Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

• @Ryback açıkcası havaalanında ne olduğunu anlayana kadar epey bir uğraşmışlar.. sıkıntılı işler arkadaşlar. . işgüzarlık konusuna katılıyorum. herkese problemsiz uçuşlar, seyahatler..

• @crazycells, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

@TUNCAHM bilgilendirme icin tesekkurler, eger pasaportunuzun tarihi gecerliyse, sadece vizenin tarihi gecmisse o durumda transit vize almaniza gerek yok.

Asagidaki kurallari okursaniz, vizeyi kullandiktan sonra ABD'den geri donuste transit vize gerekmedigini gorebilirsiniz... Bu gibi durumlarda su linkteki kurallari kullanip gorevlilerin ustune gitmek gerekiyor. sayin @Ryback 'in dedigi gibi gorevlilerin bilgisizliginden kaynaklanan bir isguzarlik gibi gorunuyor.

Screen Shot 2023-06-04 at 15.25.57.png

Teşekkürler.

• Herkese iyi forumlar.
    Kanada'ya turistik vize ile gidişlerde "Frankfurt ya da charles de Geulie" hava alanlarında aktarma yapılacak uçuşlar için transit vize gerekiyor mu?
    Ya da bilen arkadaşlardan ricam bu transit vizenin gerekli olup olmadığını nereden öğrenebiliriz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@levo resmi sitesinde ki yazı

Uçakla bir seyahat planlıyorum ve bir Alman havaalanında aktarma yapmam gerekiyor. Vizeye ihtiyacım var mı?
    Yabancı gezginlerin büyük çoğunluğu “transit ayrıcalığından” yararlanıyor - bir Alman havalimanında mola sırasında Uluslararası Havalimanı Bölgesini terk etmiyorsanız ve varış noktası bir Schengen ülkesinde değilse, transit vizeye ihtiyacınız yok.

Ancak, mola sırasında herhangi bir nedenle Schengen bölgesine girmeniz gerekirse (örneğin terminal değiştirmek için veya varış noktası bir Schengen ülkesindeyse), vizeye ihtiyacınız olabilir; lütfen bunun için plan yapın. Seyahate çıkmadan çok önce vize başvurusunda bulunmalısınız!

Almanya'da yalnızca beş havalimanında, Schengen bölgesine resmi olarak girmeden geçiş yapmanızı sağlayan bir Uluslararası Transit Alanı vardır:

Frankfurt/Ana
    Münih
    Hamburg (yalnızca 4.30 - 23.30)
    Düsseldorf (yalnızca 06:00 - 21:00) ve havayolunun sınır ötesi güvenlikten sorumlu yetkililerle (Federal Polis) transit geçişi önceden ayarlaması durumunda
    Berlin-Brandenburg
    Aşağıdaki ülkelerin vatandaşları transit ayrıcalığına sahip değildir ve bu nedenle bir Alman havaalanında transit geçiş için bir havaalanı transit vizesine (kategori A) ihtiyaç duyar:

Afganistan
    Bangladeş
    Kongo Demokratik Cumhuriyeti
    Eritre
    Etiyopya
    Gana
    Hindistan
    İran
    Irak
    Ürdün *
    Lübnan
    Mali
    Nijerya
    Pakistan
    Somali
    Güney Sudan
    Sri Lanka
    Sudan
    Suriye
    Hindi *

• bu ülkeler için belirli istisnalar geçerlidir

Havaalanı transit vizesine sahip olma zorunluluğundan istisnalar:

AB ve Schengen ülkelerinden geçerli vize ve ulusal oturma izni sahipleri
    Aşağıdaki ülkelerden belirli ulusal oturma izni sahipleri: Andorra, Japonya, Kanada, San Marino, Amerika Birleşik Devletleri
    AEA ülkelerinden ( AB , İzlanda, Lihtenştayn, Norveç, İsviçre) geçerli vize sahipleri ve Japonya, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri tarafından verilen vizeler

resmi site

• @ayvalik10 çok teşekkür ederim. Verdiğin bilgiler için.

• ⭐⭐

@levo Merhaba gerekmiyor, en guncel Kasim 2022 de o sekilde uctum Kanada'ya (Londra uzerinden) ama Paris ve Frankfurt aktarmali da gidebilirsiniz (oyle de gittim), transit vize muafiyeti var. Onemli olan tek sey 1. biletleri birlikte-baglantili olarak almaniz ve 2. 24 saat icinde baglantili ucaginzin kalkmasi gerekliligi.

• @lumos çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için 🌷

• @levo Almanya uzerinden geliyorsaniz gumrugu gecmediginiz surece transit vize istenmez. Kardesim gecen sene agustos ayinda beni ziyarete geldi. Munich de hicbir problem yasamadi.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   tufank tufank 

• @lumos paris için transit istiyor bilgisi almıştım, greencard olmasına rağmen transit bekleniyordu bende cesaret edip almadım.

• ⭐⭐

@serotonin Uzgunum, ama uygun vizeniz varsa ve biletiniz ayni firmadan 24 saat icindeyse muaftiniz. Saglik olsun, boyle durumlarda bilet aldiginiz firma ve teansint gecis yapacaginiz havalimaniyla mutlaka gorusun. onemli olan onlarin gorusu.

• Merhaba
    Green kart ile ilk girişte Frankfurt aktarmalı transit ucusta. Transit vize gerekli mi? Resmi sitede usa oturum izni olanlara vize gerekmiyor yazıyor. Fakat bizim ilk girişte elinizde greenkart olmayacağı icin göçmen vizemizi gostermemiz yeterli olur mu? Oturum karti henüz elimizden olmadığı için sorun yaşar miyiz? Yakin zamanda tecrübe eden oldu mu?

• ⭐⭐

@bozyuruk Merhaba, transit vizeden muafsiniz, sorun yok. Iyi yolculuklar.

• GC lılar için, Tr cıkıslı Londra Aktarmalı USA varıslarda , 24 saatin altında baglantısı olan ucuslarda transit vize gerekiyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Platon59 green kart olupta tüm avrupa ülkelerinde transit vize istenmez

• @lumos teşekkürler bilgilendirme için

• ⭐⭐

@bozyuruk Rica ederim, iyi yolculuklar.

• Merhabalar bu konuda net bilgiye sahip birisi var mı?
    1 sene önce greencard çekilişli ile Amerika'ya geldim ve burada pasaporttun yenilettim çünkü damga damgası basılan pasaportum 1 senesi kalmıştı ve zaten 1 senelik vize başmışlardı bitti şuanda ama bende greencard var ve yeni pasaportum var burada eski pasaportumda yanımda Amerika'dan Türkiye'de Ağustos ve Eylül ayları için ucuz bilet bakıyorum ama hep avrupa üzerinden uçaklar var transit alanı kullanarak uçtuğum uçuşlar için Türkiye vatandaşı olduğum için yine transit vize almam gerekiyor mu? Eğer gerekmiyorsa Turkish Airlines kullanmayıp Avrupa firmaları üzerinden gelmeyi düşünüyorum ucuza getirmek için ve gerekmiyorsa belli bir saat limiti var mı havalimanında bekleme süresi olarak öğrenebilir miyim?

• ⭐⭐

@samuraisamet Basili GC' (Green Card) varsa, Norvec disinda Schengen ve transit UK vizesinden muafsiniz, gerekli transit kosullarini da saglarsaniz tabii ki. Her zaman bilet aldiginiz fimradan ve terminallerden bunlari teyit edin bu arada. Daha once yazildi, onceki mesajlara mutlaka bakin. Iyi yolculuklar.

• @samuraisamet Merhaba bir çok ülke oturum izni olan kişleri transit vizeden muaf tutuyor. Sizin transit geçmek istediğiniz ülkenin dış işleri bakanlığı sitelerinden ve hava yolu şirketlerinin sitelerinden durumu kontrol edebilirsiniz. En sağlılı bilgiyi orada bulursunuz.

• Merhabalar bilet bakıyorum Denver USA'dan Adana'ya - Munich veya Frankurt aktarmalı Almanya'da T2 indiği yazıyor ama Munich ve Frankurt dan uçağa T1 den bindiğimi gördüm bu konu beni tereddüte düşürdü UNITED ve Lutfahansa ile Sunexpress partnership olduğu için check-in baggelar final destinasyonda iniyor değil mi?
    Terminal 1 den Terminal 2 ye aktarmalı uçuşum olduğu için nasıl aktarma yapacağım bilgisi olan var mı? Sadece Greencard'ım var shengen vizem yok 3 ile 6 saat beklemeli uçuşlar bunlar tavsiyelerinizi bekliyorum.

Benzer Başlıklar

• 182
  • 2
  • 2839
  • 7
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

100

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |