Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@aygunakdogan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaslar ds 260 formunda aşı bilgisi isteniyor bilmiyorum bende yardimci olabilirmisiniz bunun cevabina ne yazmam gerektigi hakkinda

imzamdaki paketteki bilgileri kullanabilirsiniz. Orada nasil yazmaniz gerektigi yaziyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@orko79, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba, öncelikle herkese başarılar ve bol şanslar dilerim. Forum yöneticilerine de desteklerinden dolayı çok teşekkürler.

Ds-260 doldurma aşamasındayım, şimdilik soracaklarım;
    Adres bölümündeki State / Province bölümünü Not available işaretlesek ve ilçeyi Adres 2 satırına yazsak uygun olur mu? Açıkcası City bölümüne İlçe yazmak çok doğru gelmiyor bana. Veya State / Province kısmına İlçe neden yazmıyoruz?

Türkiye'de halen faal olan limited şirket müdürlüğü görevim var, iş bilgileri bölümünde "Does this job require at least 2 years of training or experience?" kısmını işaretleyip yaptığım iş hakkında ayrıntılı bilgi vermem gerekir mi? Bu kısım ne amaçla soruluyor?

Son olarak Amerika'ya yerleştikten sonra buradaki şirketimde halen müdür olarak Türk Ticaret Kanununa göre devam edebilir miyim? Yerime vekaleten farklı bir müdür ataması mı yapmalıyım? Amerika'ya yerleşmeme rağmen buradaki şirketimin faaliyetlerine devam ediyor oluşu ve benim şirket müdürü (veya ortağı olarak?) faaliyette bulunmam Amerika tarafında sıkıntı yaratır mı? şirket iştigal konusu Web tasarımı vb. online işler.

Teşekkürler,

1. Turkiye'deki "il"e en yakin karsilik Province , o nedenle oraya ilceyi degil ili yazmaniz daha dogru olur.

2. Evet, verin.

3. ABD'de ayrica yasadiginiz ve calistiginiz surece Turkiye'de de islerinizin olmasi bir sorun teskil etmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vesmer76, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

arkadaslar ben erasmus yapmistim egitim bilgilerine ekledim ama adrees bilgilerine eklemesem sikinti yasar miyim ?

5-6 ay kaldiysaniz yazmanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@north, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells hayir anlamamalarindan değil de 1.üniversite kapandi artik yok. mezuniyet yatay geçiş yapilan 2.üniversiteden. e devlette mezuniyet 2.üniversite olarak görünüyor ve diploma oradan ama 1.üniversite zaten gecis oldugundan diploma yok da konsolosluk burada da okuduguna dair belge ister mi sallıyorum yazi ya da transkript

hayir, istemez. Mezun olunan yerden diploma yeterli...

• @crazycells peki son olarak 1.üniyi hiç yazmasam ve diploma aldığım üniversitenin giriş tarihini ilkinin başlangıcı yapsam sizce sorun olur mu ? sabriniz ve ilginiz icin teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells peki son olarak 1.üniyi hiç yazmasam ve diploma aldığım üniversitenin giriş tarihini ilkinin başlangıcı yapsam sizce sorun olur mu ? sabriniz ve ilginiz icin teşekkürler

sorun olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cervantes, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

soyadım ülüs iken ulus'a çevirdim fakat ds formunda other names kısmında türkçe karakter kabul edilmediği için yazamıyorum, sizce bir sorun olur mu? @crazycells

bence soyle bir sey yapin... isminizi normal yazin, soyismi kismina ise soyle yazin

ulus (uelues)

ü harfi almancada da var ve pek cok resmi belgede ingilizce yazilamadigi icin ue olarak cevriliyor, konsoloslar bunu daha once kesin gormuslerdir o nedenle anlarlar diye dusunuyorum. Zaten duzeltmek isterlerse mulakat gunu bunu degistirebilirler, dolayisiyla telaslanmanizi gerektiren bir durum yok.

• @crazycells parantez kabul etmedi maalesef, direkt olarak uelues yazsam olur mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cervantes, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells parantez kabul etmedi maalesef, direkt olarak uelues yazsam olur mu?

olur olur, o sekilde yazin. Zaten turkce belgeleri gonderince ne yazmak istediginizi anlayacaklar.

• @crazycells teşekkürler

• tekrar merhaba @crazycells yeni bir soruyla karşınızdayım. Talihli eşim case numberimiz 32 binler. Eşimin ve oğlumuzun pasaport tarihlerinde sorun yok ancak benim pasaportun bitiş tarihi 16 Eylül 2021. Ds 260a bu pasaport bilgilerini ekledik diyelim. Kccnin evrak talep edeceği tarihi bilmediğimden yada evrakları onaylayacağı tarih de net olmadığından pasaport süresinde sıkıntı yaşanabilir mi ? Ne tavsiye edersiniz sürece bu pasaportla başlayıp gidişata göre mi hareket edeyim yoksa ds 260 a yeni pasaportla mi başlayayım ?

• This post is deleted!

• This post is deleted!

• @crazycells formu gönderdim, çok teşekkür ederim

• Merhaba Arkadaşlar.Öncelikle kazanan arkadaşları tebrik ederim. Bende 2021 kazananlarındanım.Ds 260 formu doldurma aşamasındayım.Birkaç sorum olacak.
    1 - iş bilgilerinde diyelim ki 1 aylık bir yerde çalışmışlığımız var ve sgk dokümünde de gözüküyor bunların hepsini yazmamız gerekli mi?
    2 - Videoyu izledim fakat eğitim bilgilerini doldururken anlamadığım bir nokta var.Ben şuan lise mezunu gözüküyorum.en yüksek mezuniyetim bu. fakat 2 yıllık bir üniyi bırakmıştım onuda yazmam gerekiyor mu? Bİr de şuanda açıköğretim işletme öğrencisiyim devam etmeyi düşünmüyorum yazmam gerekir mi?
    3 - Bedelli askerlik yaptıysanız yazmanıza gerek yok diyordu video da sizce yazmazsak yanlış bilgi vermiş olmaz mıyız?
    4 - Sanırım bu sene ilk defa soruluyor. Daha önce ziyaret ettiğimiz ülkeri soruyor.Gördüğümüz her ülkeyi yazmalı mıyım ? Avantaj ya da dezavantajı var mıdır?
    5 - Sosyal medya hesapları ile ilgili başlıkta var.Bunlarında hepsini vermeli miyim?
    6 - Birde case number 17 bin civarı,mülakat gelmeme ihitimali var mı sizce ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

tekrar merhaba @crazycells yeni bir soruyla karşınızdayım. Talihli eşim case numberimiz 32 binler. Eşimin ve oğlumuzun pasaport tarihlerinde sorun yok ancak benim pasaportun bitiş tarihi 16 Eylül 2021. Ds 260a bu pasaport bilgilerini ekledik diyelim. Kccnin evrak talep edeceği tarihi bilmediğimden yada evrakları onaylayacağı tarih de net olmadığından pasaport süresinde sıkıntı yaşanabilir mi ? Ne tavsiye edersiniz sürece bu pasaportla başlayıp gidişata göre mi hareket edeyim yoksa ds 260 a yeni pasaportla mi başlayayım ?

su an bu sekilde kalabilir, mulakat evraklari istenildigi zaman yeni pasaport cikartip bunun bilgilerini girebilirsiniz.

• @crazycells mülakat evrakların dan kasıt kcc nin mail ile talep ettiği evraklar mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cenkduzum, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba Arkadaşlar.Öncelikle kazanan arkadaşları tebrik ederim. Bende 2021 kazananlarındanım.Ds 260 formu doldurma aşamasındayım.Birkaç sorum olacak.
    1 - iş bilgilerinde diyelim ki 1 aylık bir yerde çalışmışlığımız var ve sgk dokümünde de gözüküyor bunların hepsini yazmamız gerekli mi?
    2 - Videoyu izledim fakat eğitim bilgilerini doldururken anlamadığım bir nokta var.Ben şuan lise mezunu gözüküyorum.en yüksek mezuniyetim bu. fakat 2 yıllık bir üniyi bırakmıştım onuda yazmam gerekiyor mu? Bİr de şuanda açıköğretim işletme öğrencisiyim devam etmeyi düşünmüyorum yazmam gerekir mi?
    3 - Bedelli askerlik yaptıysanız yazmanıza gerek yok diyordu video da sizce yazmazsak yanlış bilgi vermiş olmaz mıyız?
    4 - Sanırım bu sene ilk defa soruluyor. Daha önce ziyaret ettiğimiz ülkeri soruyor.Gördüğümüz her ülkeyi yazmalı mıyım ? Avantaj ya da dezavantajı var mıdır?
    5 - Sosyal medya hesapları ile ilgili başlıkta var.Bunlarında hepsini vermeli miyim?
    6 - Birde case number 17 bin civarı,mülakat gelmeme ihitimali var mı sizce ?

1. O kadar kisa sureli bir deneyimi yazmaniza gerek yok.

2. devam etmeyi dusunmediginiz ve bitirmediginiz yerleri yazmaya aslinda gerek yok, ama bitirmeyi dusunuyorsaniz genelde yazilmasini tavsiye ediyorum.

3. o zaman bedelli askerlik yapinca askerlik yapmiyordunuz, o nedenle oyle diyor video'da 🙂

4. Sadece ziyaret ettiginiz yerleri yazin, aktarma yaptiginiz vs. yerleri yazmaniza gerek yok.

5. evet.

6. yok gibi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells mülakat evrakların dan kasıt kcc nin mail ile talep ettiği evraklar mı ?

evet

• @crazycells 15 Yıl oldu. Hakim 2 tarafa da 140 TL para cezası verdi. Dediğim gibi arşivde gözükmüyor. Arşiv kaydı olmayan birinden mahkeme dosyası istiyorlarmı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |