Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• ''Based on the statement from government's filing in Goodluck Friday, it appears unlocking the DS-260 after being DQ-d could delay the adjudication of an individual application. Thus, only request unlock if absolutely necessary.''

Meali:

''Hukumetin Goodluck davasindaki cuma verdigi beyanata dayanarak, gorunen o ki evrak onayindan sonra DS-260 actirmak bireysel bir basvurunun mahkeme emrinde gecikmeye sebep olabilir. Boylelikle, sadece kesinlikle gerektiginde DS-260 actiriniz.''

Forumda ilgili olacak bir iki yere daha yazacagim ki son donemece girdigimiz bu donemde kimse bir kazaya kurban gitmesin. Verilen emeklerden sonra hakkinda hayirli olacak herkes vize gorusmesine katilsin.

• Merhaba, bu haftayı da boş geçeceğiz sanırım, diğer ülkelerde durumlar nasıl bilginiz var mı? diğer EU ülkelerinde eylül için mülakat veriliyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akas33 hayır. olduğunda da twitter hesabımızdan paylaşım yapıyoruz;

https://twitter.com/sDiversityVisa

• Benim de DS-260 formuna yazdığım adres bir tanıdığımızın adresi ve kendileri California'da yaşıyor. Biz muhtemelen Florida'ya gideceğiz ve ne adresimiz belli ne kalacak yerimiz. Ayrıca orada hiç tanıdığımız da yok. Şimdi Dr. Unganlar'dan randevu alırken dahi adres girmemiz gerekiyor ki yine California adresini yazsam, mülakatta nerede yaşamak istediğimiz sorulduğunda Florida (California diyebilecek kadar birikimimiz yok, kaynak bul tekrar gel denmemesi için) desem, havaalanında adres değişikliği de yapmasam.. hala California devam desem... yeşil kartım ve sosyal güvenlik numaram California adresine gitse,

• O adreste yaşayan tanıdığım teslim alabilir mi?
    • Teslim alıp bana postalasa bir problem olur mu?
    • Benim vize görüşmesinde Florida'da yaşayacağımı belirtip ısrarla adresimi değiştirmemem normal karşılanır mı?

Tüm bu süreç ilerlerken ben Florida'da bir yere yerleşmişim ve adresim artık belli. Bankaya gidiyorum hesap açmaya ve Florida adresimi veriyorum. Her yere Florida'daki adresimi veriyorum.

• California'daki adres önüme gelip bir sorun teşkil eder mi?

Bu senaryonun olur ya da olmaz yönleri nedir acaba? Eviriyorum çeviriyorum olmuyor. Yardımcı olur musunuz lütfen?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ghost bu konuda hic endişe etmeyin. orada yazacağınız adres sadece green card ve ssn'in teslim edilmesi icin. illa o adreste yaşamak zorunda değilsiniz. bununla ilgili hicbir sorun yasamazsiniz. siz o adresi verebilir, baska bir eyalette yaşayacağınızı deklare edebilirsiniz.

• @T-A böyle bir durum söz konusu değil. Sizi atlamış olmuyorlar. Onay vermeye başladıklarında ilk size gelecek

• Arkadaşlar herkese merhaba bildiğim kadarıyla sürecin bitmesine çok az bi vakit kaldı sizlerinde tavsiyeleri doğrultusunda evrak talebi gelmeden Haziran sonu evraklarımı attım otamatik bi geri cevap aldım onun haricinde hiçbir onay vs.yok daha da olmayacak gibi çok üzgünüm 😞

• Dvye Başvurdugu ve evrak onayı aldığı pasaportu kayıp olduğundan bu eski pasaportun sayfa çıktıları + yeni pasaport ile gidip vizede problem yaşayan var mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cansutorun, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar herkese merhaba bildiğim kadarıyla sürecin bitmesine çok az bi vakit kaldı sizlerinde tavsiyeleri doğrultusunda evrak talebi gelmeden Haziran sonu evraklarımı attım otamatik bi geri cevap aldım onun haricinde hiçbir onay vs.yok daha da olmayacak gibi çok üzgünüm 😞

Dogru gibi gorunuyor, maalesef onayin gelip gelmeyecegini, gelse de ne zaman gelecegini kestirmek cok zor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@It-s-thilda, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Dvye Başvurdugu ve evrak onayı aldığı pasaportu kayıp olduğundan bu eski pasaportun sayfa çıktıları + yeni pasaport ile gidip vizede problem yaşayan var mi?

Eski pasaporta dair elinizdeki tum bilgileri goturun. Sorun olmama ihtimali yuksek ama buna konsolos karar verecek.

• @crazycells onay gelmeden mülakat tarihi vermeleri de imkansız sanırım 😞

• @crazycells @gucarslan öncelikle her türlü desteğinizi esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim kendim ve herkes adına ❤ Fakat şuan bir durum içerisindeyim ve benzer bir sorunu araştırdım ama bulamadım 😞 gc vize görüşmesinde maddiyat olarak 5k kadar bir dolar gösterip üstüne amerikadaki bir tanıdığımdan sponsor olmasını istedim. Kendisi de kabul etti sağolsun, evrakları toparladı gönderme aşamasına geldi. Fakat son anda fark ettik, normalde green card sponsorlukları 2 yılda bir yapılıyor, kendisi de karısı(veya yakını) için greencard sponsoru olacak yakın bir zaman içerisinde. Bu bana yapacağı maddi sponsorluk (sadece vizdeki maddiyat kısmı) buna engel olur mu?

• Merhabalar,

20 Ağustostaki mülakata hazırlanırken evraklar konusunda kafama takılan bir durum var.

"DV2021 Mulakat Deneyimleri" başlığına mı yazmam gerekirdi emin olamadım, bu yüzden bu başlığa yazıyorum.

Evrakların "orjinallerinin" istendiğini okudum. Pasaport ya da üniversite diplomasının orjinallerini anlıyorum ama "vukuatlı nüfus kayıt örneği" veya "arşiv kayıtlı adli sicil belgesi" gibi evrakları ben e-devletten edinmiş ve KCC'ye göndermiştim. Bu gibi e-devletten alınan belgelerin "orjinalleri" nasıl oluyor? Devlet kurumlarına gidip elden tekrar mı almam gerekiyor yoksa edevlet çıktıları yetiyor mu?

Herkese mülakatta başarılar dilerim.

• ⭐⭐⭐

@muratisik e-devlet'ten aldiginiz belgelerin uzerinde barkod var ve o barkod ile dogrulugu teyit edilebiliyor.

• Herkese Merhabalar, 4 kişilik aile olarak 5 Ağustostaki mülakat deneyimimizden bahsetmek istiyorum. randevu saatimiz 11.15 di. 11.05 de kapıdaydık. Kapıda son derece agrasif bir bayan güvenlik görevlisi vardı. az önce ismimizi okuduğunu söyledi. Pasaportları kontrol ettikten sonra Covid ile ilgili bir formu tüm aile üyeleri için eşimin ve benim imzalayacağımız şekilde 1 nüsha doldurmamızı istedi. Sonrasında güvelik aramasından geçtik. evrakları içine koyduğumuz bez torba dahil küçük kolanya şişesi ve küçük kızımın elindeki su şişesini bırakmamızı çıkışta alabileceğimizi belirtti.

İçeriye girdiğimizde sıra numarası aldık ve beklemeye başladık. Greencard için beklediğini tahmin ettiğimiz birkaç arkadaşa ne için beklediklerini sorduk. Aynı durumda olduğumuzu öğrenince kısa bir sohbet ile beklemeye devam ettik. sonrasında sıra numaramız yandığında elimizde her aile bireyi için hazırladığımız ayrı klasörler ve belki lazım olur diye aldığımız ve taşımakta sıkıntı yaşadığımız birçok evrakla ve fotokopi ile bankoya gittik.

Bankodaki görevli her aile bireyi için istediği evrakları sırasıyla ayrı ayrı söyledi ve bizde sırasıyla evrakları teslim ettik. sonrasında bize para ödemesi gerçekleştireceğimizi söyledi ve biz bankodan ayrıldık. bekleme salonunda tekrar beklemeye başladık aynı sıra numaramız tekrar yandığında bu sefer ödeme için farklı bir bankoya gittik. burada kişi başı 330 usd ödeme yaptık. fişlerimizi aldık ve tekrar bekleme salonunda aynı sıra numaramızın bu sefer mülakat için yanmasını bekledik. Bu sırada bankoda mülakatta olan bir arkadaşın girişte tanıştığımız kişilerden biri olduğunu farkettik. Mülakatı bitince merakla ve heyecanla geçmiş olsun dileklerimizi ilettik ve sonucunu sorduk. vizeyi aldığını öğrenince tebrik ederek ne sorduklarını öğrenmek istedik. Ancak cevabı alamadan salondaki bir bayan görevli araya girdi ve mülakatı biten arkadaşı işleminiz bittiyse böyle alalım diyerek dışarı davet etti:) çok kısa bir beklemeden sonra 3 numaralı bankoda beyaz gömlekli hafif çekik gözlü bir bayanın olduğu bankoda aynı sıra numaramız yandı. Asıl talihli eşim olduğu için kendisi karşısına geçti bizde hemen arkasında beklemeye başladık. Görevli mülakatı ingilizcemi türkçemi yapmak istediğimi sordu. Eşim türkçe yapmak istediğini söyleyince arkadan Türk bir bayan geldi yanına (ingilizcesi çok sınırlı bir aileyiz)

Bundan sonra bize sağ elimizi kaldırarak verdiğimiz evrakların doğruluğu ile vereceğimiz bilgilerin doğruluğu konusunda yemin etmemizi istedi ve devamında çocuklar için eşimden ayrı ayrı olacak şekilde eşimden ve benden parmak izlerimizi aldılar. Ardından ilk evliliğimiz olup olmadığını sordu. Sonrasında nereye gitmek istediğimizi sordu. Houston cevabını verdik. Neden Houston diye sordu. Eşim uzaktan bir akrabamız ( telefon görüşmesi yaptığımız bu uzak akraba sürecinizde başarılar diyerek bizle irtibatı kesen.......) ve eşimin bir arkadaşı var diyerek cevap verdi. Sonrasında mesleklerimizi sordu. Mali müşavir olduğumuzu söyledik. Amerika da ne iş yapacağımızı sordu. Aynı mesleği yapmayı istediğimizi söyledik. Görevli ingilizceniz yoksa nasıl yapacaksınız diye sordu. Eşim şu anda yoğun bir ingilizce birebir kurs almaya başladığımızI ve aynı zamanda gittiğimizde destek alacağımızı söyledi. Bu sırada görevli sürekli olarak bilgisayara not alıyordu. önünde bizim pasaportlarımız eşimin banka ekstresi ve ev tapumuzun aslı ve fotokopisi ile eşimin lisans diploması ile evlilik cüzdanımız vardı. Sonrasında eşime üniversite mezunu olup olmadığını sordu. eşim üniversite mezunu olduğu ve aynı zamanda 2 yıllık açıköğretim programına da devam ettiğini söyledi( ilk evrakları teslim ettiğimiz bankoda öğrenci belgesini istemedi sadece lisans diplomasını aldı). sonrasında bilgisayara notlar aldıktan sonra bize vizemizi onayladığını ve 5 günlük bir süreden bahsederek pasaportlarımızı belirttiğimiz yerden alabileceğimizi söyledi. ( ben vizenizi onayladım cümlesinden sonrakileri çok dikkati dinleyemedim 🙂 ) sonrasında salondan çıktık ve tekrar ilk girdiğimiz yerdeki güvenlik noktasından çıkarken bıraktırılan eşyalarımızı alarak çıkışımızı tamamladık. Süreci bu şekilde anlatarak merak eden ve bilgi sahibi olmak isteyenlere yardımcı olması umuyoruz. Arkada kimseyi bırakmadan talihli herkesin vizesini alarak sürecini tamamlaması için dua ediyoruz. Desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Sevgiyle ve sağlıcakla kalın.

• @keysnambır Teşekkürler

• @muratisik, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar,

20 Ağustostaki mülakata hazırlanırken evraklar konusunda kafama takılan bir durum var.

"DV2021 Mulakat Deneyimleri" başlığına mı yazmam gerekirdi emin olamadım, bu yüzden bu başlığa yazıyorum.

Evrakların "orjinallerinin" istendiğini okudum. Pasaport ya da üniversite diplomasının orjinallerini anlıyorum ama "vukuatlı nüfus kayıt örneği" veya "arşiv kayıtlı adli sicil belgesi" gibi evrakları ben e-devletten edinmiş ve KCC'ye göndermiştim. Bu gibi e-devletten alınan belgelerin "orjinalleri" nasıl oluyor? Devlet kurumlarına gidip elden tekrar mı almam gerekiyor yoksa edevlet çıktıları yetiyor mu?

Herkese mülakatta başarılar dilerim.

E-devletten alınan her belge orjinal yerine geçiyor zaten. Bende bu şekilde vizemi aldım.

• @muratisik merhaba, KCC'ye scane edip gönderdiğim dosyaları mülakata götürdüm, 1 yıl önce almış olduğum E-devlet çıktıları olmasına ve üzerinde bazılarının 6 ay geçerlidir yazıyor olmasına rağmen, ama tabi ne olur ne olmaz diye görüşmeye gitmeden öncede yeni hallerinin çıktılarını yanımda götürmüştüm 🙂 ama KCC'ye gönderdiklerini istiyorlar, bol şans dilerim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@b-ozgurgumus, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells @gucarslan öncelikle her türlü desteğinizi esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim kendim ve herkes adına ❤ Fakat şuan bir durum içerisindeyim ve benzer bir sorunu araştırdım ama bulamadım 😞 gc vize görüşmesinde maddiyat olarak 5k kadar bir dolar gösterip üstüne amerikadaki bir tanıdığımdan sponsor olmasını istedim. Kendisi de kabul etti sağolsun, evrakları toparladı gönderme aşamasına geldi. Fakat son anda fark ettik, normalde green card sponsorlukları 2 yılda bir yapılıyor, kendisi de karısı(veya yakını) için greencard sponsoru olacak yakın bir zaman içerisinde. Bu bana yapacağı maddi sponsorluk (sadece vizdeki maddiyat kısmı) buna engel olur mu?

2 yilda 1 diye bir kural yok. Fakat hem size hem de kendi esine sponsor olacak kadar gelir gerekiyor. Su iletiye gore gelir hesabi yapabilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/16649

Eger geliri yeterliyse hem size hem de kendi esine sponsor olabilir, bilginize.

• @crazycells merhaba,
    Senegal'de yaşıyoruz. Buradaki resmi dil Fransızca. Böylece evraklarımız İngilizce veya Fransızca olmak zorunda. Fakat bulunduğumuz ülkede Türkçe bilen tercüman bulmakta zorlanıyoruz. Evraklarımızın çevirisini yapacak kişinin bulunduğumuz ülkenin yani Senegal'in yeminli tercümanı olmak zorunda gibi bir kural var mı acaba? Daha önce buna benzer bir şey duymuştuk ama emin değiliz doğruluğundan. Görüşmemizi de Senegal'de yapacağız çünkü. Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

40.6k
Users

4.4k
Topics

423.8k

| | | |