Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Kanada Plus Vize Basvurusu (Can+ Visa)

• @murat-taskin Kanada Plus Vize Basvurusu (Can+ Visa) içinde söyledi:

Bu vizeyi genelde Amerika gibi uzun süreli mi veriyorlar, yoksa shengen gibi gidileceği zaman mı almak gerekiyor?

Vizeniz onaylanırsa pasaportunuzun geçerlilik süresi kadar veriliyor. Çok güzel bilgiler paylaşılmış ayrıca, teşekkür ederiz.

Can Plus normal Kanada vizesine göre daha az evrak ve prosedür içeren bir başvuru yolu aslında. Daha önce VFS ofisine gitmeye dahi gerek olmadan hızlıca alınabiliyordu. Fakat şu anda başvurudan sonra VFS ofisine gitmek gerekiyor. Şu an için daha az evrak ve onaylanma ihtimalini artırıcı bir yol gibi düşünebiliriz.

• This post is deleted!

• Merhaba ,
    Green Card sahibi olanlar , Kanadaya gezmek için gittiklerinde ayrıca bir vize alıyorlar mı ? Ya da kapıda alınan vizelerden alıp öyle mi giriş yapıyorlar?
    Deneyim sahibi olan varsa aktarabilir mi ?
    Teşekkürler 🙂

• @heavenblue Kanada Plus Vize Basvurusu (Can+ Visa) içinde söyledi:

Merhaba ,
    Green Card sahibi olanlar , Kanadaya gezmek için gittiklerinde ayrıca bir vize alıyorlar mı ? Ya da kapıda alınan vizelerden alıp öyle mi giriş yapıyorlar?
    Deneyim sahibi olan varsa aktarabilir mi ?
    Teşekkürler 🙂

@heavenblue Greencard ve T.C. pasaportu sahipleri icin;

• kara veya deniz yolu ile Kanada'ya giriste yalnizca pasaport ve Greencard'larini yanlarinda bulundurmalari yeterli
    • hava yolu ile girislerde ise pasaport ve Greencard'a ek olarak online Electronic Travel Authorization (eTA) basvurusu yapmalari gerekli (ucustan once)

• @sharm cevap icin cok tesekkurler 🙂

• Selam. Benim abd vizem var ve 2 kez giriş yaptım ancak eşim ve kızımın abd vizesi yok. Yinede can+ başvurusu yapabiliyormuyuz

• Amerika vizem var. @serkanist @crazycells Kanada Can+ vize başvurusunu hangi Web adresinden yapıyoruz? Başvuru İçin ne yapmam lazım?

• ⭐⭐

@likable vfs global kanada firmasından vize randevusu olusturunuz. Onlar size doldurmanız gereken formların ve evrakların e-mailini atıyorlar. ✨ Kolay gelsin

• Teşekkürler sayın @hockeyumpire2 Sormam gereken şuydu. Ben mi belirtiyorum normal başvuru değilde Can+ olarak başvuracağımı.?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@likable Kanada Plus Vize Basvurusu (Can+ Visa) içinde söyledi:

Teşekkürler sayın @hockeyumpire2 Sormam gereken şuydu. Ben mi belirtiyorum normal başvuru değilde Can+ olarak başvuracağımı.?

ben de hangi asamada belirteceginize emin degilim ama ilk iletideki sitelerdeki yonlendirmeleri takip edin, eminim bir yerde karsiniza cikacaktir bu secim.

• ⭐⭐

@likable eger USA vizeniz varsa can+plustan yararlanabilirsiniz. Tek avantajı daha az evrak vermeniz. Fakat artık o da garanti değil yine normal vize de istenilen evrakları, iyi niyet mektubunuzu yazmanız gerekli, ben şirket aracılığıyla basvurdum. İsterseniz siz online olarak basvurabilirsiniz ama yine parmak izi için şirkete gitmeniz gerekecek.

• @hockeyumpire2 Anladım tamamdır teşekkür ederim

• Bu arada Can+ olarak başvuruyu yaptım oldukça basitmiş(US Vize mevcutsa).

*Öncelikle aşağıdaki linkten Check your Eligibility kısmına tıklayarak soruları kendinize göre doldurmanız sonrasında adımları izleyerek MyCIC Key Account açmanız gerekmekte

Check your Eligibility

Not: Sorulan sorulara verdiğiniz yanıtlar neticesinde sizden en son istenen evraklar belirleniyor.

Sisteme Yüklememi İstedikleri Belgeler:

• Imm5257e Başvuru Formu
    • Imm5207e Aile Bilgi Formu
    • Travel History(Mevcut US vizesinin bulunduğu sayfa)
    • Pasaport(ilk sayfası, giriş-çıkış damgaları, eski vizelerin)
    • Niyet Dilekçesi(Opsiyonel ama desteklemesi açısından ben yükledim)

Not: Sizden yüklemenizi istedikleri dökümanları sitede de anlattığı gibi Scanner yardımıyla taratarak Upload etmemiz gerekmekte.

Yükleme sonrasında yapılması gereken ödemeler:

• 100CAD Vize Harcı
    • 85CAD Biometric Ücreti

Edit: Dün belgeleri yükledim ve ödemeyi gerçekleştirdim bugün Parmak İzi vermem için mail geldi. VFS Global’i arayıp parmak izi vermek için Salı gününe randevu aldım. Devamı gelecek..

• @likable dostum merhaba her zaman giremiyorum siteye göremedim - keşke direk mesaj atsaydınız.

ben vizemi https://www.vfsglobal.ca/Canada/Turkey/Turkish/ yaptım - ankaraya gittim istedikleri belgeri sundum - hatta formu bile onlar doldurdu bir ücret katşılığında- ama şuan şimdi yeniden baktım bir kaç sanırım ufak değişiklik var gibi sanki ama yinede senin yapamayacağın bir şey değil-

ayrıca vfs çokta para almıyor yapmak için .

Can-visa programı dediğim gibi daha önce usa vizen varsa sana kolaylık aslınd gitmişsin gelmişsin anlamında zaten bunların bir çok şeyi ortak olunca - ingiltere canada yenı zellanda avustralya amerika gibi ortak sanırım bazı konularda- buda oyle gibi .

ben cuma sabah vfs başvurumu ( ankaraya) yaptım pazartesi elimde pasaportum vardı ( mersinde) 5 yıllık vermişler pasaportun süresi kadardı.

hala gidemedim ama bakalım belki bir gün neden olmasın.

sen kendin yapmışssın sanırım dediğim gibi ben belli bir ücret karşılığı vfs gittim yaptım - sen nerede yaşıyorsun istanbul ve ankara ise işin daha kolay .

ama bize sonuçu yaz lütfen başarılar.

• @serkanist kardeşim ben Online Başvuru yaptım Pasaport'un sayfaları ve Başvuru formunu istedi opsiyonel olarak Niyet Mektubu'da girdim 185CAD ödemeyi yaptım şimdi sonucu bekliyorum. Başvurunun sonuçlanması ortalama 1-21 gün sürecekmiş.

• @serkanist Kanada Plus Vize Basvurusu (Can+ Visa) içinde söyledi:

Almış biri olarak söylüyorum 2 günde geldi 5 yıllık vermişler - usa vizem vardı- ankaradan aldım aracı kurumdan hallettim - ama daha gidemedim 🙂

Ben dün online başvuruyu yaptım belgeleri yükledim ücreti ödedim bugün Parmak izi vermem için Mail geldi. VFS Global’i arayıp parmak izi randevusu aldım.

• @likable aynen parmak izi için gitmelisin randevunu al git dostum ama olacak merak etme verirler .
    Şimdiden başarılar dilerim 🙂

• Bu arada Kanada Vizesi 8 günlük işlem süresinde garip sebeplerle reddedildi. Sunulan gerekçeler seyahat geçmişim ve Aile bağlarım. ABD’den Kanada vize başvurusu yapabilirmiyim ve şans daha mı yükselir bilen varsa yeşillendirirse sevinirim.

• Hımm hadi dostum - sanırım yapabilirsin ama tam bilgim yok - neden tr den başvurmadın diyebilirler.

Bol şans - ama neden vermemişler yaa. ilginç

• @serkanist arkadaşım anlam veremiyoruz. Bir başka arkadaşta 30k ₺ gösterdi 10 gün İçin para yetersiz demişler dün red aldı 😁

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

84

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |