Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhabalar, ben çocukluğumdan beri b1 vizesi ile amerikaya giriş çıkış yapıyorum. abim amerikan vatandaşı, babam da green card holder ve orada çalışıyor. sorun şu ki, ben 2019'da göbek adımla alakalı yaşadığım karışıklıklardan dolayı ismimde değişiklik yaptım. şu an mevcut vizem var fakat orada göbek adım görünmüyor. pasaportu ise yeni ful adım ile yeniledim. Vizeyi yenileyeceğim zaman ise covid başladı ve bi türlü görüşme randevusu alamadım. şu an mevcut randevum var ama 2022 tarihinde maalesef 😞
    uzun zamandır ailemin yanına gidemedim ve gerçekten onları ziyaret etmek istiyorum epey süredir. yeni pasaportum, mevcut vizem (adımın eski pasaporta gore düzenlendiği vize), tüm eski pasaportlarım, noter onaylı mahkeme ornegi ve hatta amerikan vatandaşı olan dayım ile seyahat etmeyi planlıyorum fakat orada beni içeri almama olasılıkları karşısında vizeme red yer miyim? yoksa sadece beni geri mi gönderirler tavrımda ve tutumumda bir sorun olmadıgı sürece bunu kestiremiyorum. olur da vizemi iptal ederlerse green card sürecimi nasıl etkiler? hem babam uzerinden green card başvurum var hem de sanatçı vizesi icin bu sene başvurmayı düşünüyorum. eğer bilginiz varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim. çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@martymcfly, içinde söyledi: İptal edilmiş vizenin etkileri (Revoked visa)

merhabalar, ben çocukluğumdan beri b1 vizesi ile amerikaya giriş çıkış yapıyorum. abim amerikan vatandaşı, babam da green card holder ve orada çalışıyor. sorun şu ki, ben 2019'da göbek adımla alakalı yaşadığım karışıklıklardan dolayı ismimde değişiklik yaptım. şu an mevcut vizem var fakat orada göbek adım görünmüyor. pasaportu ise yeni ful adım ile yeniledim. Vizeyi yenileyeceğim zaman ise covid başladı ve bi türlü görüşme randevusu alamadım. şu an mevcut randevum var ama 2022 tarihinde maalesef 😞
    uzun zamandır ailemin yanına gidemedim ve gerçekten onları ziyaret etmek istiyorum epey süredir. yeni pasaportum, mevcut vizem (adımın eski pasaporta gore düzenlendiği vize), tüm eski pasaportlarım, noter onaylı mahkeme ornegi ve hatta amerikan vatandaşı olan dayım ile seyahat etmeyi planlıyorum fakat orada beni içeri almama olasılıkları karşısında vizeme red yer miyim? yoksa sadece beni geri mi gönderirler tavrımda ve tutumumda bir sorun olmadıgı sürece bunu kestiremiyorum. olur da vizemi iptal ederlerse green card sürecimi nasıl etkiler? hem babam uzerinden green card başvurum var hem de sanatçı vizesi icin bu sene başvurmayı düşünüyorum. eğer bilginiz varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim. çok teşekkür ederim.

Turist vizesi basvurunuzdan red alsaniz bile, USCIS sizi ABD'den geri gonderse bile yine de gocmenlik sureciniz bunlardan kotu etkilenmez. Gocmen vize icin bakilan kriterler bunlardan farkli...

Sizin yapmaniz gereken, onceki gecerli vizenizi, gecerli pasaportunuzu ve isim degisikligini gosteren mahkeme evraklarini (ve tabii ki ingilizce cevirilerini) yaninizda bulundurmak ve gorevlilere durumu anlatmak. Gecerli bir turist vizeniz varsa, yeniden bir vize almaniza gerek yok.

Sogukkanli olup, durumu sakince gorevlilere anlatmalisiniz. Bol sanslar dilerim. Iyi haberlerinizi bekliyoruz 🙂

• @toohon kasım 2020 usa lockdown değil miydi? F-1 ya da turist olarak giriş yapılamıyordu galiba

• @Seda-Uysal-Avcı, içinde söyledi: İptal edilmiş vizenin etkileri (Revoked visa)

@toohon kasım 2020 usa lockdown değil miydi? F-1 ya da turist olarak giriş yapılamıyordu galiba

kasım 2020de atlantaya turist vizesiyle girdim.

• Merhaba tekrar vize almayı denediniz mi? Eşimin de vizesi aynı maddeden iptal edildi. Şuan ben E2 almak istiyorum ama eşimden dolayı verilmez deniliyor. 😞

• @Pinar-Sarikaya merhaba eşinizin vizesi sınırda mı iptal edildi?

• Herkese selamlar. Sizlere başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum ve fikri bilgisi olanlardan yardımcı olmalarını istiyorum lütfen. 2021 ekim ayında İstanbul’da Los Angales’e 10 yıllık Abd turist vizem ile uçuş yaptım. Vize memuru 6 ay süre verdi ve bende 5.5 ay kaldım ve Türkiye’ye geri döndüm. Döndükten 4-5 ay kadar sonra yeniden Abd’ye uçuş yaptım ve memur beni sorguya aldı. Kaçak çalıştığımı vs baskılarla söylememi istediler bende çalışmadığımı akrabalarımın ve yakın arkadaşlarımın ziyaretine geldiğimi söyledim. Uzun lafın kısası vizeme Revoked 22 CFR 41.122(e)(2) diye bir yazı yazıldı. Ve ertesi günü geri gönderildim.
    Sorularım;
    Bu ne anlama geliyor ?
    Giriş yasağım var mı ?
    Tekrardan vize başvurusu yapıp gidebilir miyim ?
    Green Card çıksa bile bu yaşadıklarım sorun teşkil eder mi ?
    Yani bilmem gereken ne varsa yardımcı olabilecek arkadaşlardan öğrenmek isterim. Şimdiden teşekkür ediyorum.

• Yasaklı

İptal edilen B2 vizesi ile ABD uçağına binebilir miyim?

Merhaba,
    2021 de ABD den çıkış yaptıktan hemen sonra vizemin iptal edildiğine ve 5 yıl yasaklı olduğuma dair bir mail aldım. B2 vizem iptal edilmişti. Ancak pasaportta vizemin olduğu sayfada veya herhangi bir sayfada hiç bir damga kaşe vs yok.
    Sormak istediğim, pasaportumun bu haliyle bilet alıp uçağa binmem mümkün mü? Amacım ABD havaalanına indiğim anda iltica başvurusu yapmak. Konuyla ilgili bilgisi olanların yardımını rica ediyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |