Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

• @Ahmet-0 hocam bildiğim bir konu değil, uzun süreler geçirmedim.
    lakin çogu havayolunda saat başı para ödeyerek otel odası tarzı şeyler kiralanabiliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-0

• @charon @ayvalik10 Teşekkürler

• Referenced by  lumos lumos 
  • Referenced by  lumos lumos 

• @holley telegram grubunun linkini paylaşabilir misiniz ?

• @charon Norvec greencard sahipleri için transit vize mi istiyor ? Bende bilet bakiyorum da norvec gayet uygundu ve resmi sitede bekleme yapilmasi için vizesi gerekmiyor yaziyordu.

• @crazycells @ayvalik10 Merhaba , üstteki sorum hakkında bir bilginiz var mı acaba ? Bilet bakıyorum ve kimse bilmiyor sanırım Norveç transit vizesi hakkında. Tam bilet almak üzereyken "Norveç haric" yorumunu gördüm yanitladigim kişinin / yolculuk amerikadan turkiyeye

• @serotonin merhaba cevap bulabildiniz mi acaba ?Ayni sekilde ben de Oslo uzerinden Turkiye ye ucmak istiyorum ve green card liyim fakat net bir bilgiye ulasamadim .

• @ipeke maalesef bende öğrenmeye çalışıyorum kimse cevap vermiyor. Bugün yarın artık firmayı arayıp soracağım

• If you are arriving at Oslo airport from a non-Schengen country and departing to a non-Schengen country, you may stay within the premises of the transit area at the airport. Most travelers will in this case not need a visa, as they will not cross the external Schengen border. However, some nationals are required to be in possession of an airport transit visa. This applies to nationals from: Afghanistan, Bangladesh, Democratic Republic of the Congo, Eritrea, Ethiopia, Ghana, Iran, Iraq, Nigeria, Pakistan, Somalia, Sri Lanka, and from 24th August 2018 also nationals from Turkey.

Norveç in bakanlık sitelerinden birinde bunu buldum. Türkiye pasaportu olan transit yolculardan transit vize isteniyor.

https://www.norway.no/en/malawi/services-info/visitors-visa-res-permit/transit/

• @hasbelkader klasmanımız çok iyi
    afganistan, bangladeş falan

• Varsova aktarmalı Tr gidislerinde Polonya transit vize istiyor mu,bilen var mı?

• @charon "hersey cok guzel olacak" seklinde bir cevap vermek istiyorum ama gercekci gelmiyor. insallah hersey daha guzel olur diye bir temenni de bulunabiliyorum sadece..

• avrupa transit vize almak kolay mıdır

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@svsucr hangi ülke için soruyorsunuz ve son uçuş noktanız neresidir?

• diyelim ki avusturalya veya yeni zelanda ya giderken abd londra veya diğer avrupa kentleri aktarmalı uçuşlar var. onlar için sormuştum. sanırım bu sayfa verimli olucak. teşekkür ederim.

• Almanya aktarmalarında germany.info sitesinde aşağıdaki bilgiler var:

Nationals of above listed countries do NOT require an airport transit visa if

1. they hold a valid visa for the United States of America, or
    2. they hold a used valid or expired visa issued by the US, return from the US and travel
      to a non-Schengen Member State within 24 hours after the visa expired, or
    3. they hold one of the following residence permits:
      × Form I-551 permanent resident card (valid for 2 to 10 years),
      × Form I-551 Alien registration receipt card (valid for 2 to 10 years),
      × Form I-551 Alien registration receipt card (no expiry date),
      × Form I-327 Re-entry document (valid for two years — issued to holders of a I-551)
      × Resident alien card (valid for 2 or 10 years or no expiry date. This document
      guarantees the holder’s return only if his stay outside the US has not exceeded one
      year),
      × Permit to re-enter (valid for two years. This document guarantees the holder’s return
      only if his stay outside the US has not exceeded two years),
      × Valid temporary residence stamp in a valid passport (valid for one year from the date of
      issue).

kaynak:

• Bilgi için teşekkürler!

• Arkadaşlar, ÖNEMLİ...

Bir arkadasımız bu sabah Transit vize ile ilgili şöyle bir şey yaşadı..

Luftansa havayolları ile yaklasık 1 yıl önce Almanya aktarmalı Amerikaya geldi kendisi. Gelirken bir sıkıntı yaşamadılar.
    Fakat bu sabah yine Almanya aktarmalı olarak Amerika'dan Türkiye'ye dönerken havaalanında sorun yaşamışlar. Çünkü J1 VİZESİ ile geldikleri Amerika'da burda kaldıkları süre içerisinde ds2019 belgelerindeki geçerlilik sürelerini 6 ay kadar uzatmışlar fakat pasaportda yazan geçerlilik süresi geçmiş olduğu için havayolu şirketi Almanya'daki emniyet birimi ile yaptığı görüşmede ülkeye giremeyeceği bilgisini vermiş, transit vizeye ihtiyaçları olacağını söylemiş. Çok şükür uçak biletlerini direkt Türkiye uçuş olarak değiştirerek olayı çözdüler fakat bu tarz bir durumu olan arkadaşlarım varsa dikkatli olmanızda fayda var.

• @TUNCAHM, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

Arkadaşlar, ÖNEMLİ...

Bir arkadasımız bu sabah Transit vize ile ilgili şöyle bir şey yaşadı..

Luftansa havayolları ile yaklasık 1 yıl önce Almanya aktarmalı Amerikaya geldi kendisi. Gelirken bir sıkıntı yaşamadılar.
    Fakat bu sabah yine Almanya aktarmalı olarak Amerika'dan Türkiye'ye dönerken havaalanında sorun yaşamışlar. Çünkü J1 VİZESİ ile geldikleri Amerika'da burda kaldıkları süre içerisinde ds2019 belgelerindeki geçerlilik sürelerini 6 ay kadar uzatmışlar fakat pasaportda yazan geçerlilik süresi geçmiş olduğu için havayolu şirketi Almanya'daki emniyet birimi ile yaptığı görüşmede ülkeye giremeyeceği bilgisini vermiş, transit vizeye ihtiyaçları olacağını söylemiş. Çok şükür uçak biletlerini direkt Türkiye uçuş olarak değiştirerek olayı çözdüler fakat bu tarz bir durumu olan arkadaşlarım varsa dikkatli olmanızda fayda var.

Havayolu görevlisinin işgüzarlığı. Normalde seyahat edebilmesi gerekiyor. Ama dediğiniz gibi dikkatli olup, direkt uçuş tercih etmek en güzeli. Zaten eskisi kadar ucuzda olmuyor aktarmalı uçuşlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@TUNCAHM bilgilendirme icin tesekkurler, eger pasaportunuzun tarihi gecerliyse, sadece vizenin tarihi gecmisse o durumda transit vize almaniza gerek yok.

Asagidaki kurallari okursaniz, vizeyi kullandiktan sonra ABD'den geri donuste transit vize gerekmedigini gorebilirsiniz... Bu gibi durumlarda su linkteki kurallari kullanip gorevlilerin ustune gitmek gerekiyor. sayin @Ryback 'in dedigi gibi gorevlilerin bilgisizliginden kaynaklanan bir isguzarlik gibi gorunuyor.

Screen Shot 2023-06-04 at 15.25.57.png

Benzer Başlıklar

• 1
  • 3
  • 191
  • 1132
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |