Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@infant27, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells teşekkür ederim 2018 den beri kktcde yaşıyorum da bende istemezler diye düşündüm hem kktc hem trnin sicil kaydini götürsem istemezler diye düşündüm ama mulakat zamanim belli oldugunda trye dönünce almaya çalışacağım bir sıkıntı olmazsa çok maceralı bir süreç yaşayacağımız kesin 😀

KKTC'den nasil alinacagi ilgili konuda mevcut, bilginize...

• @crazycells Merhaba su an Rusya'dayim ve bir seneden fazla süredir burda ikamet ediyorum. ( Gir çık yaptım bedelli askerlik, izin vs) 5 6 ay sonra döneceğim ancak bu süre zarfında bir kez daha çık gir yapma ihtimalim var. Rusya Polis belgesini evrak istedikleri zaman mi gondermeliyim yoksa mülakata giderken yanımda mı goturmeliyim ? Mail ile istedikleri zaman sadece e devlet belgelerini gondersem Rusya belgesini göndermesem evrak onay maili için sıkıntı yaratır mı?

• Banned

Merhaba öncelikle bütün 2021 talihlilerini tebrik ederim. Bende bu sene 2021 talihlisi oldum ancak araştırmalarım sonucu çok riskli sürecin beni beklediğini anladım . J1 statüsüyle Amerika’ya geldim daha sonra turist vizesine başvurdum ve turist vizem 7 günlük onaylandı corona sürecinde. Bu sebeple hem maddi hem zaman yetmezliği sebebiyle turistimi uzatamadım ya da F1 vizesiyle değiştiremedim. Bu durumda yaklaşık 2 aydır yasal statümü koruyamadım. Bu sürede de green card kazandığımı öğrendim ancak benim durumumda olanlar için Amerika’dan almak neredeyse mümkün değil Türkiye’den almak ise riskli . Burada statümü koruyamadığım için Türkiye’ye gidip kartı alamama ihtimalim nedir ya da ABD den işlemleri başlatıp kartı alma şansım nedir bu arada case number XXX . Birde diğer sorum için doğru başlık mı bilemiyorum ama erkek arkadaşımla evlenmek ve birlikte kart sahibi olmak istiyoruz o da j1 ile Amerika’da bulunuyor ABD de yaptığımız evlilik Türkiye de kart almamıza yeter mi yoksa abd de ki Türk konsolosluğuna bunu bildirmek zorunda mıyız ? Herkese süreçte başarılar

• Crazycells öncelikle faydalı bilgiler için teşekkürler.
    Kız arkadaşım 2021 greencard tahlihlisi en yakın sürede nikah işlemlerini halledip ds 260 formunu doldrcz.fakat aklımıza takılan bir soru var.vize işlemleri için istenilen belgelerde boşanmışsa orjinal boşanma imlası istenmektedir.fakat belge Yok uzun süre geçtiğinden kayboldu,imha edildi.bu sorun olur mu?olursa nasıl bir yol izlemelyz.mahkemede atılan imzalı mühürlü belge istenir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@talihli bu sekilde isimlere izin vermiyoruz maalesef... kendinize ozel bir kullanici ismiyle yine kayit olabilirsiniz. Kullanici ismini secmeden once su iletiyi okumalisiniz: https://yesilkartforum.com/forum/post/72895

• @crazycells teşekkürler

• Merhaba. 2021 haziran'da askerlik tecilim bitiyor. numaram da 38xxx. hazirandan önce mülakata giremeyeceğim yüksek bir ihtimal. ocak ayında tecil amaçlı yüksek lisansa yazılsam vize görüşmesinde sorun olur mu sizce? madem amerikaya gideceksin neden yüksek lisansa girdin diye sorarlar mı? yada sırf tecil için yaptığımın anlaşılması negatif bir durum mudur?

• @oguzcan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba. 2021 haziran'da askerlik tecilim bitiyor. numaram da 38xxx. hazirandan önce mülakata giremeyeceğim yüksek bir ihtimal. ocak ayında tecil amaçlı yüksek lisansa yazılsam vize görüşmesinde sorun olur mu sizce? madem amerikaya gideceksin neden yüksek lisansa girdin diye sorarlar mı? yada sırf tecil için yaptığımın anlaşılması negatif bir durum mudur?

Konsolosluk sizin ne amaçla yüksek lisans yaptığınızla, ya da askerlik durumunuzla ilgilenmez.

• Herkese merhaba
    Dosya numarasi:30xxx
    Görüșmeye rio de janeiroda çağıracaklar
    Bilgisi tecrübesi olan arkadașlar var mi
    Evraklarin bazisi türkce, portekizce olacak nasil edecez

• @Muharrem42, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Herkese merhaba

Evraklarin ingilizce tercumesini yaptiracaksiniz. Portekizce degil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muharrem42, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Herkese merhaba

Ulusal dil oldugu icin portekizce olan evraklar kabul edilecektir (ayrica konsoloslukla iletisime gecerek teyit edebilirsiniz), dili portekizce olmayan tum evraklari ingilizceye tercume ettirmelisiniz.

• ⭐⭐⭐

@oguzcan açık öğretime kaydolun o şekilde tecil ettiremez misiniz?

• @ahsenaydgdu lisans mezunu olduğum için aynı denklikte bi yükseköğretim programı ile tecil ettiremiyorum. yüksek lisans olması lazım maalesef

• Biz de Rezervasyon yapalım, hepimiz için hayirli olur inşallah.

• @Kuthun, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Merhaba su an Rusya'dayim ve bir seneden fazla süredir burda ikamet ediyorum. ( Gir çık yaptım bedelli askerlik, izin vs) 5 6 ay sonra döneceğim ancak bu süre zarfında bir kez daha çık gir yapma ihtimalim var. Rusya Polis belgesini evrak istedikleri zaman mi gondermeliyim yoksa mülakata giderken yanımda mı goturmeliyim ? Mail ile istedikleri zaman sadece e devlet belgelerini gondersem Rusya belgesini göndermesem evrak onay maili için sıkıntı yaratır mı?

@crazycells bu sorumu bir daha gündeme getirmek istiyorum. Şimdi önümüzdeki ay bir adet alsam ve dosyaları istediklerinde yeminli İngilizce veya Türkçe tercümesi ile göndersem. Ardından izne 15 günlüğüne tr ye gelip gittikten sonra bir daha mı almam gerekiyor bu belgeyi Rusya'dan ?
    Mulakatta gir çık yaptığım için ilk gonderdigim belgeyi geçersiz sayabilirler mi? Okuduklarımaa göre çıkması bir ay süren bir belge oldugundan sıkıntılı bir belge bu.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kuthun, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Merhaba su an Rusya'dayim ve bir seneden fazla süredir burda ikamet ediyorum. ( Gir çık yaptım bedelli askerlik, izin vs) 5 6 ay sonra döneceğim ancak bu süre zarfında bir kez daha çık gir yapma ihtimalim var. Rusya Polis belgesini evrak istedikleri zaman mi gondermeliyim yoksa mülakata giderken yanımda mı goturmeliyim ? Mail ile istedikleri zaman sadece e devlet belgelerini gondersem Rusya belgesini göndermesem evrak onay maili için sıkıntı yaratır mı?

@crazycells bu sorumu bir daha gündeme getirmek istiyorum. Şimdi önümüzdeki ay bir adet alsam ve dosyaları istediklerinde yeminli İngilizce veya Türkçe tercümesi ile göndersem. Ardından izne 15 günlüğüne tr ye gelip gittikten sonra bir daha mı almam gerekiyor bu belgeyi Rusya'dan ?
    Mulakatta gir çık yaptığım için ilk gonderdigim belgeyi geçersiz sayabilirler mi? Okuduklarımaa göre çıkması bir ay süren bir belge oldugundan sıkıntılı bir belge bu.

iyi ediyorsunuz 🙂 gozden kacmis...

KCC sizden belgeleri istemeden (forumu takip ederseniz az cok zaman yaklasinca anlayacaksiniz) bunu cikartin, KCC'ye gonderdiginiz belgenin aynisini konsoloslukta mulakata goturebilirsiniz.

Bir kez aldiktan sonra bir daha guncellemenize gerek yok, ama su an almak icin erken, dosya numaraniz biraz yuksek... Eger Rusya'dan ayrilip bir daha gelmeyecekseniz o durumda gitmeden alabilirsiniz tabii...

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

KCC sizden belgeleri istemeden (forumu takip ederseniz az cok zaman yaklasinca anlayacaksiniz) bunu cikartin, KCC'ye gonderdiginiz belgenin aynisini konsoloslukta mulakata goturebilirsiniz.

Bir kez aldiktan sonra bir daha guncellemenize gerek yok, ama su an almak icin erken, dosya numaraniz biraz yuksek... Eger Rusya'dan ayrilip bir daha gelmeyecekseniz o durumda gitmeden alabilirsiniz tabii...

Cevap için çok teşekkür ederim. Iki konu hakkında kafam karışık:

1. Ben çalışma suremi maddi konulardan dolayı current oldugum bulten aciklanana kadar uzatmak istiyorum. O zaman tr ye dönmek istiyorum. Çünkü anladığım kadarı ile current oldugum ay, mulakatima yaklasik 2 ay kalmis olacak ortalama. Bu belge konusunun da kafamda yer etmesinin sebebi şu: 2019'da KCC current olan numaralardan current oldugu ay belge istemis fakat, 2020 de 10 bin üzeri numarası olan herkesten Ekim ayının ortasında istemiş. Eğer Ekim'de elimde bu belge olmaz ise belge mailini sırf bir belge yüzünden geç göndermek benim için sıkıntı olabilir diye düşündüm.

2. Birde bu belgeyi tr ye vs gönderip ya da götürüp tercüme ettirmesi vs iyi planlanma gerek. Gerçi scan edip tr ye göndersem orada birisi aracılığıyla scanin çıktısını alıp yeminli tercümana tercüme ettirtsem kabul ederler mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Cevap için çok teşekkür ederim. Iki konu hakkında kafam karışık:

1. Ben çalışma suremi maddi konulardan dolayı current oldugum bulten aciklanana kadar uzatmak istiyorum. O zaman tr ye dönmek istiyorum. Çünkü anladığım kadarı ile current oldugum ay, mulakatima yaklasik 2 ay kalmis olacak ortalama. Bu belge konusunun da kafamda yer etmesinin sebebi şu: 2019'da KCC current olan numaralardan current oldugu ay belge istemis fakat, 2020 de 10 bin üzeri numarası olan herkesten Ekim ayının ortasında istemiş. Eğer Ekim'de elimde bu belge olmaz ise belge mailini sırf bir belge yüzünden geç göndermek benim için sıkıntı olabilir diye düşündüm.

2. Birde bu belgeyi tr ye vs gönderip ya da götürüp tercüme ettirmesi vs iyi planlanma gerek. Gerçi scan edip tr ye göndersem orada birisi aracılığıyla scanin çıktısını alıp yeminli tercümana tercüme ettirtsem kabul ederler mi?

1. Bu durumda KCC sizden belgeleri istediginde cikartip gonderin, bu belgenin tahmini cikis suresini forumdaki konudan bir daha kontrol edin. 2019'da sistem yeni geldi, o nedenle onu pek dikkate almayin. 2020'ye daha cok benzeyecektir bu yil...

2. Belgeyi aldiginiz ulkede tercume ettirmek bence en iyisi, Turkiye'de Rusca'dan Ingilizce'ye ceviri yapabilecek birini bulmak daha zor olacaktir.

KCC'ye gonderdiginiz belgeyi konsolosluga goturebilirsiniz. KCC'nin emailine bir ay gec cevap vermeniz problem yaratmaz. Zaten dosyaniza cok zaman var...

• @crazycells tesekkürler. İlgili başlığı tekrar okuyacağım belge için. Gerçekten yaptığınız iyiliklerin karşılığı ödenmez. Bu forum bizim gibileri bilgi sahibi olmayan danışman firmalarına ödenecek binlerce TL den kurtarıyor. Ve daha bilgili olmamıza yardım ediyor.

• Mülakata tahminen ne zaman çağırırlar bilen var mı?? 🙂
    Dosya Numarasi: 2021EU38XXX
    DS-260 Gonderimi: 10/06/2020
    KCC Evrak Istegi:
    KCC Evrak Onayi:
    Saglik Muayenesi:
    Vize Mulakati:
    Vize Onayi:
    Pasaport Teslimi:
    ABD Ilk Giris:

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

58

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.2k

| | | |