Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@TT-TT tebrikler 🙂
    vizeniz ve mutluluğunuzu sevincle izliyorum.

abd'deki yeni hayatınızda mutluluklar ve sağlık diliyorum
    şansınız da bahtınız da guzel olsun.

bol şans.

• ⭐⭐⭐

@TT-TT tebrikler vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda mutluluk dilerim

• ⭐⭐⭐

@thementor tebrik ederim vizeniz hayırlı olsun yeni hayatınızda mutluluk dilerim

• iyi dilekleri için herkese teşekkürler, darısı bekleyenlerin başına. Umarım herkesin herkesin hayalleri gerçekleşir. @gucarslan ve @crazycells sizlere de yardımlarınız için ayrıca teşekkür ederim, allah gönlünüze göre versin.

• nüfus kayıt örneğini kcc’ye gönderirken “kişi” olarak almıştık, öyle onay aldık. ama şimdi mülakat için “nüfus aile” olarak aldık, acaba yine “kişi olarak mı alsak? nüfus aile olanda anne ve baba da gözüküyor.

• ⭐⭐⭐

@gokayK, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

nüfus kayıt örneğini kcc’ye gönderirken “kişi” olarak almıştık, öyle onay aldık. ama şimdi mülakat için “nüfus aile” olarak aldık, acaba yine “kişi olarak mı alsak? nüfus aile olanda anne ve baba da gözüküyor.

Nüfus kayıt örneği ABD konsolosluğunun "Doğum Belgesi" yerine kabul ettiği bir belgedir. Kimin doğum belgesi olarak kullanılacaksa onun bilgilerinin olması yeterlidir, diğer aile üyeleri görünmese de olur. Ama aile olarak da alırsanız bunun bir zararı yok.

Küçük çocuklar ve bebeklerin e-devlet hesabı olmadığından onlar için ebeveynlerinin alacağı "nüfus aile" kaydı kullanılıyor. Çünkü çocuklar sadece aile belgesinde görünüyorlar. Yetişkinler için böyle bir şeye ihtiyaç yok. Herkes e-devlet'ten kendi kişisel belgesini alıp bunu doğum belgesi olarak kullanabilir.

• @gokayK biz de mülakata daha detaylı olan nufüs aile yi götürdük hiçbir sıkıntı olmadı merak etmeyin. Kcc ye gönderdiğimizi de götürmüştük yeni aldığımızın daha detaylı olduğunu belirttik, ki zaten eski belgeyi almadılar.

• @Rekticus Hayırlı olsun benim sormak istediğim bir nokta var size cevap vererek soruyorum ama mülakata girmiş ve vize almış tüm arkadaşlara hitap ediyorum banka hesabınızda gösterdiğiniz parayı ne kadar önceden oraya koydunuz detaylı bir şekilde inceliyorlar mı bankadaki miktara bakmaları için sizden ne gibi belgeler isteniyor ?

• @Ali-Ceren merhaba ali o gün kapıya doğru giderken senide görür müyüz aramızda konuşuyorduk:) Eşimde bende vizeni almana çok sevindik. Allah yolunu açık etsin.

• ⭐⭐⭐

@Ali-Ceren bey tebrikler, vizeniz hayırlı olsun. Yeni hayatınızda bol mutluluklar dilerim. 🙂

• @Sono çok teşekkür ederim.

• @TT-TT öncelikle teşekkür ederim. Deneyiminizi henüz okudum ve vize almanıza çok sevindim. Hayırlı olsun. Yeni hayatınızda mutluluklar dilerim. Kalın sağlıcakla.

• 20.08.2021 sabah 08:15’te Ankara ABD Büyükelçiliği’nde vize görüşmemiz(ben ve eşim olarak iki kişi başvuru yaptık) vardı. Sabah 07:10’da evden yola çıktık. Ankara’da serin ve sakin bir hava vardı ve yürümek için idealdi. Ben özellikle yürümek istedim çünkü heyecanımı bastırmak için biraz enerji atmam yerinde olacaktı. Saat 7:40 gibi Büyükelçiliğin 2 numaralı vize bölümünün önüne geldik henüz erken olduğu için yakındaki bir parka beklemeye gittik. Burada 15 dk oturduktan sonra kapının önüne gelip sıramızı bekledik. Orada bizim gibi DV2021 tarihlileri vardı ve hepsinin heyecanı yüzlerinden okunuyordu. Saat 08:00’da 08:15’e randevusu verilenler ile kapıda beklemeye başladık. Covid 19 sorularını doldurduktan sonra 2 veya 3 kişilik gruplar halinde içeriye alındık. İlk etapta kontrol noktasından geçtik sonrasında ise içerideki masada bize sıra numaramız verildi. Bizimki 04 idi. Oturup beklemeye başlamıştık ki hemen evrak teslimi için numaramız yandı ve 9 numaralı bankoya geçtik. Email’de belirtilmiş belgeler ve bazılarının(nüfus kayıt örneği ve arşiv kayıtlı adli sicil belgesi) KCC’ye gönderdiğimiz eski tarihli kopyalarını da istediler. İlk olarak esas talihli olan ben ve sonrasında da eşimin tüm belgelerini teslim ederek ilk aşamayı tamamlayıp yerimize geçtik. Yalnız Ais kaydını bizden istemediler bunu niçin almadıklarını sorduğumda sistemde zaten kayıtlı, çok önemli değil diye cevapladılar. 5 dk oturduktan sonra tekrar numaramız yandı bu kez vize işlem ücreti olan 330 doları iki kişi olmak üzere toplamda 660 dolar olarak ödedik ve fişlerimizi alıp tekrardan beklemeye başladık. Yaklaşık olarak 30-35 dk kadar bekledik. Vize mülakatı veren salondaki bankolardan sadece 2 tanesi aynı anda çalışıyordu ve mülakatlar sonlandıktan sonra da işler bir hayli yavaş işliyordu. Bizim sıramız gelmeden ekstra beklediğimizi düşünmeye başlamıştım ki numaramız yandı ve eşim ile ben iki kişi olarak mülakatımızın yapılacağı bankoya geçtik. Mülakatımızı yapan beyaz Amerikalı bir hanımefendiydi bize mülakatın hangi dilde olmasını istediğimizi sordu. İngilizce olarak devam etmenin bir sakıncası olmadığını söyledik sonrasında ise bizlere sırasıyla ne iş yaptığımızı, Amerika’da ne yapacağımızı, nereye gideceğimizi, orada tanıdık kimsemizin olup olmadığını, ne zaman evlendiğimizi, başka evlilik yapıp yapmadığımızı ve çocuğumuzun olup olmadığını sordu. Bu aşamadan sonra eşime yerine geçebileceğini söyledi ve mülakata esas talihli olan benle devam etti. İkinci aşamadaki ilk soru 2007 yılından bir kavga olayı ile alakalıydı. Arşiv kayıtlı adli sicil kaydımda olan ve aynı zamanda hem kcc’ye hem de mülakat günü büyükelçiliğe mahkeme kayıtlarını tercümeleri ile sunduğum bu olay ile alakalı olarak hapis yatıp yatmadığımı, ne kadar para cezası ödediğimi sordu. Mahkum edilmediğimi sadece hatırladığım kadarıyla 1500 tl adli ceza ödediğimi söyledim. Arşiv kayıtlı belgeyi bana uzatarak hüküm giydiğim cezanın maddelerinin açıklamalarını ve tercümelerini de istediklerini söylemek üzereyken cümlesini henüz bitirmedin buna sahip olduğumu söyleyerek belgeyi kendisine uzattım ve teşekkür etti. Bu süre içersinde önündeki bilgisayara bazı bilgiler ekliyordu. Kısa beklemenin ardından pasaportlarımızı üzerinde Administrative Process işaretli bir belge ile beraber bana uzatarak sürecimin hala devam ettiğini bu aşamadan sonra ne yapmamız gerektiğini email ile bize bildireceklerini söyledi. Sonuç :AP yani idari işlem.

20 GÜN SONRA GELEN MUTLU SON

20 Ağustos mülakatından tam 4 gün sonra "pending for missing documents" başlığı ile pasaportlarımız istendi. Her ne kadar bu olumlu bir gelişme olsa da iki gün öncesine kadar ne CEAC sisteminde bir güncelleme olması ne de e-mail ile bir bildirimin gelmesi bize endişeli günler geçirdiyse de dün gelen güzel haber ile vizelerimizin basıldığını öğrendik bugün de pasaportlarımızı teslim aldık.

6 Haziran 2020'de hakkında neredeyse hiç bir şey bilmediğim bu süreci araştırmaya başladığım zaman ilk durağım bu forum olmuştu. Ve süreç ile alakalı ne biliyorsam buradan öğrendim. Hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Paylaşımı en önemli ilke haline getirmiş insanların varlığı çok ama çok umut verici.

Bir sürü belirsizlik, covid 19'un kısıtlayıcı ve olumsuz etkisi, Trump yönetiminin göçmen karşıtı politikası, Biden'ın gelişi ve sonrasında ağırdan alışı, bir bir çoğu kişinin davalara girmesi(kendim de goodluckVbiden davacısıyım) ve en sonunda son iki üç ayda aşırı sınırlı sayıda mülakat dağıtılması, tam mülakat aldık diye sevinirken görüşmede kararın idari işlem olması ile tekrar beklemeye başlamanın en nihayetinde vizelerimize kavuşmuş olmak gerçekten beni ne kadar mutlu etti anlatamam.

Tek dileğim vize mülakatı bekleyen herkesin dileklerine kavuşması.

Teşekkür ederim.

Not: Nerede Yaşayacaksınız sorusuna Philadelphia cevabını verdik. Bankada ise iki farklı hesapta toplamda 23.500 amerikan doları ile 13.500 tl gösterdik.

• ⭐⭐⭐

@Fethi-Çağlar inşallah en kısa zamanda vizenizi alırsınız. Bol şanş dilerim

• @fetihy İnşallah...iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

• Arkadaşlar herkese merhaba, Salı günü doktor kontrolüm perşembe günü de inşallah vize görüşmem var. Daha öncesinde Unganların sitesinde Covid aşısı ile ilgili herhangi bir zorunluluk yoktu ama bugun kontrol ettiğimde 1 Ekim'den itibaren 2 Doz aşı zorunuluğu gelmiş. 1 Ekim yazdığı için bunun bizi kapsamadığını düşündüm ama tedirgin olmadım da değil. Çünkü eşim Rusya Vatandaşı ve aşı sırası 2 hafta önce geldi. Unganlar da buraya gelmeden bir ay önce kesinlikle hiçbir aşı yaptırmayın demişlerdi. Biz de yaptırmadık. Şu an için be de bir doz Biontech oldum. Unganlar için herhangi bir COVİD 19 aşı zorunluluğu var mıdır? Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐

@ahmet-emre-dizlek canlı olmayan herhangi bir aşıyı yaptırabiliyorsunuz muayeneden önce. Sorun olan ve Unganlar'ın yaptırmayın dediği aşılar Canlı Aşılar.

Bugüne kadar COVID aşısı olmasa da sağlık muayenesini tamamlayan arkadaşlarımız oldu sorunsuzca. Açıklamada da 1 Ekim ifadesi yer aldığı için herhangi bir sorun olmayacaktır.

• Merhaba, bankalar hesap dokumlerini sadece hesabinizin oldugu subeden mi veriyor? Yoksa ayni ildeki baska bir subeden alabilir miyim?

Eger fark ediyorsa, Yapikredi icin soruyorum.

• @ahmetcpaos Başka şehirden aldık biz ve sorun olmadı.

• @Fethi-Çağlar Cok sevindim bunu duyduguma, tesekkurler cevap icin.

Benzer Başlıklar

• 6431
  • 3
  • 9489
  • 1476
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |