Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Batuhan-Sadak, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Bildiğim kadarıyla daha önceden evrak gönderimi yoktu acaba bu pandemi dolasıyla mı böyle bir olay başlattılar.

2 yildir var bu asama, yeni baslamadi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dxc-Yıldırım, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Herkese Merhaba,

Bana iki gün önce KCC'den mail geldi.

Tek aklıma takılan konu şu: Mahkeme Kayıtları ile ilgili evrak istenmesi. Benim hiç mahkeme kaydım yok. Bu durumda mahkeme kaydı yoktur şeklinde adliyeden bir evrak mı almak gerekiyor? Eğer cevap hayır ise bu durumda bu evrak için KCC'ye mail atarken bu belgenin neden eksik olduğunu yazan bir yazı yazmam gerekiyor mu?

mahkeme kaydi yoksa gondermenize veya aciklama yapmaniza gerek yok.

• @crazycells Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Dxc-Yıldırım, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

surecinizde bol sanslar.

• @gucarslan merhabalar cok tesekkür ederim cevabınız için benim bir yakınım 5 sene önce greencard kazandığında evrak isteme gibi bir durum yoktu o yüzden şaşırdım 🙂 bu arada gelen mail uzantası acaba nedir gözden kaçırmamak için soruyorum? yani gelecek olan mail nasıl bir mail olacak bununla ilgili bi screenshot atarsanız cok sevinirim 🙂

• ⭐⭐

@gucarslan merhabalar cok tesekkür ederim cevabınız için benim bir yakınım 5 sene önce greencard kazandığında evrak isteme gibi bir durum yoktu o yüzden şaşırdım 🙂 bu arada gelen mail uzantası acaba nedir gözden kaçırmamak için soruyorum? yani gelecek olan mail nasıl bir mail olacak bununla ilgili bi screenshot atarsanız cok sevinirim 🙂

[email protected] olması lazım. Size yakın zamanda gelir muhtemelen evrak talebi. Spam klasörünüzü mutlaka kontrol edin. Hatta mailinizde arama kısmına KCC yazarak kontrol edebilirsiniz 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan merhabalar cok tesekkür ederim cevabınız için benim bir yakınım 5 sene önce greencard kazandığında evrak isteme gibi bir durum yoktu o yüzden şaşırdım 🙂 bu arada gelen mail uzantası acaba nedir gözden kaçırmamak için soruyorum? yani gelecek olan mail nasıl bir mail olacak bununla ilgili bi screenshot atarsanız cok sevinirim 🙂

5 yil onceki bilgilerle kesinlikle hareket etmeyin, forumda isminde "DV2021" olan basliklari takip etmelisiniz.

• ⭐⭐

Kasımın son haftasına giriyoruz. Artık bu hafta mülakat maillerinin gelmesi lazım. En azından ilk 1000 içerisinde olan talihliler için. Umarım güzel bir hafta olur..

• ⭐⭐⭐

@EzgiLera, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Kasımın son haftasına giriyoruz. Artık bu hafta mülakat maillerinin gelmesi lazım. En azından ilk 1000 içerisinde olan talihliler için. Umarım güzel bir hafta olur..

Bahsettiğiniz ihtimallerden biriydi, insallah gerçekleşir de diğer ihtimalleri konuşmaya gerek kalmaz. 🙏

• This post is deleted!

• This post is deleted!

• Merhaba arkadaşlar, bir şey takıldı aklıma yazmak istedim. Belge talebi geldiği zaman asıl talihli kendi belgelerinin yanında yanında götüreceği kişilerin ( eşi vs.) de belgelerini hepsi bir arada bir maille gönderecek değil mi? Öbür türlü asıl talihli kendi mailiyle, yanında gelecek olanlar kendi mailleriyle belgeleri yollama durumunu olmaz diye düşüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waldeinsamkeit evet. asıl talihli vize alacak bütün aile bireyleri için gerekli dökümanları tek bir mail ile gönderecek.

• merhaba aklıma bi konu takıldı sormak istedim kcc'ye evraklarımı yolladım bi kaç ay once ama maili attıktan hemen sonra gelen evraklarınız isleniyor maili disinda bir mail gelmedi bunun sebebi evrakların kabul olmaması olabilir mi yoksa sıralamam gelmediği icin daha onay gelmemiş olabilir mi? evrakları sirayla forumda yazdigi sekilde ismini ve boyutunu ayarlayarak göndermiştim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehmetalinalbantoglu, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

merhaba aklıma bi konu takıldı sormak istedim kcc'ye evraklarımı yolladım bi kaç ay once ama maili attıktan hemen sonra gelen evraklarınız isleniyor maili disinda bir mail gelmedi bunun sebebi evrakların kabul olmaması olabilir mi yoksa sıralamam gelmediği icin daha onay gelmemiş olabilir mi? evrakları sirayla forumda yazdigi sekilde ismini ve boyutunu ayarlayarak göndermiştim

evrak onayınızın gelmemesi çok normal. şuan en yüksek 7300'de caseler onay aldılar. bir sonraki bültende numaranı %99,9 current olacak ve evrak onayları da 8000li caselerde ulaşacak. eğer evraklarınızda bir eksiklik varsa zaten bunu size mail ile bildiriliyorlar. ocak ayının gelmesini bekleyin, eminim en kısa sürede evraklarınız onaylanacaktır.

bol şans.

• Mülakatta ds-260 formunun fiziksel kopyasını götürmemize gerek var mı? Bir de amerikadaki dres değişikliğini mülakatta sözlü olarak mı bildiriyoruz?

Çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ankaralıdoktor43, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Mülakatta ds-260 formunun fiziksel kopyasını götürmemize gerek var mı? Bir de amerikadaki dres değişikliğini mülakatta sözlü olarak mı bildiriyoruz?

Çok teşekkürler

merhaba. ds260'in confirmation page (onay sayfası) nin çıktısını gotureceksiniz, bütün forma gerek yok. adres değişikliğini de sorulduğu takdirde hem mülakatta hem de abd girişte bildirebilirsiniz.

• @gucarslan hocam çok teşekkürler hakkın ödenmez

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ankaralıdoktor43, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Mülakatta ds-260 formunun fiziksel kopyasını götürmemize gerek var mı? Bir de amerikadaki dres değişikliğini mülakatta sözlü olarak mı bildiriyoruz?

Çok teşekkürler

Mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra konsolosluga ulasip DS-260 formunuzu actirip adresinizde guncelleme yapabilirsiniz. Konsoloslukta da guncelleme yapabilirsiniz ama is yogunlugundan dolayi kendileri yapmayi unutabiliyor.

• ⭐⭐⭐

Sayın @crazycells,

Trump'ın kararnamesinin sonuna yaklaştık. Uzatılsa bile yeni yönetimin Trump dönemine ait kararnameleri iptal edeceğine dair bir beklenti oluşmuş durumda. Kararnamenin bir şekilde yürürlükten kalkacağını düşündüğümüzde, bu sefer de konsoloslukların kapalı, daha doğrusu rutin vize çalışmalarına devam etmemesi durumu ile karşı karşıya kalıyoruz. Tıpkı DV2020 sürecindeki mart - nisan döneminde kararname olmaksızın mülakatların iptal edilmesi, ertelenmesi durumunda olduğu gibi.

Mülakatlar yapılamadığı için bültende çok az ilerleme, evrak onaylarını vermeme gibi durumlar yaşanıyor. Bu da konsolosluktaki durumun ne kadar belirleyici olduğunu gösteriyor.

Aslında mülakatların yapılmaması için bir sebep yok, eylül ayında covid olsa da davalar ile dosyalar "kritik" olarak işaretlendiği için mülakat yaptılar. Ama dünya genelinde, vaka sayısı çok ya da az olsun, konsolosluk vize işlemlerinde büyük ölçüde durmuş durumda.

Deneyimleriniz itibariyle sormak istediğim şu ki; DoS'ta görev değişikliği olmasıyla birlikte dünya genelinde konsoloslukların çalışması yönünde bir karar oluşabilir diyebilir miyiz? Yani buradaki tıkanıklığın sonucuyla ilgili DoS'taki görev değişikliğini beklemek mi doğru?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |