Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Mülakata Ankara'da gireceğim Yunanistan'dan adli sicil kaydı aldım avukat kaşe ve imzalı çeviri yaptırdım ama apostille yok , Ankara'daki büyükleçilik Apostille istiyor mu.?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Onur37, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Mülakata Ankara'da gireceğim Yunanistan'dan adli sicil kaydı aldım avukat kaşe ve imzalı çeviri yaptırdım ama apostille yok , Ankara'daki büyükleçilik Apostille istiyor mu.?

Hayir, Ankara'daki konsolosluk icin yeminli tercuman cevirisi (certified translation) yeterli.

• Sayın Vize Başvuru Sahibi,

30 Temmuz 2021 tarihinden itibaren vize ile ilgili belgelerin iade seçenekleri değişmiştir. Vize başvuru sahipleri, tercih ettikleri belge iade seçeneğini seçmek için konsolosluk görüşme randevularına katılmadan önce vize randevu hizmeti web sitesini https://ais.usvisa-info.com ziyaret etmelidir.

Mevcut seçenekler arasında, iki hizmet noktasından ücretsiz olarak belge alınması yer alır. Başvuru sahipleri ayrıca, ek hizmet noktalarında belge alımı ve belgelerin bir ev veya iş adresine kurye ile teslimi dahil olmak üzere, premium, ücreti kullanıcı tarafından ödenen belge iade hizmetlerini seçme seçeneğine sahiptir.

Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

CSRA Vize Bilgi Hizmetleri Ekibi

• Selamlar , dosya onaylari ne durumda arkadaslar , bilgisi olan var mi? Benim dosyalar hala onaylanmadi . 3 gun once "URGENT - Document Approval" baslikli bir mail attim ancak donus olmadi , "URGENT" bir ise yaramadi sanirim .Visa status at NVC olarak gozukuyor. Bu durumda dosya onaylari olmadan mulakat alabilme durumu varmidir? Forumda sanki boyle bir yazi okumustum.

• @isik bize de aynısı geldi, ais’e girdiğimizde sadece istanbul ve ankara gözüküyor teslimat şubesi seçenekleri, saçmalık… niye böyle bir şey oldu acaba ilginç

• @crazycells @gokayK @gucarslan Merhaba, daha önce ais kaydı oluşturmuştuk. Bu gelen e-posta doğrultusunda tekrardan kayıt mı oluşturmamız mı gerekiyor acaba? Yani ais kayıt işlemini yenileyecek miyiz? Çok teşekkürler yardımlarınız için...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

AIS Kaydı'nda Önemli Değişiklik

mülakat sonrası pasaport teslimi icin yapılan AIS Kaydı işleminde bugün önemli bir değişiklik oldu.

Sayın Vize Başvuru Sahibi,
    30 Temmuz 2021 tarihinden itibaren vize ile ilgili belgelerin iade seçenekleri değişmiştir. Vize başvuru sahipleri, tercih ettikleri belge iade seçeneğini seçmek için konsolosluk görüşme randevularına katılmadan önce vize randevu hizmeti web sitesini https://ais.usvisa-info.com ziyaret etmelidir.
    Mevcut seçenekler arasında, iki hizmet noktasından ücretsiz olarak belge alınması yer alır. Başvuru sahipleri ayrıca, ek hizmet noktalarında belge alımı ve belgelerin bir ev veya iş adresine kurye ile teslimi dahil olmak üzere, premium, ücreti kullanıcı tarafından ödenen belge iade hizmetlerini seçme seçeneğine sahiptir.
    Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Saygılarımızla,
    CSRA Vize Bilgi Hizmetleri Ekibi

daha önce ptt şubesinden teslim alinabilinen pasaportlar, şimdi iki farklı seçenekle de premium hizmet alinarak ucretli teslim alınabilecek.

1- Bedava 2 PTT subesi (İstanbul ve Ankara)
    2- 51 TL ucretli istediginiz subeden teslim alma
    3- 60TL x pasaport sayisi ucret verirseniz eve teslimat

mülakat almis ve hali hazırda AIS kaydı yapmış herkesin bu işlemi siteden yapması gerekmektedir.

📍 gerekli değişikliğin nasıl yapılacağıni anlatan doküman 👇🏻
    https://yesilkartforum.com/forum/assets/uploads/ais_ptt_adres_degistirme.pdf

• @gucarslan çok teşekkürler yanıt için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@msener, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells @gokayK @gucarslan Merhaba, daha önce ais kaydı oluşturmuştuk. Bu gelen e-posta doğrultusunda tekrardan kayıt mı oluşturmamız mı gerekiyor acaba? Yani ais kayıt işlemini yenileyecek miyiz? Çok teşekkürler yardımlarınız için...

ilgili kaydı guncellemeniz vermemekte.
    lütfen bir an önce güncelleme yapınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gokayK, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@isik bize de aynısı geldi, ais’e girdiğimizde sadece istanbul ve ankara gözüküyor teslimat şubesi seçenekleri, saçmalık… niye böyle bir şey oldu acaba ilginç

51 TL ödeyerek istediğiniz subeden teslim alabilirsiniz ya da 61 TL ödeyerek eve teslim alabilirsiniz.

• @gucarslan Bu konuda yine sizi rahatsız ediyorum. Ancak her şeyin yeni kurallarla daha da zorlaştırılması ve bu bürokratik adımların kolaylıkla hata yapılabilir hale getirilmesi hepimizi için ciddi sorun. Güncelleme için ais sitesine e-postada verilen adres üzerinden girdim. Fakat bir noktada ister istemez tıkandım. Önümüze çıkan sayfadan "TESLİMAT ADRESİNİ GÜNCELLE" ya da "ÖZEL TESLİMAT HÜZMETİ TALEP ET" seçeneğini mi tıklıyoruz? Eğer ais güncellemesi yapan bir arkadaş varsa lütfen yaptığı işlemin aşamalarını yazabilir mi? şimdiden teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@msener iletiye eklediğim formda detaylıca anlatıyor, kontrol edin lütfen.

• @gucarslan sanırım ben göremiyorum iletideki formu.... Süreçteki tüm aşamaların anlatıldıpı o eski belgeden mi bahsediyorsunuz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@T-A, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar , dosya onaylari ne durumda arkadaslar , bilgisi olan var mi? Benim dosyalar hala onaylanmadi . 3 gun once "URGENT - Document Approval" baslikli bir mail attim ancak donus olmadi , "URGENT" bir ise yaramadi sanirim .Visa status at NVC olarak gozukuyor. Bu durumda dosya onaylari olmadan mulakat alabilme durumu varmidir? Forumda sanki boyle bir yazi okumustum.

dosya onayları 9900'de şuan.
    3-4 gün içinde eylül mulakatlarinin dağıtılmasını bekliyoruz. onaysız mülakat olur mu bilinmez. şuan ki durum onu gösteriyor gibi ama elbette hepsi bir varsayım.

• @gucarslan çok teşekkür ederim 🙏

• Ben önceden premium seçmiştim adrese teslim, yeni durumda da bunu isterim. Sanırım ödeme yapmış olduğum için premium seçeneği görünmüyor tepede. Herhalde bir şey yapmam gerekmiyor. Ödediğim 38TL için iade de gelmedi zaten.

• @gucarslan vay be konsolosluğun olduğu izmiri şehirden saymıyorlar demek

• @gucarslan Merhaba hocam sizce bu kez Türkiye de doğmamış kişileri de mülakata çağırırlar mı ? 😊

• sayın @gucarslan yeni AIS sistemi ile ilgili paylaştığınız bilgi PDF için teşekkürler. Ancak ben bu işlemi yapmak istediğimde şube seçiminde de 51x2 olarak çıkıyor ücret neden farklı çıktı bilmiyorum belki güncellemek gerekir diye bilgi vermek istedim AIS.png

Benzer Başlıklar

• 36
  • 6430
  • 933
  • 12170
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |