Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

@Sono bu arada KCC ye evrak yollamıştık eski pasaportu , şimdi yenilenirse yine KCC ye bu da ekstra yeni pasaport diye bildirmeli mi yoksa sadece ankara konsolosluğuna giderken mi yeniyi bildireceğiz ?

mulakat tarihiniz verilmis olacagi icin, konsoloslukla iletisime gecip formunuzu acmalarini isteyeceksiniz ve ayrica yeni pasaport bilgisini kendilerine gondereceksiniz.

• @crazycells merhaba şimdi anlayamadim ben bu hafta yeni pasaport a başvursam ve çıkınca KCC ye önceden yolladığım evraklarıma ek olarak yeni diye pasaportumu yollasam yeterli olur mu ? eski evraklarim için KCC henüz onay emaili atmadı ondan yeni pasaportumu onlara yollasam yine de DS260 formunu açtırmaya gerek kalır mi ? mülakat verdiklerinde eski ve yeniyi ankara konsolosluğuna zaten götürürüm .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells merhaba şimdi anlayamadim ben bu hafta yeni pasaport a başvursam ve çıkınca KCC ye önceden yolladığım evraklarıma ek olarak yeni diye pasaportumu yollasam yeterli olur mu ? eski evraklarim için KCC henüz onay emaili atmadı ondan yeni pasaportumu onlara yollasam yine de DS260 formunu açtırmaya gerek kalır mi ? mülakat verdiklerinde eski ve yeniyi ankara konsolosluğuna zaten götürürüm .

Vereceginiz pasaport bilgisi DS-260 formundaki ile ortusmedigi icin formu acip duzeltmenizi isteyebilirler.

Mulakat tarihi almadan hicbir degisiklik yapmanizi tavsiye etmem.

• Merhaba Kcc ye gönderilecek belgelerle alakalı olarak 2 yaşındaki kızım için ayrıca aynı belgeleri çıkartmama gerek varmı birde. Eşime askerlik belgesi çıkmıyor bu sorun olur mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@xbostanci bütün aile bireyleri için evrakları toplamanız gerek. çocuğunuz icin de kendi belgelerinizi (nüfus kayıt örneği vb) çocuğunuzun adi ile isimlendirip gönderebilirsiniz.

eşiniz için de, e-devlet üzerinden çıkması gerek. formun içeriği biraz değişti, bu yüzden size askerlik belgesi gibi gelmeyebilir. ama eşiniz askerlik yaptıysa çıkar kesinlikle.

• @crazycells merhaba , o halde anladığım kadarıyla mülakat tarihi yani evrak onayı aldigimizda hemen yeni bir pasaporta başvurup onu da çıkınca Ankara konsolosluguna yanımda götürüp beyan etsem yeterli olacak , ama siz de diyorsunuz ki mülakat alınca onay maili gelince yeni pasaportu cikarttirin ve KCC ye yeniden evrakları yeni pasaportla beraber yollayın tam o anda ds260 formunu guncelletmek için tekrar actirin diyorsunuz , peki formu actirmadan direkt konsolosluga yeni ve eski pasaportla gitsem olmuyor mu ?

• Selamlar 10xxx üstü sırada olanların mülakatları yapılabilir mi teknik olarak?

Standart rutinde eylüle kadar mülakata girebilir miyiz? Yoksa hızlı olmalarına mı bağlı durumumuz?

• sayın @crazycells evraklarımızı geçen hafta kcc ye gönderdik (asıl talihli eşim) eşimin pasaport geçerlilik süresinde sıkıntı yok ancak benim pasaport geçerlilik süresi eylül 2021 de bitiyor. ben mülakata gitmeden pasaportumu yeniler görüşmeye yenisini ve eskisini birlikte götürürüm diye düşünmüştüm. benim pasaportumun 3 ay süresinin kalmış olması onay almamıza engel midir ? yenisini çıkartıp eski ve yeni pasaport diye evrakları yeniden göndermek yeterli olur mu ?

• ⭐⭐⭐

@Kubilay-Kahriman Teknik olarak yapılabilir elbette; ama 10000'e kadar olan TR'den talihli sayısını, bu talihliler için yeterli bir mülakat kapasitesi olup olmadığı belli değil maalesef ki. Ancak her ne olursa olsun hızlı ilerlemeleri lazım. Temmuz için verdiklerini 18 mülakat ile beklentilerin çok altında kalacakları kesin 🙂

Uzun lafın kısası bekleyip görmekten başka çaremiz yok.

• Merhaba 2021 greencard almaya hak kazandım ve evrak talebine de kcc'nin mailine yanıt vermiş durumdayım ve ocak ayından beri vize randevusu bekliyorum herkes gibi. Fakat tüm belgeleri yükledim ama 2022 Nisan ayı gibi bir evlilik durumu söz konusu benim için. Bu durumda nişanlımın belgelerini ve benim belgelerimdeki değişiklikleri önceden nikah yaparak mı tekrar kcc'ye mail atıp yüklemem gerekiyor? Nasıl bir süreç beni bekliyor olacak? Greencard sürecinin hangi aşamasında bu maili atmalıyım? Öngörülen vize görüşmeleri sizce en erken ne zaman başlar? Bu değişikliği bildirmek için geç kalmak istemiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

• Merhaba , baslik icerisinde arama yapmayi beceremedim bu yuzden sorumun cevabini bulamadim.
    KCC ye yolladigimiz , yurtdisindan aldigimiz sicil temiz belgelerini o ulkelerde apostil ettirmemiz ve notere tasdik ettirmemiz gerekiyor muydu yoksa sadece belgelerin tercumeleri yeterli mi?
    Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@GKC, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba 2021 greencard almaya hak kazandım ve evrak talebine de kcc'nin mailine yanıt vermiş durumdayım ve ocak ayından beri vize randevusu bekliyorum herkes gibi. Fakat tüm belgeleri yükledim ama 2022 Nisan ayı gibi bir evlilik durumu söz konusu benim için. Bu durumda nişanlımın belgelerini ve benim belgelerimdeki değişiklikleri önceden nikah yaparak mı tekrar kcc'ye mail atıp yüklemem gerekiyor? Nasıl bir süreç beni bekliyor olacak? Greencard sürecinin hangi aşamasında bu maili atmalıyım? Öngörülen vize görüşmeleri sizce en erken ne zaman başlar? Bu değişikliği bildirmek için geç kalmak istemiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler.

merhaba,
    DV2021 mi yoksa DV2022 mi kazananısınız?

lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells merhaba , o halde anladığım kadarıyla mülakat tarihi yani evrak onayı aldigimizda hemen yeni bir pasaporta başvurup onu da çıkınca Ankara konsolosluguna yanımda götürüp beyan etsem yeterli olacak , ama siz de diyorsunuz ki mülakat alınca onay maili gelince yeni pasaportu cikarttirin ve KCC ye yeniden evrakları yeni pasaportla beraber yollayın tam o anda ds260 formunu guncelletmek için tekrar actirin diyorsunuz , peki formu actirmadan direkt konsolosluga yeni ve eski pasaportla gitsem olmuyor mu ?

Hayir, KCC ile alakasi olmayacak. Mulakat tarihinizi aldiktan sonra artik sadece konsoloslukta guncelleme yapmaniz yeterli. Bu sorulari mulakat tarihiniz aciklaninca tekrar sorarsaniz daha dogru sekilde yonlendirebiliriz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kubilay-Kahriman, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Selamlar 10xxx üstü sırada olanların mülakatları yapılabilir mi teknik olarak?

Standart rutinde eylüle kadar mülakata girebilir miyiz? Yoksa hızlı olmalarına mı bağlı durumumuz?

Konsolosluk yetistirirse evet, yetistiremezse maalesef hayir... Yetismeyen dosyalarin durumu icin mahkeme kararlari belirleyici olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@north, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

sayın @crazycells evraklarımızı geçen hafta kcc ye gönderdik (asıl talihli eşim) eşimin pasaport geçerlilik süresinde sıkıntı yok ancak benim pasaport geçerlilik süresi eylül 2021 de bitiyor. ben mülakata gitmeden pasaportumu yeniler görüşmeye yenisini ve eskisini birlikte götürürüm diye düşünmüştüm. benim pasaportumun 3 ay süresinin kalmış olması onay almamıza engel midir ? yenisini çıkartıp eski ve yeni pasaport diye evrakları yeniden göndermek yeterli olur mu ?

Onay almaniza engel degildir. Yenisini konsolosluga goturebilirsiniz. Eger yakin zamanda yenileyecekseniz (Ekim-Kasim aylarinda yeni cekilise de basvuru yapacaginizi tahmin ediyorum), o durumda KCC'ye sadece eski ve yeni pasaport bilgilerini gondermeniz yeterlidir, diger belgeleri bir daha gondermenize gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@T-A, içinde söyledi: DV2021 Mulakat Deneyimleri

Merhaba , baslik icerisinde arama yapmayi beceremedim bu yuzden sorumun cevabini bulamadim.
    KCC ye yolladigimiz , yurtdisindan aldigimiz sicil temiz belgelerini o ulkelerde apostil ettirmemiz ve notere tasdik ettirmemiz gerekiyor muydu yoksa sadece belgelerin tercumeleri yeterli mi?
    Tesekkurler.

belgenin dili Ingilizce degilse "certified translation" yeterlidir; apostil veya noter onayina ayrica gerek yok. Ama ayrintili bilgi icin sayin @gucarslan 'in dedigi konuya da bakin, farkli ulkelere ait ozel islemler olabilir.

• @crazycells tamamdır tekrar görüşmek dileğiyle.Tesekkur ederim 😊

• Evet arkadaşlar ayin 11 inde greencard vizemi almış bulunmaktayım.. 🙂 Umarim şu sıkıntılı günlerde herkes vizesini alıp gider...
    Vede hayallerine kavuşur
    Mülakata çağrılma mailini 6 mayıs günü aldim ve sisteme baktığımda 11 haziran gününe saat 10:00 a randevu verilmisti..
    Hayatim boyunca tüm işlerimi ilkgunden yaptığım için tüm evraklarımı ve tercumelerini 4 5 ay önceden hazırladıgımdan (banka dokumleri haric) herhangi bir belgeyle uğraşmam gerekmedi fakat Fransızcam olmadığı ve İngilizcemde kötü olduğu için bir tercumana ihtiyacım olduğundan ve bu tercuman Türkçe-Fransizca mı Türkçe- ingilizce bilenmi olacak konusu muallakta olduğundan epey bir can sıktı.. Konsolusluga attığım mesajlara dönüş olmadı ve telefonla bit türlü ulaşamayınca Fransızca bilen tercumanla gittim (Pariste Türkçe-ingilizce tercuman bulamadım!!) Tercuman işini hallettikten sonra konsolusluk sitesinden Pariste anlaşmalı oldukları iki doktordan birini seçip 2 hazirana randevu aldım ve doktordan asilarimi kendim olmam gerektiğini öğrenince eczaneden aldığım 5 asidan 3 aşıyı (grip ve kizamik zamanı degilmis) randevuya gitmeden aile doktoruma yaptırıp asi kartımı aldim
    2 haziran günü gelipte doktora gittiğimde ogrendimki röntgen ve kan tahlillerini önceden biz ayarlayıp (onların anlaşmalı oldukları yerler) alıp doktora gidiyormusuz tabi sevgili sekreter hanim bunu belirtmedigi için ogün epey bir surunduk 😞 bir ayağım alçida olunca 😞 Vesselam doktora gitmeden ais ten kaydımı yapıp pasaportumun gelecegi adresi seçtikten sonra 2 haziran günü doktordan sağlık raporumu alıp beklemeye başladım...
    Randevum saat10 daydi ve biz tercumanla saat 9 da konsolusluk kapısında buluştuk ve 9:40 civarı girmek için kapıya gittiğimizde içeriye tercuman alınmadığı söylendi tabi ısrarla sitede alındığına dair açıklama var vb ısrar edince içeriyi arayıp tercümanimla birini konuşturdular ve sonrada artık alınmıyor ama bu seferlik alıyoruz gibi birseyler soylendi ama ben o heyecanla anlamadim açıkçası ama tercumani aldılar:)
    Asansörle yukari çıktığımızda girişte bir tane görevli önce listeden ismimize baktı sonrada Ds260 onay sayfası ve 1 2 belgeyi alıp bizi vezneye yönlendirdi ordan çıktıktan sonra 7 numaralı gişeye gideceğimizi söyledi... Bu arada Türkiyede de daha önce abd mülakatı deneyimim var ve buradaki konsolusluk ortamı bizdekinden çok çok farklı..Güvenlikleri daha rahat icerisi kafeterya gibi gerginlik yok herkes rahat ve yasaklı eşyalari telefon vb güvenliklerin kendisi emanete alıyor. Türkiyedeki konsolusluga girince sanki Pentagon agiriyorsun gibi gergin herkes .. Neyse 330 doları ödedikten sonra 7 numarada beklemeye başladık (Greencard a bakan bölümmüş) önümüzde 3 kişi vardı. Tahminen 40 dk sonra beni çağırdılar guler yüzlü bir kadın çalışan benden birkaç evrak ve pasaportumu istedi bir kaç işlem yaptıktan sonra parmak izlerimi aldı.. burada yaklaşık 20 dk kaldık ve tek takıldığı konu aile nufus k. örneğinde anne kimlik soyadını araması (Ds 260 formunu daha önce actirmistim anne kimzlik s. Düzeltmek icin) daha sonra sağlık raporumu açıp inceledi ve eger vizeyi alırsam Aralık ayının 20 sine kadar Abd ye girmem gerektiğini söyleyip bize oturmamizi daha sonra yandaki gisenin çağıracağını söyledi...
    Sırada beklerken önümüzdeki 50 li yaşlarındaki Fransiz kadın 6. Başvuruda kazandığını daha önceki başvurularının aracı şirketlerin hatası yüzünden hep yanlış olduğunu söyledi ve vizesi onaylaninca sevinçten uçuyordu 🙂 🙂
    Tahminen 25-30 dk sonra ismim okununca gittiğim bölümde 30 35 yaşlarında bir erkek çalışan ve yanında oturan stajyer bir kadınla bana arada stajyer e isi anlatacagini ve bu yüzden arada mikrofonu kapatacağını söyleyip özür diledi neyse biraz bilgisayarla uğraşıp daha sonra sağ elimi kaldırıp tüm bilgilerin doğru olduğu ile ilgili yemin ettirdi ve eğitim sevyemi sordu cevaplayinca universitede en sevdiğim dersin ne olduğu ve aciklamami istedi daha sonra Abd ye gidip gitmediğimi sorunca eski pasaportumu çıkarıp eski vizemi kendisine gösterince çok güzel gibi birseyler söyledi ..Daha sonra bana Fransızca bir kitapçık uzattı tercuman Amerika'daki hakların yaziyor deyince vizeyi aldığımı anladim 🙂 2.sorusu nerde çalışıyorsun oldu cevapladiktan sonra bana askerlik yapıp yapmadığım yaptıysam ne zaman nerde diye sordu bende kendisine askerlik yaptığıma dair belgelerini ve tercumelerini uzattım...Biraz bilgisayarla uğraştıktan sonra tebrikler vizeniz onaylandı ve 1 2 hafta içinde seçtiğiniz adrese yollayacak dedi 🙂 🙂
    Not: 1-Tercumanim faydalı olur biraz ingilizce konuş desede hiç konuşmadım:)
    2- Banka hesaplarıma bıkmadılar evraklar bende kaldı
    3-iki gün sonra vizemin basıldığında dair mail aldım ve 15 inde pasaportumu teslim aldım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aydın-t bakın bu bir devrimdir!! 🙂
    DV2021'in bu başlıktaki ilk mülakat deneyimi..
    vizeniz hayırlı olsun, çok ama çok sevindim sizin adınıza. yeni hayatınızda mutluluklar ve sağlık dilerim..
    deneyimleriniz aktardığınız için de ayrıca teşekkürler.

şimdi sırada mülakatını ankara'da yapacak arkadaşlarımız var!
    inşallah bu başlığı yüzlerce deneyimle dolduracağız..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.4k

| | | |