Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@Kuthun, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Burada deneyim paylaşabilecek miyim bakalim. Case numaramdan dolayı bir ümitsizlik yok değil 😞

İnşallah o günlerinde gelmesi ümidiyle 🙏

• ⭐⭐

2021 talihlilerine bol şans diliyorum. Umarım yolunuz açık, sürecinin sorunsuz bir şekilde ilerler. Lütfen deneyimlerinizi paylaşın. Ki; bizlerde tecrübelerinizden faydalanalım. GC sürecini güncel veri ve bilgilerle takip edebilelim. Tekrar tebrik eder, bundan sonra ki hayatınızda başarılar dilerim.

• Merhaba ,herkesin şansı bol olsun..bizde bu süreçte sizlerle olacağız. DV2021 eşime çıktı.geçen yıl da kızıma çıkmıştı,ona sıra gelmedi 50 binlerde beklerken..eşime 25 binlerde çıkması bizi çok şaşırttı...kızım su an itibariyle 20 yaşında eğer DV2020 talihlisi olarak çağrılırsa gidecek,çağrılmaz ise (01/05/2021 doğum tarihine kadar 21 yaşına girmeden) bizimle gidebiliyormuş sanırım..
    3 yıldır başvuruyoruz 2.başvuruda kızıma,3.başvuruda eşime çıktı.herhangi bir aracı kurum kullanmadan ücretsiz resmi sitesinden başvurularımızı yaptık her zaman.
    YEŞİLKARTFORUM çok faydalı bir site gerçekten,emeği geçen ve burada deneyimlerini paylaşan herkese teşekkür ederim..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kumral, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba ,herkesin şansı bol olsun..bizde bu süreçte sizlerle olacağız. DV2021 eşime çıktı.geçen yıl da kızıma çıkmıştı,ona sıra gelmedi 50 binlerde beklerken..eşime 25 binlerde çıkması bizi çok şaşırttı...kızım su an itibariyle 20 yaşında eğer DV2020 talihlisi olarak çağrılırsa gidecek,çağrılmaz ise (01/05/2021 doğum tarihine kadar 21 yaşına girmeden) bizimle gidebiliyormuş sanırım..
    3 yıldır başvuruyoruz 2.başvuruda kızıma,3.başvuruda eşime çıktı.herhangi bir aracı kurum kullanmadan ücretsiz resmi sitesinden başvurularımızı yaptık her zaman.
    YEŞİLKARTFORUM çok faydalı bir site gerçekten,emeği geçen ve burada deneyimlerini paylaşan herkese teşekkür ederim..

Tebrikler 🙂 Su basligi da incelemeyi unutmayin:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/666/gocmen-vize-ve-21-yas-siniri-problemi

• italicised text Her kese iyi gunler. Ben DV2021 talihlisiyim. Bir kac sorum olacakti. Bilgisi olan cok rica ediyorum bana yardim etsin. gerekli bilgileri internetden bulamadim.
    Biraz arasdirma yapinca ogrendim ki Mali Kaynak Belgesi icin Ev tapusu filan da kabul ediyorlarmis mulakat zamani. boyle bir tecrubesi olan var mi? gayrimenkulu degerlendirmeye verip cikti aldiktan sonra mali kaynak gibi gostere biliyormusuz. mesela 20.000$lik gayrimenkul + 10.000 $ banka hesabi 4 kisilik aile icin gecerli olur mu? zaten evi satmayi dusunuyoruz . bilgisi olan yardim ederse cok sevinirim.
    diger sorum su adli sicil kaydi ve vukuatli nufus kayit ornegi belgeleri ikisinin de olmasi sart mi?
    ya vukuat yoksa o belgeyi almasak olur mu?
    Greencardin gelmesi icin adres yazmali oldugumuz halde eger oyle bir adres yoksa o zaman ne yapalim?
    cevaplarinizi sabirsizlikla bekliyorum. Onceden tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hajiyevs88, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

italicised text Her kese iyi gunler. Ben DV2021 talihlisiyim. Bir kac sorum olacakti. Bilgisi olan cok rica ediyorum bana yardim etsin. gerekli bilgileri internetden bulamadim.
    Biraz arasdirma yapinca ogrendim ki Mali Kaynak Belgesi icin Ev tapusu filan da kabul ediyorlarmis mulakat zamani. boyle bir tecrubesi olan var mi? gayrimenkulu degerlendirmeye verip cikti aldiktan sonra mali kaynak gibi gostere biliyormusuz. mesela 20.000$lik gayrimenkul + 10.000 $ banka hesabi 4 kisilik aile icin gecerli olur mu? zaten evi satmayi dusunuyoruz . bilgisi olan yardim ederse cok sevinirim.
    diger sorum su adli sicil kaydi ve vukuatli nufus kayit ornegi belgeleri ikisinin de olmasi sart mi?
    ya vukuat yoksa o belgeyi almasak olur mu?
    Greencardin gelmesi icin adres yazmali oldugumuz halde eger oyle bir adres yoksa o zaman ne yapalim?
    cevaplarinizi sabirsizlikla bekliyorum. Onceden tesekkurler

Gayrimenkul mallari da mali kaynak olarak gosterebilirsiniz. Eger sorarlarsa vizeyi aldiktan sonra evi satma planlarinizi aciklarsiniz.

dogum, evlilik, isim degisikligi vs. gibi vukuatlarin hepsi o nufus kaydinda yaziyor olacak... o nedenle onlari vermeniz gerekiyor. istenilen tum belgeleri hazirlamalisiniz, yoksa vize alamazsiniz.

vize almak icin bir adres bulmaniz gerekiyor, adres veremezseniz vizeyi alamazsiniz.

• ⭐⭐

Yerime geçeyim bende 😁

• ⭐⭐⭐⭐⭐

2021 için burada "talihli" sıfatıyla olmak çok mutluluk verici 🙂
    siz değerli üyelerin önceki entryleri ile bilgi edinmek ve sonrasında eğer mümkün olursa bu yıl deneyimlerimizi paylaşmak için sabırsızlanıyorum.
    umarım herkes için gönlünden geçen olur.

• @gucarslan tebrik ederim, hayırlı olsun uzun zamandır bekliyormuşsunuz, dediğiniz gibi İnşallah sizinde bu başlık aştında mülakat deneyimlerinizi okuyacağımız günler olacak

• Arkadaşlar Selamlar, Öncelikle böyle güzel bir dayanışma platformu görmek beni çok mutlu etti. Sizlere bir sorum olacak. Bu yıl başvuruyu nişanlım ve ben yapmıştık. Bana kura çıkmadı. Ancak nişanlıma çıktı. Bugün içinde evrakları doldurmayı planlıyoruz. Eylül ayında da evlenmeyi planlıyoruz. Başvuruyu bekar yapsak, sonra evlenip başvuruya ekletsek sıkıntı çıkar mı? Daha önce yazılanları okudum. Eklenebiliyormuş. Ancak nişanlım 3 yıl önce yaptığı 2 vize başvurusunda da reddedilmilşti. Ona rağmen kuradan çıktı. Süreci riske atacak herhangi bir şey yapmak istemiyoruz. Bize yol gösterebilir misiniz? Şimdiden canıgönülden herkese teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@gucarslan tebrik ederim, hayırlı olsun uzun zamandır bekliyormuşsunuz, dediğiniz gibi İnşallah sizinde bu başlık aştında mülakat deneyimlerinizi okuyacağımız günler olacak

çok teşekkürler. herkesin gönlüne göre olur inşallah

• This post is deleted!

• Ds260 ailemize ekledim ama benden başka kimsenin pasaportu yok
    Konsolosluğa ve ABD ye yalnız ben gideceğim ilk etapta
    Konsolosluk ailemi istermi beni cagirdiginda

• ⭐⭐

@gucarslan Tebrik ederim. Hemen pes etmemek gerektiğine dair güzel bir örnek oldunuz. Umarım çekilişte kazanamayıp hemen pes etme noktasına gelen arkadaşlar sizi örnek alırlar.

• ⭐⭐

Kendim dahil tüm 2021 talihlilerini kutlarım. Corona ve protestolardan dolayı, önceki yıllardaki motivasyonum olmasa da yine de çok mutluyum. Son olayların ekonomiye etkisi muhtemelen en etkili ve uzun olumsuzluk olacak. Yine de süreci tamamlayıp GC hakkını elde etmeyi planlıyorum. Sonradan kalıcı yerleşme planları değişir, ertelenir vs o sonradan düşünülecek birşey. Tereddütler yaşayanlara da aynı şeyi öneriyorum. Ne diyelim, hakkımızda hayırlısı ve bahtımız açık olsun.

Bu arada, 2020 talihlilerinin durumu gerçekten can sıkıcı. Dilerim onların da tamamı tarihler geçmeden vizelerine kavuşurlar.

• @Neslisahb
    Tebrik ederim, hayırlı olsun
    evet eklenebilir, bir sıkıntı çıkmaz, detaylar ⬇

ABD Yolunda Evlilik https://yesilkartforum.com/forum/post/83

Ayrıca ilk işlem olarak sürecinize katkı vermesi ve sorularınıza daha net ve doğru cevap alabilmek için lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın,aşağıda bunu nasıl yapabileceğiniz anlatılıyor,lütfen aşağıdaki konu başlığının ilk iletisini dikkatlice okuyun
    👇🏻

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1591463245075
    ikinci olarak yapmanız gereken süreç hakkında işleyişi görebilmemiz adına yeşilkartforumun dv2021 Excel formuna bilgilerinizi işlemek olmalı ⬇

ayrıca yeşilkartforum discord sunucumuzdan sesli sorularınıza cevap bulabilirsiniz ⬇

• @Muhtaradana Çok teşekkürler 🙂

• @Ferit-Mirac-Korkmaz vize almayacak kişilerin ds260 formunu dokdurmasına ve konsolosluk mülakatına katılmasına gerek yok

Ayrıca
    sürecinize katkı vermesi ve sorularınıza daha net ve doğru cevap alabilmek için lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın,aşağıda bunu nasıl yapabileceğiniz anlatılıyor,lütfen aşağıdaki konu başlığının ilk iletisini dikkatlice okuyun
    👇🏻

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1591463245075
    ikinci olarak yapmanız gereken süreç hakkında işleyişi görebilmemiz adına yeşilkartforumun dv2021 Excel formuna bilgilerinizi işlemek olmalı ⬇

ayrıca yeşilkartforum discord sunucumuzdan sesli sorularınıza cevap bulabilirsiniz ⬇

• Bende 2021 talihlisiyim:)
    Tabikide oldu bitti gözüyle bakmıyorum ama umarım alabilirim.Sadece 2 sorum olacak;

1-Green Card Başvuru form’u doldururken okul düzeyinde “Vocational School” veya “University Degree” yaptım ama tam emin değilim.Ben 2 yıllık turizm meslek yüksek okul mezunuyum.Bu green card almamda sorun olur mu?
    2-21XXX sıra numaralarında yaklaşık çağırlma zamanları ne zaman olur

• Merhaba
    2021 green card bizede cikti. Bugun 260 formunu doldurmak icin actim. Case number ve sonrasindaki sayfa problemsiz fakat sonraki asamaya gecemiyor. Asagida yollayacagim ekran cikiyor. Laptop ta hep boyle oldu. Telefondan ilk giriste girdi . Ekranda esim ve cocugum adina da basvuru yapip yapmayacagim soruluyordu. Startnow secenegini kendime isaretledim yeni sayfa acildi digerlerine giris yapayim diye geri gittim. Esimin icin start now dedim ve olay bitti. Tekrar ayni ekran geldi. Sistemsel bir sorun mu var ben de mi sorun var anlayamadim. Bu mevzuda bir bilgisi olan var mi?

Ekranda tek bir cumle yaziyor
    YOUR REQUEST CANNOT BE PROCESSED AT THIS TIME?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

141

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |