Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ceronimo, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan neden umut tacirliği yaparlar anlam veremiyorum. Temmuz sonuna kadar her şey çok kritik, her gelişmeyi itina ile takip etmeye çalışıyoruz. Peki siz 10.000 sonrası evrak onayı için ne düşünüyorsunuz? Çok zaman kalmadı ve hala onay yok...

umut tacirligi demeyelim de biraz zamansız bir paylaşım diye düşünüyorum. keşke kaynak gösterip paylassa hepimiz rahat etsek..

onaylar da ilerliyor ama. kağnı hızıyla..
    bu hizla neyi nasil onaylayacaklar bilemiyorum açıkçası. onaysız mülakat verebilirler ya da davalardan çıkacak sonuçlar için boş slot ayırıyorlar. tek tahminim bu, başka mantıklı bir açıklama getiremiyorum.

• Gunaydin arkadaslar sormak icin dogru basliga mi yaziyorum bilmiyorum yonlendirirseniz sevinirim.Bu dusunce gunlerdir kafami kurcaliyor,vizeleri alip amerikaya giris yaptigimizda greencardlar icin biryere basvuru yapacak miyiz yoksa kartlar adrese direk gelecek mi?Eger basvuru yapacaksak herkes bireysel mi basvurmali karti almak icin,ornegin ben esim icinde basvuruda bulunabilir miyim?Karti alip kargoyla yollayabilir miyim?Kendisi daha sonra gelmeyi dusunuyor cunku.Bilen bir arkadas aydinlatirsa sevinirim.Tesekkurler

• @waldeinsamkeit, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Gunaydin arkadaslar sormak icin dogru basliga mi yaziyorum bilmiyorum yonlendirirseniz sevinirim.Bu dusunce gunlerdir kafami kurcaliyor,vizeleri alip amerikaya giris yaptigimizda greencardlar icin biryere basvuru yapacak miyiz yoksa kartlar adrese direk gelecek mi?Eger basvuru yapacaksak herkes bireysel mi basvurmali karti almak icin,ornegin ben esim icinde basvuruda bulunabilir miyim?Karti alip kargoyla yollayabilir miyim?Kendisi daha sonra gelmeyi dusunuyor cunku.Bilen bir arkadas aydinlatirsa sevinirim.Tesekkurler

merhaba, kişi başı 220 dolar uscis ücretini ödediyseniz kartlarınız abd’ye giriş yaptığınızda otomatik basılmaya başlanır ve size gönderilir, ek bir işlem yapmanıza gerek yok. kartlarınızın en kısa sürede elinize ulaşması için abd’ye girmeden önce kişi başı 220 dolar ödemeyi yapmanızı öneririm

• @gokayK cok tesekkurler hocam.bu durumda uscis ucretlerini yatirdigimiz surece problem yok,tek kisi abd den her iki kartida alabilir.

• ⭐⭐⭐

@waldeinsamkeit bence yanlis anladiniz. Konsolosluktaki mulakati basarili bir sekilde gectikten sonra pasaportunuza “gocmen vizesi” basiliyor. Green kartin basilip verdiginiz adrese yollanmasi icin, kart ucretini yatirmanin disinda, bu karti alacak her bireyin gocmen vizesi gecerlilik tarihleri icinde ABD’ye giris yapmasi gerekmektedir. (1) Karti verdiginiz adreste teslim alacak birileri varsa, giris yaptiktan sonra Turkiye’ye geri donulebilir.

(1) Aile bireyleri farkli tarihlerde giris yapacaklarsa. Ilk giris yapan grubun icerisinde mutlaka asil talihlinin de olmasi gerekmektedir. Asil talihli girisini yaptiktan sonra gocmen vizesi gcerlilik tarihlerine uyarak diger aile bireyleri girislerini daha sonradan gerceklestirebilir.

• @keysnambır aciklama icin tesekkurler.Yanlis anlamadim.Durumumuz biraz karisik oldugu icin sorma geregi duydum.asil talihli benim ben once girecegim esim sonra girecek ve ben girdigimde en azindan bu isleri halledebilir miyim, ona gerek var mi diye sormak istedim. Verdigimiz adres ile yasacagimiz adres farkli olacak o direk yasayacagimiz yere gelecek. Anladigim kadariylada tek kisi olarak ben kartlari alabilirim bu durumda.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@waldeinsamkeit, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@keysnambır aciklama icin tesekkurler.Yanlis anlamadim.Durumumuz biraz karisik oldugu icin sorma geregi duydum.asil talihli benim ben once girecegim esim sonra girecek ve ben girdigimde en azindan bu isleri halledebilir miyim, ona gerek var mi diye sormak istedim. Verdigimiz adres ile yasacagimiz adres farkli olacak o direk yasayacagimiz yere gelecek. Anladigim kadariylada tek kisi olarak ben kartlari alabilirim bu durumda.

Eşinizin de vize süresi bitmeden girmesi gerektiğini unutmayın. Kartları posta kutusuna bırakacaklar, o nedenle adres sahibi de sizin adınıza alabilir, hiçbirinizin orada olmasına gerek yok.

• Arkadaşlar iyi akşamlar yaklaşık ayda bir mail atıyorum bu aşamada takıldık kaldık mülakatlar ne zaman belli olur? 12000 lerdeyim yapacak başka bir şey var mıdır

Thank you for your inquiry.

Your DS-260 has been processed. You should have received, or will soon receive, an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing. Please follow the instructions in the email. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Kubilay-Kahriman merhaba. eylül mülakatlarının bu hafta ya da önümüzdeki hafta dağıtılmasını bekliyoruz. mail atarak en doğru şeyi yapıyorsunuz. evrak onayları 9900'lerde ve kcc'nin evrak onayı olmadan mülakat dağıtması ihtimali de var. bunu daha önce yaptı, yine yapabilir. bir hafta daha sabredin, davalardan çıkacak sonuç / sonuçlar da mülakatların durumunu etkileyebilir. bol şans..

• @gucarslan çok teşekkür ederim

• Herkese merhabalar, iyi akşamlar. Şu sıralar çoğumuzun dikkati eylül ayında dağıtılacak mülakatlar üzerinde. Sizce tekrardan artan covid vakalarını gerekçe gösterip mülakat vermeme olasılıkları nedir? Maalesef günlerdir aklımı karıştırıyor 😞

• Beni de endişelendiriyor bu durum. Ağustos sonu mülakatım var ama yine tam kapanma vs olursa yanar diye korkuyorum. Bekleyip görmekten başka çare yok.

• acıkcası benide endilendiriyor..yüzdük yüzdük kuruğuna geldik..son dakkada bir problem olması.. konsolosluk calıstı covide diğer vize türleri için ama genede insan endişeniyor..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

artan vakalar ne yazık ki her zaman sorun teşkil ediyor, bunu gecen yildan biliyoruz. 9 günlük bayram tatili, tatil bölgelerindeki yoğunluk ve ayni yerlerde maske + mesafe konularına uyum sorunu bir anda ciddi vaka sayılarına sebep oldu.

umalım ki bu ankara'da korku ve telaşa sebep olmasın.
    şahsen ağustos için degil ama eylül icin tehlikeli olabilir bu durum. inşallah olmaz..

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

artan vakalar ne yazık ki her zaman sorun teşkil ediyor, bunu gecen yildan biliyoruz. 9 günlük bayram tatili, tatil bölgelerindeki yoğunluk ve ayni yerlerde maske + mesafe konularına uyum sorunu bir anda ciddi vaka sayılarına sebep oldu.

umalım ki bu ankara'da korku ve telaşa sebep olmasın.
    şahsen ağustos için degil ama eylül icin tehlikeli olabilir bu durum. inşallah olmaz..

Herkes asilara guveniyor, o yuzden birsey olmaz! Haberlerde ve FB paylasimlarda goruyorum, plajlar, yat turlari, tatil yerleri hep tiklim tiklim maskesiz ve mesafesiz insanlarla dolu. Gecen yazin acisini da cikartiyorlar tabii ki. 😊

Bu arada sadece Turkiye' de degil, neredeyse tum dunyada bu yaz icin bir tatil seferberligi var. Heryerden paylasimlar var. Eger bir 4. dalga gelecekse veya gostere gostere geliyorsa, bircok ulkeyi ayni zaman diliminde etkileyebilir.

• Arkadaşlar selam. Konsolosluklar çağırmaya başlamış diye duydum fakat şuanda current olmuş case numaralarını nereden takip edebilirim ?

• @Yusuf-UZUN çağırdıklarında mail geliyor ama 30k no ile biraz zor şu aralar. Daha yeni başladılar sayılır. Tüm numaralar current oldu çoktan ama eskisi kadar anlamlı değil bu durum.

• @isik teşekkür ederim cevabınız için. Peki bu süreci nasıl - nereden takip edebilirim çünkü eylül sonuna kadar süreç devam edecek çünkü.

• Banned

@Yusuf-UZUN

Forum ve telegram grubu. Telegram grubu için sayın @gucarslan ile iletişime geçin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yusuf-UZUN, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar selam. Konsolosluklar çağırmaya başlamış diye duydum fakat şuanda current olmuş case numaralarını nereden takip edebilirim ?

DV2021 için bütün numaralar aylar öncesinden current oldu;

https://yesilkartforum.com/bulten

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

145

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.1k

| | | |