Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan Teşekkür ederim.cevabınız için.eşim şu an çalışmıyor Ben emekliyim.eşlerden birinin gelir durumu yoksa bu görüşme için sorun teşkil edermi, Benim Banka hesabı ve diğer gelir durumunu belirtmemiz halinde vize almada sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyorum doğrumu biliyorum yoksa eşimin adına Banka hes.tapu vb.ni onun adına'mı yapmamız gerekir? vize görüşmesi için.....

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Uysal bu konuda endişeniz olmasın. emekli olan kişilerin de vize alabildiğini geçmiş senelerden biliyoruz. maddi hesaptaki birikimlerin asil talihli üzerinde olması ya da ortak hesapta bulunması önemli. hesaplardan asıl talihlinin de adının geçtiğine emin olun. gerisi sorun olmaz

• @gucarslan çok teşekkür ederim cevabınız için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-Uysal, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

DV2022 Talihli arkadaşlarımı tebrik ederim. Çıkmayan arkadaşlarıma da önümüzdeki yıllar için bol şans diliyorum. Bu yıl eşimle birlikte çekilişe tekrar katıldık.Bana çıkmadı Eşim bu yıl talihlilerinden oldu.CN 21XXX olarak kazandık.2021 talihlisi olarak henüz evrak talep maili almadım.Malum süreçten dolayı Davaya katılmayı düşünürken eşimin talihli olması, eğer davaya katılırsam kazanıp veya kaybetme durumunda (Bu sürecinde nasıl sonuçlanacağı tam olarak belli olmadığından) DV2022 talihlisi olarak mülakata da çağrılmamız durumunda (eğer sıra bize gelirse) bize nasıl bir etkisi olabilir? Nasıl bir yol izlememiz gerektiği konusunda görüşü olan arkadaşların bilgileri bizim için son derece yol gösterici olacaktır....

tebrikler. DV2021 surecinde ne yaptiginizdan bagimsiz olarak DV2022 surecine devam edebilirsiniz. Iki surec birbirinden ayri isleyecek...

• @crazycells Çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@gucarslan DV2019 icin esim ve ben ayri dokumler verdik. Sizin dediginiz gibi talihli uzerinde gorunmesi icin ugrasmadik. Gercekten bu sekilde bir deneyim mi oldu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@keysnambır, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan DV2019 icin esim ve ben ayri dokumler verdik. Sizin dediginiz gibi talihli uzerinde gorunmesi icin ugrasmadik. Gercekten bu sekilde bir deneyim mi oldu?

Eger herkes beraber ABD'ye gidiyorsa o durumda farkli hesaplarda olmasi sorun yaratmiyor.

• merhaba @crazycells @gucarslan
    Case Namber : 8XXX lerde ve hala kcc'den evrak onayi gelmedi bu surecte evraklarimi kcc'ye tekrardan gondersem bir problem olur mu veya olumlu anlamda geri donus saglanirmi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gulten az önce 7900'de bir arkadaşımıza onay geldi. bir kaç gün içinde onay alacaksınız büyük ihtimalle.

• Birisiyle tanıştım Amerikadan konuştum güvendimde fakat hiç görmediğim birisi yani.Gitmek istediğim eyaletten farklı bir eyalette oraya gitmem gerekiyormu almak için ve olası kötü bir senaryo ne olabilir hiç tanımadığımdan?Yani bu şans bir kere geldiğinden insanın aklına milyon tane soru geliyor.

• Ankara'daki konsolosluk açıldıgını varsaysak (normal şartlar altında) Türkiye 'deki (kaç kişi bilemiyorum) bütün 2021 green kart talihlilerini ne kadar sürede mülakatını tamamlar?(bir hafta ,bir ay,üç ay)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@susadem tahminimiz tr'de1400'e yakın case var. bunların kaçı evrak onaylı olacak ya da sürece devam edecek bilmek mümkün değil.

ankara'nın bütün vize türlerini bırakıp, sadece DV basmayacağı aşikar.
    kalan sürece bu caselerin kaçına bakarlar bilemiyoruz ama hepsine bakmayacakları kesin. covid(!) yüzünden kapasitelerinin düştüğünü de biliyoruz malum. bu yüzden bu sorunun cevabı koskoca bir muamma.
    tek beklentimiz beklenenden çok dosya işlemeleri.

• @gucarslan tessekkur ederim insallah

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@susadem, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Ankara'daki konsolosluk açıldıgını varsaysak (normal şartlar altında) Türkiye 'deki (kaç kişi bilemiyorum) bütün 2021 green kart talihlilerini ne kadar sürede mülakatını tamamlar?(bir hafta ,bir ay,üç ay)

Biraz hesap kitap yapıpi tahmin yürütelim.

Biliyorsunuz DV2021 mülakatları Nisan ayında başladı. İlk ay en çok DV proses eden ilk beş konsolosluğun ortalaması 60. Ankara da büyük konsolosluklardan ve bu ortalama ile başlayacağını varsayalım. Hadi biraz da iyimserlik katıp aşılama, vaka düşüşü derken her ay %20 kapasite artıracaklar diyelim. En iyi ihtimalle Temmuz’da başlasalar, geriye kalan üç ayda kabaca toplam 220 vize proses edebilirler. Ankara’nın red+AP oranı düşük deyip tamamını vize sayalım. Vize/dosyayı yaklaşık 1/2 ile oranlarsak 110 dosya yapar.

Önceki yıllarda vize/seçilen oranı 0.4-0.6 aralığında. Hadi bunu sürece devam etme olarak kabul edip bu yıl için 0.5 alalım. Demek ki Türkiye'deki yaklaşık toplam 1400 kadar dosyanın 700’ü sürece devam ediyor.

Peki Eylül sonuna kadar vize verilebilecek 110. dosya hangi CN’e denk geliyor. Bunun için de dengeli bir örneklem olan 2021 talihli Excel listesini kullanalım. Listede 650 CN var, toplam 700'e oranlarsak, 110. dosya listedeki 102. sıraya denk geliyor. Bu da maks 5bin CNleri görebileceğiz demek oluyor.

Not: Bu hesaba İran'lılar katılmadı. Eğer onlar da Ankara'dan kabul alırlarsa işin vahameti daha da artıyor.

• Merhaba, herkese iyi forumlar araştırmalarımın sonucu foruma üye olmaya zorladı:) İkinci denememde bana da çıktı. Henüz ds260 formunu doldurmadım. Birden çok video izledim kafam karma karışık oldu. Sıralamam 26XXX, pandemiden dolayı sıranın geleceğini düşünmüyorum. Yinede ileride denemeyipte pişman olmak istemiyorum, en azından denedim de olmadı derim. Değerli forum üyelerine danışmak istediğim sorunlarım var. Buradan itibaren yazdıklarımı analiz edip başvuru yapmalı mıyım ? Bilgisayar prog. mezunuyum, ardından işletme lisans yaptım. İngilizcem orta seviyede diyebilirim (Mülakat aşamasına kadar belki biraz iyileştirebilirim). Ülkemizin malum durumlarından dolayı mesleğimi icra edecek iş bulamadım ama farklı işlerde çalıştım. Bunlardan daha da önemlisi 10k-15k$ bandında bir birikim beyan edemeyeceğimdir. Herşey yolunda gitse bile mülakata kadar bir senem var kafadan. Bu süre zarfında çalışıp yapabildiğim kadar birikim yapıp bunun üzerine IT alanında bir iş bulursam... Mülakatta ret yeme ihtimalimi ne kadar aza indiririm ? İş buldum diyip 2-3k$ ile gitmek(uçak bileti dahil) münkün müdür ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cgokhan merhaba, ilk olarak tebrikler.
    lütfen sorunuzu uygun başlıkta sorun ve cevap bekleyin. şuan geçen yılın green card başlığındasınız.

ve vize sürecinizi imzanıza taşıyın

• foreign state of chargeability bölümünde germany yazıyor neden acaba almanyda doğdum o yüzden olabilir mi yoksa hata mı var?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@murat0368 lütfen doğru başlıkları kullanın ve sürecinizi imzanıza taşıyın;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/4298/dv2022-2022-green-card-lotosu-aşamaları/325

• Thank you for your inquiry.

Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Once the Kentucky Consular Center has finished processing your DS-260, you will receive an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.

merhaba, yukarıdaki mail geldi.
    evrak talebi değil sanki yanılıyormuyum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.2k

| | | |