Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

• @mardin47-47 Hocam fiyatlar hakkında tam bilgim yok ama THY fiyatına bakarsanız sanırım onun %30 u filan indirim oluyor. Tabi tek yön için böyle gidiş dönüşte %10-15 arası diye biliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

CDC, Turkiye'den ABD'ye giristeki 14 gun karantina kuralini kaldirip, eyalet kurallarina gore hareket edilmesini soylemis.

Ilgili yazi surada:

Entering the U.S.: The Centers for Disease Control (CDC) no longer recommends travelers to self-quarantine for 14 days upon their return. Instead, you should follow state, territorial, tribal and local recommendations or requirements after your trip.  Individual states may have different requirements, some may have quarantine requirements, others may require a negative Covid-19 test result.  Travelers should check the local government website of their destination state.

kaynak: https://tr.usembassy.gov/american-citizen-services-u-s-mission-turkey-september-2020-newsletter/

Bu sitede de her eyaletin ilgili sayfalarini (eyaletlerin saglik bakanliklarinin linklerini) bulabilirsiniz:

Ben New York icin sarti bildigim icin direkt yazayim, New York'a NY/NJ/CT eyaletleri disindan gelen bir kisi 14 gun boyunca kendini karantinaya almali.

• Merhaba arkadaşlar;
    Amerika’ya Canada üzerinden aktarmalı gidecekler için Canada tarafından talep edilen transit vize deneyimlerimi paylaşmak istedim.
    Öncelikle https://www.canada.ca/en.html adresinde yeni üyelik oluşturmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra vize ihtiyacınızı belirlemek için ankete katılıyorsunuz. Anket sonucunda transit vize ihtiyacınız var sonucu çıkar ise üyeliğinizde bulunan benim başvurum linkinden yeni başvuru oluşturuyorsunuz. Bir üyelik ile ailenizde ki diğer bireyler için içinde başvuru oluşturabilirsiniz. Biz ailecek başvuru yaptık. Başvuruda vesikalık fotoğraf, pasaport görüntüsü, uçak bileti görüntüsü, vize görüntüsü ve imm5257 formunu doldurmanızı istiyorlar. Bunları sisteme yükledikten sonra başvurunuz alınıyor. 1 hafta gibi kontrol süreci oluyor ve eksik değilse vizeniz onaylanıyor. Ben öncesini bilmiyorum ama okuduğum yorumlarda onaylandıktan sonra imm5257 çıktısını alıp vize kontrolünden geçildiği yönünde idi ama bizden onaylandı mailinde pasaportlarımızın Ankara konsolosluğuna kargolanması gerektiği yazıyordu vize basılması için. Tam gönderecekken pandemiden dolayı canada uçuşu olmadığı için bizim uçuş vancover/canada yerine san Francisco aktarma olarak değişti.
    Bu arada greencard a sahip iseniz transit vizeye gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cemal-Kalın Paylaşım için teşekkürler. Green card sahipleri için transit vize gerekmiyor ancak Electronic Travel Authorization (eTA) gerekiyor. İnternet üzerinden başvuru yapılarak alınabiliyor.

• Merhabalar, @crazycells green card elimizde iken, Almanya için transit vize her türlü gerekiyor mu? Ya da şengen vizesi alsak transit vizeden muaf oluyoruz değil mi? Kaynaklar kafamı karıştırdı. Almanya Konsolosluk aradım ancak çağrı merkezi bağlanmadı. Cevap için teşekkürler ş,imdiden.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope34, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

Merhabalar, @crazycells green card elimizde iken, Almanya için transit vize her türlü gerekiyor mu? Ya da şengen vizesi alsak transit vizeden muaf oluyoruz değil mi? Teşekkürler. Kaynaklar kafamı karıştırdı. Almanya Konsolosluk aradım ancak çağrı merkezi bağlanmadı. Cevap için teşekkürler ş,imdiden.

Havalimanı değişterecek misiniz? Eğer böyle bir durum yoksa Almanya için transit vize gerekmiyor. Süresi geçmiş göçmen vize olsaydı o zaman gerekebilirdi.

• @knnrn Ben de bunu arastiriyordum. Emin olmak icin tekrar yazacagim , eger elimizde greencardimiz varsa ve avrupa aktarmali gitmek istiyorsak , herhangi bir sikinti yok diyorsunuz degil mi ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ist-to-NY Evet, kart elinizde ise veya geçerli vizeniz varsa Avrupa aktarmasında sorun olmaz. Kanada için eTA veya transit vize gerekli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@knnrn gocmen vize diye ayrica belirtelim sayin @knnrn

• Vizesiz aktarma yapilabilen bir hava alani oldugunu kontrol edin bilet almadan. Frankfurt, Munih gibi buyuk havaalanlarinda uluslararasi alandan cikis yapmadan gate degistirilebildigi icin vizeye gerek yok ama baska bir sehirden aktarmali bilet alan biri, gate degistirmek icin cikis yapmasi gerektigi icin sorun yasadigini soylemisti. Hangi sehir oldugunu su an hatirlayamadim. Surada bir bilgi var: https://www.auswaertiges-amt.de/en/aamt/zugastimaa/buergerservice/faq/33-transit/606710

• Sn. yetkililer merhaba, luftansadan aktarmalı bilet alıcam ve ilk girişi bu şekilde yapmayı planlıyorum. Başlıktaki gönderileri okudum, almanya üzerinden problem olmadığı yazılmış ancak şu an için bir değişiklik var mıdır. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gökhan-G, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

Sn. yetkililer merhaba, luftansadan aktarmalı bilet alıcam ve ilk girişi bu şekilde yapmayı planlıyorum. Başlıktaki gönderileri okudum, almanya üzerinden problem olmadığı yazılmış ancak şu an için bir değişiklik var mıdır. Bilgisi olan paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler

Hangi vize/statu ile ABD'ye giris yapacaksiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gökhan-G, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

@crazycells
    DV

Gocmen vizelerle de aktarma yapabiliyorsunuz, ama vizenizi tanimayan bir gorevli olabilir diye temkinli olun, tum gocmen vizeler ABD'ye giris yapabiliyorlar o nedenle eger anlasamazsaniz direkt CBP'yi aramalari konusunda kendilerini ikna edin. CBP'den onay aldiktan sonra, sizi ucaga almalarinda bir sikinti yasamazsiniz.

Su iletiyi gozden gecirebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/forum/post/220418

• ⭐⭐⭐⭐⭐

biontech dışında ki aşılar olan sinovac ve turkovac gibi aşılar bizleri vak vak hale soktu. Aktarma uçuşlar için bu ülkeleri kullanmayın.

• Merhaba,

Cok sukur green card dertlerimiz bitti simdi Turkiye seyahati ile ilgili dertlerimiz var 🙂

LOT Polish Airlines lie Chicago - Warsaw - Istanbul ve Istanbul - Warsaw - Chicago ucak billet aldik. Her iki ucusta da Warsaw'daki bekleme suresi 12 saatten kisa ve tum ucuslar baglantili (tek bilette).

Bu durumda Polonya'dan herhangi bir vize almaya gerek var midir? Turk pasaportum ve Permanent Resident kartim ile seyahat edebilir miyim?

Simdiden cok tesekkurler.

• Turistik amaçlı ABD ye ziyarette Lufthansa ile frankfurt aktarmalı uçuşta transit gerekli mi ? Lufthansa Mh ile görüştüm gerek yok dedi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ygunes, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

Turistik amaçlı ABD ye ziyarette Lufthansa ile frankfurt aktarmalı uçuşta transit gerekli mi ? Lufthansa Mh ile görüştüm gerek yok dedi

hayir, gecerli ABD vizesi varsa Almanya icin transit vize gerekmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@choasista, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

Merhaba,

Cok sukur green card dertlerimiz bitti simdi Turkiye seyahati ile ilgili dertlerimiz var 🙂

LOT Polish Airlines lie Chicago - Warsaw - Istanbul ve Istanbul - Warsaw - Chicago ucak billet aldik. Her iki ucusta da Warsaw'daki bekleme suresi 12 saatten kisa ve tum ucuslar baglantili (tek bilette).

Bu durumda Polonya'dan herhangi bir vize almaya gerek var midir? Turk pasaportum ve Permanent Resident kartim ile seyahat edebilir miyim?

Simdiden cok tesekkurler.

Hayir, gerek yok.

Isterseniz Polish Airlines sitesinden bir daha kontrol edin, ama A-type airport transit visa icin soyle diyor:

It applies to the citizens of Afghanistan, Bangladesh, the Democratic Republic of the Congo, Eritrea, Ethiopia, Ghana, Iran, Iraq, Nigeria, Pakistan, Sudan and Sri Lanka who must have a visa when transiting through the international transit areas of airports.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

daha önce yayınladığım bir haberin içeriğinde yazıyordu 5G dolayı amerika da uçuşlar askıya alınacak diye işte bu gün bitti ve beklenen oldu ilk şirket emirates havayolları askıya aldı. Bu yüzden firmaları aramadan sakın uçağa binmeyin.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

70

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |