Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @gucarslan, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@busradeler, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar herkese Dosya numaram 17900 lerde fakat hala evrak talep maili almadım. Anladığım kadarıyla benden sonraki numaralar mail almaya başlamış.. Konu ile ilgili ne yapabilirim.
    Şimdiden teşekkürler

şuan evrak talepleri 18300'lerde. sizi geçti yani..
    beklemenize gerek yok talep maili, direkt gönderebilirsiniz.

Merhabalar siram 14.XXX lerde. Gordugum kadariyla 18.XXX civarlarina kadar gelmisler. Ancak tarafima ulasim saglanmadi. Tabiri caizse es gecildi. Siz yukarida 'Beklemenize gerek yok talep maili, direkt gonderebilirsiniz' den kasit ne demek istediniz ? nereye mail atmam gerekiyor ?

• @gucarslan
    Benim dv2021 14xxx lerde kcc den mail gelmedi beklemeden evrak göderebılıyormuyuz bu konuyu acarmısınız

• ⭐⭐⭐

@flzural

Merhaba. Direkt evraklarınızı gönderebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@flzural, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan
    Benim dv2021 14xxx lerde kcc den mail gelmedi beklemeden evrak göderebılıyormuyuz bu konuyu acarmısınız

bir önceki iletinizde de dediğimiz gibi, hiç beklemeden gönderin evraklarınızı.

• @gucarslan Gerçekten ciddi karışıklıklar söz konusu o zaman :)) Onlardan talep maili gelmeden ben evraklarımı onlara mail atamam değil mi?? Bu gecikme mülakat tarihlerine de yansıyacak sanırım.

• @gucarslan Ben şimdi anladım. ben direk evrakları yollasam da olur gibi di mi. Ama kişiye özel talep ettikleri bişey yok o halde. Bu evrakların listesine nereden ulaşılıyordu. Dün bulmuştum bugün bulamıyorum :))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@busradeler normalde kişiye özel talepleri elbette oluyor ama KCC şuan cidden saçma sapan çalışıyor. sizin case geçtiği için göndermenizde sakınca yok.

bu başlığın ilk iletisini okuyun lütfen;

https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri?page=1

• @gucarslan çok teşekkürler.

• Merhaba 6800 lerdeyim ve evrak onayım henüz gelmedi 😞 ben alttaki maili gönderdim kendilerine 2 gün önce;

Case Number: 2021EU00006***
    Özgür *** ***
    Date Of Birth: 0*.0*.19**

Dear Sir/Madam,

I sent the requested documents 5 months ago ( 30.09.2020 ), but still I did not receive a confirmation mail. My Case number is current, also PP Bans lifted and I am waiting for visa appointment.

I would like to know about my confirmation state. if I can get more details about my process, I would be appreciated.

Kind Regards,

Özgür *** ***

Ardından bana Otomatik bir mail geldi ilk paragrafı şu şekilde;

The Kentucky Consular Center (KCC) has received your email. This email address, [email protected] is for case-specific Diversity Visa inquires only. If you would like to check the status of your entry, please do so at www.dvlottery.state.gov/ESC. This website is the definitive means of determining whether or not you were selected for possible further processing. You must see a notice that is addressed to you by name as proof of selection to process further in the DV program.

Fakat 2 gündür herhangi bir dönüş yapılmadı. bu durumda aynı maili mi tekrar göndermeliyim ne yapmalıyım sizce? 😞

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@b-ozgurgumus bugün en geç yarın dönüş alacaksınız. mail gönderdikten hemen sonra gelen mail otomatik mailiniz alındı iletisi. gelecek cevaba göre yine hareket edersiniz. bir kaç gün daha bekleyin lütfen..

• tamamdır çok teşekkür ederim 🙂

• @crazycells
    Evlendikren sonra kız arkadaşımı da sürece dahil edicem. Bankada göstereceğmiz para .... Bu parayı konsolos yeterli bulmazsa ikimizin de süreci iptal olur mu?
    Ben önce gideceğimi ve eşimin sonradan geleceğini söylersem etkili olur mu?
    Ne yapabiliriz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bozkurt1995, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells
    Evlendikren sonra kız arkadaşımı da sürece dahil edicem. Bankada göstereceğmiz para .... Bu parayı konsolos yeterli bulmazsa ikimizin de süreci iptal olur mu?
    Ne yapabiliriz?

Maddi olarak yetersiz bulunursaniz o durumda dosyaniz iptal olmuyor, bir sponsor bulmaniz isteniyor. DV2021 surecinin sonuna kadar (30 Eylul) tum belgeleri tamamlayip vize almis olmaniz gerekiyor.

Maalesef esinizin sonradan gelecegini soylemenizin bir etkisi olacagini sanmiyorum. Sonucta ikiniz GC alip ABD yerleseceksiniz. Konsolos ABD'de nasil yasacaginizi gormek isteyecektir. Eger ABD'den bir is teklifiniz varsa bunu da dosyaniza ekleyebilirsiniz.

• @crazycells Yetersiz dediğim 17-21bin$ arası bişey olur diye düşünüyorum hesabımızda. İş kabul içinde belgelemem mi gerekiyor?

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells
    Ne yapabiliriz?

Maddi olarak yetersiz bulunursaniz o durumda dosyaniz iptal olmuyor, bir sponsor bulmaniz isteniyor. DV2021 surecinin sonuna kadar (30 Eylul) tum belgeleri tamamlayip vize almis olmaniz gerekiyor.

Maalesef esinizin sonradan gelecegini soylemenizin bir etkisi olacagini sanmiyorum. Sonucta ikiniz GC alip ABD yerleseceksiniz. Konsolos ABD'de nasil yasacaginizi gormek isteyecektir. Eger ABD'den bir is teklifiniz varsa bunu da dosyaniza ekleyebilirsiniz.

Sponsor derken ABD'de mi sponsorun olması gerekiyor ve sponsor işleri nasıl oluyor bankasında para olan bir tanıdık gibi mi? Türkiye'de babamın üzerine olan gayrimenkulu devrini üzerime alırsam nasıl bir etkisi olur? Bu arada hesabımızda 17-21 bin$ arası olur diye düşünüyoruz görüşme sürecine kadar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Yetersiz dediğim 17-21bin$ arası bişey olur diye düşünüyorum hesabımızda. İş kabul içinde belgelemem mi gerekiyor?

Bence yeterli gelir ama buna konsolos karar verecek. Is yerinden kabul mektubu eklemeniz lazim, sadece beyan yeterli olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells
    Ne yapabiliriz?

Sponsor derken ABD'de mi sponsorun olması gerekiyor ve sponsor işleri nasıl oluyor bankasında para olan bir tanıdık gibi mi? Türkiye'de babamın üzerine olan gayrimenkulu devrini üzerime alırsam nasıl bir etkisi olur? Bu arada hesabımızda 17-21 bin$ arası olur diye düşünüyoruz görüşme sürecine kadar.

Su basligi incelemenizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/255/sponsorluk-islemleri-ve-yapilmasi-gerekenler-i-134-ve-i-864

• @b-ozgurgumus ben de ayni durumdayim. Otomatik cevaptan sonra evraklariniz kontrol edildikten sonra onay maili gonderecegiz. Mulakatlar henuz baslamadi diye mail attilar. Her gun mail atiyorum inatla. Yakinda engelleyecekler herhalde beni.

• ⭐⭐

@kokyay, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@b-ozgurgumus ben de ayni durumdayim. Otomatik cevaptan sonra evraklariniz kontrol edildikten sonra onay maili gonderecegiz. Mulakatlar henuz baslamadi diye mail attilar. Her gun mail atiyorum inatla. Yakinda engelleyecekler herhalde beni.

Yok yok engellemiyorlar merak etmeyin. Öyle olsa beni kesin şimdiye kadar engellerlerdi 🙂

Kcc işini yapana kadar inatla mail atmaya devam edin 👊🏽

• @EzgiLera yakinda telefon tacizlerone baslarim zaten.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

71

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |