Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @isik tesekkur ederim.

• Gerekli belgelerde "Pasaport teslim alma yeri kaydi (AIS-PTT Kaydi)" gözüküyor. Bu kayıt bize gönderilen randevu onayı mailinde bulunan Kurye seçim bilgileri kısmı mı?

• Arkadaşlar sağlık muayenesinde çocuklara hangi aşıları yapıyorlar oğlum 5 yaşında rotavirüs aşısını oldu fakat aşı kartında görünmüyor. Bu aşıyı yapıyorlarmı

• @srhnkskn Rotavirüs aşısının zamanı dışında yapılması mümkün değil. Zamanında yapıldıysa yapıldı, yapılmadıysa yapılma şansı yok. Aman dikkat.

• Eylül ayı mülakat tarihleri ne zaman açıklanır tahminen? Bilen var mı acaba? Ya perşembe ya cuma diye konuşuluyordu ama henüz bir ses yok sanırım kimse bir şey yazmamış foruma.

• @gamefry Evet zamanında yaptırmıştık ama belgede görünmeyince şüpheye düştüm biran. Teşekkürler yapmazlar o vakit.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

📢Turkey Embassy Update:

For Turkish nationals and individuals with current and legal Turkish residency, the U.S. Embassy is providing the following services by appointment only: immigrant visas for immediate relatives and fiances of American Citizens, adoption cases, family-based immigrant visas for relatives of American Citizens and lawful permanent residents, diversity visas (Turkish Nationals only), employment-based visas (Turkish Nationals only)

@gucarslan @crazycells

Merhaba. Sizce bu duyuru ne anlama geliyor? Türkiye de oturma izni olan, çift vatandaşlığı olan ve Türkiye de doğmamış Türk vatandaşlarını mülakata çağırmamaya devam mı edecekler? 😥

Umarim yine bir oyun cevirmiyorlardir... Turkiye'de dogmasaniz da TC vatandasi oldugunuzu email ile vurgulayalim tekrardan... Benzer durumda olan arkadaslara soyleyin, onlar da ayni sablonu kullanabilirler.

Su asagidaki emaili kirmizi kisimlari kendi bilginizle degistirerek, [email protected] ve [email protected] adresleri araciligiyla KCC'ye, hem de [email protected] adresi araciligiyla konsolosluga gonderin lutfen. Ayrica emaile TC vatandasi oldugunuzu gosteren belgeleri ekleyin, bu belgelerin dili ingilizce olsun ki KCC anlasin. (ornegin: TC pasaportunun biyografik sayfasi, TC vatandasligi aldiginizi gosteren mahkeme kayitlari veya diger resmi kayitlar)

email basligi:

URGENT update about my DV case (2021EU00XXXXX)

email icerigi:

Dear Sir/Madam,

I am XXXX XXXX (isminiz soyisminiz). My case number is 2021EUXXXXX. I submitted all required documents to KCC, got approved documentarily by KCC, and qualify for an interview. I have reasons to believe that KCC and the US consulate are not fully aware that I am a Turkish Citizen although I have not been born in Turkey.

The US consulate in Ankara has posted an announcement on its website stating that they are providing diversity visa interviews for Turkish nationals only. Although I am a Turkish national, I was left out during the interview assignment process for the month of August as many other petitioners who have not been born in Turkey. If you are not aware of the fact that I am a Turkish Citizen, I might unjustly be left out again for the month of September.

Since I am a Turkish Citizen who is residing in Turkey, I am qualified to have an interview at the US Embassy in Ankara. I am attaching a copy of the bio page of the Turkish passport to this email. (Hangi kanitlari bu emaile ekliyorsaniz o kisimlari bu cumleye yazabilirsiniz)

Can you please check my case and let me know if there is anything that I need to complete to get a visa interview. Thank you in advance for your help and attention.

Kind Regards,

XXXX XXXXXX (isim soyisim)
    2021EU000XXXXX (dosya numarasi)
    12-31-1900 (dogum tarihi ... ay-gun-yil olarak)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cem1, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

O zaman benim esimi de kabul etmeyecekler o da sonradan Turk vatandasligini aldi

Boyle bir uygulama normalde yok, sadece pandeminin, yasaklarin ve konsolosluktaki is yukunun getirmis oldugu istisnai bir durum, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@crazycells DS260 ta ve Unganlardan randevu alırken Miami deki arkadaşın adresini yazmıştım. Şimdi mülakatta Houstona yerleşmeyi düşünüyorum desem çelişki olurmu neden o zaman o adresi yazdın derlermi?

problem olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayzek09, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Gerekli belgelerde "Pasaport teslim alma yeri kaydi (AIS-PTT Kaydi)" gözüküyor. Bu kayıt bize gönderilen randevu onayı mailinde bulunan Kurye seçim bilgileri kısmı mı?

Evet, pasaportunuzu PTT'ye verdiklerinde sizin alacaginiz yere dair bilgiler. AIS kaydinin ciktisini AIS hesabinizdan alabiliyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@srhnkskn, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Arkadaşlar sağlık muayenesinde çocuklara hangi aşıları yapıyorlar oğlum 5 yaşında rotavirüs aşısını oldu fakat aşı kartında görünmüyor. Bu aşıyı yapıyorlarmı

rotavirus icin 1 yasindan kucuk olmasi lazim, o nedenle yapmayacaklardir; ama dert degil sozlu olarak bunu beyan edebilirsiniz.

Her asiyi vurmuyorlar zaten, herkesin kendi yasina uygun asilar vuruluyor sadece...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GKC, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Eylül ayı mülakat tarihleri ne zaman açıklanır tahminen? Bilen var mı acaba? Ya perşembe ya cuma diye konuşuluyordu ama henüz bir ses yok sanırım kimse bir şey yazmamış foruma.

Herhangi bir zaman aciklanabilir. Normal surecte bugune kadar aciklanmis olurdu, ama normal bir surecte degiliz maalesef.

• @crazycells Hakkınız ödenmez, çok teşekkür ederim. 🙏

• Bir sorum var, mülakatta gösterceğim para miktarı olarak 6000 dolar var ve yanında da yaklaşık 10 bin dolar değerinde gümüş var, göstermem gereken para dolar olması zorunlu mu? Kabul ederler mi bi bilgisi olan var mı?

• ⭐⭐⭐

@hykargin, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Bir sorum var, mülakatta gösterceğim para miktarı olarak 6000 dolar var ve yanında da yaklaşık 10 bin dolar değerinde gümüş var, göstermem gereken para dolar olması zorunlu mu? Kabul ederler mi bi bilgisi olan var mı?

Olaya mantık çerçevesinden bakalım.
    Amerika'da 6000 dolarla tutunmanız kolay değil, uçak bileti, kiralamalar, yerleşim masrafları vs diğer masraflar bunu hızla eritecek. Yani her halükarda o gümüşleri nakite çevirip yanınızda götürmek zounda kalacaksınız.

Önünüzde 2 seçenek var:
    1- Bu gümüşleri aldığınız fiyata bağlı olarak şimdiden bozdurup hesaba yatırmak. Sizi zarara uğratmayacaksa bu şekilde yapmanız en makulu olacaktır. Ve direk hesabınızda yüksek miktarda para olacağı için (kaynağı da belli, gümüş birikimleriniz) vizenizi kolayca alabileceksiniz.

2- 6000 + gümüş varlığınızı göstererek mülakata girmek. Gümüş, hemen nakite dönüşecek menkul varlık olduğundan bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Ama en başta dediğim gibi her halükarda bunları nakite dönüştürmek zorunda kalacaksınız

• Arkadaslar merhabalar oncelikle emegi olan sayin @gucarslan @crazycells @Muhtaradana tesekkur etmek istiyorum okuduklarim ve ogrendiklerim dogrutusunda 28 temmuz da olan saglik randevumuzun detaylarini paylasmak istiyorum.

30 temmuz itibari ile saat 4 de raporumuzu teslim aldik , Ankara da ikamet ettigimiz icin unganlar ve duzen labaratuarinin konumunu biliyorduk fakat sehir disindan gelicek arkadaslar icin konum tunali hilmi caddesinin kugulupark yakinlarindaki ilk bina icerisinde hem 3.uncu kat duzen labaratuari 4. kat unganlar hizmet veriyor cevredeki otoparklardan yurume mesafesinde ulasiminiz daha kolay olucakdir.

-sabah 9:50 ve 10 :00 saatlerindeki iki kisilik randevumuza 9:50 de DS260 formlarimiz ve pasaport teslimlerimiz ile basladik oncelikli olarak talihli olan esimi alip fotoraf ve imza ile kayit islemlerimizi gerceklestirip ,pasaportlarimizida teslim alarak bir kat alta 3. katta ic kisimdaki danismaya pasaportlarimiz teslim ederek beklemeye basladik.
    oncelik kan alma ve idrar testi olarak isimlerimiz le birlikte 2011TL kura bagli olarak kredi karti ile odeme yaptik daha sonra rontgen icin beklemeye basladik
    ve islemlerin hepsi sabah saatleri olmasindan dolayi 12 den oce bitti ve pasaportlarimizi teslim alip tekrar unganlarin offisine gectik
    -offisten gorevli bayanlar doktor vizitimizin saatini 1:30 icin uygun oldugunu ve tekrar offise gelmemizi soylediler
    -saat 1:20 de offiste beklerken ilk benim siram geldi ve kiyafetlerimizi cikarmam ve muayne odasinda onluklu bir sekilde doktoru beklemem icin gorevli sekreter yonlendirme yapti

• 5dk icerisinde doktor hanim el ile ve steteskop ile muayneye basladi sorular hastalik gecirdin mi amaliyat oldun mu yatar tedavi gibi klasik ve benzeri
    • ilk 2 dk icerisnde 3 tup asi hazirladi ve bir yandan sorulara devam etti ilk asiyi vurdu ve ben diger elimle tutarken otekini de sagli sollu vurmaya devam etti
      -standart prosedur diye pek fazla secenek yoktu acikcasi ve 3 uncu igneyi de yaptikdan sonra giyinip cikabilirsin dedi ve benim muaynem bitti
    • sira esime geldigin de ne sordu diyerek n=merak la bana sordu ben de kolumu gostererek 3 asi oldugumu covid asimizi 1 hafta once vuruldugumuzu anlatdigimi soledim ve kizamik su cicegi gibi gerekli olanlarin hepsini yaptigini soledim
    • sira esimi iceri aldilar ve esim doktorla konusurken 6 yasinda sucicegi gecirmis oldugunu soylemis ve hatta kizamik icin de ayni sekilde doktor hanim sormus egerki kizamik gecirdiyse ve antikor testi pozitif cikarsa asi yapmasina gerek olmadigini solemis ve esime 2 asi yaparak ve sucicegi icin antikor testi istemis
    • cikista konu ile ilgili olarak ben 3 asi tansi 70 dolar olarak turk lirasi karsiligi 2148 TL dolar kuru na bagli olarak kredi kartindan odeme yaptim
    • esim icin 2 asi toplam 1546 TL kredi kartindan odeme yaptik ve tekrar sekreterin yonlendirmesi ile antikor testi icin duzene kan vermek icin gittik
      -antikor testinin ucreti 205TL arkadaslar acikcasi esimin yuzunde ve benim de yuzumde sucicegi lekesi var fakat benim secenegim yoktu ve acikcasi kan aldirmadan once bole bir secenek sunulmadigi icin bilgimiz yoktu
      -acikcasi kimseyi yanlis yonlendirmek istemem fakat bu secenek bize onden sunulmadi ,antikor test sonucu da rapor suresini 1 gun uzatti
      -bizim ikametimiz Ankara oldugu icin ve gunluk ugrama sansimiz oldugu icin testi kabul ettik ,testin sonucu negatif gelse asi icin tekrar ugramamiz gerekli ve her biri 1 gun ara ile yani test sonucu 1 gun sonra asi icin de 1 gun sonra tekrar gitmemiz gerekirdi
      -sonuc olarak vize randevumuz 5 agustos tarihinde oldugu icin acikcasi zamanimiz var di ve 70 dolar asi yerine 200 tl test ucreti odedik

-cok uzun hikaye gibi bir yazi oldugunu biliyorum arkadaslar ama detay icin herkes kendi tecrubelerini aktarmasi gerekli bence

• vize mulakatimiz icin de bu sekilde guzel bir haberle tekrar yazmayi isterim
      -herkesin surecini okurken ki heyecan baska ve herkese davalarda ve vize surecinde guzel dileklerimi iletiyorum, emekleri gecen herkesin vizesine kavusmasini dilerim .......klavye hatalarim icin kusura bakmayin 😃
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@hykargin, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Bir sorum var, mülakatta gösterceğim para miktarı olarak 6000 dolar var ve yanında da yaklaşık 10 bin dolar değerinde gümüş var, göstermem gereken para dolar olması zorunlu mu? Kabul ederler mi bi bilgisi olan var mı?

Dolar olmasi sart degil, ABD'ye gitmeden once nakite cevrilebilecek mal ve esyalar da kabul goruyor. Bu gumuslerin degerini belgelendirdiginize emin olun.

Siz elinizdeki tum maddi birikimi gosterin, yeterli olup olmayacagina konsolos karar verecek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@secondchance detayli anlatim icin tesekkurler 👍 mulakat deneyiminizi de bekliyoruz 🙂

• ⭐⭐⭐

@secondchance Tebrikler, bir aşama daha geride kaldı. İnsallah darısı mulakat deneyiminizi okuyup, yeni hayatınızda başarılar dilemeye 🙂

• ⭐⭐⭐

@secondchance daha onceden gecirmis oldugunuz hastaliklar icin asilari muayene esnasinda yapsalar hem daha ucuza hem de daha az cetrefilli olacakmis gibi geldi bana.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |