Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@TR35, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Selamlar, AIS kaydı oluşturmaya çalışıyorum fakat geçen hafta perşembe günü mülakat davet maili gelmesi rağmen ve statüm Transit'den Ready'ye geçmiş olmasına rağmen CN için "mülakat için hazır değil " diyor, AIS kaydı oluşturan varmı? tşk.

Haziran sonuna dogru bir daha deneyin. Bir problem oldugunu sanmiyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gigi08, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar. Aklıma takılan bazı noktalar için fikrinizi merak ediyorum.
    İlk olarak Excel tablosunu incelediğimde KCC'den evrak talebi 39XXXlere gelmiş olduğunu görüyorum. Fakat forumu inceleyince yoğunlukta olarak 20XXXlerde olduğu bilgisini edindim. Acaba Excel tablosunda bir yanlış doldurma söz konusu olabilir mi ya da ben mi yanlış yorumladım? Eğer 30XXXlerde olan ve evrak talebi gelmiş olan varsa buradan yazabilir mi?
    İkinci olarak gideceğim yer kesin olmadığı için DC260'ı doldururken o kısmı boş bıraktım. KCC'den gelen evrak talebinden sonra formu açtırmayı planlıyorum. Acaba boşa zaman mı kaybediyorum diye düşünüyorum. Bu konuda konsolosluğun yeni açılmasını da baz aldığımızda tavsiyeleriniz nelerdir?
    Üçüncü olarak da 31XXXlere sıra gelmesinin olasılığının düşük olduğunun farkındayım. Excel'de 31XXX kadar 563 kişinin Türkiye'den katıldığını düşünürsek konsolosluk Eylül ayının sonuna kadar her ay en az 200 başvuruyu işleme alabilir mi? Bu konuda düşünceleriniz nelerdir? Diğer vize türlerinin de bugün açılması GC sürecini yavaşlatır mı?
    Şimdiden yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Beklemeden evraklari gonderin bence de. Eksik adres icin bir email yazip, adresi email'de belirtip bunu forma yazmalarini veya sizin yazmaniz icin formu acmalarini isteyebilirsiniz.

• @gucarslan Teşekkür ederim . 🙂 Son sorum Yunanistan'dan adli sicil kaydı aldım bunu İngilizce çevirteceğim çevirinin nasıl olması gerekiyor ? Tercüme bürosundan basit bi tercüme yeterli midir yoksa apostille şart mı ? Burada çeviriyi avukat imzalı apostille de yapıyorlarmış fiyat farkıda var sanırım o yüzden soruyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Onur37, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan Teşekkür ederim . 🙂 Son sorum Yunanistan'dan adli sicil kaydı aldım bunu İngilizce çevirteceğim çevirinin nasıl olması gerekiyor ? Tercüme bürosundan basit bi tercüme yeterli midir yoksa apostille şart mı ? Burada çeviriyi avukat imzalı apostille de yapıyorlarmış fiyat farkıda var sanırım o yüzden soruyorum.

apostile gerek yok. (bu arada resmi belgelere apostil vurdurmanin bedava olmasi lazim)

tercume burosuna "certified translation" demeniz yeterli.

• @kingocali, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan Ohooo, ben o başlığı gördüm de, ikna bile oldum 🙂

Glazer'ın kariyerini, dava detaylarını ve müvekkilden istediklerini ferah zamanımda detaylıca inceleyeceğim ama, en azından, 500 Dolar sorun olmayacak gibi gözüküyor. Geri kalan detaylar da aklıma yatarsa, olur bu iş. Ben de kararımı, neden ve sonuçlarıyla buradan paylaşırım.

Her zamanki gibi, elinize, emeğinize sağlık 🙏🏻

Ben zaman bulabilene kadar, davaya katılımın son günü gelmiş, çatmış. Yine olur mu diye bir zorladım ama, önce bir eligibility questionnaire dolduruluyor. Avukatlar o questionnaire'de verdiğiniz cevapları beğenirlerse sizinle iletişime geçip, sizin davaya katılmanıza izin veriyor. Bugüne kadar gördüğümüz davalar gibi değil.

Glazer'ların tiplerini gözüm tutmadı (Ama bu hatayı Curtis Morrison'ın davasına katılmamaya karar verirken de yapmıştım). Eğitimlerini tuttu. Davanın sunduğu çözüm önerisi ve değer teklifi de makul. ImmPact Litigation Team'in benim görüştüğüm avukatı, Goh v. Blinken davasının olası sonuçlarından birinin, mülakatın açık ve nispeten boş olan başka bir konsolosluğa taşınabilmesi olduğunu söylemişti -- ki, kendi beyanına göre, bu cevabı davanın avukatlarına danışarak vermişti. Şimdi tekrar Goh v. Blinken davasının dava dilekçesine baktım. Avukatların açıkça mülakat yerinin değiştirilmesini talep eden bir çözüm önerisi yok.

Özetle, geç kalmamış olsam, Glazer'ların "DV2021 Regulatory Challenge Litigation" davasına katılmak isterdim. Eligibility Questionnaire'i ne olur, ne olmaz diye doldurdum. Kendilerinden "Eligible'sın ama, geç kaldın" cevabını alırsam ve ileride davaya bir tur daha katılımcı kabul ederlerse, bu davaya da katılacağım.

Davaya zamanında katılmayı beceremedim ama, en azından, kararımı paylaşma sözümü tutmuş olayım. Saygılar...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sn. @kingocali merhaba,
    bizden bir arkadaş bu davaya katıldı. kendisinden detayları alıp ilgili dava başlığına aktarmaya çalışacağım. umarım faydası olur..

• @rayen Evrakları gönderdim. Öneriniz için çok teşekkür ederim.

• @crazycells Teşekkür ederim önerileriniz üzerine evrakları gönderdim. Evrak onayı gelmeden mi eksik evraklar için email göndermemi tavsiye edersiniz yoksa onayı beklemeli miyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gigi08, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Teşekkür ederim önerileriniz üzerine evrakları gönderdim. Evrak onayı gelmeden mi eksik evraklar için email göndermemi tavsiye edersiniz yoksa onayı beklemeli miyim?

Bence direkt email yazip gonderin, formu actiklari zaman da hemen degisikligi yapip formu hizlica tekrar gonderin.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

sn. @kingocali merhaba,
    bizden bir arkadaş bu davaya katıldı. kendisinden detayları alıp ilgili dava başlığına aktarmaya çalışacağım. umarım faydası olur..

16 Haziran'da (davaya son katılım tarihinden bir gün sonra), Nicolette Glazer'dan, formlar, sözleşme, ödeme ve ifade gibi tüm formaliteleri 19 Haziran'a kadar tamamlamam halinde, davaya hala dahil olabileceğime dair bir e-mail aldım. An itibariyle bütün formaliteleri tamamladım. Glazer'lardan herhangi bir eksiğim olduğuna dair bir mesaj gelmediği takdirde, Glazer davasına benim de katılmış olduğumu söylemek yanıltıcı olmayacaktır diye tahmin ediyorum.

Edit: Başka davalarda da davacı olmaya izin verilen, tabiri caizse, onları "tamamlayıcı" nitelikteki DV2021 Regulatory Challenge Litigation isimli davaya katıldım. Zira, halihazırda Goh v. Blinken davasının da davacısıyım.

• Arkadaşlar merhaba, dosya numaram 94xxlerde fakat hala onay maili almadım. Endişelenmeli miyim? Onay maili tam olarak nasıl oluyor, neyle başlıyor? Bu durumla ilgili beklemekten başka bir şey yapmamı önerir misiniz?

• @Gigi08 Rica ederim umarım kısa sürede onaylanır. Biz Mart ayında gönderdik evrakları daha current olmadan. Bakalım bir işe yarayacak mı ? Süreçte başarılar dilerim.

• @eneseneskargi, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba, dosya numaram 94xxlerde fakat hala onay maili almadım. Endişelenmeli miyim? Onay maili tam olarak nasıl oluyor, neyle başlıyor? Bu durumla ilgili beklemekten başka bir şey yapmamı önerir misiniz?

merhaba onay maili şu şekilde başlıyor;
    Congratulations! Our records indicate that your case is ready to be scheduled for an interview when your case number becomes current and appoinments are available.......

Ben sizin yerinizde olsam KCC'ye evraklarımın durumunu sorardım. Hatta her hafta. Benim evraklarımı gönderdikten 6 hafta sonra başladım sormaya ve nihayetinde tamam evraklarını aldık işliyoruz diye bir cevap yolladılar ve emin oldum. Bence sormaktan çekinmeyin derim. Davaya katıldınız mı?

• @kingocali Hayırlı olsun hocam. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eneseneskargi, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba, dosya numaram 94xxlerde fakat hala onay maili almadım. Endişelenmeli miyim? Onay maili tam olarak nasıl oluyor, neyle başlıyor? Bu durumla ilgili beklemekten başka bir şey yapmamı önerir misiniz?

merhaba. evrak onayları dün itibariyle 9050'de.
    yakında size de gelecektir.. beklemeye devam edin lütfen.

• süreci takip eden herkese bol şans dosya numaram yüksek olmasına rağmen evraklarımı göndermelimiyim gönderdikten sonra akabinde numaram current oldu ama evrak talebi almadım gibi bi mesaj atsam olurmu (daha önce hiç mail atmadım kccye cn yüksek olduğu için) benim evraklarım pasaport nüfus kayıt örneği askerlik durum belgesi ve adli sicil kaydı fakat e devletten bu evrakları alırken sadece adli sicil kaydı yabancı ülkeye ibaresiyle ingilizce olarak alınabiliyor ben bunu ingilizce aldım ama diğerleri türkçe hepsini türkçemi göndermeliyim

• @janhord mail atsanız bile minimum 30 günde cevap yazıyorlar. Zaman kaybetmeden evraklarınızı yollayın. Bu başlığın ilk sayfasını inceleyin.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri?page=1

• ⭐⭐⭐

@janhord, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

süreci takip eden herkese bol şans dosya numaram yüksek olmasına rağmen evraklarımı göndermelimiyim gönderdikten sonra akabinde numaram current oldu ama evrak talebi almadım gibi bi mesaj atsam olurmu (daha önce hiç mail atmadım kccye cn yüksek olduğu için) benim evraklarım pasaport nüfus kayıt örneği askerlik durum belgesi ve adli sicil kaydı fakat e devletten bu evrakları alırken sadece adli sicil kaydı yabancı ülkeye ibaresiyle ingilizce olarak alınabiliyor ben bunu ingilizce aldım ama diğerleri türkçe hepsini türkçemi göndermeliyim

Sürece devam etmek istiyorsanız belgelerinizi göndermeniz gerekli.
    Belgelerinizi İngilizce ve ya Türkçe olarak gönderebilirsiniz.

• @janhord, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

süreci takip eden herkese bol şans dosya numaram yüksek olmasına rağmen evraklarımı göndermelimiyim gönderdikten sonra akabinde numaram current oldu ama evrak talebi almadım gibi bi mesaj atsam olurmu (daha önce hiç mail atmadım kccye cn yüksek olduğu için) benim evraklarım pasaport nüfus kayıt örneği askerlik durum belgesi ve adli sicil kaydı fakat e devletten bu evrakları alırken sadece adli sicil kaydı yabancı ülkeye ibaresiyle ingilizce olarak alınabiliyor ben bunu ingilizce aldım ama diğerleri türkçe hepsini türkçemi göndermeliyim

Dosya numaram 38 bin küsur. Numaramın Haziran itibariyle "current" olacağı Mayıs'ta açıklandı. 39 binli dosya numaralarından bile evrak talebi almış bulunanlar olduğu için, 3 Mayıs'ta KCC'ye "Bana evrak talebi gelmedi" e-mail'i attım. 1 Haziran'da, Mike diye bir KCC çalışanı, zaten kendilerine 8 ay süre vermemişim ve kendileri benimkinden sonraki numaralara bile evrak talebi göndermemiş gibi, "Bize başvurunu işlemek için birkaç hafta süre ver" otomatik e-mail'ini gönderdi. 2 hafta daha bekledim. 15 Haziran'da, evrak talebi almadan, tam da söylediğiniz belgeleri, tam da söylediğiniz şekilde (İngilizce'si olanları İngilizce; olmayanları Türkçe) gönderdim. Devam eden davaların, müvekkillerini adam yerine koyup, onlara gerçekten hizmet veren avukatları da, müvekkillerine, evrak talebi beklemeden evraklarını göndermelerini söylüyorlar.

DS-260 formunda, mülakat yerinizi Ankara olarak seçtiyseniz, İngilizce alabildiğiniz belgeleri İngilizce, alamadıklarınızı Türkçe olarak göndermeniz yeterli. Mülakat yeriniz başka bir yerse, belgelerinizin tamamını İngilizce'ye çevirtmeniz gerekiyor.

• @rayen çok teşekkürler, evet goodluck davasındayım 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

46

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |