Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

• Banned

@gucarslan Çok teşekkür ederim. 😍
    Edit: Akşam kuzenimle yazarım, kayda değer bir cevap gelse burayla paylaşırım.

• Durum gun gectikce zorlasiyor , nisan ayinin dortte biri bitti. Mulakatlar yarin baslasa (Eylul 30'a resmi tatiller dahil 114 is gunu kaldigini hesaplarsak) sadece 2874 kisinin mulakatlarini tamamlamak icin gunde yaklasik 26 kisiye mulakat yapmalari lazim. Tabi bu sayiya yurtdisindan mulakata gelecek kisiler , DV islemini devam ettirmeyen kisiler ve diger vize mulakatlari dahil degil. Normalde gunde kac mulakat yapiliyor hicbir fikrim yok.

• Merhaba,
    DV2021 talihlisi olarak geçtiğimiz dönemde uygulanan yasak ve kısıtlamalar nedeni ile DS-260 online formunu, eşim ve benim adıma bu hafta doldurmuş olacağım.
    Online form sonrası KCC evrak onayı süreciyle alakalı bir sorum olacaktı;
    Evlilik belgesi, nüfus kayıt örneği, universite diploması ve askerlik belgeleri için ingilizce tercüme gerekli midir ?
    E-devletten ingilizce alınabilen belgeler KCC'ye gönderim sırasında yeterli olur mu ? Yoksa Türkçe belgeden İng tercüme şart mı ?

Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@T-A evet, durum gün geçtikçe zorlaşıyor ama 2874 kişinin hepsinin vize alacak olarak düşünmeyin. bunların içinde sürece devam etmeyen, evraklarını tamamlamayan, mülakata sürecine daha gelemeyenler olacak. ve evet, yine çok büyük ihtimalle zorlanacaklar ama istedikleri taktirde yapamama ihtimalleri yok. geçmiş yılların vize istatistiklerine bakın, ayda kaç vize verdiklerini göreceksiniz. yeter ki istesinler, herkese çatır çatır vizesini basarlar..

• Banned

Merhaba, Konsolosluğun bu konuda bizi bilgilendirmesini sağlamanın bir yolu yok mudur? Biz yokmuşuz gibi davranıyorlar. Gerçi bir yolu olsa çoktan öğrenirdik. 😪

• ⭐⭐

@Agah-Kartal
    KCC’ye gönderilecek nüfus kaydı ve adli sicil kaydını e-devletten alabilirsiniz ve tercümeye gerek yok. Adli sicil kaydını zaten İngilizce ve arşiv kayıtlı seçmeniz gerekiyor. Adli sicil kaydınız varsa mahkeme evrakları için tercüme gerekir. Bu arada KCC’ye diploma göndermiyorsunuz.

Bol şans

• @goblis cevap için teşekkürler. Tüm bekleyenlere bol şans.

• bugün unganları aradım..sonucta bu insanlar bi sekilde içeriden haber alıyordur ve para kazanıyorlar sonucta bu işten..cevap '' öngöremiyoruz ama Nisan ayı içinde bekliyorz dedi randevuları '' seklinde ilettiler..paylaşmak istedim..herkeze saygılar

• Banned

@godzilla1923 Teşekkürler, güzel bir haber. 🥳
    Bu arada yanlış anlamayın, herkes olacak.🤓

• @Orhan-Cabarov sürec böle girse en sonunda gidip konsoloslugun öne 5 metre pankart acıcam görüşemelere baslayın diye...:):):):)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@godzilla1923, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

bugün unganları aradım..sonucta bu insanlar bi sekilde içeriden haber alıyordur ve para kazanıyorlar sonucta bu işten..cevap '' öngöremiyoruz ama Nisan ayı içinde bekliyorz dedi randevuları '' seklinde ilettiler..paylaşmak istedim..herkeze saygılar

burada unganlar şunu kaçırıyor aslında.
    hali hazırda kendileri zaten immigration vizeleri için sağlık muayenesi yapıyor, boş durmuyorlar yani. F olsun, IR tipi vizeler olsun zaten sağlık muayeneleri için çalışıyorlar ama onlar için ciddi bir gelir kaynağı olan DV vizeleri bu sene halen başlamadı.

tabi sürece hakim olmadıkları için de "Nisan Ayı içinde bekliyoruz" şeklinde bir ifade kurmaları normal. eğer nisan ayı içinde olsaydı, şuan çılgınlar gibi mülakat maili almış olmamız lazımdı.

biraz gerçekçi olmak lazım, nisan'da DV mülakatı ankara için hayal. umalım ki nisan için bir şeyler değişsin..

• ⭐⭐

@gucarslan Nisan ayı içinde Mayıs randevuların planlanmasını bekliyoruz demek istemiş de olabilir. Umut fakirim ekmeği 🙂

• Remzi Güvenç Kulen, az önce bir video yayınladı. Hayırlısı olsun inşallah🙏, gözünüz aydın

• sonuçlar ne zaman açıklanacak

• Banned

İyi haberler var.

• @KingTricky Green card sonuçları 8 Mayıs'ta açıklanacak DV 2022 sayacı

• Merhabalar,
    DS-260 formlarımızı bugün doldurarak gönderdim. Ancak formlarda eşimin üni mezuniyet tarihini ve güncel adresimizde yer alan daire no'yu yanlış yazmışız. Bu yanlışlıklar süreçler alakalı bir sıkıntı çıkarabilir mi ? veya bunları düzeltme şansımız var mıdır ?
    Teşekkürler.

• Mulakat konsoloslugunu degistirmek sureci ne kadar uzatir, bir tahminimiz var mi? Hazirandan itibaren Almanya'da olmam gerekiyor. Mulakat icin Ankara'ya gelip giderim diye dusunmustum, ozellikle ABD'nin Schengen ulkelerine surekli yasak koymasindan dolayi. Ancak twitter sayfasinda Frankfurtun vize vermeye basladigi gorunce kafam karisti acaba Almanya'dan almak daha mi kolay olacak diye.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Agah-Kartal, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar,
    DS-260 formlarımızı bugün doldurarak gönderdim. Ancak formlarda eşimin üni mezuniyet tarihini ve güncel adresimizde yer alan daire no'yu yanlış yazmışız. Bu yanlışlıklar süreçler alakalı bir sıkıntı çıkarabilir mi ? veya bunları düzeltme şansımız var mıdır ?
    Teşekkürler.

merhaba.
    düzelteme şansınız elbette ki var. DS260 formunu açtırıp bu bilgileri güncelleyebilirsiniz.
    kcc'ye mail atıp bunu talep edebilirsiniz.
    ancak gün / ay konusunda ufak tefek yanlışlar için bunu şuan yapmanıza gerek yok.
    daire no konusu da önemli değil. sonuçta bu ülkede sabah kalktığınızda sokak adınız da değişmiş olabilir 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |