Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Teşekkür ederim, Sayın Güçarslan.

• Bir diğer sorum, bildiğim kadarıyla Green Card vizesi onaylandığında pasaportunuz size en yakın bildirdiğiniz PTT şubesine gönderilecek ve siz o şubeye gidip pasaportu elden teslim alacaksınız. Bu süre zarfında DS260 formuna yazdığınız ev adresiniz örneğin önümüzdeki Temmuz 2021 tarihinde değişse (gene aynı şehir sınırları içinde olmak kaydıyla ) ve siz eski evinizin adresine en yakın PTT şubesine halen gidebilecek olsanız bile, DS260 formunu açtırıp illa eski ev adresini değiştirip yenisiyle güncellemeye gerek var mıdır? Bu işlem, derhal mi yapılmalıdır yoksa Temmuz 2021 tarihi geldiğinde mi yapılmalıdır? Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okuyanus tekrardan lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın!

böyle bir işleme gerek yok merak etmeyin. vizeniz basıldıktan sonra DS260 ile bir işiniz kalmayacak. verdiğiniz posta ofisiniz teslim alabilirsiniz pasaportunuzu.

• Teşekkür ederim, Güçarslan Bey. Biraz Forum'u okudum. Sizce vize alabilecek miyiz? Konsolosluklarla ilgili gelişme var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okuyanus

lütfen vize sürecinizi imzanıza taşıyın ki daha net cevaplar alın sorularınıza. konsolosluk ile alaklı süreci de bu başlıktan takip edebilirsiniz. vize alıp alamamak sizin sürecinizi nasıl yönettiğiniz ve mülakatı yapan vize görevlisinin taktiri.

• Peki Güçaraslan Bey, teşekkür ederim.

• @gucarslan hocam selamlar, şansımızı arttırmak için yapabileceğimiz bir şey var mıdır ek olarak? Yani 9bin küsur vize Dv2020'li arkadaşlar için ayrıldı biliyorsunuz. Bizlerde elimizden ne gelirse yaparsak belki bizlerin mağduriyeti göz önünde bulundurulup ek olarak vize/mülakat alma şansımız vs olabilir. Charles Kuck ile iletişime geçtim dava için bu arada.

• @Berk-Şendil Siz davaya katıldınız mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Berk-Şendil, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan hocam selamlar, şansımızı arttırmak için yapabileceğimiz bir şey var mıdır ek olarak? Yani 9bin küsur vize Dv2020'li arkadaşlar için ayrıldı biliyorsunuz. Bizlerde elimizden ne gelirse yaparsak belki bizlerin mağduriyeti göz önünde bulundurulup ek olarak vize/mülakat alma şansımız vs olabilir. Charles Kuck ile iletişime geçtim dava için bu arada.

tek yapabileceğiniz ve bizim de yaptığımız bize sosyal medyadan destek vermek. onun dışında bi' şey yapamıyoruz ne yazık ki. dava için de bol şans diliyorum şimdiden. hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun.

https://twitter.com/sDiversityVisa

• @gucarslan teşekkürler. eşimle beraber sürekli rt atıp beğeniyoruz daha fazla kişiye duyurabilmek adına 🙂 size ve tüm DV2021 talihlilerine süreçlerinde kolaylıklar dilerim.

• 2016 da Twitter hesabı açmıştım ama bir kere bile kullanmadım. Sırf destek için 2 haftadır sabahtan akşama kadar tweet atıp destek olmaya çalışıyorum.

Abd konsolosluğu twitter hesabında tüm gün tweet atıyor ama bizlere hiç cevap vermiyor, yokmuşuz gibi davranıyorlar bu normal mi bilelemedim. 🥺

Edit: Tweet 🐣

• Merhaba,
    öncelikle böyle faydalı bir platform da emeği geçen herkese teşekkürler. Foruma yeni üye olup yeni takip edenlerdenim. Belki bir faydası olur diye kendi sürecimi size anlatmak istedim. DS260 formunu Haziran ayında doldurmama ve case no düşük olmasına rağmen beklediğim evrak talep maili bir türlü gelmedi. Defalarca email attım (nerdeyse ayda bir) her seferinde proses aşamasındadır şeklinde bir cevap aldım son attığım emaile Aralık ayında acil olarak evraklarınızı hazırlayıp gönderin şeklinde bir cevap ile döndüler. Hemen ertesi gün evrakları gönderdim ancak bu kez de beklediğim evrak onay emaili veya evrak eksik gibi bir email gelmedi. Bir kaç kez de evrak onay emaili almadım, eksik mi var şeklinde mailler gönderdim yine aldığım cevaplar hep aynı oldu proses aşamasında diye. En son Mart başında gönderdiğim emaile karşılık nihayet 24 Mart'ta case number ımın interview için hazır olduğu emailini aldım.:)Bazılarımız için süreç çok da düzenli ilerlemiyor..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nilena sürecinizi aktardığınız için teşekkürler. sizin gibi çok fazla arkadaşımız aynı durumu yaşadı ya da halen yaşıyor. numarası current olmayan, evrak yollamayan ve haliyle onayı olmayana mülakat yeri ve tarihi alan mı dersiniz, evrak talebi için mail atana mülakat yeriniz güney afrika olarak değişti şeklinde mail alan mi dersiniz, evrak onayı olan ve mülakat bekleyene evrak talebi alanı mı..

kcc şuan gerçekten ne yaptıklarını bilmiyor. süreci ilerletmek yerine iyice ellerine yüzlerine bulaştırdılar.

süreci takip etmeye ve deneyimlerinizi paylaşmaya devam edin lütfen.
    bol şans dilerim.

• Ağustos’un 24’ü kcc den onay maili aldım ama herhangi bir mülakat yeri vermediler, öyle bekliyorum. Canım çok sıkılıyor, hiç mülakata girememekten korkuyorum. Sürekli Ankara konsolosluğunu etiketleyip tweet atıyorum belki bizi görürler diye.

Diğer kapalı konsolosluklarda mı böyle davranıyorlar, mülakat hakkında hiç bilgi vermiyorlar mı? Bu konuda bilgisi olan var mı ? Belirsizlik kadar kötü bir şey yok.

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Nilena sürecinizi aktardığınız için teşekkürler. sizin gibi çok fazla arkadaşımız aynı durumu yaşadı ya da halen yaşıyor. numarası current olmayan, evrak yollamayan ve haliyle onayı olmayana mülakat yeri ve tarihi alan mı dersiniz, evrak talebi için mail atana mülakat yeriniz güney afrika olarak değişti şeklinde mail alan mi dersiniz, evrak onayı olan ve mülakat bekleyene evrak talebi alanı mı..

kcc şuan gerçekten ne yaptıklarını bilmiyor. süreci ilerletmek yerine iyice ellerine yüzlerine bulaştırdılar.

bol şans dilerim.

Hocam korkutmak gibi olmasın durum vahim o zaman.

• @gucarslan Merhaba hocam. Ben Ağustos’ta onay maili almıştım. Siz böyle söyleyince şaşırdım, acaba kcc ye tekrar mail atıp sürecin ne durumda olduğunu sormaya gerek var mı? Edit: Yanlışlıkla başka yere mülakat vermesinler diye.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov KCC'ye mail atmaktan çekinmeyin. mülakatınızın ne durumda olduğunu sorun. gelen cevaba istinaden tekrardan konuşuruz..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Masda, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

bol şans dilerim.

Hocam korkutmak gibi olmasın durum vahim o zaman.

korkma durumunu çok önceleri bıraktım açıkçası 🙂
    şuan kurumun nasıl ve ne şekilde çalıştığını bulmaya adadım kendimi.

• @gucarslan Teşekkür ederim. Kcc ye hangi mailden yazabilirim, rica etsem mail adresini verebilir misiniz. 🙏

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

93

40.1k
Users

4.3k
Topics

419.9k

| | | |