Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @TAMURA Hayırlı olsun, giderken ve gittiğinizde ki tecrübelerinizi de dinlemeyi bekliyoruz...

• @crazycells çok teşekkürler

• @doki-arlington Teşekkürler. 25000 civarı gösterdim. Bir sorun olmadı.

• @Hasan-Gündüz Teşekkür ediyorum. İlk giriş için New York ama temelli gidiş işin yerine göre değişecek.

• REFUSED AP ISSUED
    Eşim ve ben Green Card çekilişi sonrası evlendik. Eşim yabancı uyruklu, Türkçe vey İngilizce bilmiyor. Asıl talihli benim, ben Türk vatandaşıyım.

hastane ve konsolosluk deneyimimizde ekstrem durumlara daha fazla odaklanmaya çalışacağım.

31 Ağustos tarihinde Unganlarda randevumuz vardı.
    Sabah randevu saatine bir kaç dakika kala muayenehaneye gittik. Muayenehanenin kapısını tıkırdattık. Genç bir hanımefendi kapıyı açıp bizlere "içerisi çok kalabalık, sizi başka bir odada bekleteceğim" dedi. Bizi bir başka salona aldı ve oradan sinirlenip "Madem kalabalık ne diye aynı saate randevu veriyorsunuz!" dedim. Hanım efendi pişkinlikle bana dönüp "vermesemiydik" dedi. Kendi kendime "sus Mustafa b*k yeme" telkininde bulunmaya çalışsam dahi aşırı öfkelenmiştim ve daha çok çatmak istiyordum.

Bir süre ikinci odada otururken diğer iki talihli ile daha tanıştık.
    (İsim unutkanı olduğum için isimlerini hatırlayamadığım doslar sizlerden şimdiden özür diliyorum. Zira oradaki insanlarla kuğulu parkta buluşup uzun uzun sohbet etmiştik, ben iyice utandım şimdi )
    Sohbet muhabbet heyecan derken bizleri içeriye davet ettiler. Pasaportlarımızı alıp fotoğraflarımızı çekip bir form doldurttular ve ardından labaratuara yönlendirildik.

EŞİM GEBE olduğu için röntgen çekimi esnasında iki adet kurşun yeleği eşime giydirdiler. yelek dendiğine bakmayın bel bölgesi ve aşağısında duran bir koruyucu.

Labaratuar işlemleri bittikten sonra tekrar muayenehaneye gittik. Doktor Hanım önce beni muayeneye aldı. Genel soruları yöneltti. Eşimin TR veya EN bilmediğini , dilerlerse eşimin muayenesinde yanlarında olabileceğimi dile getirdim. Gerek olmadığını söyledi.
    (Kesinlikle ve kesinlikle ilişki ve/veya evlilik durumunuz ile ilgili sorular soruyor ve notlar alıyor. )

Ardından ben çıktım ve eşim çağırıldı, 3-5 dakika sonra beni yeniden çağırarak eşim ile doktor arasında tercümanlık yapmamı rica ettiler.
    Saflık yaptım sanki eşim hakkında hiç bir şey bilmiyormuşum gibi Doktor Hanım'ın sorduğu tüm soruları eşime yönelttim. Muayene bittiğinde odadan çıkarken doktor hanımın odasına daldım ve "eşimi muayene ederken kalbi ile ilgili bir şey söylemişsiniz, endişelenmiş. Bir sorun mu var" derken göz ucuyla bizim ile ilgili not aldığını göz ucuyla kestirebildim.

Muayene bitti ve ertesi gün bir dosyalarımızı teslim alabileceğimiz söylendi.

3 Eylül Mülakat günü sabah konsolosluk önünde beklemeye koyulduk. Heyecan stres korku herşey bir aradaydı fakat benden daha genç olan çiftlere "onlar da bizler gibi insan, heyecanlanmayın" mesajı vermeye çalısıyordum. (tabi ben yusuf yusuf)

eşim ile içeriye alındık, tüm süreç diğer dv talihlileri ile aynı idi. Siyahi genç beyefendi bizimle Türkçe sohbet ediyor, yetersiz kaldığı yerde ingilizceye geçiyor, benim ingilizxemin yetersiz kaldığı yerlerde yeniden Türkçeye geçiş yapıyorduk. Espirili, rahat mükemmel bir mülakat geçiyordu ve hatta "oldu bu iş" diyerek eşimin elini iyice sıkıp ona hislerimi anlatmay çalıştım. Derken görevli bana dönüp "eşinizin eski eşinin ölüm belgesi var mı?" diye sordu.
    "Asıl talihli ben olduğum için gerekli olduğunu düşünmemiştim, böyle bir evrak var ama yanımızda değil" dedim. Ardından konu diplomaya geldi

3 YILLIK MESLEK LİSESİ DİPLOMASIna sahiptim ve görevli "gc için 12 yıllık bir eğitimin tamamlanmış olması gerekiyor, başka sertifikalarınız var mı" dedi. Başka sertifikamın olmadığını, lise diplomamın yeterli ve dengi olduğunu anlatmaya çalışsamda beyefendi TR'nin geçmişini bilmediği için durumu idirak edemedi. Oysa diplomanın arkasında daha önce gittiğim ama bitirmeden terk ettiğim üniversitenin kaşe ve imzası vardı fakat ben görevliye diplomayı kabul ettirmeye çalışırken arkasını göstermek aklıma gelmedi.
    Sonuç bize orjinal evraklarımızı ve pasaportlarımız ile eksik evrak, red sebebi içeren bir evrak verdi. Boynumuzu büktük otelimize döndük.
    Yarım bıraktığım üniverditeden transcript belgemi istedim. eposta ile yolladılar.
    TR'de liselerin üç yıl olduğu dönemi araştırıp haberlerin ekran görüntülerini ve MEB web sitesinden ilgili yasayı içeren PDF belgesini ve lise diplomamın arkalı önlü fotoğrafını konsolosluğa eposta ile ileterek Türkçe dilinde "görevli arkadaşa kendimi anlatamadım fakat benim diplomam geçerli, benden son beş yıla ait iş tecrübesi istenildi, ben bunun yerine diplomam üzerinden vizemi almak istiyorum" yazdım. Cevaben "ekteki belgeler ile pasaportlarınızı yollayınız" cevabını aldım.

Pasaportlarımızı, eşimin eski eşinin ölüm belgesini ve uniden aldigim transcript ile lise diplomami konsolosluğa yolladım. Bir süre sonra AP ve sonra Issued olduk.

Hepinizden Allah razı olsun. Buraya bir kelam yazan herkesten.

Ayrıca videolarımıza gözatmak isterseniz (abone olursanız çok mutlu olurum)

• @Mustafa-Sayılan vizeniz hayırlı olsun, abd'de bol şans

• @Mustafa-Sayılan tebrik ederim. cok heyecanli gecmis sureciniz. Hayirli ugurlu olsun !

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mustafa-Sayılan, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

ayenesinde yanlarında olabileceğimi dile getirdim. Gerek olmadığını söyledi.
    (Kesinlikle ve kesinlikle ilişki ve/veya evlilik durumunuz ile ilgili sorular soruyor ve notlar alıyor. )
    Ardından ben çıktım ve eşim çağırıldı, 3-5 dakika sonra beni yeniden çağırarak eşim ile doktor arasında tercümanlık yapmamı rica ettiler.
    Saflık yaptım sanki eşim hakkında hiç bir şey bilmiyormuşum gibi Doktor Hanım'ın sorduğu tüm soruları eşime yönelttim. Muayene bittiğinde odadan çıkarken doktor hanımın odasına daldım ve "eşimi muayene ederken kalbi ile ilgili bir şey söylemişsiniz, endişelenmiş. Bir sorun mu var" derken göz ucuyla bizim ile ilgili not aldığını göz ucuyla kestirebildim.

tebrikler, hayirli olsun.

sizin evliliginizin resmi olarak taninabilmesi icin iki es de evlenmeye uygun olmali(ya evlenmemis, ya bosanmis, ya da dul), dolayisiyla asil talihli siz de olsaniz esinizin eski esine dair belge istemeleri normal.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

sizin evliliginizin resmi olarak taninabilmesi icin iki es de evlenmeye uygun olmali(ya evlenmemis, ya bosanmis, ya da dul), dolayisiyla asil talihli siz de olsaniz esinizin eski esine dair belge istemeleri normal.

Emeğiniz için teşekkürler. TR'de aynı şekilde eşin evliliğe uygun (eski eş ölüm, boşanma v.s.) evraklarını istiyor. TR'de evlendiğimiz için istememeleri gerekirdi. Demekki TR'ye güvenmiyorlar 🙈😊

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Emeğiniz için teşekkürler. TR'de aynı şekilde eşin evliliğe uygun (eski eş ölüm, boşanma v.s.) evraklarını istiyor. TR'de evlendiğimiz için istememeleri gerekirdi. Demekki TR'ye güvenmiyorlar 🙈😊

birden fazla ulkeyi ilgilendiren durumlarda bu tur evraklar gozden kacabiliyor veya ulkelerin esnekligi farkli olabiliyor...

Turkiye'de evli olmasina ragmen, bu bilgileri saklayarak ABD'de evlenen Turkler bile var... tabii bu kisiler vefaat ettigi zaman durum ortaya ciktigi icin genelde bu karisiklikla geride kalanlar (ve ABD'deki Turki Konsolosluklari) ugrasiyor... Boyle bir durumda ikinci evliligin gecerliligi olmuyor.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐

@Barış-Buz, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhabalar, daha önce sorulmuş ise kusura bakmayın bulamadım. Nüfus kayıt örenği alırken "Nüfus Kayıt Örneği Tipi" bölümü var, orada "Kişi", "Aile" ve "Nüfus Aile" seçenekleri sunulmuş. Bu seçenekler arasından hangisi seçilmeli? Annemin ve babamın da kayıtları gerekli mi? (Ailemin boşanma, evlenme gibi bilgileri bulunuyor "Nüfus Aile" seçeneğinde)

Yanlış yerde soruyorsunuz, burası 2021 grubu

• Merhablar, ABD ye girmeden 72 saat önceden istenen PCR testini özel hasteneden alabiliyormuyuz? pcr testini alırken nelere dikkat etmeliyiz.?

• @Mesut-Ay ben 2 gun onceden aliyorum genelde. zaten 1-2 saat icinde veriyorlardi sonucu. Izmir Alsancak Biolab den almistim. Seyahat icin ve ingilizce olmasi lazim. Isminiz dogru olsun birde dogum tarihi onemli. Istanbul da biruni lab cok iyiymis tecrube eden arkadaslarimdan duydugum kadariyla. Ucreti 250 tl idi 2 ay once. Mesela 10unda gidicekseniz 8'inde yaptirin testi derim ben.

• ⭐⭐⭐

This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐

@Mesut-Ay Ben direkt İstanbul'daki Düzen Laboratuvarları'nın Mecidiyeköy'de bulunan şubesinden almıştım. Sabah 8-9 arasında verilen testlerin sonuçları öğleden sonra 13-14 gibi çıkıyor.

Testi yaptırırken mutlaka yurtdışı seyahati için olacağını belirtin. Ayrıca yanınızda mutlaka pasaportunuz bulunsun. Bir de bazı yerler rezarvasyon ya da biletin bir kopyasını görmek istiyormuş ama benden istememişlerdi. Bu iki şey dışında dikkat etmeniz gereken farklı bir unsur bulunmuyor.

• sadece türk vatandaşı olup da ankara'dan mülakat alabilen kimse yok mu şimdi
    bu son alan 7k-8.8k casenumberlar, iran azerbaycan vs mi yine onu bilmek istiyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Abdullah-Yaz detayları hazırladığımız siteden ulaşabilirsiniz;

• merhabalar dv 2021 talihlisiyim ds260 formunu zamanında doldurdum fakat sonraki süreçte herhangi bir mail bilidirm almadım ne yapabilirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Husnu-Sahin-0 DV2021 süreci resmi olarak 30 eylül 2021'de bitti.
    şuan bi' şey yapmanıza gerek yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |