kazananları için.

ancak sadece bazı şanslı dostlarımız bu güzel deneyimleri yazma şansına muvaffak oldu. onlar için o gün nasıl mutlu olduysam, şuan da aynı mutluluğu yaşıyorum. her fırsatta söylüyorum; DV2021, DV tarihi için ve özellikle Türkiye'den kazananlar için verilen mücadele minvalinde gururla dolu bir yıl olarak tarihe geçti.

vizesini alsın, almasın herkes bu onurlu mücadelenin bi' parçası oldu ve olmaya da devam ediyor.

bir kez daha başta sn. @crazycells olmak üzere, mücadelemize destek veren bütün arkadaşlarımıza binlerce kere teşekkür ediyorum. bir yılın bitmesi; başka bir yılın başlamasından çok, başka bir mücadelenin başlangıcı olacak bizler için. rezerv edilen vizelerin en sonuncusu dağıtılana kadar mücadelemiz devam edecek, ettireceğiz!

iş bu ahvalden mütevellit,
    2022; sizlere ve ailelerinize başta sağlık, huzur, mutluluk ve dilediğiniz hayallerin gerçekleştiği bir yıl olarak gelsin.

ben umudumu kaybetmedim, siz de kaybetmeyin.
    biliyorum ki içimizden daha çok kişi bu başlığa o mülakat deneyimini yazacak!

amerika'da görüşmek üzere 🤛🏻

#SaveDiversityVisa

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |