Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Melis-Avcılar, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba. J1 vizesi ile Amerika'dayım. Grace period(30 günlük travel zamanı) içerisinde iken case number aktif olursa AOS'a başvurabiliyor muyuz? Yoksa vize veya DS formu zamanına kadar mı başvurabiliyoruz?
    ds bitiş tarihi 07 Ocak 2021, grace period bitiş tarihi 07 Şubat 2021.

Teşekkür ederim.

ilgili başlıkta detayli bilgi bulabilirsiniz;
    adjustment of status ile green card almak (Aos)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@darknessww, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells hocam peki dpi ile ilgili bir sorum var da.bazı arkadaşlar dpi nin 300 olması zorunlu demiş benim fotoğrafımda 250.o konuda bir sıkıntı olur mu ?

yuzunuz net sekilde gorunuyorsa bir problem olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Melis-Avcılar, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba. J1 vizesi ile Amerika'dayım. Grace period(30 günlük travel zamanı) içerisinde iken case number aktif olursa AOS'a başvurabiliyor muyuz? Yoksa vize veya DS formu zamanına kadar mı başvurabiliyoruz?
    ds bitiş tarihi 07 Ocak 2021, grace period bitiş tarihi 07 Şubat 2021.

Teşekkür ederim.

Grace period'da henuz statunuzu kaybetmemis olacaginiz icin tahminim AOS'ye basvuru yapabileceginiz yonunde. Ama emin olmak adina Muslu Hukuk Burosu'na da sormanizi tavsiye ederim:

https://yesilkartforum.com/forum/category/120/muslu-hukuk-bürosu-sorularınızı-cevaplıyor

Fakat onemli olan sizin basvuruyu yaptiginiz degil, USCIS'in sizin formunuzu onayladigi tarih. Yani son gun basvuruyu yaparsaniz, formun posta ile USCIS'e ulasmasi ve USCIS'in bunu onaylamasi birkac hafta surecegi icin o anda statunuzu kaybetmis olacaksiniz, o nedenle USCIS bu durumda basvurunuzu onaylamayabilir, bilginize.

AOS hakkindaki sorularinizi su baslikta sormalisiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/118/aos-adjustment-of-status-ile-green-card-almak

• Selam millet, yeni Visa Bulletin’imiz...

• Yasaklı

@hasan44 vize bülleti ne demek? Ne anlama geliyor?

• @Orhan-Cabarov O ay içerisinde numarası aktif olan yani mülakata çağırılacak kişilerin olduğu takvim gibi bir şey diyebiliriz.

• @gucarslan günaydın.. KCC'den gelecek mail dün geldi.. evrakları hazırlıyoruz. Fakat doğum belgesi istiyor fakat benim bir doğum belgem yok elimde aynı şekilde eşimin de e-devletten baktım sadece kızımızın var o da yeni doğum yaptığım için çıkıyor. Sizin bir bilginiz var mı ? konu ile ilgili nereden temin edebiliriz. Ayrıca 260 gönderdikten sonra hemen evrak talep etmeleri de iyi bir şey sanırım herkeste mi süreç böyle ilerliyor bilmiyorum .. sevinsek mi ? 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Esra-Peker, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

ce kızımızın var o da yeni doğum yaptığım için

merhaba, ilk olarak tebrikler.
    sizden ricam süreci iyi anlayabilmek için lütfen bu başlığın ilk iletisini dikkatlice okuyun.

doğum belgesi / birth certificate aslında bizim vukuatlı nüfüs kayıt örneği. siz ve eşiniz için lütfen bu belgeyi alın ve o şekilde KCC'ye gönderin. (aile olanını alacaksınız)

CN'niz oldukça düşük, DS260 gönderdikten sonra hemen evrak talebi almanız çok normal. biraz geç bile kalmışsınız. çünkü şuan evrak talepleri 12.400lerde. bu yüzden sürecinizi iyi takip edin. evraklarınızı gönderdikten sonra da evrak onayı alacaksınız. sonrası da zaten mülakat tarihi beklemek.

dediğim gibi lütfen bu başlığın ilk iletsini dikkatlice okuyun. süreçle ilgili bütün bilgiler forumda var.

bol şans.

• Merhabalar son 1 ay içerisinde evrak onayları gelen var mı ne zaman evrak onayları gelir acaba çok merak ediyorum bir sıkıntı çıkmaz umarım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sakaryalı93, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhabalar son 1 ay içerisinde evrak onayları gelen var mı ne zaman evrak onayları gelir acaba çok merak ediyorum bir sıkıntı çıkmaz umarım.

şu aralar evrak onaylarında bir gelişme ne yazık ki yok diyebiliriz. 5000lerin başında geldi ama sonrasında ne yazık ki ilerleme yok. bekliyoruz..

• ⭐⭐⭐

@crazycells Merhaba,

Bir sorum var izninizle sormak istiyorum. Son bültende 6000'e kadar current verdiler, ancak takip ettiğimiz kadarıyla en son 4800'lere evrak onay maili geldi. Yaklaşık 1200 numaraya evrak onay maili gelmeden current yaptılar kısacası. Bu arkadaşlarımızın evrakları onaylandığı anlamına gelir mi? Ya da bu arkadaşlarımızın KCC'ye mail atıp durumu sormaları mı daha doğru olur? Ne önerirsiniz?

• @Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba,

Bir sorum var izninizle sormak istiyorum. Son bültende 6000'e kadar current verdiler, ancak takip ettiğimiz kadarıyla en son 4800'lere evrak onay maili geldi. Yaklaşık 1200 numaraya evrak onay maili gelmeden current yaptılar kısacası. Bu arkadaşlarımızın evrakları onaylandığı anlamına gelir mi? Ya da bu arkadaşlarımızın KCC'ye mail atıp durumu sormaları mı daha doğru olur? Ne önerirsiniz?

Şu aşamada case noların current olması veya onayın gelip gelmesi bir şeyi değiştirmiyor. Trump çıkarttığı bir geçici kanun ile yıl başına kadar göçmen vizelerin verilmesini engelledi. Bu sebeple mülakatlar Ocak ayı itibariyle başlayacak eğer bir aksilik olmaz ise.

• ⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba,

Benim numaram current olsa ve evrakları göndermemin üzerinden 6 hafta geçmiş olsa, email gönderip sorardım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Sono, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba,

Sadece beklemenizi oneririm. Henuz hickimse konsolosluklarda mulakat alamadi, herkesi ayni anda cagirmayacaklarini da biliyoruz, o nedenle sadece surecin baslamasini beklemelisiniz. KCC ona gore yavas yavas gonderim yapacaktir, yani hicbir asama icin gec kalmiyorsunuz.

Su an icin bultendeki bilgiler, KCC'den bagimsiz olarak ABD'de bulunup AOS yapanlari ilgilendiriyor diye dusunebilirsiniz.

• Yasaklı

@efe-boyunda İyi de hocam mülakat tarihi verilmiyor ocağa kadar. Bu benim kafamı karıştırıyor işte.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@efe-boyunda İyi de hocam mülakat tarihi verilmiyor ocağa kadar. Bu benim kafamı karıştırıyor işte.

Bir önceki mesajda @crazycells durumu açıklamış. Şu anda bülten sizleri çok ilgilendirmiyor. Trump yasağı kalkana kadar açıklanan rakamlar sadece AOS için geçerli olacak.

• Merhaba,

KCC formunda istenen belgelerin detaylarının açıklandığı bir link var mı?
    Belgeler ingilizceye çevrilecek mi?
    Police certificate nedir?
    Mahkeme kaydı belgesi nedir?
    Birth certificete nedir?
    Bunların detaylarına ihtiyacım var.

İyi akşamlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yemeng, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

KCC formunda istenen belgelerin detaylarının açıklandığı bir link var mı?
    Belgeler ingilizceye çevrilecek mi?
    Police certificate nedir?
    Mahkeme kaydı belgesi nedir?
    Birth certificete nedir?
    Bunların detaylarına ihtiyacım var.

İyi akşamlar

Şu sayfayı en baştan okuyun: https://yesilkartforum.com/forum/topic/3423/dv2021-mulakat-deneyimleri?page=1

Belgeler ingilizceye çevrilecek mi? "Mahkeme evrakları varsa bunların İngilizce çevirisi gerekir. Diğer belgeler için çeviri gerekmiyor. E-devletten İngilizce alınabilen belgeleri İngilizce almak mantıklı olabilir.
    Police certificate nedir? Türkiye için "arşiv kayıtlı adli sicil kaydı"
    Mahkeme kaydı belgesi nedir? Herhangi bir suçtan hüküm giyme veya boşanma vb varsa bunlara ilişkin mahkeme kayıtları
    Birth certificete nedir? Doğum belgesi. Türkiye için "vukuatlı nüfus kayıt örneği" oluyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yemeng bir de imzanizda case numberiniz 2020... şeklinde başlıyor ama siz 2021.. talihlisisiniz. onu da düzeltin lütfen. sorularınızı cevaplarken kafa karışıklığına sebebiyet vermesin.

• Mrb polis belgesi ile ilgili ne kadar uğraşmış olsamsa Suudi Arabistan yönetim şekli farklı olduğu için sabıka kaydını alamadim bu durumu Kentucky i arayıp bildirmek istiyorum olumsuz etki edecekse hiç uğraşmak istemiyorum Kentucky i arayarak ulaşabilirmiyim acaba

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |