Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@BekleBeniLA, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan 2021'ler arasında dava açan türk ya da yabancı kişiler varmı? gelişmelere bakılırsa 2020'ler 2021'lerin süresinden alacak. 9000 vize konuşuluyor ve bu en azından 4-5 ay demek.

2020ler 2021lerin süresinden almayacak. Böyle bir şeyi nereden duydunuz? 9095 vizeyi rezerv eden hakim, davaya katılan avukatlar bile bilmiyor bunun tam olarak ne zaman olacağını, sizin nasıl bir kaynağınız var da bunu biliyorsunuz?
    Hem bu 9095 kişi Ankara konsolosluğundan mı alıyor vizesini de en az 4-5 ay sürüyor 😅 ?

• ⭐⭐

@Sefa-Altay, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhabalar,

Evrak talebine istinaden vukuatlı nüfus kayıt örneği alıyorken, eşimin soyadında bir değişiklik yazdığını gördük.

"DÜZELTME (21.02.2000) : KAYIT DÜZELTME İLE 21/02/2000 TARİHİNDE SOYADI XXXLAR İKEN XXX OLMUŞTUR"
    (çoğul eki "-lar" gitmiş yani :))

Fakat eşimin doğduğundan beri hiçbir zaman kimliğinde veya pasaportunda bu "XXXLAR" soyadı yer almamış.
    Hatta 1999 da ABD Vizeli pasaportunda bile soyadı şuanki gibi. Fakat vukuatlı nüfus kaydında ki düzeltmeye göre 2000 yılında kayıt düzeltme diyor.
    Biz böyle birşeyi bilmediğimizden dolayı formda belirtmedik, sizce formu açtırmalı mıyım ?

Soru sorarken @crazycells i etiketlerseniz sorunuzu görüp size daha hızlı cevap verebilir 🙂

• Merhaba tekrar, biz eşimle aynı adreste oturmuyoruz ikimizde ailelerimizin yanında yaşıyoruz hızlı evlilik olduğu için ayrı bir eve çıkamadık henüz , ds260 formunda eşinizle aynı adreste mi yaşıyorsunuz sorusuna ne demeliyiz ayrı yaşadığımızı belirtip yaşadığımız adresleri doğru şekilde mi girelim ? Bu sorun olur mu bizim için

• ⭐⭐

@red_wine, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba tekrar, biz eşimle aynı adreste oturmuyoruz ikimizde ailelerimizin yanında yaşıyoruz hızlı evlilik olduğu için ayrı bir eve çıkamadık henüz , ds260 formunda eşinizle aynı adreste mi yaşıyorsunuz sorusuna ne demeliyiz ayrı yaşadığımızı belirtip yaşadığımız adresleri doğru şekilde mi girelim ? Bu sorun olur mu bizim için

Ne olursa olsun en önemlisi doğru beyan vermek. Yani doğrusu neyse onu yazın. Farklı ülkelerde yaşayarak (mesela iş durumundan dolayı) evlilik yürüten insanlar da var sonuçta, sorun olmayacaktır o yüzden 🙂
    Sanıyorum ki yeni evlendiniz, çekiliş sonuçları açıklandıktan sonra. Muhtemelen vize görüşmesinde ilişkinizin gerçekliğine dair kanıt isteyecekler. Hazırlıklı gidin mutlaka.

• @EzgiLera Teşekkür ederim öncelikle dediğinizi yapacağım , evet evet bol bol kanıdım var yeterli olacaktır diye umuyorum 🙂

• @EzgiLera Espri yapmadan önce yazdığımı anlamaya ve düşünmeye çaba sarfetseydiniz eminim size komik gelen bu sorularınızın cevabını alırdınız ve şuan komik duruma düşmezdiniz.

Ne demişim mesajımda 9000 rezerv vize ihtimali kesinleşirse 2020'lerin işlemi yapılacak, bu durumda 2021'lerin çalışma takviminde işlem yapılacağı için bunların süresinden alınacak. Hani siz 2020'lerin işlemi 2025 ya da 2030'da yapılır beklentisindeyseniz evet yazdığım komik gelebilir size 🙂 Ama mantıken, genelde böyle olağanüstü hallerde ertelenen işlemlerde hayat normale döndüğünde yani konsolosluklar açıldığında işlemler tekrar başlar.

Ayrıca 9000 ihtimalini 4-5 ay süre olarak şöyle hesapladım. Normal bi dönemde konsolosluklar 1 yıl içinde bütün dünyada 30-35 bin kişiye bakabiliyorsa 9 bin kişi içinde oran/orantı yaptığımızda bu süre en iyi ihtimalle 4-5 ay civarı çıkıyor. Hepsinin ankara'da olma ihtimaline göre değil, karantina öncesi herhangi bir zaman dilimini esas aldım.

Umarım anlamışsınızdır. Anladıysanız biraz da ben güleyim 😃 😃

• ⭐⭐

@EzgiLera Espri yapmadan önce yazdığımı anlamaya ve düşünmeye çaba sarfetseydiniz eminim size komik gelen bu sorularınızın cevabını alırdınız ve şuan komik duruma düşmezdiniz.

Ne demişim mesajımda 9000 rezerv vize ihtimali kesinleşirse 2020'lerin işlemi yapılacak, bu durumda 2021'lerin çalışma takviminde işlem yapılacağı için bunların süresinden alınacak. Hani siz 2020'lerin işlemi 2025 ya da 2030'da yapılır beklentisindeyseniz evet yazdığım komik gelebilir size 🙂 Ama mantıken, genelde böyle olağanüstü hallerde ertelenen işlemlerde hayat normale döndüğünde yani konsolosluklar açıldığında işlemler tekrar başlar.

Ayrıca 9000 ihtimalini 4-5 ay süre olarak şöyle hesapladım. Normal bi dönemde konsolosluklar 1 yıl içinde bütün dünyada 30-35 bin kişiye bakabiliyorsa 9 bin kişi içinde oran/orantı yaptığımızda bu süre en iyi ihtimalle 4-5 ay civarı çıkıyor. Hepsinin ankara'da olma ihtimaline göre değil, karantina öncesi herhangi bir zaman dilimini esas aldım.

Umarım anlamışsınızdır. Anladıysanız biraz da ben güleyim 😃 😃

2020ler için 9095 vize rezerv edildi. Kesin.

2021leri mağduriyete uğratacak bir şey olmayacak. Bu da kesin.

Eylülün son 3 haftasında verilen vize sayısına bir bakın önce.

Normal bir dönemde senede 50bin civarı vize verilebiliyor. 4-5 ay saçma bir tahmin. Zaten oran orantı ile böyle bir sonuca ulaşmak saçma. Her ay aynı oranda vize vermiyorlar, her ay tüm CN lar current olmadığı için malum 🙂 (sayılarla dv süreci başlıklarını incelemenizi tavsiye ederim)

Ki şöyle de bir şey var, bu 9095 vize bir anda verilmek zorunda değil. Hadi 1000 şimdi verelim, 5bin başka zaman verelim pekala denilebilir. Yıllara da yayılabilir. Ne zaman verileceğini bilen kimse yok maalesef. Siz biliyor gibi konuştunuz, kaynağı olsaydı keşke.. En kötüsü belirsizlik sonuçta.

2025te bu işlemleri yapmak size absürt geliyor olabilir ama 2017de vizesi rezerv edilmiş ve hala mülakatı yapılmamış biri var maalesef. Birazcık araştırırsanız bulabilirsiniz.

Daha fazla bana cevap yazmanıza gerek yok. Kimsenin kafası karışmasın, morali bozulmasın. Kaynak bulduğunuz zaman paylaşırsınız hepimiz öğreniriz işin doğrusunu 🙂
    Sürecinizde bol şanslar dilerim 🙂

• @EzgiLera Cevap yazıp ithamda bulunursanız zaten sizin insiyatifinizde olmayan cevap hakkım, baki kalır. Bunu önce bi netleştirelim.

Bunun yanında bu yaptığım uyarı, dikkat çektiğim durum sizin açınızdan önemsiz veya gereksiz olabilir eğer böyle düşünüyorsanız cevap vermezsiniz, benimle aynı endişeyi paylaşanlar cevap verir. Zaten sizi de alıntılamadım ve mesaja eklemedim.

Şimdi geleyim ithamlarınıza. Bu fikirlerimi yazarken amacımın kimseyi endişeye sokmak, moralini bozmak, kafasını karıştırmak olmadığı aşikardır. Aksine gelecekte yaşanabilecek mağduriyetler için şimdiden bir şeyler yapılmasıdır. Zira bende DV2021 20XXX sıralı talihliyim ve bu hakkımın yanmaması için, (özellikle kendi haklarını koruyan kişiler nedeniyle) gerekli adımları atmak istiyorum.

Eylül'ün son 3 haftasında verilen vize sayısının yüksek olmasının en büyük sebebi diğer vize gruplarındaki kısıtlamalardır. Bunu doğru okumak gerekir. Konsolosluklarda süreç normale dönerse pandemi nedeniyle uygulanan yeni çalışma koşulu, bu vize görüşmesi kısıtlanan grupların yaratacağı yoğunluk ve bunun üstüne 9095 ekstra kişi eklenirse tablo hiç öyle güllük gülistanlık görünmüyor bana göre.

2017'den, hatta 2015'ten diyelim, kalan 1 olur 10 olur 50 olur ama 9 bini bunlarla karşılaştırmak aynı kefeye koymak saçmalığın daniskasıdır. Mahkeme kararının detayını bilmiyorum ama ilk kararda/duruşmada öncelikli olarak bu kişilere vize verilmesi yönünde bilgilerle paylaşımlar yapılıyordu. Eğer durum böyleyse o zaman zaten yaşamış olduğumuz mağduriyet daha da artar.

Her ay aynı oranda kişinin görüşmeye çağrılmadığını biliyorum, bunun nedenini ise bilmiyorum ama muhtemelen dönemsel yoğunluk ya da konsoloslukların iş takviminden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ancak şuan ki pandemi durumundan dolayı dünyadaki tüm her şey aksadı. Süreç normale dönünce “yoğun görüşme aylarına girdik zaten 9 bin kişi ne ki” minvalinde düşünmek mantıksız ve temelsizdir.

Tüm bunları göz önüne aldığımızda 2021 talihlileri olarak kesinlikle şimdiden bir şeyler yapmamız gerekiyor diye düşünüyorum.

Son olarak yeterince net açıkladığımı düşünüyorum. Bu nedenle konunun bir tartışmaya dönmemesi için artık bu konuda sizi alıntılamayıp cevap yazmayacağım.

• Herkese merhabalar KCC benden evrak talep etti bende aynı gün yolladım ancak üstünden 35 gün geçmesine rağmen cevap alamadım. Bu süreçten sonra ne yapmam gerekiyor acaba ?

• @yazici case numaranız kaç? Sürecinizi imzanıza taşır mısınız?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar merhabalar,

Evrak talebine istinaden vukuatlı nüfus kayıt örneği alıyorken, eşimin soyadında bir değişiklik yazdığını gördük.

"DÜZELTME (21.02.2000) : KAYIT DÜZELTME İLE 21/02/2000 TARİHİNDE SOYADI XXXLAR İKEN XXX OLMUŞTUR"
    (çoğul eki "-lar" gitmiş yani :))

Fakat eşimin doğduğundan beri hiçbir zaman kimliğinde veya pasaportunda bu "XXXLAR" soyadı yer almamış.
    Hatta 1999 da ABD Vizeli pasaportunda bile soyadı şuanki gibi. Fakat vukuatlı nüfus kaydında ki düzeltmeye göre 2000 yılında kayıt düzeltme diyor.
    Biz böyle birşeyi bilmediğimizden dolayı formda belirtmedik, sizce formu açtırmalı mıyım ?

Gerek yok, eger mahkemeye basvuru yapmadiysaniz sizden kaynaklanmiyor bu.

1980 civarinda da nufus islemlerinde benzer bir kayit duzeltme var daha once gordugum bazi kisilerde. Sanirim sizinki de elektronik sisteme gecis yaparken once yanlis yazilip sonra duzeltilmis. Veya idari birimlerde guncelleme olurken ve kayitlar aktarilirken bir yanlislik/duzeltme olabilir... Bilgi amacli yazmislar, dolayisiyla herhangi bir sey yapmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gucarslan 2021'ler arasında dava açan türk ya da yabancı kişiler varmı? gelişmelere bakılırsa 2020'ler 2021'lerin süresinden alacak. 9000 vize konuşuluyor ve bu en azından 4-5 ay demek.

Iki tur basvuru ayni anda devam edebilir 🙂 Konsolosluk 10'larca farkli kategoride vize mulakati yapiyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yazici, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Herkese merhabalar KCC benden evrak talep etti bende aynı gün yolladım ancak üstünden 35 gün geçmesine rağmen cevap alamadım. Bu süreçten sonra ne yapmam gerekiyor acaba ?

Beklemeniz yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ŞükRü-Can-Kütükoğlu, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan Teşekkür ederim. Sürecimi imzaya taşımaya çalışıyorum fakat isim çok uzun hatasını alıyorum.

size mesaj gonderdim.

• @crazycells aslında dedesi mahkeme açmış 1967/1999 yıllarında ve değiştirmiş sanırım, fakat eşim doğduğundan beri hep soyadı aynı resmi belgelerde pasaport/kimlik vs.

Formu açtırıp oraya bu değişen soyadını yazsak, hiç kullanılmamış bir soyadı olduğu için o da yanıltıcı, o yüzden bilemiyoruz.

Fakat vukuatlı nüfus kayıt belgesinde direkt bu şekilde yazıyor, Vukuatsız seçsek, belgeyi bu şekilde göndersek sıkıntı olur mu ?

• @crazycells Ben aynı anda işlemlerin yürümeyeceğini söylemedim, diğer kişinin aksine bu 9095 kişinin görüşmelerinin 2021 takvim yılı içerisinde olmasını ve tamamlanmasını bekliyorum.
    Bunun yanında söylediğim şey anormal bir süreç (pandemi) bittikten ya da kısıtlı başladıktan sonra oluşacak yığılmanın üstüne 9095 ek zorunlu görüşmenin bizim takvim yılımızı etkileyip hak kaybı yaşama ihtimalini doğuracağını düşünüyorum. Bu nedenle hak kaybı doğmadan şimdiden gerekli işlemleri yapmamız gerektiğini düşünüyorum. En nihayetinde konsoloslukların çalışma kapasitesi, günlük yapacağı işlem sayısı belli, Trump tarafından yanılmıyorsam bu sene içerisinde bu ofislerin çalışma koşullarını olumsuz etkileyecek bir karar da alınmıştı, bunun yanında Trump'ın göçmenlere bakışı da ortadayken; ben eylül ayını referans alıp hüsn-i kuruntu içine girmeyip kazanılmış hakkımızı koruyalım diyorum.

• Arkadaşlar merhaba ben de bu sene kazandım telegram grubu varmış benide dahil edermisiniz?

• ⭐⭐⭐

@crazycells aslında dedesi mahkeme açmış 1967/1999 yıllarında ve değiştirmiş sanırım, fakat eşim doğduğundan beri hep soyadı aynı resmi belgelerde pasaport/kimlik vs.

Formu açtırıp oraya bu değişen soyadını yazsak, hiç kullanılmamış bir soyadı olduğu için o da yanıltıcı, o yüzden bilemiyoruz.

Fakat vukuatlı nüfus kayıt belgesinde direkt bu şekilde yazıyor, Vukuatsız seçsek, belgeyi bu şekilde göndersek sıkıntı olur mu ?

Merhaba,

Benim de validenin tarafında benzer bir durum vardı. Anne kızlık soyadına ne yazacağıma karar verememiştim. Sonra araştırınca, dedemin değişikliği annem ve teyzem evlendikten sonra yaptığını; bu yüzden annemin vukuatlı nüfus kaydında hiçbir şekilde bu değişikliğin yer almadığını anlamıştık. Yani zaten evlenip aile kütüğü değiştiği için, önceki aile kütüğündeki değişikliklerden etkilenmemiş.

Sizin vukuatlı kayıt örneğinde bu değişiklik yazıyorsa, eşiniz evlenmeden önce mahkeme ile soyadı değiştirilmiş diye anlıyorum.

Vukuatlı kayıt örneğinde yazdığı gibi ilerlemeniz daha sağlıklı olacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells aslında dedesi mahkeme açmış 1967/1999 yıllarında ve değiştirmiş sanırım, fakat eşim doğduğundan beri hep soyadı aynı resmi belgelerde pasaport/kimlik vs.

Forma eklemenize gerek yok.

Vukuatli secip gondermelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SadiYilmaz, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar merhaba ben de bu sene kazandım telegram grubu varmış benide dahil edermisiniz?

size ozel mesaj gönderdim, oradan destek olacağım.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.1k

| | | |