Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Uçuslara İlişkin Yeni Kurallar (AC Covid19)

• @ekop10, içinde söyledi: Amerikaya girişlerde aşı şartı var mi ?

Enabiz daki asi karti yetiyor mu, yoksa amerika diger asilarda yaptigi gibi covid asisini da unganlarda olmamizi zorunlu tutar mi

Enabiz daki yeterli olur

• @yigitsagun Herkes icin gecerli. 8 Kasim sonrasinda, asisiz olan hickimse ABD ucuslarina alinmayacak. Hem asi hemde negative PCR testi mecburi.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/international-travel-during-covid19.html

• Merhabalar,

8 aralikta Amerika atlantadan Turkiyeye , Almanya aktarmali ucak biletim var. 2 doz asi oldum. Pcr testi ve benzeri ne gibi belgelere ihtiyacim olacak bu ucus icin bilginiz var mi ?

• @Ist-to-NY https://lufthansa.travel-regulations.com/route-info?origin=ATL&destination=IST&search-enabled=true
    Almanya en son transitte test istemiyordu, o kısma bir bakın derim.
    Turkiye , eger 2 ası varsa ve sertifika varsa pcr istemiyor. Verdigim Lufthansa web sayfası icindeki linkte ayri bir saglık formu doldurulmasını istiyorlar. Bir de 2.doz asi en az 14 gun once olmus olamlı. Frankfurt transit kuralını bir kontrol edin ama. Hersey her gun degisiyor.

• @cnpist Cok tesekkur ederim efendim

Anladigim kadari ile asi belgesi yeterli oluyormus ama emin olmak icin arayacagim.

• 17 aralık-8 ocak yılbaşı için Los Angeles'tan İstanbul aktarmalı İzmir uçuşumuz var. Gidiş Dönüş. Booster ile beraber 3 doz pfizer aşı olduk 2021 yılında.

Az önce türk hava yolları çağrı merkezini aradım. İstenen belgeler ile ilgili. Çağrı merkezi, ne gidiş ne de dönüş için aşı kartı harici hiçbir dökümana ihtiyacım olmadığını söyledi. Oysa daha fazla araştırdığımda, Amerikaya dönüş için 1 gün içinde alınmış covid19 testi isteniyor gibi gözüküyor. O yüzden öncelikle uyarım, bu kadar önemli bir konuda yanlış bilgi veren THY çağrı merkezine güvenmeyin.

Fakat gene türk hava yollarının haritalı , düzgün oluşturulmuş bir web sayfası var konuyla ilgili, sorulabilecek çoğu soruyu tek başına cevaplıyor :
    https://www.turkishairlines.com/en-tr/announcements/coronavirus-outbreak/travel-restrictions/index.html

Şu an kafamı karıştıran istanbula uçtuk, istanbuldan izmire uçarken istenen hes koduna dair ne yapacağız, yeşil kartlı olan ve yurtdışında aşı olmuş olanlar bu konuda ne yapacak bu konuda hiçbir bilgi yok.

• Yurtdışında yaşayan ama türk vatandaşı olan, yeşil kart sahiplerinden, hes kodu yurtiçi aktarmalarında isteniyor mu?
    • Yurtiçinde 3 hafta kalacağız, hes kodu istenen çeşitli yerler adına soruyorum, yurtdışında olduğumuz bu aşıları kendi kimliğimize nasıl işletebiliriz ?
    • Dönüş için, Türkiyede 1 gün içinde covid19 testi yapıp sonuç belgesi alabileceğimiz yerler nereleridir ?

Bilen varsa yazarsa sevinirim.

72 saat yerine, 24 saat içinde negatif sonuçlu test istenmesine dair kaynak şöyle, 6 aralıkta yani bugün yürürlüğe girmiş:
    https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/travelers/testing-international-air-travelers.html

• ⭐⭐⭐

@LArch Linkini attiginiz THY'nin sayfasinda asagilarda su yazi var: "Our passengers (excluding transfer passengers and passengers under the age of 12) to enter Turkey by using our international flights from March 15, 2021 (Local time in Turkey) are required to fill in the Form of Entry to Turkey, which can be accessed via this page, within 72 hours prior to their flight. A printout copy or mobile screenshot of the completed form shall be checked at the stations before the flight."

Yazidaki link ise https://register.health.gov.tr/ sayfasini isaret ediyor. Buradan yaptiginiz kayit ile HES kodu uretmis olacaksiniz. Bu HES kodunu gerektigi yerde kullanabilirsiniz. Yanlis hatirlamiyorsam 6 ay gecerli kod uretiyor bu kayit.

Bunun disinda TR -> ABD donusu icin PCR testi uygulamasi cok uzun suredir var. Bu konudaki yeni gelismeler de su an icinde bulundugumuz baslik altinda genelde gec olmadan paylasiliyor. Onceki sayfalari da okumanizi tavsiye ederim. Cunku burada bu bilgiler paylasilmamis gibi yazmissiniz.

• Mevsimsel gribin devam ettigi Mart-Nisan aylarina kadar sert onlemler devam edecek gibi.Cuma gunu Ankara-Munih-SFO-Portland ucusu yaptim, Belge istemenin disinda baska bir denetleme yapilmiyor. Belgelerin gercekligi de herzaman beni dusunduruyor.

• @MySea sinovac ta gecerli midir?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Nursen-Nursen, içinde söyledi: Uçuslara İlişkin Yeni Kurallar (AC Covid19)

@MySea sinovac ta gecerli midir?

Evet, WHO'nun listesindeki gecerli tum asilari kabul ediyorlar. Buna SINOVAC da dahil...

• @crazycells 😘tesekkürler 🙏

• Merhaba,Kanadadan Amerikaya kara yolu ile giris yaparken 2 aşılı biri hangi testi kaç saat önceden yaptirmali ve antijen testini kabul ediyorlar mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mansfield1, içinde söyledi: Uçuslara İlişkin Yeni Kurallar (AC Covid19)

Merhaba,Kanadadan Amerikaya kara yolu ile giris yaparken 2 aşılı biri hangi testi kaç saat önceden yaptirmali ve antijen testini kabul ediyorlar mi?

Resmi statunuzu hatirlatir misiniz? Gittiginiz tarihe ve statunuze gore teste gerek olmayabilir...

Travelers who enter the United States at land POEs and ferry terminals do not require proof of a negative test; in addition, U.S. citizens and LPRs do not need to provide proof of vaccination status at land POEs and ferry terminals.

Ayrica 21 Ocak 2022'ye kadar giris kisitlamalarinin da devam edecegini hatirlatmis olayim:

• @crazycells statum permanent resident Amerikaya donus icin antijen testi yaptirdim ama bakmadilar bilmiyorum ama sanirim bu yuzden mesaji gec gordum bos yere test yaptirmisim 😞

• ⭐⭐⭐

@mansfield1 bos yere degil, yaptirmaniz gerekiyordu zaten.

• bakmiyolarsa yaptirmayalim o zaman 😃
    Saka bi yana bende abd pasaportu var. Test yaptirmadan girmeye kalkarsam ne olur? bunu merak ediyorum. Ben abd de yasiyorum. Isim gucum var, giris yapmak zorundayim. beni sinir disi ederse nereye gonderecek? kanim su ki, beni kabul ederler ve havaalaninda test yaptirmami isterler. rapid testi abd de havaalaninda yaptirsalar bile pozitif ciktigini farzedersek beni sinir disi mi edecekler? ben pek sanmiyorum. sadece karantina kosulunu yerine getirmemi isterler diye tahmin ediyorum. buyuk ihtimalle bir form doldurturlar beni takip etmek icin o kadar. Sonucta her halukarda giris yapmama izin verirler diye dusunuyorum. Netice itibariyla abd de binlerce covidli var. Mevcut sayiya bir tane daha eklenmis olur o kadar.
    Benim esas kafama takilan soru, Turkiye den ucaga binerken test sonucu sorup sormadiklari. Ucaga binerken sormuyorlarsa ondan sonra sorun cikacagini zannetmiyorum.

• @hasbelkader amac temas ile yayilmayi onlemek. Hasta olursaniz bir ucak dolusu insani da hasta etmeyin diye test isteniyor. Ucaga binmeden once test sonucunuz isteniyor. Ilk embarkment point de test sonucunuz olmazsa ucaga kabul edilmiyorsunuz. Eger aktarma yapacaksaniz aktarma noktalarinda test tekrardan sorulabilir. Oldu ki sistemin bosluguna geldiniz ve test yaptirmadan sinira kadar geldiniz, en fazla ABD girisinde karantinaya alinirsiniz. Bu da sivil havacilikta sizi ucus guvenligini tehlikeye atmaktan kara listeye sokabilir. En kolayi Turkiye test yaptirip macera aramamak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasbelkader bu haber yazdıklarına bir örnek

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasbelkader bu testler ucaga binmeden once gerekiyor. Her ulkenin ayri kurallari olabilecegi gibi, her havayolu sirketinin de bundan daha ayri kurali olabilir, bilginize.

Eger kurallari yerine getirmezseniz, ucaga alinmama ihtimaliniz cok yuksek.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |