Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @susadem, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba ,
    ABD yasalarına göre aşılandığınızı gösteren belgeleriniz var mı?
    13 yaşındaki bir çocuk için soruyorlar.
    normal aşı kartlarını mı kast ediyorlar?
    yada aşı olsa bile bu soruya nasıl cevap vermemiz gerekmektedir?.
    teşekkur ederım

bu soruya NO cevabını verırsen açıklama kutucu gu çıkıyor.
    ne yazmamız gerekıyor buraya.
    teşekkurler

• @Sonay-Doğan-Şimşek, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

mrh 2021 kazanan arkadaşları tebrik ediyorum.ds260 formunu kendim dolduruyorum bikaç sorum olacak sizlere 1.Formu kendim dolduruyorum ufak yanlışlıklar olunca mülakatta sıkıntı çıkarmı? 2. Adres kısımlarındayım site beni atıyor neden acaba? 3. 18 yaşında eşim isim değişikliği yapmış eski ismini belirtmem gerekiyormu?

1- Ufak tefek şeyler mülakat esnasında düzeltilebilir.
    2- Google Chrome ile deneyin.
    3- Formda soruyorsa belirtmeniz gerekiyor.

• DS 260 formları bu saat itibariyle gönderildi.
    Yalnız bir hata yaptım galiba; kızımın formunu gönderdiğim esnada onaydan önce bu formu sizmi doldurdunuz yardım aldınız mı sorusunu cevaplayıp cevaplamadığımı hatırlamıyorum, sorun olurmu acaba?

• @susadem, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@susadem, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba ,
    ABD yasalarına göre aşılandığınızı gösteren belgeleriniz var mı?
    13 yaşındaki bir çocuk için soruyorlar.
    normal aşı kartlarını mı kast ediyorlar?
    yada aşı olsa bile bu soruya nasıl cevap vermemiz gerekmektedir?.
    teşekkur ederım

bu soruya NO cevabını verırsen açıklama kutucu gu çıkıyor.
    ne yazmamız gerekıyor buraya.
    teşekkurler

Aşılandığınızı gösteren belgeleriniz varsa yes diyeceksiniz. Sağlık raporu alırken doktora aşı kartlarını götüreceksiniz. Yoksa no diyeceksiniz. Açıklamasına, elimizde böyle bir belge yok diyeceksiniz. Önemli olan doğru bilgi vermek.

• @Ryback Teşekkür ederim ben de öyle düşünüyordum.

• @cckayra, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

DS 260 formları bu saat itibariyle gönderildi.
    Yalnız bir hata yaptım galiba; kızımın formunu gönderdiğim esnada onaydan önce bu formu sizmi doldurdunuz yardım aldınız mı sorusunu cevaplayıp cevaplamadığımı hatırlamıyorum, sorun olurmu acaba?

Yardım aldım deseydiniz detay soracaktır. Yardım almadım demişsinizdir diye düşünüyorum.

• @ZoZO Hayır tecuman değilim 🙂 Fransada yaşıyorum .. Fransızcam yok ve İngilizceme güvenmıyorum yardım amacıyla yanımda tercuman goturebılırmıyım acaba iletişim için.. evrakları da tercüme ettırırım sıkıntı değil .

• @kitsune son aşamadayım. bunu da cevaplayabilirseniz sevinirim 🙂

• @Ryback Kendimizinkilerede yardım aldım dedim detay sormuyor. Forumun videosunda o şekilde yapabilirsiniz denmiş. Ama ışte kızında yazmadım herhalde...

• @cckayra, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Ryback Kendimizinkilerede yardım aldım dedim detay sormuyor. Forumun videosunda o şekilde yapabilirsiniz denmiş. Ama ışte kızında yazmadım herhalde...

Kimden yardım aldınız?

• @Ryback Valla yesil kart forum videosunda öyle diyebilirsiniz denmiş bende dedim.

• DS260 DOLDURURKEN CHROME İLE AÇMIYOR EXPLORER İLE AÇIYORUM ONDADA ATIYOR BENİ ,KAÇ DEFA ADRES GİRDİĞİMİ HATIRLAMIYORUM ARTIK :/SAYFAYI BİTİRİP GÖNDERMEDİM SIK SIK GİRİP ÇIKMAM PRB OLURMU ACABA? BU GİDİŞLE 30 40 DEFA GİRİP ÇIKICAZ HERALDE FORMU BİTİRENE KADAR..

• @Sonay-Doğan-Şimşek, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

DS260 DOLDURURKEN CHROME İLE AÇMIYOR EXPLORER İLE AÇIYORUM ONDADA ATIYOR BENİ ,KAÇ DEFA ADRES GİRDİĞİMİ HATIRLAMIYORUM ARTIK :/SAYFAYI BİTİRİP GÖNDERMEDİM SIK SIK GİRİP ÇIKMAM PRB OLURMU ACABA? BU GİDİŞLE 30 40 DEFA GİRİP ÇIKICAZ HERALDE FORMU BİTİRENE KADAR..

Problem olmaz. Firefox’ta deneyin gerekirse.

• @Sonay-Doğan-Şimşek Bir problem olmaz fakat Chrome açmıyorsa İnternet Explorer hiç açmaz. @Ryback inde dediği gibi isterseniz bi Firefox deneyin, Chrome'da sorun yaşamamanız lazım aslında, ne oluyor kapanıyor mu? Bir de mesajınızı küçük harfle yazarsanız, harika olur.

• Kanadada siginmaciyim, yesilkart kazandim. Siginmaci basvurumu geri cekip turkiyeye donup gorusmeye orada girme niyetindeyim fakat burda basvurumu geri cekersem sinir disi olmamama ragmen bana deportation paper verecekler ve greenkart basvuru formunda boyle bir soru var, ben doldururken sinir disi edildiniz mi sorusuna hayir demistim ama bu sekilde nasil bir yol izleyecegimi bilmiyorum. Sizce hic turkiyeye donmeden eger olabiliyorsa basvuru yerimi kanada olarak degistirmeli miyim? Yoksa turkiyeye donup mulakata girmem ve deportation paper gibi etkiler yesil kart almami etkilemez mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Drya, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells 15 Yıl oldu. Hakim 2 tarafa da 140 TL para cezası verdi. Dediğim gibi arşivde gözükmüyor. Arşiv kaydı olmayan birinden mahkeme dosyası istiyorlarmı?

Eger ceza aldiysaniz veya suclu bulunduysaniz istiyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kitsune, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

merhaba, forumun ds260 videosunda sign kısmında pasaport numarasını sadeleştirerek yazın deniyor. fakat benim pasaport numaramın sonunda 0 yok. S0XXXXXXX şeklinde bir numaram var. direk bu haliye mi yazmalıyım?

pasaport degil, dosya numarasini sadelestirerek yazin 🙂 pasaport numaranizi pasaportta goruldugu sekliyle yazin...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aydın-t, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@Ryback işte en önemli konu şuanda yeminli tercümanla girip giremeyeceğim umarım oda olur ...Teşekkürler bu arada

Bunu mulakata gireceginiz konsolosluga sormalisiniz. Her konsoloslugun bu tur uygulamalari farkli olabilir.

Ayrica size en yakin konsoloslugun "gocmen vize" verip vermedigine bakmalisiniz, her konsoloslukta gocmen vize verilmiyor ve genelde sitelerinde hangi konsolosluga yonlendirdikleri yaziyor...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ZAO, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

@azuleverde güzel dileklerin için sağolasın, heyecan çok, hele ki evli çocuklu olunca daha da fazla oluyor sanırım.

Ayrıca burada emeği olan herkese teşekkürler. Yapılan işlerin maddi karşılığı site yönetimi tarafından alınıyordur ya da alınmıyordur bilemem(inşallah alınıyordur) ama bu kadar güzel ve insanların hayatına doğrudan faydası dokunacak bir platformu oluşturmak ve canlı tutmak gerçekten özveri ve iyi niyet istiyor.

Özellikle sıkılmadan usunmadan, belki de 500. kere aynı soruyu görmesine rağmen "yahu bunu da sormayın artık" demeden cevaplayan tüm forumdaşlara en içten hürmetler, saygılar...

Not:Bilmediğim için soruyorum, lütfen mazur görünüz. Foruma ufak büyük demeden ekonomik katkıda bulunabilmek adına yapılabilecek birşey varsa belirtilmesini arzu ederim. Örneğin; reklamlara tıklayın dersiniz, foruma ait bir hesap no paylaşılır ve az çok demeden gönülden koptuğu ve imkan dahilinde bağış yapılır vb.

Su an icin ABD'de yasam ve gocmenlik konusunda deneyimleri aktarmak disinda yapabileceginiz bir sey yok 🙂 Tesekkurler, bol sanslar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Orhan-Cabarov, içinde söyledi: DV2021 (2021 Green Card Lotosu) Asamalari

Merhaba. Present Work/Education/Training Information bölümünü doldurmakta çok zorlanıyorum yardım edebilir misiniz?

1. Benim adıma şahıs iş yeri var. İstanbul da tekstil mağazamız var, yurt dışına tekstil ürünleri satıyoruz aile iş yeri ama benim adıma. Bu durumda BUSINESS olanı mı işaretlemiyim ? Bir mesleğim yok lise mezunuyum.

2. Does this job require at least 2 years of training or experience? Burayı yes mi no mu işaretlememi tavsiye edersiniz? Ticaret yaptığım için sizce ne olmalı ?

3. Were you previously employed? Daha önce bir yerde çalıştınız mı diyor. Hal hazırda kendi iş yerimiz var onu mu yazacağım yoksa bu iş yeri hariç önceleri çalıştığım başka işleri mi yazacağım ?Buraya yazacağım bilgileri kanıtlamam gerekiyor mu ? Mülakatta beni sorguya çekerler mi? Resmi olmayan birkaç iş yerinde çalıştım, şuan o iş yerleri kapalı ne yapmamı önerırsınız? Direk No desem ?
      Bir de Turkıye de oturma izni almak için evde yaşlı birisine bakıcılık yapıyorum olarak gözüküyorum, çalışma iznim var. Sigortalı işçi olarak gozukuyorum. Bunu yazmasam olur mu önemli mi ? Yada yazsam bir şey olur mu ? Adıma hem iş yeri var hem de bakıcılık yapıyorum yaşlı birisine. Hangisini yazmamı önerirsiniz? Orada bana Turkıye de çalışma ıznımı soracaklar mı ?

Vizeyi aldıktan sonra iş yerini adımdan çıkaracağım abd ye gideceğim için, herhangi bir sorun olur mu ? Şimdiden teşekkür ederim.

Edit !!! Arkadaşlar ben Azerbaycan vatandaşıyım. Mulakatta Turkıyedeki çalışma iznimi filan sormazlar değil mi ? Turkıye de adıma iş yerı var orada çalışıyorum desem yeterlı mı ?Çalışma iznimi bakıcılık işinden aldım. Şahıs şirketinden değil.

1. Business diyebilirsiniz.

2. Onu siz bileceksiniz, eger 2 yil egitim veya tecrube gerekiyorsa yes demelisiniz, aksi durumda no diyebilirsiniz.

3. Oncekileri soruyor, su anki yeri degil. Lise diplomaniz oldugu icin bu kisimlar icin ayrica bilgi veya belge istemeyecekler.

4. cikarabilirsiniz, bir sorun olmaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |