Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Agartha, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@smartcells Özür dilerim yanlışlığımdan dolayı 2020 yazmışım. Asıl olarak 2021 talihlisiyim ve olası bir durumda KCC onay mailini sildim mi diye düşünüyorum ya da böylesi bir şeyin gerçekleşmesi muhtemel midir? Nerede, ne konuda bir yanlışlık yapmış olabilirim. Türkiye’de doğdum. Haricinde ise 1 seneye yakın ABD’de eğitim için yaşadım.

Hiç vakit kaybetmeden evraklarınızı hemen en güncel haliyle gene yollayın. Belli ki evraklarınızı ya doğru adrese göndememişsiniz ya eksik göndermişsiniz ya da başka yanlış bir şeyler olmuş. Normalde Ağustos ayına mülakat almanız gerekirdi eğer evrak gönderme ve onay işlemleri yolunda gitmiş olsaydı.

Eylül mülakatları henüz tahsis edilmedi. Numaranız küçük olduğundan son şans olarak Eylül'de mülakat alma durumunuz olabilir. Az da olsa bu şansı değerlendirmeye bakın.

• Adresler konusunda kafam karıştı, sorularimin bir kisminin onceden soruldugunu hatirliyorum ama bulamadim sorulduğu yerleri:

1. Evrak onayım geldikten sonra geçici olarak(yıl sonuna kadar) yurtdışında(Almanya) yaşamaya başladım ancak adresimi değiştirmedim. Bunda herhangi bir sorun yoktu diye hatırlıyorum ancak yine de teyit etmek istedim.
    2. Sağlık muayenesi için sorulan şimdiki adrese Almanya yazmama gerek var mı yoksa Ankara'daki daimi ikamet adresimi yazabilir miyim? Muayeneden 1 hafta önce Türkiye'ye giriş yapmış olacagım. Sanki Almanya yazarsam muayenede işler daha karışacakmış gibi bir hissiyat oluştu, o yüzden direkt Ankara'daki adresimi yazmak daha temiz gibi geldi.

Bir de DS-260ı doldururken buradan da tavsiye alarak adres işimi şu şekilde çözmüştüm: Yaşayacağım yer olarak okulun yurdunu yazıp oda numarasına TBD yazmıştım. Kartın gönderileceği adrese başka bir eyalette yaşayan bir tanıdığımın daimi adresini yazmıştım, kartın kaybolma ihtimalini engellemek için.

Sağlık muayenesi kaydında da adresimi yurt adresi - oda : TBD şeklinde yazabilirim sanırım değil mi?

• ⭐⭐

@ahmetcpaos, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Adresler konusunda kafam karıştı, sorularimin bir kisminin onceden soruldugunu hatirliyorum ama bulamadim sorulduğu yerleri:

1. Evrak onayım geldikten sonra geçici olarak(yıl sonuna kadar) yurtdışında(Almanya) yaşamaya başladım ancak adresimi değiştirmedim. Bunda herhangi bir sorun yoktu diye hatırlıyorum ancak yine de teyit etmek istedim.

Sorun olmaz

1. Sağlık muayenesi için sorulan şimdiki adrese Almanya yazmama gerek var mı yoksa Ankara'daki daimi ikamet adresimi yazabilir miyim? Muayeneden 1 hafta önce Türkiye'ye giriş yapmış olacagım. Sanki Almanya yazarsam muayenede işler daha karışacakmış gibi bir hissiyat oluştu, o yüzden direkt Ankara'daki adresimi yazmak daha temiz gibi geldi.

Ankara adresinizi yazabilirsiniz.

Bir de DS-260ı doldururken buradan da tavsiye alarak adres işimi şu şekilde çözmüştüm: Yaşayacağım yer olarak okulun yurdunu yazıp oda numarasına TBD yazmıştım. Kartın gönderileceği adrese başka bir eyalette yaşayan bir tanıdığımın daimi adresini yazmıştım, kartın kaybolma ihtimalini engellemek için.

Sağlık muayenesi kaydında da adresimi yurt adresi - oda : TBD şeklinde yazabilirim sanırım değil mi?

Evet yazabilirsiniz, sorun olmaz. Ancak ABD yaşam planınızda okul varsa maddi yeterlilik konusuna ayrıca dikkat edin.

• @goblis Evet dediğiniz mail gelmişti. Sonrasında hiçbir şey gelmedi.

• @smartcells İstenilen evraklardan pasaportumun anasayfasını fotoğrafını çektim,
    Vukuatlı nüfus kayıt örneğini ekledim,
    Evlilik ya da boşanma olmadığı için bir belge koymadım.
    Askere gitmediğim için bir belge koymadım.
    Adli Sicil Kaydı belgesini ekledim.
    Mahkeme kaydım bulunmadığı için bir belge koymadım.
    Toplamda 3 adet belgeyi istenilen Pdf formatında ve istenilen isimde ekledim. Mail başlığını numaram yaptım ve gönderdim zaten akabinde de işlendiğine dair bir mail geldi. Buraya kadar yanlış yok ise aynı şekilde yeniden gönderceğim.
    Lütfen yardımcı olun. Neden böyle olduğunu inanın anlayamadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar merhaba, süreci en başından beri takip ediyorum. Konsoloslukların açılmasını beklerlen burada bazı arkadaşların çoktan mülakatlarını tamamlayıp gitmeye hazırlandıklarına şahit olduktan sonra kestiğim ümit yeniden yeşermeye başlamıştı. Ancak şöyle bir şey var ki; 2020 Ağustos ayında KCC evrakları istemiş ve akabinde göndermiştim ancak sonrasında bana ne onay maili ne de başka bir şey geldi. Gözden kaçırdım mı acaba diye de bakındım ancak yine göremedim. AES numarasıyla giriş yaptım baktım orada da hâlâ çekilişi kazandığımı gösteren mektup metni yer alıyordu. Acaba ben bir şeyleri yanlış mı yaptım? Ümidimi kesip burada odaklanmalı mıyım? Yoksa beklemeye devam etmeli miyim? Lütfen bilgilendirirseniz çok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

ilk olarak lütfen sürecinizi imzaniza taşıyın.

ardından sn. @goblis in yukarıda bahsettigi gibi evraklerinzi hangi adrese yolladiginizi ve otomatik mail alıp almadığınızi detaylıca yazar mısınız?

• @gucarslan merhaba, süreci imzama işledim ve denildiği gibi maili gönderdikten sonra işlendiğine dair bir eposta da aldım.
    Pasaportumun fotoğrafını çekip Pdf şekline çevirdim.
    Vukuatlı nüfus belgesi ve polis belgesini ekledim.
    Evlenme ve boşanma yaşamadığımdan belge koymadım.
    Askere gitmediğimden belge koymadım.
    Mailin başlığını DV numaram yaptım ve belgeleri pdf şekilde istenilen isim formatında gönderdim. Akabinde de işlendiğine dair mail geldi sonrasında hiçbir şekilde mail gelmedi. Lütfen yardımcı olur musunuz.
    Forumda süreci takip ederek yaptım tüm işlemleri ve her yerde ‘artık mülakat tarihini beklemelisiniz’ şeklinde unsurlar yer aldığından Kcc onayına ilişkin bir bilgim oluşmadı. Ne yapacağım bu süreçte? Ümidi kesip buradaki işime/ okuluma odaklanayım mı?

• @Orhan-Cabarov Merhaba Orhan bey sizin durumla ilgili yeni bir gelisme var mi?

• @cem1 Merhaba hocam. Hayır, hiçbir gelişme yok. 😔

• @Orhan-Cabarov Sizin dogum yeriniz Azerbaycan oldugu icin Gurcistandaki Konsoloslukla konustunuz mu orada mulakata giremez misiniz? Bu arada, artik dogum yeri Turkiye olmayanlar Turkiye'de mulakat veremiyecekler mi onu mu anliyoruz?

• @cem1 Evrak onayım olduğu için gürcistan’a taşıyamadım dosyamı. Kcc ye 5-6 kere mail attım hep aynı cevabı verdiler. Gürcistan da doğru dürüst çalışmıyor zaten. Ümidim davaya kaldı benim. 😥

Ankara’ya mail atıp sorduk gruptakilerle. Hatta dava asistanı da bizim için mail attılar. Ankara bizlik bir olay yok, kcc ile görüşün diyor. Sanırım KCC nin bir hatası yüzünden böyle olmuş. Belki Eylül ayına çağırırlar, kesin bir şey yok ortada.

• @Orhan-Cabarov Bunlardan sorumlu bir birim vardir illaki ornegin kendi dis isleri bakanligi net bilmiyorum tabi, sizin yerinizde olsam o kurumu arar ve mail atarim, konsoloslugun kcc'nin hata yaptigina dair mesajini ekler onlari darlarim, o kurum kcc'ye kendi kaynaklarindan daha hizli ulasir duye dusunuyorum..

• @cem1 Teşekkür ederim. Kcc ye de mail attım. Dava asistanı da ankara’dan gelen cevabı maile ekleyerek KCC’ye yazdı. Bakalım ne olacak. Verdiğiniz link için teşekkür ederim.

• ⭐⭐

@goblis Evet dediğiniz mail gelmişti. Sonrasında hiçbir şey gelmedi.

Numaranız 4binlerde değil mi? Şimdiye çoktan onay ve mülakat maili almış olmanız gerekiyordu. Şu an nerede yaşıyorsunuz? Ds260a güncel adres olarak nereyi yazmıştınız?

Tüm evraklarınızı tekrar gönderin ve KCC’ye urgent cn başlığıyla bir email yazıp bilgilerinizle birlikte durumu kronolojik olarak anlatıp neden onay ve mülakat alamadığınızı sorun.

• @goblis Evet numaram 4 binlerde. Zaten beni tedirgin eden durum da bu. KCC onay maili almadım. Evraklarımı gönderdim ve sonrasında da konsoloslukların açılmasını bekledim.
    İkametim halen daha aynı şehir. Bunda bir değişiklik yok. Haricinde de dediğiniz üzere evrakları baştan güncel bir şekilde tekrar göndereceğim ve KCC’ye yeni bir mail yazacağım. Ancak ben ümidi kestim sadece neden böyle bir durum oldu anlamadım/ anlayamadım.
    Sizlere de teşekkür ediyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan merhaba, süreci imzama işledim ve denildiği gibi maili gönderdikten sonra işlendiğine dair bir eposta da aldım.
    Pasaportumun fotoğrafını çekip Pdf şekline çevirdim.
    Vukuatlı nüfus belgesi ve polis belgesini ekledim.
    Evlenme ve boşanma yaşamadığımdan belge koymadım.
    Askere gitmediğimden belge koymadım.
    Mailin başlığını DV numaram yaptım ve belgeleri pdf şekilde istenilen isim formatında gönderdim. Akabinde de işlendiğine dair mail geldi sonrasında hiçbir şekilde mail gelmedi. Lütfen yardımcı olur musunuz.
    Forumda süreci takip ederek yaptım tüm işlemleri ve her yerde ‘artık mülakat tarihini beklemelisiniz’ şeklinde unsurlar yer aldığından Kcc onayına ilişkin bir bilgim oluşmadı. Ne yapacağım bu süreçte? Ümidi kesip buradaki işime/ okuluma odaklanayım mı?

kesinlikle peşini birakmayin.
    sn. @goblis 'in dediği gibi kcc'ye mail atip ([email protected]) durumunuzu sorun verin mülakat tarihi verilmesini talep edin.
    şuan çoktan mülakat tarihi almis olmaliydiniz.

desteğe ihtiyacıniz olursa lütfen yazin.
    son duzlukteyiz, bu şansı kaybetmeyin.

• @gucarslan Teşekkür ederim. Dediklerinizi bir bir yaptım. Evraklarımı güncelleyip yeniden gönderdim. KCC’ye mail attım. Son ümidimi de kullanıp bekleyeceğim. Umarım yeşil ışık yanar.

İlgileriniz için her birinize teşekkür ediyorum.
    Mail göndermeye ara ara devam etmeyi düşünüyorum.

• Merhaba arkadaslar dosya gonderimi hakkinda bir bilgi paylasmak istiyorum belki gelecekte bazi kisilerin isine yarar. DS260 formunu oldukca gec doldurdum. Ben doldurdugum siralarda dosya talep CN'lari 13000 14000 ler civarindaydi ancak benim CN'im 8000 lerde oldugu icin sistem benim dosyami basa koyup 24 saat gecmeden DS260 onay (dosya talep) maili atmisti , ancak KCC dosya gonderiminde ayni durum soz konus olmadi , dosyalarimi 1 ay kadar once yolladim (normalde dosya istegi nisan ayinda gelmisti) su siralar dosya onaylari CN 9000 ler uzerinde oldugu halde dosyalarima henuz onay gelmedi. Buyuk ihtimalle CN'im 8000lerde oldugu halde eylule yetisemeyecegim.
    Dosya yollarken mail konusunda case numberimizi yazmamiz ve eke ilistirdigimiz dosyalarin isimlerini case number ile baslatmamiz bende dosya onay isleyisinin de DS260da oldugu gibi CN uzerinden olabilecegi izlenimi vermisti. Yani KCCdeki yazilim dosya isimlerine gore siraliyor diye dusunmustum.
    Uzun lafi kisasi , DS260 gec doldurunca sorun olmuyor ama dosyalarimizi gec kalmadan yollamamiz yararimiza oluyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@T-A merhaba. iletinizde onaylar 13,000'lerde demişsiniz ama sanırım talepler demek istediniz. çünkü onaylar suan 9000'lerde. bence siz de evraklarinizin durumunu KCC'ye mail atarak sorun ve onaylanmandığını söyleyin.

bir de siz evraklarını gönderdiğinizde, evrakların ulaştığına dair otomatik mail aldınız mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.2k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |