Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells bu detay süper oldu, çok teşekkür ederim ✨

• Herkese selamlar, forumda yaptığınız destekleri ve bilgilendirmeleri çok yararlı buldum, emekleriniz için teşekkür ederim. Ben de bir DV2021 talihlisiyim, açıkçası sürecin ne kadar zorlaştığını buradaki gelişmelerden fark ettim. Umarım herkesin beklentisi karşılanır hiçbirimiz üzülmeyiz. Telegram grubunun bilgilerini gönderebilirseniz sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafacankah özel mesajla bilgi verdim size.

• Merhaba değerli YeşilKart Forum üyeleri, nasılsınız? Bir sorum olacaktı: Case Number'ım 2021EU221XX. Halen evrak talebi gelmedi. Şu an hangi numaradan gidiyor, bilen var mı acaba? Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okuyanus şuan evrak talepleri 20.000 lerde. ama beklemeden KCC'ye mail atip evrak talebinde bulunun, direkt yollayacaklar evrak talebinizi.

• Güçaraslan Bey, KCC'nin email adresini bilmiyorum. Hangi adrese email göndereceğim? Teşekkür ederim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okuyanus [email protected] e mail atacaksiniz.
    ad-soyad
    case number
    doğum tarihi bilgilerini maile eklemeyi unutmayın.

• Peki teşekkür ederim, Güçarslan Bey.

• selamlar arkadaşlar evrak talebi aldım cn 38 k hayra alamet olabilirmi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tekne3 hayırlı olsun, tebrikler.
    kcc'ye mail atmış miydiniz?

• Gücarslan Bey, ben daha önce bu duruma benzer bir soru sormuştum. Sizce bu durum nasıl oluyor? Mesela sizin 210XX case numberınız ve henüz sizden evrak istenmemiş. Sizden çok sonraki bir numaradan evrak talebi gelebiliyor? Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okuyanus kcc şuan ki süreç yüzünden ne yapacağını bilemiyorum ne yazık ki. çünkü dünyadaki bazı konsolosluklar sürece devam ederken, bazıları (ankara gibi) devam etmeme kararı aldi. bu da o bölgedeki talihlilerin evrak süreçlerinde ciddi karışıklıklara sebep oldu.

şuan kcc'ye mail atan talihlilerin çoğu evrak talebi alıyor. gecen sene de kcc, bütün talihkilere bir hafta içinde evrak talebi yolladı. yani neyi, ne için, ne zaman yapacakları belli olmuyor 🙂

• Peki Gücarslan Bey, siz KCC'den evrak talebinde bulundunuz mu ve de gönderebildiniz mi evraklarınızı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okuyanus ben sürekli mail atıyorum ama başka konular için. zaten şuan talepleri 20Klarda, yakında bana da gelecektir talep.

• Siz benden öncesiniz. Benim case numaram, 2021EU221XX. Onlardan talep gelmeden bizim "evrak talebinde bulunun" diye email göndermemiz kibar bir davranış olmayacağı için mi siz göndermiyorsunuz? O halde ben de sizin gibi talebi onların yapmasını mı bekleyeyim? Bu arada eğer mayıs, haziran ayları geldiği halde halen evrak talebi gelmediyse o zaman mı bizim evrak talebi konusunda email göndermemiz daha doğru olur? Diğer bir sorum da evrak istenen en son numarayı biliyor musunuz, Güçarslan Bey?

• evet atmıştım 3defa lorie geri döndü

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okuyanus ben mail göndermedim demedim, her gün gönderiyorum. bana da diğer arkadaşlara gelen standart cevaplar geliyor. eğer farklı bir kcc çalışanına düşerse mail bana da gelecektir. ama dediğim gibi olay evrak talebi değil şuan 🙂 ankara konsolosluğu açılmadığı sürece bir anlamı yok gelecek evrak talebinin. geçen yıl herkese aynı gün evrak talebi yolladı kcc.. ne oldu? olay evrak talebinden ziyade onayların ilerlemesi. onayı olmayan bir evrağın talep edilmesi pek bir anlam ifade etmiyor. karar sizin.. ben söyledim diye bir şeyi yapmayın ya da yapmamazlık etmeyin. sorduğunu için söyledim.. hepsi bu.

• @gucarslan Merhaba hocam. Twitter'da kapalı ve açık konsoloslukların isimlerini paylaşmışsınız. Orada dikkatimi çeken İsrail oldu, salgın bitmesine rağmen konsolosluk hala kapalı. Neye göre açıyorlar neye göre kapalı tutuyorlar anlamak güç.

https://i.imgur.com/Ef8ciuY.png

• @gucarslan Merhabalar ben foruma ilk iletimi-sorumu yazıyorum şu an.. Sürecimi imzama da taşıyacağım. Ancak ben de defalarca mail atmama rağmen evrak talebi alamadım. Yazacağım mail de neleri belirtebileceğimi öğrenebilir miyim eğer uygun bir başlıksa burası ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov burada paylaştığımız liste sadece DV mülakatları özelinde. yani buradaki bütün konsolosluklar açık, sadece DV mülakatı kabul etmiyorlar. konsolosluklar bu konuyu hep kendi içlerinde karar alarak ilerliyor. bölgesel durumlar (salgın, savaş terör vb) etkenleri hep kendileri tartıp karar alıyorlar. israil salgın konusunda başarılı olsa da burada başka etkenler olabilir, bilemiyorum.

yeri gelmişken söylemek lazım, DV mülakatları için COVID bir bahane olmamalı. çünkü burada asıl önemli olan mülakat yapılıyor / yapılamıyor oluşu. yapılıyorsa sadece neden DV için yapılmıyor? asıl önemli soru bu..

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |