Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@sahmeran tebrik ederim hayırlı olsun,bu e-mail adresini bulma yöntemi var
    Kazandığınızı öğrendiğiniz sayfaya gidip confirmation number kutucuğunun altında yazan Forgot Confirmation Number kısmından,dv lottery çekilişine başvururken kullanabileceğiniz e-mail adreslerini tek tek deneyerek doğru adresi bulabilirsiniz,aşağıdaki video azerice olmasına rağmen işinize yarayacaktır

bu yöntem işe yaramaz ve dv loterry çekilişine başvururken kullandığınız e-mail adresine ulaşamaz veya bulamazsanız,ds 260 formunu doldururken kullanacağınız e-mail adresine ulaşılabilir olduğunuza emin olun,sonrada gelişmelerden forumu bilgilendirinki , kcc ile iletişime geçip bu e-mail adresini kullanmanız için tavsiyeler verilebilsin

bu arada ilk işlem olarak sürecinize katkı vermesi ve sorularınıza daha net ve doğru cevap alabilmek için lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın,aşağıda bunu nasıl yapabileceğiniz anlatılıyor,lütfen aşağıdaki konu başlığının ilk iletisini dikkatlice okuyun
    👇🏻

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1591463245075

ayrıca yeşilkartforum discord sunucumuzdan sesli sorularınıza cevap bulabilirsiniz

hocam siz varya adamsınız . 🙂 aynen dediğiniz gibi oldu . e-mailini unutan arkadaşlar case numaramı unuttum kısmında emin olduğunuz e-maillari yazarak doğru sonuca ulaşabilirsiniz.

• @Muhtaradana Teşekkür ederim, bu sefer case no 25xxx, en azindan diğerine göre yarı yarıya. Profili güncellicem.

• @hudaverdi007 süper umarım önümüzdeki hafta mülakatlar başlarda yeniden ds 260 forumu doldurma ve bekleme aşaması yaşamazsınız
    Bu arada tam emin olmamakla birlikte mevcutta dv 2020 talihlisi olduğunuz için yeni case numaranızla ds 260 fomu doldurabilir fakat submit etmemeniz gerekiyor diye biliyorum,submit kısmını 1 ekim 2020 den sonra yapmalısınız,bu konuda yanılıyor olabilirim,pek karşılaşılan bir durum değil
    sayın @crazycells bu konuda bizi aydınlatacaktır

• @serdaragorn şu an başka arkadaşlarımızda aynı sorunu yaşıyor,farklı tarayıcıdan girmeye çalışın yada yarın girmeyi deneyebilirsiniz

ds-260 formunu hemen doldurmanıza gerek yok ,iki hafta içerisinde yavaş yavaş kontrol ede ede doldurabilirsiniz

bu arada ilk işlem olarak sürecinize katkı vermesi ve sorularınıza daha net ve doğru cevap alabilmek için lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın,aşağıda bunu nasıl yapabileceğiniz anlatılıyor,lütfen aşağıdaki konu başlığının ilk iletisini dikkatlice okuyun
    👇🏻

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1591463245075

ayrıca yeşilkartforum discord sunucumuzdan sesli sorularınıza cevap bulabilirsiniz

• Arkadaşlar selamlar, bu Covid sürecinde hayat akışlarımız değişti tabi, ta ki Whatsapp gruplarında bir arkadaşımdan “green card bana çıkmamış” diyene kadar.

Benim de güç bela (arabada telefondan) başvurduğum aklıma geldi, binbir aramayla numaramı buldum ve bana çıktığını öğrendim. 😄 gece gece sevinç oldu vallahi.

23-24 binlerde case numaram.

Şu an nişanlılık durumundayım, ds 260 tan önce evlenmek zorunda mıyım ? Yoksa süreç içinde devam edilebiliyor mu ?

• ⭐⭐⭐

Talihli olan bütün arkadaşları tebrik ediyorum 🙂
    Öncelikle,
    Sizlere naçizhane tavsiyem;
    Önünüzde gidip gitmeyeceğinize karar vermek için, Ds-260 formunu doldurmak için ve teminatınızı nasıl gösterebileceğinize karar vermek için yeterince vakit var.
    Şu 1-2 haftanın sevincini çıkararak hareket edin, daha yolun çok başındasınız ve yeterince uzun bir yol var.
    Herkese Bol Şans 🙂

• @Jungo, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar selamlar, bu Covid sürecinde hayat akışlarımız değişti tabi, ta ki Whatsapp gruplarında bir arkadaşımdan “green card bana çıkmamış” diyene kadar.

Benim de güç bela (arabada telefondan) başvurduğum aklıma geldi, binbir aramayla numaramı buldum ve bana çıktığını öğrendim. 😄 gece gece sevinç oldu vallahi.

Şu an nişanlılık durumundayım, ds 260 tan önce evlenmek zorunda mıyım ? Yoksa süreç içinde devam edilebiliyor mu ?

Tebrikler güç bela başvururken resminizi nasıl koymuştunuz acaba, kendiniz mi çektiniz. Evet çünkü gren Card alacak herkes için ayrı ayrı dolduruluyor diye biliyorum genede tecrübeli arkadaşlar cevap verir

• @Kedicik1616, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Jungo, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar selamlar, bu Covid sürecinde hayat akışlarımız değişti tabi, ta ki Whatsapp gruplarında bir arkadaşımdan “green card bana çıkmamış” diyene kadar.

Tebrikler güç bela başvururken resminizi nasıl koymuştunuz acaba, kendiniz mi çektiniz. Evet çünkü gren Card alacak herkes için ayrı ayrı dolduruluyor diye biliyorum genede tecrübeli arkadaşlar cevap verir

Teşekkürler 🙂
    Fotoğrafçıda çektirdim abd vize ölçüsünde, e-mail ile gönderdi tam ölçü olarak, önce kontrol ettim, sonrasında yükledim. Hatta o gün çektirmiştim

• @Muhtaradana @crazycells Bu konusa beni bilgilendirirse çok sevinirim, bu sene gidebilirsek ne mutlu bana, eğer ki randevuları başlarda yetmezse bile seneye yine şansım devam edecek.

• ⭐⭐⭐

@Jungo, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Süreç içerisinde devam edebilirsiniz ama sizlere tavsiyem eğer evlilik yapmaya kesin niyetliyseniz evlilik yaptıktan sonra formu doldurmanız.
    Çünkü eşiniz içinde bir form doldurmanız gerekiyor ve eğer evlenmeden önce kendi formunuzu doldurup submitt ederseniz yani Göçmenlik bürosuna gönderirseniz evlendiğinizde formunuzu tekrardan açtırmak durumunda kalacaksınız.

• @bolatmali
    Çok teşekkür ederim

• Merhaba, bu sitenin varligindan arkadasim haber verdi. Guzel bir yardim platformu olmus. Tebrik ederim kurucularini ve katkida bulunanlari.

Ben 5 yildir GC basvuruyordum, nihayet bu yil bana da cikti. Case Numaram: 18XXX. Sordugum arkadaslar genelde iyi bir sira oldugunu soyluyorlar. Insallah oyledir. 🙂

Ben halihazirda Amerikadayim, ogrenciyim burada.
    Giriste Amerikadan sureci takip etmek isteyenlerle ilgili cok faydali bir bilgi paylasilmis. Okurken yoruldum dogrusu, AOS sureci zor ve maliyetli gibi geldi. O yuzden CP sureci ile mi devam etsem diye dusunmedim degil. Iki kisiyiz, esim de benimle. Bunun icin Turkiyeye gelmemiz gerekecek vs, o da zor ve maliyetli bir surec. Okulun donem ortasi olacak sanirim (Mart-Nisan gibi olursa mulakat eger), o da sıkıntı bir durum.

18XXX icin AOS yontemini mi onerirsiniz yoksa CP mi? AOS ile gec kalir miyim acaba diye dusunuyorum. Amerikan burokrasisinin posta yolu yontemine pek guvenemiyorum. Agir isledigini dusunuyorum genel olarak burada resmi evrak isleri.

Daha deneyimli arkadaslar bir fikir verirse, sevinirim, Tesekkurler.

• Herkese merhaba ben de 2021 kazananı olarak aranıza katıldım. 4. başvurumuz ve eşime çıktı. uzun bir süreç bizi bekliyor bunun yanında case numberımız 32 binlerde olduğundan biraz kaygılıyız malum yanlış hatırlamıyorsam 2018de 25binlerde vize süreci durmuştu. Ancak geçen sene mayıs ayından sonra tüm numberlar aktif oldu diye biliyorum. Şu an yolun başında olan yeni bir üye olarak yardımlarınızı beklemekteyim. Her şey gönlünüzce olsun.

• ⭐⭐⭐

@bironerimvar, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, bu sitenin varligindan arkadasim haber verdi. Guzel bir yardim platformu olmus. Tebrik ederim kurucularini ve katkida bulunanlari.

Ben 5 yildir GC basvuruyordum, nihayet bu yil bana da cikti. Case Numaram: 18XXX. Sordugum arkadaslar genelde iyi bir sira oldugunu soyluyorlar. Insallah oyledir. 🙂

Ben halihazirda Amerikadayim, ogrenciyim burada.
    Giriste Amerikadan sureci takip etmek isteyenlerle ilgili cok faydali bir bilgi paylasilmis. Okurken yoruldum dogrusu, AOS sureci zor ve maliyetli gibi geldi. O yuzden CP sureci ile mi devam etsem diye dusunmedim degil. Iki kisiyiz, esim de benimle. Bunun icin Turkiyeye gelmemiz gerekecek vs, o da zor ve maliyetli bir surec. Okulun donem ortasi olacak sanirim (Mart-Nisan gibi olursa mulakat eger), o da sıkıntı bir durum.

18XXX icin AOS yontemini mi onerirsiniz yoksa CP mi? AOS ile gec kalir miyim acaba diye dusunuyorum. Amerikan burokrasisinin posta yolu yontemine pek guvenemiyorum. Agir isledigini dusunuyorum genel olarak burada resmi evrak isleri.

Daha deneyimli arkadaslar bir fikir verirse, sevinirim, Tesekkurler.

Sizlere şahsi tavsiyem sürece burada devam etmenizdir
    Fakat şu başlığı incelerseniz sizin için daha faydalı olacaktır süreç hakkında deneyimli arkadaşların paylaşımları mevcut:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• ⭐⭐⭐

@north, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba ben de 2021 kazananı olarak aranıza katıldım. Bu sene 4. başvurumuzdu ve eşime çıktı. Çok sevindik ancak diğer taraftan endişeliyiz uzun bir sürecin bizi beklemesinin yanında case numberımız 32 binlerde olduğundan sıra konusunda kaygılıyız malum yanlış hatırlamıyorsam 2017 yada 2018de 25binlerde vize süreci durmuştu. Ancak geçen sene mayıs ayından sonra tüm numberlar aktif oldu diye biliyorum. Şu an yolun başında olan yeni bir üye olarak yardımlarınızı beklemekteyim. Her şey gönlünüzce olsun.

Göçmenlik bürosu artık çalışma sistemini değiştirdi ve işlemler çok hızlı ilerliyor diyebiliriz. 1 yıl sonrasını tahmin edemeyiz elbette fakat şartlar şu aşamada ki gibi devam ederse sıranız için endişelenecek hiç bir olumsuz durum yok.
    Bahsettiğiniz dönemler olumsuz geçen iki yıl sadece, olumlu geçen bir çok yıl var.
    Bence şuan sadece keyfini çıkarmaya bakın 🙂
    Bol Şans

• @bolatmali teşekkür ederim.

• Selamlar arkadaslar. Amerika'da 2019 Ocak ayindan beri J1 vizesi ile au pair olarak bulunuyorum. su anki guncel vizem 2021 Ocak ayina kadar.
    Greencard kazandim. Ama gorusme yeri olarak Turkiye mi amerika mi secsem cok kararsiz kaldim. Covid19 oldugu icin tr ye gidersem donusumde sorun olabilir diye endiseleniyorum ama burayi secersem de ocak ayindan sonra vizem olmayacak, oncesinde ogrenciye vs cevirmem daha iyi olabilirmis, is bulma ihtimalim var tabi ama bulamazsam burada o sure icinde kalabilmek de sorunlu biraz. bir de nereden basvuru yaptiysan oradan gorusmeye gir diyorlar. nasil bir yol izlemeliyim hicbir fikrim yok. oneride bulunursaniz cok sevinirim 😞

• @Melis-Avcılar İlk işlem olarak sürecinize katkı vermesi ve sorularınıza daha net ve doğru cevap alabilmek için lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın,aşağıda bunu nasıl yapabileceğiniz anlatılıyor,lütfen aşağıdaki konu başlığının ilk iletisini dikkatlice okuyun
    👇🏻

• 33.34 binlerin duruu nedir sizce dostlar. Gelirmi bize sira ? Tecrubesi bilgisi olan arkadaslar yazarsa sevinirim

• ⭐⭐⭐

@Yunus-Kaya, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

33.34 binlerin duruu nedir sizce dostlar. Gelirmi bize sira ? Tecrubesi bilgisi olan arkadaslar yazarsa sevinirim

Öncelikle tebrik ederim,
    Gelmemesi için hiç bir neden yok, artık süreç çok daha hızlı ilerliyor.
    Endişelenmek için çok erken,
    Bol Şans

Benzer Başlıklar

• 316
  • 12170
  • 11679
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |