Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Arkadaşlar forumda sanırım daha önce konuşulmamış, o nedenle yazmak istedim.
    Eşim ve çevremizdeki birkaç arkadaşımız evde yapılan İngilizce sınavları ile eğitim programlarına kabul aldılar.

Eşim evden 50 dolara bu testi yaptı ve girmek istediği yüksek lisans programı için gerekli puanı aldı. Houston'daki pek çok üniversite ve CC bu testi kabul ediyor.

Hangi kurumlar kabul ediyor: https://englishtest.duolingo.com/institutions

Araştırma yaparken TOEFL testinin de evden yapılabildiğini gördüm.

• @knnrn daha once yazmis ben de bir hatirlatma yapayim. Pandemi dolayisiyla bircok okul ve egitim kurumu Duolingo sinavini kabul ediyor. Sivav 1 saat ve ucreti 49 $. Eger boyle bir dusuncesi olan varsa Toelf ve IELTs den daha ucuz ve uygun bir yontem.

• Evden İngilizce sınavı verme konsepti, son yıllarda, özellikle COVID-19 pandemisi nedeniyle eğitimin ve sınavların çevrimiçi platformlara kaydığı bir dönemde popülerlik kazandı. İşte evden alınabilen bazı popüler İngilizce sınavları:

Duolingo English Test (DET): Duolingo'nun sunduğu bu test, genel İngilizce yeterliliğinizi ölçer. Test yaklaşık 1 saat sürer ve anında sonuç alırsınız. Bazı üniversiteler ve kuruluşlar, bu testi İngilizce dil yeterliliği için kabul ediyor.

TOEFL iBT Home Edition: TOEFL'ın bu versiyonu, standart TOEFL iBT sınavına çok benzerdir ancak evden alınır. Öğrencilerin kendi bilgisayarlarını ve bir monitörü kullanmaları gerekir. ProctorU adlı bir şirket, sınavı çevrimiçi olarak denetler.

IELTS Indicator: IELTS sınavının bu çevrimiçi versiyonu, standart IELTS sınavının formatını ve içeriğini taklit eder. Ancak, tüm üniversiteler ve kuruluşlar IELTS Indicator'u kabul etmeyebilir, bu nedenle başvurmadan önce kabul politikalarını kontrol etmek önemlidir.

Dikkat edilmesi gerekenler
    Teknik Gereksinimler: İnternet bağlantınızın güvenilir olduğundan emin olun. Sınav sırasında bağlantı kesilmemelidir.
    Sessiz ve Rahat Bir Ortam: Sınavınızı kesinti olmadan tamamlayabilmeniz için sessiz bir ortamda olmalısınız.
    Kimlik Doğrulama: Sınavı almadan önce kimliğinizi doğrulamanız gerekebilir. Bunu yapmak için genellikle bir webcam ve kimlik kartı gerekir.

Her sınavın kendi özel gereksinimleri ve kuralları vardır, bu nedenle sınavı almadan önce her sınavın resmi web sitesini ziyaret ederek bilgi almanızı öneririm.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |