Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

• Türkiye' den Amerika' ya İngiltere aktarmalı uçuşlar için ;

-transit vizeye gerek var mı?
    -vize türü fark eder mi?
    -havayolu şirketinin aynı ya da farklı olması bu durumu değiştirir mi?

teşekkürler.

• İstanbul Almanya ABD uçuşunda transit vize gerekir mi?

• Green card sahibi ya da gecerli bir ABD vizeniz varsa Almanya aktarmali ucuslarda bir sorun yasanmaz. Ancak yine de hersey gumruk polisine bagli. Engel olma yetkisi var.

The vast majority of foreign travellers benefit from the “transit privilege” - if during a stopover at a German airport, you do not leave the International Airport Area and if the destination is not in a Schengen country, you do not need a transit visa.

However, if for some reason you need to enter the Schengen area during your stopover (for example to change terminals or if the destination is in a Schengen country), you may require a visa; please plan for this. You should apply for a visa well before you travel!

Only five airports in Germany have an International Transit Area enabling you to transit without formally entering the Schengen area:

Frankfurt/Main
    Munich
    Hamburg (4.30 a.m. - 11.30 p.m. only)
    Düsseldorf (6.00 a.m. - 9.00 p.m. only) and if the airline has arranged the transit beforehand with the authorities responsible for cross-border security (the Federal Police)
    Cologne/Bonn (4.30 a.m. - 11.00 p.m. only)
    Berlin-Brandenburg
    Nationals of the following countries do not have the transit privilege and therefore require an airport transit visa (category A) for transit at a German airport:

Afghanistan
    Bangladesh
    Democratic Republic of the Congo
    Eritrea
    Ethiopia
    Ghana
    India
    Iran
    Iraq
    Jordan *
    Lebanon
    Mali
    Nigeria
    Pakistan
    Somalia
    South Sudan
    Sri Lanka
    Sudan
    Syria
    Turkey *

• certain exceptions apply to these countries

Exceptions from the requirement to hold an airport transit visa:

Holders of valid visas and national residence permits from EU and Schengen countries
    Holders of certain national residence permits from the following countries: Andorra, Japan, Canada, San Marino, United States of America
    Holders of valid visas from the EEA countries (the EU, Iceland, Liechtenstein, Norway, Switzerland) and visas issued by Japan, Canada and the United States of America

Kaynak: https://www.auswaertiges-amt.de/en/visa-service/buergerservice/faq/-/606848?openAccordionId=item-606710-5-panel

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aristoi havayolları isimleri farklı bile olsa muhakkak bağlantılı olarak aldığın için ve de havalimanından çıkmadığın sürece hiçbir şey olmaz. Ancak sen türkiye - ingiltere uçak aldın sonra da ingiltere - amerika alırsna ozaman işte bunda sonuna kadar sorun yaşarsın. Yoksa aktarmalı uçak aldığın zaman uçak firmaları birbirleri antlaşmalı olduğu için uçağın ismi farklı ama sen asıl firma ile uçuyorsun olarak görürler. Örnek verelim;

thy sitesinden amerika aktarmalı bilet aldın. İngiltereye kadar thy logolu uçakla uçarsın ondan sonra da ingiltereden amerikaya lufthansa ile uçarsın. Logo ve isim değişti ama sen yine thy ile uçmuş gibi olacağın için hiçbir transit vizene gerek yok.

• @ayvalik10 çok teşekkürler.

• Bu ileti silindi!

• Merhaba Ağustos ayında ABD ye Lufthansa ile seyahat planım var. Uçuşlar Almanya’ya kadar Sun express ile yapılıyor, bu durum Almanya da uçak değiştirirken sorun yaratır mı? Bu konuda tecrübeli arkadaşlar bilgi verebilirse memnun olurum. Saygılar…

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ogermen thy - lufthansa - sun express - british airways gibi firmalar ortak uçuş yaptıkları için ben Türkiye - Amerika uçuşu aldığın zaman uçak firmaları aynı olmayıp farklı olsa da sen tek marka ile uçuyorsun gibi görürler sadece havalimanından çıkma dışarıya

• @ayvalik10, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

@ogermen thy - lufthansa - sun express - british airways gibi firmalar ortak uçuş yaptıkları için ben Türkiye - Amerika uçuşu aldığın zaman uçak firmaları aynı olmayıp farklı olsa da sen tek marka ile uçuyorsun gibi görürler sadece havalimanından çıkma dışarıya

Benzer sorum var. Air Canada ile Abd’den Toronto-Londra-Istanbul ucunda Londra-Istanbul arasını Thy yapıyormus. Londra’da bagaj alıp tekrar vermeye gerek yoktur degil mi? Ortak ucus oldugunda ilk bindigimiz noktada bagajı verip son varıs noktasından alıyoruz dogru mudur?

• Merhaba, Amerika’ya Paris üzerinden aktarmalı uçuşlarda transit vize isteniyor mu? Bir kesim istenmediğini söylerken bir kesim de Paris’te transit vizenin zorunlu olduğunu söylüyor, kafam epey karıştı…

• @Sammy-Mike-Joseph, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

Merhaba, Amerika’ya Paris üzerinden aktarmalı uçuşlarda transit vize isteniyor mu? Bir kesim istenmediğini söylerken bir kesim de Paris’te transit vizenin zorunlu olduğunu söylüyor, kafam epey karıştı…

Amerikan vizeniz ile ( veya greencard vs.) havalimanı değiştirmeden transit geçiş yapabilirsiniz. Vize gerekmez.

• @Ryback Teşekkür ederim ama daha bugün Amerika’da yaşayan birinin mayıs ayındaki Frankfurt aktarmalı biletiyle dönemediğini okudum o yüzden riske atmak da istemiyorum…

• @Sammy-Mike-Joseph, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

@Ryback Teşekkür ederim ama daha bugün Amerika’da yaşayan birinin mayıs ayındaki Frankfurt aktarmalı biletiyle dönemediğini okudum o yüzden riske atmak da istemiyorum…

Burada mümkün olduğunca hata yapmadan cevap vermeye çalışıyoruz. Ama tabiki kesin emin olmanız gerekiyor.

Ben eskiden havalimanında çalışıyordum. Amerikan vizesi ile tek transit vize isteyen ülke Kanada’ydı. Değiştiğini duymadım. Türkiye transit vize isteyen ülkeler arasında gözükmesine rağmen, eğer Kanada, Amerika vs gibi ülkelerin oturumu veya vizesi varsa transit vizeye ihtiyaç duymazsınız diyor benim bildiğim gibi. Aşağıda size link atıyorum. Eğer istanbul havalimanı Air France ofise ulaşabilirseniz teyit edeceklerdir. Türk hava yollarına da sorabilirsiniz. Once alttaki ingilizce kaynagi bulmustum. Sonradan baska postlarda arkadaslar paylasmis Fransa'nin Istanbul Baskonsoloslugu'nun bir aciklamasi var onun linkinide ekledim alta.

https://france-visas.gouv.fr/web/france-visas/airport-transit-visa

You do not require an airport transit visa if you are:

A holder of a valid visa for a Member State of the European Union or the European Economic Area, Canada, the United States or Japan, by one or more countries or public bodies from the Caribbean part of the Kingdom of the Netherlands (Aruba, Curaçao, Sint Maarten, Bonaire, Saba and Sint Eustatius);

• @Ryback Tekrar merhaba, Türkçesini biri daha attı ama orijinalini bulamamıştım çok teşekkür ederim. Her kafadan farklı bir ses çıkınca insan tedirgin oluyor doğal olarak ama söyledikleriniz ve attıklarınız içimi rahatlattı, tekrar çok teşekkürler!

• Merhaba. LOT Polish Havayolu ile Varşova aktarmalı Amerika uçuşunda transit vize gerekir mi? Konsolosluğun sitesine giremiyorum ve internette de her sayfada farklı bir şey yazıyor. Bilet almak üzereyim dolayısıyla öncesinde emin olmak istiyorum.

• abd vizem var istanbul frankfurt ordan orlando yapıcam frankfurtta transit vize lazım mı yoksa abd vizem olduğu için transit vize almama gerek yokmu

• Merhaba, Avrupa ülkeleri için cevap verilmiş ama güncel durumda British Airways kullanarak ( 2 uçuşta aynı havayolu şirketine ait) İngiltere aktarmalı New York'a ilk girişimi yapacak olsam bir sorun yaşar mıyım? Hem transit vize, hem de henüz green card'ım elimde olmadığı için meraktayım. Hatalı bir karar almak istemiyorum. Geçmiş benzer tecrübelere dayanarak öneriniz ne olur?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |