Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese selamlar, daha once mulakat adresini degistirebilen biri var mi? KCC emaillere donus yapmiyor. Telefonu zaten kullanmiyorlar. Bu konuda bir onerisi olan var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Meco belki de DoS ile alakali değil de, sadece ankara'nin takdiridir?

bu durum tamamen onların özelinde, yoğunluğunda ya da (belki de) keyfinde gelişen durumların bizlere yansıması. çünkü DoS, abd devleti'nin birliği, bütünlüğü tehlikede olmadığı sürece.. kısaca siyasi sebepler harici konsolosluklara vize basmayın demez. hatta, "bütün vizeleri basin ama dv vizesi basmayın" hic demez. kısaca; ankara is-te-mi-yor!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Anıl-M-Yüzer mülakat adresinden kastınız mülakat yeri ise evet var.

talep ettiğiniz ülkede yasal oturum sahibi misiniz?

• evet hocam yasal oturum iznim var ancak mulakat yerini degistiremedim gitti. acaba istedigim mulakat yerini yani Berlin'deki ABD buyukelciligine mi email atmam gerekiyor kcc ye ek olarak? ben formu doldurdugumda Turkiye'de yasiyordum ancak daha sonra Almanya'ya tasindim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Anıl-M-Yüzer evrak onayıniz yok. sürecinizi kcc ile halletmeniz gerekli. peki oturum evraklarinizi gönderdiniz mi kcc'ye?

suan 25 günden geri dönüyorlar mailelere. eger bu kadar olmadıysa bekliyor olmanız normal..

• hocam oturum evragi olarak oturum kartinin fotografini gonderdim kccye. baska ne evrak gondermem gerektigini bilmiyorum acikcasi. cevabiniz icin tesekkur ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Anıl-M-Yüzer yeterli. dediğim gibi 25 gün ve üzeri yanıt süreleri var suan..

• @gucarslan merhaba,ben 2022 talihlisiyim,türk vatandaşıyım ve bulgaristan'da kalıcı oturumum var fakat hiç bulgaristan'da yaşamadım,oturum iptal olmasın diye giriş çıkış yapıyorum.size danışmak istediğim bir konu var.
    ds-260 formunu daha imzalayıp göndermedim,ankara da mülakata girmek istiyorum.diyelim ki formu yolladım,evrak talebi geldi,ben evrakları yolladım sonra evrak onayı geldi fakat ankara hala dv vize vermemeye devam ediyor.benim sürecim bu kadar ilerledikten sonra ben bulgaristana gidip yerleşsem,ankara olan mülakat yerini sofya olarak değiştirmeyi talep etsem,bunu kabul ederler mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@samet-tr lütfen sorularınızı DV2022 başlığında sorun ve cevap bekleyin. teşekkürler..

• @Sono teşekkürler cevap için , anlayamadigim şey current oldu haziran dan itibaren tüm numaralar demissiniz bu current olmak ne anlama geliyor ? artık onay maili beklenmeyecek mi? demek ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@İpek-Dedemen-Erdur elbette hayır. "current" ibaresi, artık, evrak onayı olan bütün caselerin mülakat alabilir olduğunu gösteriyor. yani artık bültende acaba benim case numberım cut-off içinde mi demeyeceksiniz. elbette evrak onayınızın olması mülakat alabilirsiniz de demek değil. misal türkiye'deki caseler.. yüzlerce kişi evrak onayı aldı ama 1 tane bile mülakat alamadılar. kısaca siz de biz de, açılan davalardan olumlu bir karar çıkmasını beklemeye devam edeceğiz.

• Merhaba DV2021 Talihlilerinin durumu ne olacak az biraz fikir veya gelişme var mı ?

• Banned

@Kitapsever Hayaller ulusal göçmen mirası ayı ama hayatlar sıfır dv randevusu. Bir gelişme yok Ankara hala dv vizesi vermiyor. Kaderimiz açılan davalara kaldı sanırım. 🥺

• @Orhan-Cabarov Merhaba eğer eylül ayı sonuna kadar randevu vermezlerse kazandığımız cekiliş hakkımız ve yaptığımız işlemler yanıyor mu bir fikriniz var mı?

• Banned

@kratos Merhaba. Eğer bir değişiklik yapmazlarsa hakkımızı kaybedeceğiz.

• Arkadaslar Merhaba, yabanci bir buyuk elcilikte mulakata girecegim icin Turkce belgelerimi translate ettirmemem gerekiyor. Dosyalari KCC ye gonderirken translation olan dokumanlari ayri isimde mi gondermem gerek yok ayni isimli dosyanin icine atip orjinali ve tercumesini birlikte gondermem mi? bir bilgisi olan cevaplarsa sevinirim, tesekkurler!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cevizagaci54ua dosya uzantısınız _transleted olarak yazın lütfen.

• @Orhan-Cabarov Umarım süre uzatımı veya geniş zamana yayma gibi bir şeyler yaparlar kimsenin hakkı yanmaz. ama çok saçma değil mi kimseye verilmemesi

• Banned

@Kitapsever Keşke öyle bir şey yapsalar ama geçen sene yapmadılar. 😞

• ⭐⭐⭐

@Kitapsever Onu yapabilmeleri mümkün değil. Kanun değişikliği gerekiyor, kanun değişikliği de neredeyse imkansız (kısa vadede) ABD'de.

Şu anda en olası senaryo mahkemelerden hızlandırıcı bir karar çıkması.

Bu arada dünya genelinde DV vizesi az da olsa veriliyor. Ankara maalesef ki hiç vermemeyi tercih ediyor.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.1k

| | | |