Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@arda1, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan vay be konsolosluğun olduğu izmiri şehirden saymıyorlar demek

Sanirim Izmir'deki fahri konsolosluk, Adana'dakinin altinda seviye olarak... Ama Adana'yi da es gecmisler... Buralarda sadece ABD vatandaslari icin kisitli hizmet verildigi icin olabilir...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CoinLocker ikisi de sizin pasaportunuz icin mi?

• @crazycells esim ve benim pasaportum icin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@CoinLocker, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells esim ve benim pasaportum icin

hangi subeyi sectiniz? Istanbul veya Ankara'daki ucretsiz olani mi?

• ⭐⭐⭐

@CoinLocker Siz iki kişi icin, ücretsiz iki sube dışındaki şubelerden birine teslim seçeceğini seçtiğiniz degil mi? Buna göre 2x51 olacak şekilde 102 TL ödeme çıkmış. Bir problem gözükmüyor.

Ücretsiz şubeleri seçtiğinizde zaten hiçbir şekilde ücret aşamasına geçemiyorsunuz. Tıpkı eski AIS kaydındaki gibi şubeyi seçip kaydediyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan Merhaba hocam sizce bu kez Türkiye de doğmamış kişileri de mülakata çağırırlar mı ? 😊

cagirmazlarsa ayıp ederler 🙂

• @crazycells hayir ucretli sube seciyorum ama paylasilan pdf dosyasinda kisi sayisindan bagimsiz 51 tl seklinde yaziyor o sebeple belirttim.

• @Sono evet dediginiz gibi yapiyorum bence de bir sorun yok islemi tamamladim zaten. Sadece soylemek istedigim sayin @gucarslan tarafindan paylasilan pdf dosyasinda eve teslim seceneginde pasaport sayisi x 60 tl odeme cikarken sube seciminde kisi ve pasaport sayisindan bagimsiz olarak sabit 51 tl ucret alindigi yaziyor bu sebeple sube seciminde iki kisi icin toplam 51 tl odeme cikar diye dusunmustum.

• @Orhan-Cabarov @gucarslan bence ilk 9000-10000 bandında mülakat alamayanlar çağırılacak. Belki 10000 sonrası için evrak onaylılar da sayı olarak az olduğu için mülakat alabilir. Yüksek numaralar da dahil. Geri kalanlarımız için de davalar belirleyici olacak. Yıl kapandıktan sonra geride kalanlar için umutsuz değil ama uzun ve sabır isteyen bir süreç yeniden başlamış olacak böylece. Elbette varsayımsal olarak yazıyorum. 3-4 güne netleşecek mülakatlar, hep birlikte göreceğiz.

• Teslimat adresini güncelle dediğimizde en altta "Belgelerinizi almakla yetkili üçüncü şahsın adı (eğer üçüncü bir şahıstan yararlanmıyorsanız boş bırakın)" seçenek varken özel teslimat seçeneğinden şubeye teslimi seçtiğimizde en altta "dikkatine" yazan bir boşluk var ben güncellemeden önce kardeşim alacağı için onun ismini yazmıştım ve onun ismi otomatik doldurulmuş olarak geliyor. Şimdi bu güncellemede de onun ismini mi yazmam gerekiyor acaba yine onun alabilmesi için?

• Günaydın herkese 🙂 ben ds260 formunu doldururken pasaport düzenleme tarihini yanlış yazmışım şimdi fark ettim. Bunu mail ile mı düzelttirmeliyim yoksa vize görüşmesinde mi dile getirmeliyim? Bide ds260 formunu doldururkenki adresim ve çalışma durumum ile şuankiler farklı. Bunları da düzenlemeli miyim?

• @srhnkskn evet ben o sekilde yaptim

• @gucarslan @ceronimo Teşekkür ederim düşünceleriniz için. İnşallah hayallerimize ulaşırız. 🙏

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@b-ozgurgumus, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Günaydın herkese 🙂 ben ds260 formunu doldururken pasaport düzenleme tarihini yanlış yazmışım şimdi fark ettim. Bunu mail ile mı düzelttirmeliyim yoksa vize görüşmesinde mi dile getirmeliyim? Bide ds260 formunu doldururkenki adresim ve çalışma durumum ile şuankiler farklı. Bunları da düzenlemeli miyim?

şuan DS260 formunu actirmanizi tavsiye etmem, cok riskli.
    mülakatta bunu belirtebilirsiniz diye düşünüyorum. yine de sn. @crazycells'in fikrini de almak sağlıklı olur.

diğer detay icin de formu actirmaniza gerek yok.

• Selam arkadaşlar, geçen ay basında kcc ye mail atmıştım bize ne zaman sıra gelecek diye, bugün aşağıdaki mail geldi. Bu onay maili midir yoksa standart bir oyalama mesajı mı anlamadım.

*** Thank you for your inquiry.

Your DS-260 has been processed. You should have received, or will soon receive, an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing. Please follow the instructions in the email. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Please refer to the visa bulletin at travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check dvprogram.state.gov.*****

• ⭐⭐

@akas33 Her zamanki bekleyin mesajı.

• @gucarslan çok teşekkür ederim 🙂 o zaman mülakatta söyleyeyim.

• @gucarslan Çok teşekkür ederim bilgiler için

• İş teklifi konusunda bir sorum olacak.
    Yeni mezun biri olarak çok fazla maddi birikim gösteremediğimden ve sponsor bulamadığımdan iş teklifi aradım. Tanıdıklar vasıtasıyla bulduğum bir teklif var şu an elimde ama ne şartları güzel ne de beni uzun vadede çalıştırmak istiyorlar (ikna ederim belki birkaç ay çalışınca ama sanmıyorum).
    Bu sebeple başka iş arıyorum bulursam yapacağım, bulamazsam teklif edilen işi yapacağım. Mülakatta bu iş teklifini göstermem, sonra başka bir iş seçsem sıkıntı yaratır mı?

• ⭐⭐

@isik Mülakatta gösterdiğiniz iş teklifini kabul etmek zorunda değilsiniz. Bunu maddi yeterliliğe katkı olarak kullanıyorsunuz. Şartları çok önemli değil, kalıcı iş bulana kadar geçici bir iş gibi düşünün ve mutlaka mülakata götürün.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

125

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |