Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Alican35, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@MUSTAFA-İNAL tebrikler, bizde 10 binlerin başındayız bakalım her gün mail ve excel kontrolündeyiz. Şu süreçte excelden süreci takip etmek çok işimize yaradı. Düşünüp tasarlayanlara tekrardan çok teşekkürler 🙂

Teşekkür ederim.
    Bugün muhtemelen 9 binler tamamlanacak ve 10 binler başlayacaktır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emrexhn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

arkadaşlar mehraba, ds260 formunu doldurdum ancak Sign and Submit kısmında "Enter your KCC Case Number:" bölümüne case numberimi yazmama rağmen kabul etmiyor? neyi yanlis yapiyorum acaba? tam olarak oraya 2021EU00022XXX yazmam gerekmiyor mu? ayrıca sadece 22xxx yazmama yada 00022xxx yazmama rağmen kabul etmedi.

//// edit..

denemediğim tek 2021EU22XXX kalmis onu deneyerek yaptim. tesekkur ederim

// edit 2

arkadaşlar ayrıca merak ettiğim iki şey daha var, 16 yaşından itibaren yaşadığım yerleri yazarken sadece ikametkah aldırdığım yerleri yazdım, onun haricinde 6-7 ay çalışmak için gittiğim antalya'ya ikametkah aldırmadığım için onu ayrıca oraya eklemedim. bunun bir sorun yaratma ihtimali olabilir mi?

bir diğeride amerikada ki adres kısmını "none" diyerek geçtim bunu nasıl daha sonra düzeltebilirim yada böyle kalması sorun olur mu? şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Kaldiginiz gercek adresleri yazmaniz yeterli.

Su an icin ABD adresi bos kalabilir ama vize alabilmek icin bir ABD adresi bulmaniz sart. Mulakattan once formu actirip bu kismi duzenleyebilirsiniz.

• @crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

arkadaşlar mehraba, ds260 formunu doldurdum ancak Sign and Submit kısmında "Enter your KCC Case Number:" bölümüne case numberimi yazmama rağmen kabul etmiyor? neyi yanlis yapiyorum acaba? tam olarak oraya 2021EU00022XXX yazmam gerekmiyor mu? ayrıca sadece 22xxx yazmama yada 00022xxx yazmama rağmen kabul etmedi.

//// edit..

// edit 2

arkadaşlar ayrıca merak ettiğim iki şey daha var, 16 yaşından itibaren yaşadığım yerleri yazarken sadece ikametkah aldırdığım yerleri yazdım, onun haricinde 6-7 ay çalışmak için gittiğim antalya'ya ikametkah aldırmadığım için onu ayrıca oraya eklemedim. bunun bir sorun yaratma ihtimali olabilir mi?

bir diğeride amerikada ki adres kısmını "none" diyerek geçtim bunu nasıl daha sonra düzeltebilirim yada böyle kalması sorun olur mu? şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Su an icin ABD adresi bos kalabilir ama vize alabilmek icin bir ABD adresi bulmaniz sart. Mulakattan once formu actirip bu kismi duzenleyebilirsiniz.

Kaldığınız gerçek adreslerden kastınız ikametgah alınan yerler de mi ? Ben de 2 yıl boyunca farklı bir şehirde öğrenci olarak kaldım ama ikametgahımı aldırmadan bir eve çıktım. Ds260 formunda sadece ikametgahımın olduğu adresleri yazdım. Bir sorun olur mu?

• @MUSTAFA-İNAL maşallah hızlı gidiyor inşallah boyle devam eder:)

• @gucarslan merhaba Visa bul. henüz açıklanmamış olması normal mi ? Her ayin 15 inden sonra diye biliyorum ama belli bir günü var mi acaba ya da bu ay ekim e göre gecikti mi ? Tesekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newyorker, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

//// edit..

// edit 2

Kaldığınız gerçek adreslerden kastınız ikametgah alınan yerler de mi ? Ben de 2 yıl boyunca farklı bir şehirde öğrenci olarak kaldım ama ikametgahımı aldırmadan bir eve çıktım. Ds260 formunda sadece ikametgahımın olduğu adresleri yazdım. Bir sorun olur mu?

Arkadaşlar, biz Türklerde şöyle bir yanılgı var. Resmi olarak yaşadığımız adresi değiştirmeden gidip yıllarca başka bir adreste yaşıyoruz ve bu bir sorun olmuyor. Ama yasalara göre hangi adreste yaşıyorsanız resmi kayıtlarda görünen de o olmak zorunda. Ancak biz üzerimize düşeni yapmayıp kayıtları güncellememeyi tercih ediyoruz. İkametgah İzmir'de görünürken yıllarca İstanbul'da yaşıyoruz.

Green card sürecinde bunu tamamen aklımızdan çıkarıp, gerçekte yaşadığımız adresleri yazmalıyız. Ankara'da dört yıl üniversite okudum diyorsanız o süre boyunca adres olarak başka bir ili yazmayın. Resmi kayıtlarda ne göründüğü önemli değil.

• @knnrn, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@newyorker, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

//// edit..

// edit 2

Arkadaşlar, biz Türklerde şöyle bir yanılgı var. Resmi olarak yaşadığımız adresi değiştirmeden gidip yıllarca başka bir adreste yaşıyoruz ve bu bir sorun olmuyor. Ama yasalara göre hangi adreste yaşıyorsanız resmi kayıtlarda görünen de o olmak zorunda. Ancak biz üzerimize düşeni yapmayıp kayıtları güncellememeyi tercih ediyoruz. İkametgah İzmir'de görünürken yıllarca İstanbul'da yaşıyoruz.

Green card sürecinde bunu tamamen aklımızdan çıkarıp, gerçekte yaşadığımız adresleri yazmalıyız. Ankara'da dört yıl üniversite okudum diyorsanız o süre boyunca adres olarak başka bir ili yazmayın. Resmi kayıtlarda ne göründüğü önemli değil.

Açıklama için teşekkür ederim fakat tam olarak anlamadım? Yani resmi olarak ikametgahımı aldırmamış olsam bile yine de 2 yıl boyunca kaldığım evin adresini ds260 formunu açtırtıp düzeltmeli miyim ?

• Merhaba,

Bu aralar KCC’ye gondermek için evrakları topluyoruz. Şöyle bir durumum var. Bir süredir Kanada’da yaşıyoruz. Mülakata Montreal Konsolosluğunda gireceğiz.

Ailevi bazı sebeplerden ötürü Nüfus kayıt örneğini E-devletten görüntüleyemiyorum. Bu hafta konsolosluğa gittiğimde vukuatlı nüfus kayıt örneğimi aldım ama sadece Türkçe olarak verebiliyorlar. Onun haricinde konsolukluk görevlisi Folmul A olarak geçen çok dilde doğum sertifikası verdi. Kanada’daki devlet dairelerinin ve göçmenlik ofislerinin Formul A’yı kabul ettiğini ve bunu kullanma sansımın olduğunu söyledi.

KCC’ye Formul A’yı göndermem yeterli olur mu? Forumdan baktığım kadarıyla Türkiye’deki ABD Konsolosluğu Formul A’yı kabul etmiyormuş. Mülakata Montreal Konsolosluğunda gireceğim için Formul A’ya onay verirler mi?

Konu hakkında deneyimi ya da bilgisi olan varsa, destek olursa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@newyorker Evet, bence düzeltilmesi gereken bir şey. Şu durumda yanıltıcı bilgi vermiş oluyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aydın-t, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@gucarslan merhaba Visa bul. henüz açıklanmamış olması normal mi ? Her ayin 15 inden sonra diye biliyorum ama belli bir günü var mi acaba ya da bu ay ekim e göre gecikti mi ? Tesekkurler

merhaba. gecen ay da 15'i sonrasi açıklanmıştı. genelde 15'inde açıklanıyor olgusu son iki bültendir biraz yanıltıyor bizleri. önümüzdeki haftaiçi açıklanmış olur diye düşünüyorum. diger konularda (vizeler, dava, eo) olduğu gibi bunda da ne beklesek bizi şaşırtan durumlar çıkıyor ama hayırlısı bakalım 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kokyay, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba,

Bu aralar KCC’ye gondermek için evrakları topluyoruz. Şöyle bir durumum var. Bir süredir Kanada’da yaşıyoruz. Mülakata Montreal Konsolosluğunda gireceğiz.

Ailevi bazı sebeplerden ötürü Nüfus kayıt örneğini E-devletten görüntüleyemiyorum. Bu hafta konsolosluğa gittiğimde vukuatlı nüfus kayıt örneğimi aldım ama sadece Türkçe olarak verebiliyorlar. Onun haricinde konsolukluk görevlisi Folmul A olarak geçen çok dilde doğum sertifikası verdi. Kanada’daki devlet dairelerinin ve göçmenlik ofislerinin Formul A’yı kabul ettiğini ve bunu kullanma sansımın olduğunu söyledi.

KCC’ye Formul A’yı göndermem yeterli olur mu? Forumdan baktığım kadarıyla Türkiye’deki ABD Konsolosluğu Formul A’yı kabul etmiyormuş. Mülakata Montreal Konsolosluğunda gireceğim için Formul A’ya onay verirler mi?

Konu hakkında deneyimi ya da bilgisi olan varsa, destek olursa çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

bu riskleri ortadan kaldirmak için türkçe aldığınız vukuatlı nüfus kayıt örneğini ingilizce ya da fransizca'ya tercüme ettirmenizi öneririm. sonuçta kanada'nin iki resmi dili var ve bu iki dilden herhangi birinden olacak belgeyi kabul edeceklerdir. sonuçta 1 sayfalık bir evrak ve bütün aileniz için aynı şeyi kullanacaksınız.

kanada'daki devlet kurumları kıstasinda abd konsolosluğu'nun bu kurumlara benzeyecegini pek zannetmiyorum.

• @gucarslan cvbnz için teşekkür ederim örnekte gösterilen
    preference category yani tercih katogorisi tam olarak nedir anlayamadım aydınlatırsanız çok sevinirim

• @knnrn bence gerek yok yazmalarına yasal olarak gözüken yerleri yazması yeterli. . Ben ingilterede kaldım onu bile yazmadım. O kadar detaylı bi arastırma yapmıyorlar.. Eger yazmaya kalksam her sene ev değiştirdim ohoooo bitmezdi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Semih128 kusura bakmayın tam olarak hangi iletime cevap olarak yazdığınızı anlayamadım?

• @crazycells Merhaba hocam. Green kartın amerikada postalanacağı adresi değişeceğim nasıl yapmam gerekiyor ? Daha önce yazdığım adresi değişeceğim, arkadaşım adresten taşındığı için yeni adresi yazacağım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells Merhaba hocam. Green kartın amerikada postalanacağı adresi değişeceğim nasıl yapmam gerekiyor ? Daha önce yazdığım adresi değişeceğim, arkadaşım adresten taşındığı için yeni adresi yazacağım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Konsoloslukta mülakata girerken yeni adresinizi beyan edebilirsiniz.

• @Sono Teşekkür ederim. crazycells adres değişince haber verirsin gösteririm demişti. Sanırım mülakata gitmeden mail ile değiştiriyorduk. Mülakatta değişince unutulabiliyormuş diye bir şey okumuştum.

• @gucarslan 31 Ağustosta yaptiginz bir yoruma yazdım da etiketlenmemis.
    Ds260 formunu actirmayla ilgili soruma yanit verdiniz nasıl açtırılacagina dair bir örnek resim atmışsınız nasıl olur diye örnekte yazan
    (preference category) yani tercih katogorisi ne anlama geliyor onu sormuştum

• ⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Sono Teşekkür ederim. crazycells adres değişince haber verirsin gösteririm demişti. Sanırım mülakata gitmeden mail ile değiştiriyorduk. Mülakatta değişince unutulabiliyormuş diye bir şey okumuştum.

Mülakatta değil de ABD'ye girişte değiştirirseniz kimi zaman karışıklık olabiliyor denilmişti önceki mesajlarda. O yüzden konsolosluktaki mülakatta değiştirmek öneriliyor.

• @Sono Teşekkür ederim, karıştırmışım. 🙂 Mülakatta nasıl değişeceğim ? Konuyu onlar mı açacak yoksa ben mi ?

Benzer Başlıklar

• 3
  • 114
  • 316
  • 11424
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

117

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |