Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eneseneskargi, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba, DV2021 sürecinde eylülde son mülakat alıp vizemi alanlardan biriyim. Umarım davası süren herkese nasip olur. Aynı zamanda Goodluck davasına da katıldığım için dava hakkında hala mail almaya devam ediyorum. Dün bana eğer eylülde DV Vizesini alıp hala US girişini yapmayan varsa yapsın ateşle oynuyorsunuz diye travel banlarla alakalı bir uyarı maili geldi. Üniversite son sınıf öğrencisi olduğum için Ocakta ara dönemde giriş çıkış yapıp daha sonra 6 ay içerisinde mezun olup tamamen gitmeyi planlıyordum. Fakat bu mailden sonra oldukça endişeleniyorum. Eğer yakın tarihte(önümüzdeki 2hafta içinde) giriş çıkış yaparsam mezun olmam ile arasında 6- 6.5 ay bir zaman dilimi oluyor bu sıkıntı olabilir mi? Son sınıf ve mezun olma gerekçelerim bu giriş çıkış sürecinde benim için yeterli olur mu?

ilk yil 6 ayi gecirseniz de problem yasamazsiniz, zaten geri dondugunuzde ABD'ye temelli tasinacaginiz belli... Ayrica mezun olmak icin bu surede girmemeniz de gayet anlasilir bir konu.

• Artık ne olacak sa olsun da herkesin vizelerini versinler.

• DV2021 excel'i güncel midir? Konuyu takip etmediğim için bilmiyorum, eğer değilse hangi sıra numarasına kadar vizeler onaylandı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caganpaker 10K'ya kadar vizeler onaylandı.
    üzeri vize alan olmadı.. (3-5 kişi hariç)

• @gucarslan Gerçekten kötü bir durum. Umarım dava lehinize sonuçlanır da almayan kalmaz.

• @cehennemindibi sb 1 için mülakata mi cagrilmadiniz yoksa mülakatta red mi aldiniz mülakatta red yedikten sonra green card hala siz de kalabiliyor mu bilginiz var mı?

• Herkese merhaba SB1 için mülakat randevusu aldım. Mülakatta red alırsam green cardima el koyarlar mi yoksa ben de mi kalır? Red aldığım takdirde direk giriş yapmayı deneme imkanım olur mu ?

• Arkadaşlar merhaba. DV2021'de greencard'ımı aldım. Ekim ayında giriş çıkış yaptım ABD'ye. 1 ay sonra temelli yerleşeceğim. ABD'deki vergi sistemi hakkında forumda okuyabileceğim bir konu var mı? Vergi beyanı vs konuşuluyor vize grubunda fakat konuyu hiç bilmediğim için benim durumumda ne yapılması gerektiğini bilmiyorum.

• ⭐⭐⭐

• @gucarslan merhaba nasılsınız uzun süredir işim sebebiyle giriş yapamadım.Benden evrak talep edilmeside evraklarımı hakkım saklı kalsın diye sizin önerinizle göndermiştim.Tabi ki hala bir haber yok..şuan son durum nedir hakkımızı kesin olarak kaybettik mi yoksa bir umut çağıra bilme umutları da var mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cansutorun 30 eylül'de DV2021 süreci, eğer hiçbir davaya (rosales, goh, goodluck) katılmadıysanız sizin için bitti ne yazık ki.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ysnytu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhaba SB1 için mülakat randevusu aldım. Mülakatta red alırsam green cardima el koyarlar mi yoksa ben de mi kalır? Red aldığım takdirde direk giriş yapmayı deneme imkanım olur mu ?

sorunuzu ilgili baslikta sorabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/324/sb-1-returning-resident-visa-sb1-geri-donen-gocmen-vizesi

• Merhaba,
    Eşimle 2021 talihlilerindeniz. 25 Kasım 2021'de sorunsuz bir şekilde ABD'ye ilk girişimizi yapıp, 10 gün sonra geri döndük, bir sorun olmazsa temmuz ayında yeniden Amerika'ya gideceğiz. Bu süreçte SSN belgelerimiz geldi fakat fee'leri ödememize rağmen Greencardlarımız henüz elimize ulaşmadı. Dün rastlantısal olarak USCIS'e baktığında eşim kendisine mart ayında ''biometrics submission'' olarak geçen bir ASC randevusu atandığını gördü. Randevunun gerekçesini anlamış değiliz ve mail, telefon vs. yoluyla da herhangi bir bilgilendirme yapılmadı (ki şans eseri kontrol etmese, çok rahat göz ardı edebilirdik). Greencard süreçlerinde de böyle bir aşamadan bahsedilmiyor, dolayısıyla kafamızda bir kaç soru işareti oluştu.
    1-Bu durum sürecimizde bir sorun olduğunu mu gösteriyor?
    2-Bu işlemi konsolosluk üzerinden yapabilir miyiz? Yoksa Amerika'ya mı gitmeliyiz?
    3-Fee'leri ilk girişimiz öncesinde ödemiştik, girişimiz üzerinden de 90 gün geçti, ancak greencardlarımız henüz gelmedi. Konuyla ilgili bir yere bildirim vs. yapmamız gerekir mi?
    4-Şu an elimizde sadece pasaporta basılı geçici vize ve ilk girişte bastıkları damga var. Vize üzerindeki expire date geçse dahi Amerika'ya giriş-çıkış yapabiliyor muyuz, greencardlarımız olmadığı için herhangi bir sorunla karşılaşır mıyız?
    Kusura bakmayın biraz uzun oldu, durumumuzla ilgili yönlendirme yapabilirseniz çok seviniriz. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler 🙂

• Merhabalar yeğenim 2021 lotosunu kazanmisti Ds 260 formunu doldurdu ondan sonra hiç cevap gelmedi. Su anda mahkemeye verebilirim hakkini kaybetmismidir . Teşekkürler.

• Yegenim Dv 2021 lotosunu kazanmisti. Ds 260 formunu doldurdu sonra hiç bir cevap gelmedi. Bu zamandan sonra hiç bir şey yapabilirim geç kalmismidir. Teşekkürler.

• @ucanukus yanlis olmasin cok daha deneyimliler var fakat yigeninizin hicbir hak talebi aradan gecen bu surecten sonra kalmamistir.

• @Sinem-Ak Merhaba,

Büyük ihtimalle ya parmak izi alma işlemi unutuldu ya da alınan parmak izlerinde hata buldular. Konsolosluğu arayıp bilgi alabilir ya da aşağıda linkini paylaştığım siteyi inceleyip ilgili telefonu arayarak yine bilgi edinebilirsiniz diye düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ucanukus, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar yeğenim 2021 lotosunu kazanmisti Ds 260 formunu doldurdu ondan sonra hiç cevap gelmedi. Su anda mahkemeye verebilirim hakkini kaybetmismidir . Teşekkürler.

Su basligi inceleyebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4787/başkanlık-kararnamelerinin-çeşitlilik-vizesi-dv-sürecine-etkileri

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sinem-Ak, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,
    Eşimle 2021 talihlilerindeniz. 25 Kasım 2021'de sorunsuz bir şekilde ABD'ye ilk girişimizi yapıp, 10 gün sonra geri döndük, bir sorun olmazsa temmuz ayında yeniden Amerika'ya gideceğiz. Bu süreçte SSN belgelerimiz geldi fakat fee'leri ödememize rağmen Greencardlarımız henüz elimize ulaşmadı. Dün rastlantısal olarak USCIS'e baktığında eşim kendisine mart ayında ''biometrics submission'' olarak geçen bir ASC randevusu atandığını gördü. Randevunun gerekçesini anlamış değiliz ve mail, telefon vs. yoluyla da herhangi bir bilgilendirme yapılmadı (ki şans eseri kontrol etmese, çok rahat göz ardı edebilirdik). Greencard süreçlerinde de böyle bir aşamadan bahsedilmiyor, dolayısıyla kafamızda bir kaç soru işareti oluştu.
    1-Bu durum sürecimizde bir sorun olduğunu mu gösteriyor?
    2-Bu işlemi konsolosluk üzerinden yapabilir miyiz? Yoksa Amerika'ya mı gitmeliyiz?
    3-Fee'leri ilk girişimiz öncesinde ödemiştik, girişimiz üzerinden de 90 gün geçti, ancak greencardlarımız henüz gelmedi. Konuyla ilgili bir yere bildirim vs. yapmamız gerekir mi?
    4-Şu an elimizde sadece pasaporta basılı geçici vize ve ilk girişte bastıkları damga var. Vize üzerindeki expire date geçse dahi Amerika'ya giriş-çıkış yapabiliyor muyuz, greencardlarımız olmadığı için herhangi bir sorunla karşılaşır mıyız?
    Kusura bakmayın biraz uzun oldu, durumumuzla ilgili yönlendirme yapabilirseniz çok seviniriz. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler 🙂

1. USCIS, kayitlari kaybetmis veya karistirmis olabilir. O nedenle biyometrikleri verirseniz, sorunsuzca GC'lerin gelmesi lazim.

2. Hayir, maalesef ABD'de USCIS ofislerine gitmelisiniz.

3. Eger biyometrikler eksikse, GC'leri basmayacaklardir. Biyometrik randevuya gitmeyecekseniz, yeniden randevu isteyebilirsiniz USCIS'ten...

4. Aldiginiz gocmen vizeleri ABD'ye ilk giristen sonra 1 yil boyunca ABD'ye giris icin kullanabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

86

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |