Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ceronimo, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba, konsolosluklar bile açılmadan belki bunu sormak çok erken oluyor ama bizim 2 kişi+2 çocuk olarak bankada ne kadar nakit göstermemiz gerekiyor. Eskiden 30K yeterli olurken 2019'da 4 kişilik bir aile için yeterli bulunmadığı ile ilgili yorumlar okudum. 50K civarında rakamlardan bahsediliyor. Biz Brickell'a yerleşmeyi düşünüyoruz. Yerleşilecek yerin yaşam standartlarına da bakılıyormuş. Bu konuda bilgilendirebilir misiniz? @gucarslan @crazycells

pek cok kisi icin "ilk kisi 15.000 + her aile uyesi icin 5000 dolar" formulu ise yariyor, arada sizin de dediginiz gibi istisnalar var ama sonucta karari konsolos verecek. Eger sizin gideceginiz yerden dolayi daha fazla para isteyeceklerini dusunuyorsaniz, hesaplarinizi da ona gore yapmalisiniz. Ama konsolosluga gostermeniz gereken sey zaten tum mal varliginiz, yani bu miktar nasil olsa yeterli deyip daha azini gostermeyin eger elinizde daha fazlasi varsa bunlari da kesinlikle beyan edin.

• Merhaba arkadaslar , ds260 forumunda Highest Level of Education Completed kismini liseyi bitirip diploma aldigim icin lise olarak doldurmustum , lise sonrasinda universiteye basladim ancak bitirmeden biraktim , bu yuzden ds260 formun Number of Educational Institutions Attended kismina universite bilgilerini belirtmedim , bu hatali bir durum mu olmus? yoksa bu alana sadece tamamladigimiz egitimlerimizi mi yazmamiz gerekiyordu?

Ds260 formunu doldurdum ve KCC evrak istegi de geldi. Henuz evraklari yollamadim , sizce formu actirip bu bilgiyi girmem gerekiyor mu ?

Hatali bilgiler interview esnasinda duzeltilebiliyor mu ?

soyle bir bilgi linki buldum

ikinci sorum , ben liseyi yurtdisinda bitirdim ve hala yurtdisinda bulunuyorum. Vize gorusmesine schengen bölgesinde girmem gerekiyordu ancak yasaklar dolayisi ile vize gorusmesi alanini Turkiye olarak sectim. Yurtdisi lise diplomami ankaradaki gorusmede gosterirken apostil vs.. yaptirmam gerekiyor mu bulundugum ulkede? yada bu lise diplomasinin gercek olduguna dair bir belge almam gerekiyor mu ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@T-A merhaba. sadece bitirdiğiniz okulları yazmanız gerek, o yüzden yazdığınız doğru formunuzu açtırmanıza gerek yok. mülakat sırasında değiştirebileceğiniz bazı bilgiler var, bütün bilgileri değiştirmeniz mümkün değil.

mülakata ankara'da girecekseniz belgeleriniz ya türkçe ya da ingilizce olmak zorunda. bu dillerin birinde değilse özellikle okul diplomanızın gerçek olduğuna dair bütün belgeleri / yeminli tercümelerini yanınızda bulundurmanız gerekli. bu konuya azami şekilde özen gösterin lütfen. apostil imkanınız varsa onu da yaptırın lütfen..

bol şans.

• Merhaba, Greencard prosedürü devam ederken öğrenci olarak j1 vizesiyle amerikaya giriş yapmam greencard alma açısından bir sorun oluşturur mu?
    Mülakat tarihimin ben Amerika'da bulunurken denk gelmesi durumunda Türkiye'ye tekrardan dönüp Ankara'da girmeyi düşünüyorum.Daha iyi bir önerisi olan var mı?
    Son olarak bu sitede imzalarda belirtilen KCC Evrak Onayı: kısmı bize ''You should expect an email from KCC in the next 3-6 weeks. If you do not hear from KCC after 6 weeks, please contact [email protected] to confirm all of your documents have been received, and you are ready to be scheduled for an interview.'' şeklinde gelen maille mi anlaşılıyor? Eğer değilse hangi maille anlamam gerekiyor? Şimdiden teşekkürler,iyi günler.

1. Sorunuzun yaniti, evrak onayiniz size gelen "congragulations, our records indicate that your case is ready to be scheduled ..." ile baslayan maildir. Bu yil isler yogun oldugu icin yanitiniz 3-6 haftadan cok daha sonra gelecektir.

• Merhaba arkadaşlar evraklarımın onaylanması ile ilgili mail aldım. Bir hafta önce KCC-ye basit bir mail yollamıştım:

Mail başlığı şu şekilde: MASDA 2021EU00009XXX

Dear Sir/Madam,

My name is Masda, date of birth XX April 19XX, case number 2021EU00009XXX.

My number is current now. Please let me know if you processed my documents and if my case is ready to be scheduled. Thank you.

Nacizane gidişattan anladığım konsolosluğunuzun hangi ülkede bulunduğu, çalışıp çalışmaması, kapasitesi ve sair onaylara yansıyor çünki 6000-7000-li bazı arkadaşlara hala onay gelmemiş durumda.

• Arkadaşlar sizce Ankara konsolosluğu Eylüle kadar mülakata çağırmama gibi bir durumu olabilir mi? Çok endişeleniyorum. 😪

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Masda, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaşlar evraklarımın onaylanması ile ilgili mail aldım. Bir hafta önce KCC-ye basit bir mail yollamıştım:

Dear Sir/Madam,

My number is current now. Please let me know if you processed my documents and if my case is ready to be scheduled. Thank you.

Nacizane gidişattan anladığım konsolosluğunuzun hangi ülkede bulunduğu, çalışıp çalışmaması, kapasitesi ve sair onaylara yansıyor çünki 6000-7000-li bazı arkadaşlara hala onay gelmemiş durumda.

onayınız hayırlı olsun, çok sevindim. dediğiniz gibi, onaylar da evrak talepleri de rastgele ilerliyor şuan. tekrar bol şans devamı için..

• @gucarslan Çok teşekkürler hocam.

• @Masda Hayırlı olsun, darısı diğer talihlilere.

• @Ali-Ege-Can-0 Çok teşekkürler.

• @Orhan-Cabarov evet olabilir.hepimiz endişeliyiz.

• @Orhan-Cabarov Sayın Orhan kardeşim, maalesef ki bizler de senin gibi endişeleniyoruz. Fakat burayı bilgi almak için her açıp okuduğumda, senin yazılarına denk geliyorum. Biraz fazla endişeli görünüyorsun. Fakat bunu buraya sohbet şeklinde aktarman pek hoş olmuyor. Çünkü her bilgi almak için okumaya girdiğimde bu tarz yazılarla karşılaşınca canım sıkılıyor. Lütfen daha çok bilgi amaçlı kullanırsak burayı sevinirim. Sakın beni yanlış anlama...

• @Alican35 Haklısınız hocam, kusura bakmayın. Forumdan özür dilerim bu davranışım için.

@Masda Xeyirli olsun.

• ⭐⭐⭐

@Masda, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba arkadaşlar evraklarımın onaylanması ile ilgili mail aldım. Bir hafta önce KCC-ye basit bir mail yollamıştım:

Dear Sir/Madam,

Hayırlı olsun Masda, darısı Ankara'da bekleyen 7k - 8k'ların başına inşallah 🙂

• @Masda merhaba benim de numaram 9000 lerde ve nerdeyse iki haftadır mail gönderiyorum, sorum şu ki acaba siz ne zamandır mail atıyorsunuz? Onayınız hayırlı olsun bu arada 🙂

• @Orhan-Cabarov çox sağ ol 🙂
    @Sono Teşekkürler hocam. numarası benden düşük onay bekleyen arkadaşlar olduğu için açıkçası paylaşıp paylaşmamak ile ilgili tereddüt ettim. (sinir bozucu bir durum) Ama her halukarde bilgilendirmem gerektiğini düşündüm. Eminim en kısa zamanda siz dahil diğer arkadaşlara da onay mailleri gelecek.
    @hykargin Teşekkürler. KCC ye evrakları yolladıktan sonra hiç mail atmamıştım. Ilk kez bir tane martın 23ü mail attım o kadar. benim konsolosluk Tiflisde olduğu için ve şu an çalıştıkları için erken onay almış ola bilirim. Top tamamen konsolosluklarda şu an ama pandemi işleri yavaşlatıyor.

• Merhabalar, ​
    Sık seyahat ettiğim için geçerli iki adet pasaportum var. Ancak ikinci pasaportumu Ocak-2021'de almıştım. Başvururken eski pasaportumu kullandım ama onun hem sayfa sayısı azaldığı için hem de biraz yıprandığı için DS260'da yyeni pasaportumun bilgilerin verdim. Evrak isteme maili geldi ve bir açıklama yazmam isteniyor. Aynı anda geçerli iki pasaport olması yasal bir hak ama vize sürecinde sizce bir sorun oluşturur mu? DS260'ı açtırıp diğer pasaportumun bilgilerini girmem gerekir mi?
    Yıllar önce turist vizesi için başvurduğumda pasaportum yıpranmış olduğu için yeni pasaport al vizeyi ona basalım demişlerdi. Şimdiden çok teşekkürler yardımlarınız için

• Merhabalar,

Green card süreci devam ederken asıl talihli benim bu arada, eşim kendi mesleği ile ilgili orada aktif çalışan bir Türk firma ile ön mutabakat sağladı. Hızlı hareket edebilmek amacıyla ve süreç de çok geciktiği için green card sürecini etkilemeden hızla çalışma vizesi alabilmenin bir yolu var mı? Bir diğer yol olarak turist vizesini de okudum ama gc sürecinde olduğumuz için alamayacağımıza dair yazılara denk geldim. Ne yapmalıyız? Aydınlatırsanız sevinirim. @crazycells @ayvalik10

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ceronimo green kart ile ikiniz birlikte gidebileceksiniz. Fakat bu iş olmazsa şirket ile konuşsun hemen sponsorluk başvurusuna başlasın gidebilmeniz için. Ancak sponsorlukta en az 1-2 yıl sürüyor örnek @FreeWoRLD turist vizesi ile gitsen en erken 1 yıl sonra mülakat izni veriyor ki kaldı ki oraya gidince geri dönmeyeceğin için sakın ama sakın turistik vize başvurma çünkü bu vize de amaç TÜRKİYE dönüş yapacağını ikna etmen gerekiyor. Fakat sen geri dönmeyeceksin ondan bu vize türünü unut. Elinde iki seçenek var ya green kart yada sponsorluk sponsorluk için de masraf yaparlar mı onlara bir sor bakalım ona göre hareket edersiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |