Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

• @crazycells, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

okuyun isterseniz, bu tur ayrintilar o konuda yaziyor...

teşekkürler bilgi için. Benim son çıkış tarihim 29 Ağustos, Eşiminde muhtemelen temmuz ortası gibi. Eşimin dumunu netleşmeden bilet almak istemiyorum aslında ama mağdurda olmak istemiyorum. hastane donuçlarının çıkması 6-8 hafta. Mayıs 10'u gibi çıksa pasaport isteyecekler 3 aylı vize basacaklar vs tahminen. Bu belirsizlikten dolayı direk uçak biletini haziran öncesi alşamıyorum. Mecburen temmuz olacak :(:(

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope34, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

@crazycells, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

okuyun isterseniz, bu tur ayrintilar o konuda yaziyor...

teşekkürler bilgi için. Benim son çıkış tarihim 29 Ağustos, Eşiminde muhtemelen temmuz ortası gibi. Eşimin dumunu netleşmeden bilet almak istemiyorum aslında ama mağdurda olmak istemiyorum. hastane donuçlarının çıkması 6-8 hafta. Mayıs 10'u gibi çıksa pasaport isteyecekler 3 aylı vize basacaklar vs tahminen. Bu belirsizlikten dolayı direk uçak biletini haziran öncesi alşamıyorum. Mecburen temmuz olacak :(:(

Evet, vize basili pasaportlar elinize gecmeden bu biletleri satin almamak en dogrusu...

• Iyi Aksamlar
    Peki Amerikadan Turkiye ye j1 vizesi ile Rusya sheremetyevo havaalinindan aktarma yapaniniz var mi?
    Konsoloslugu aradim ancak bir bilgileri yok tam olarak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kubrag, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

Iyi Aksamlar
    Peki Amerikadan Turkiye ye j1 vizesi ile Rusya sheremetyevo havaalinindan aktarma yapaniniz var mi?
    Konsoloslugu aradim ancak bir bilgileri yok tam olarak.

TC konsoloslugundaki gorevliler de ezbere bilmiyor olabilir. Rusya Disisleri Bakanligi'nin sayfasinda yaziyor olmali bu bilgiler.

• @kubrag Su an icin en garantilisi, THY ile direct ucmak. 27 Mart sonrasinda sadece NY ve Washington'dan ucuslar olacak yalniz. Digerleri iptal olacak.

• haziran başında ABD'ye temelli yerleşmeyi planlıyorum.GC sahibiyim. Ankara'dan Frankfurt'a (sunexpress ile), Frankfurt'tan Toronto'ya, oradan'da New York La Guardia yolunu kullanmam gerekecek. Bu durumda Kanada veya Almanya'dan transit vizesi almam gerekir mi? Eskiden Almanya üzerinden bir çok kez ABD'ye transit vize ihtiyacı olmadan gitmiştim. Bu sefer farklı hava yolları ve farklı ülkeler gerektiğinden emin olamadım. Hiçbir uçuşumda bekleme sürem 24 saat üzerinde değil.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okvekilic, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

haziran başında ABD'ye temelli yerleşmeyi planlıyorum.GC sahibiyim. Ankara'dan Frankfurt'a (sunexpress ile), Frankfurt'tan Toronto'ya, oradan'da New York La Guardia yolunu kullanmam gerekecek. Bu durumda Kanada veya Almanya'dan transit vizesi almam gerekir mi? Eskiden Almanya üzerinden bir çok kez ABD'ye transit vize ihtiyacı olmadan gitmiştim. Bu sefer farklı hava yolları ve farklı ülkeler gerektiğinden emin olamadım. Hiçbir uçuşumda bekleme sürem 24 saat üzerinde değil.

Anladığım kadarıyla biletler ayrı ayrı kesilecek. Bu durumda transit yolcu olarak kabul etmeyebilirler sizi. Kanada için, green card elinizde ise sadece online eTA kaydı yaptırmanız gerekiyor. Şurada: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/eta.html

• @knnrn, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

@okvekilic, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

haziran başında ABD'ye temelli yerleşmeyi planlıyorum.GC sahibiyim. Ankara'dan Frankfurt'a (sunexpress ile), Frankfurt'tan Toronto'ya, oradan'da New York La Guardia yolunu kullanmam gerekecek. Bu durumda Kanada veya Almanya'dan transit vizesi almam gerekir mi? Eskiden Almanya üzerinden bir çok kez ABD'ye transit vize ihtiyacı olmadan gitmiştim. Bu sefer farklı hava yolları ve farklı ülkeler gerektiğinden emin olamadım. Hiçbir uçuşumda bekleme sürem 24 saat üzerinde değil.

Anladığım kadarıyla biletler ayrı ayrı kesilecek. Bu durumda transit yolcu olarak kabul etmeyebilirler sizi. Kanada için, green card elinizde ise sadece online eTA kaydı yaptırmanız gerekiyor. Şurada: https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/visit-canada/eta.html

hızlı yanıtınız için teşekkür ederim. Net bilgi sahibi olmak için Almanya konsolosluğuna mail attım. Gelen yanıtı buraya da ekleyeceğim.

• Nyc den qatar üzerinden ist ye bilet aldım bildiğim kadarı ile qatar transit vize istemiyor türk vatandaşlarına ancak şöyle bir sorum var uçuş günü pasaportumun süresinin bitmesine 2.5 ay kalıcak transitte bir sorun yaşar mıyım bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba

• Türkiye´den hareketle Schengen ülkesi olmayan üçüncü bir ülkeye giderken Almanya´da bir havalimanında uluslararası transit bölümünü terk etmeden ve pasaport kontrolünden geçmeden aktarma yapmak sadece Frankfurt/Main ve Münih Havalimanlarında ve belli zamanlarda Hamburg, Düsseldorf, Köln-Bonn ve Berlin-Tegel Havalimanlarında mümkündür. Bu şekilde seyahat edecek aşağıda sıralanan ülke vatandaşlarının havaalanı transit vizesi almaları gerekmektedir:
    Etyopya, Afganistan, Bangladeş, Eritrea, Gana, Hindistan, İran, Irak, Ürdün (istisnalarla), Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Lübnan, Mali, Myanmar, Nijerya, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Sudan, Güney Sudan, Suriye, Türkiye (hizmet pasaportu veya resmi görevle gideceklere verilen pasaportlar hariç).

İstisnalar: Yalnızca aşağıdaki durumlarda vizeye ihtiyacınız yoktur

• Diplomat Pasaportunuz varsa veya
    • Geçerli bir vizeniz varsa veya herhangi bir Schengen ülkesi veya Bulgaristan, İrlanda, Hırvatistan, Romanya, Birleşik Krallık (UK) veya Kıbrıs için ikamet izniniz varsa veya
    • Hamilini koşulsuz şartsız geri kabul edeceğini garanti eden Kanada, Japonya veya Amerika Birleşik Devletleri için geçerli vizeniz veya ikamet izniniz varsa veya
    • Hamilini koşulsuz şartsız geri kabul edeceğini garanti eden Andorra veya San Marino için geçerli ikamet izniniz varsa (sadece vize yeterli değildir!) veya
    • AB/AET/İsviçre vatandaşının aile ferdiyseniz ve onunla birlikte seyahat ediyorsanız
      www.ankara.diplo.de sayfamızdan güncel haberler ve vize başvuruları ile ilgili bildirileri takip edebilirsiniz.
      Dikkat: Bu mail adresinden yazışma yapılmamaktadır ve cevap verilmeyecektir; yazışma adresimiz [email protected] dir.
      Saygılarımızla
      Federal Almanya Büyükelçiliği adına
      Hukuk ve Konsolsoluk Bölümü

Konsolusluk kopyala yapıştır yanıt verdi maalesef. Hala soruma yanıt alamadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Hamilini koşulsuz şartsız geri kabul edeceğini garanti eden Kanada, Japonya veya Amerika Birleşik Devletleri için geçerli vizeniz veya ikamet izniniz varsa

Yukaridaki cumleye binaen transit vizesi gerekmeyecegini soyleyebiliriz.

Ankara-Toronto arasi connection flight mi? yoksa 3 bilet de ayri ayri mi kesildi?

• @crazycells, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

oronto arasi connection fl

kanada üzerinden gitmekten vazgeçtim. frankfurttan atlantaya direkt uçuş buldum. İhtiyacım olan tek şey frankfurtta sunexpress'ten bavulumu alıp delta airlines'ta check-in yapıp bavulumu tesli etmek.

• @okvekilic, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

@crazycells, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

oronto arasi connection fl

kanada üzerinden gitmekten vazgeçtim. frankfurttan atlantaya direkt uçuş buldum. İhtiyacım olan tek şey frankfurtta sunexpress'ten bavulumu alıp delta airlines'ta check-in yapıp bavulumu tesli etmek.

Sanırım istanbul havalimanına gelen yolcular, uçak altından gelen bavulunu alıp diğer uçuşa vermek için pasaport konrolten geçmeleri lazım ve bunun içinde vize isteniyor. Orada da aynı olabilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@okvekilic Bavulunuzu almak için aktarma bölgesinden çıkmak gerekecek, bunun için de Şengen vizesi isteniyor.

• @knnrn birkaç saat önce frankfurt am Main havalimanını aradım ve görevliye iki farklı firmadan biletimin olduğunu gc sahibi olduğumu soyledigimde, alt kattan farklı bir yerden check in yapacağımı ve valizimi alıp geçebileceğimi söyledi. Umarım farklı bir muamele olmaz. Uçuş sonrası süreci tekrar buradan paylaşacağım.

• SORU: (2020 yılı için soruyorum.) Istanbul'dan Amerika'ya giderken kesinlikle transit vize almak zorunda mıyız? Uçaklar genelde Polonya, Almanya, Fransa, Hollanda ve İngiltere'de durup öyle yola devam ediyor. Transit vize gerçekten de lazım mı? Siz nasıl bir yol izlediniz? Cevap veren herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

• @vubafommic-1036 green card veya elcilikten pasaporta basılı göçmen vizeniz varsa transit vizeye ihtiyacınız yok.

• Merhaba,
    Turkiye'den Amerika'ya aktarmali ucuslarda hangi havayolunu-ulkeleri kullandiniz? Greencard'inizla aktarmali ucuslarda herhangi bir problem yasadiniz mi? Kullandiginiz firmanin bagaj hakki nedir? ucus deneyimleri bir baslik altinda toplasak, bilet alirken deneyimlere gore alir, fikir edinmis oluruz.

• Eşim için Ekim sonuna THY üzerinden tek yön uçak bileti aldım. Almanya aktarmalı ucuş vardı ama extra bir zorluk çıkabilir diye tercih etmedim. Malum ülkeler arası oluşabilecek krizlerden etkilenmemek için.

THY için biletimi arkadaşımın kredi kartı millinden aldım. THY üzerinde 5000 küsür olan bilet için 3000 ödedim 🙂 10 kez daha ABD ye seyahat edebilecek milli mevcut sanırım artık tüm biletleri ondan alırım 🙂

THY valiz olarak 46 veya 44 gibi bir rakamdı sanırım yani totalde 90' a yakın bir kilogram hak veriyor. Bu sebeple güzel oldu. Extra 1 bagaj hakkı içi 1000 küsür TL istedi.

Biletler için fiyat isteyen arkadaşlar olursa, onlara da yardımcı olmak isterim.

• @M-Emir new york tan ankara ya bilet tek kişi tek yön fiyat ne kadar acaba teşekkürler

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

79

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |