Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@rigsmaer neden kasıyorsun antalya kalk almanya gidersin oradan da 1 aktarma tampa

• Antalya ve Istanbul Turkiye'den ABD'ye veya tam tersi ABD'den Turkiye'ye en uygun ucus bileti bulunabilecek 2 sehir. Antalya'dan bircok Avrupa sehrine direct ucuslar da var ustelik. Biz Mersinli olarak hep Adana'dan ucuyoruz ve malesef ya 3-4 adet aktarma yapmak zorunda kaliyoruz yada THY'den baska secenek kalmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rigsmaer, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

@crazycells selamlar, bir sorum olacaktı. antalya'dan tampa'ya uçuş bakıyorum da washington aktarmalı lufthansa havayolları'ndan bulabiliyorum. uçak 15:55'te washington'a varıyor 17:10 da oradan kalkıyor. dış hatlardan pasaport kontrollerinden vs geçip iç hatlardaki uçağa yetişmek için zaman yeterli midir? min. ne kadar süreli bir aktarma alsak rahat ederiz, bilginiz var mıdır?

ben de diger arkadaslara katiliyorum. Dediginiz havalimaninin buyuklugunu ve yogunlugunu bilmiyorum, ama cok kucuk ve tenha bir havalimani degilse (ki oyle oldugunu dusunmuyorum 🙂 ) bosuna riske atmayin, islemler 3-4 saat surecek gibi dusunun. Cogunlukla valizleri de siz alip diger ucaga goturuyorsunuz.

Tabii biraz da sansiniza bagli, isinizin 1 saatten kisa surmesi de olasi, ama daha cok surme ihtimali daha fazla 🙂

• Washington Dulles havaalani dis hatlar passport control, tum gelen ucuslar genelde aksam uzeri 17:00 ile 21:00 arasinda oldugundan, bazen cok beklemeli olabiliyor. ABD vatandaslari icin bekleme cok yok ama digerleri icin uzun surebiliyor.

• @Ryback evet ben de tam olarak o uçuşu buldum en mantıklı olarak 🙂 sağolun ilginiz için.

• @ayvalik10 zaten en mantıklısı bu fakat biletleri ayrı ayrı alınca almanya transit vize ister dediler. yoksa sun express ten frankfurt ya da münih alıp oradan lufthansa'nın direk tampa'Ya uçuşu var.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rigsmaer bazı şirketler diğer firmalarla ortak uçuş yaparlar. Dediğin gibi mesela thy lufthansa ortak uçarlar. Sun express luftansa ile ortak ise bence transit istemezler bir sor istersen

• bu aralar avrupa aktarmalı ucusunuz varsa sıkıntı. hava durumları bayagı kötü. biz 10 unda amsterdam aktarmalı geldik. 4 saat fazla bekledik kasırgadan dolayı. bebekte vardı bayagı kötü oldu. valizlerimizide teslim alamadık 2 gün sonra geldi. özellikle amsterdam iniş ve kalkışta bayagı salladı. bir daha aktarmalı alır mıyım bilmiyorum 🙂

• Geçerli ABD turist vizesi olanlara İngiltere transit vize istiyor mu?Donusu Londra aktarmalı yapacagim

• @egeus, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

Geçerli ABD turist vizesi olanlara İngiltere transit vize istiyor mu?Donusu Londra aktarmalı yapacagim

hayır istemiyor fakat terminal değişikliği olmamalı .

• @egeus aktarma aynı havayolları ile oluyorsa problem olmaz. ben istanbul-londra-texas aktarması yapmıştım british airways ile problem olmamıştı. en son paris'den aktarma yapacaktım thy-delta idi. ikisinin anlaşması olmaması, valizlerin aktarılamaması ve farklı terminaller olmasından problem yaşadım ve değiştirmek zorunda kaldım. bunlara dikkat edebilirsiniz.

• Arkadaşlar aktarmalı yolculuklar için 2 siteyi ekran görüntüleriyle paylaşacağım

İlkinin bilgisini sayın Nil hanım @dnzkz haber verdi

İlk site
    https://www.iatatravelcentre.com/

Screenshot_20200226-203051_Telegram.jpg

Ana sayfada solda acilan menüden gideceğiniz yeri seciyorsunuz. Örneğin Hollanda aktarmali Amerika’ya gidiyorsanız ABD seçiyorsunuz

Screenshot_20200226-203053_Telegram.jpg

Sonra bu ekrana geliyorsunuz. Gideceğiniz yeri, tarihi varsa aktarma yapacağınız yeri ve aktarma sirasinda hangi saatler arasinda o ulkede olacaginiz gibi bilgileri giriyorsunuz
    Screenshot_20200226-203056_Telegram.jpg
    Son olarak pasaportunuzla ilgili bilgileri giriyorsanız
    Sizi bu sayfaya getiriyor. Burada gerekli olan vize bilgilerini veriyor. Hem son varis noktaniz hem de transfer noktaniz icin
    20200226_203613.jpg

• İkinci siteyi ise instagramda ucuz uçak biletleri ile bilgi paylaşan http://instagram.com/gokdenizgok paylaştı, bence bu hesabı mutlaka takibe alın

İkinci sitemiz

20200226_204821.jpg

20200226_205107.jpg
    Uçuşumuzda hangi ülkeler var, burada tek tek sorgulamak yerine maksimum 5 ülke seçerek sistem sorgulamaya izin veriyor

20200226_205300.jpg

20200226_205404.jpg

İlgili ülkeler ve muafiyetlerle ilgili detaylı bilgiler tek tek sıralanıyor, ama siz bileti almadan önce mutlaka ilgili ülkenin konsolosluk sitesindeki bilgilere bakın olmadı konsoloslukla bu durumu teyit edin, havayolu firmasınada sorabilirsiniz
    İyi uçuşlar

• @crazycells merhaba, biraz araştırdım aktarmalı gittiğimizde hava alanını terketmediğimiz sürece sorun olmuyormuş. 2 yetşikin 3 yaşında bir çocukla 1.saat 45 dk t yeterli olur diye okudum ama ikna olamadım hala? Şu an Eşimin durumuna göre temmuzun ilk haftası çıkış yapmamız gerekecek. haziran ve temmuz direk uçuklar 30 bin küsürleri gösteriyor en iyi hali 20.000 tl 😞 aktarma daha uyguna gelecek bu şartlarda? tavsiyeleriniz var mı? bilet için beklemeliyim? iptal edilebilir biletten şimdiden almalıyım? aktarmalı da ki sıkıntılı süreç vs.? teşekkürler.

• Selamlar;

Barselona aktarmalı Newyork uçan var mı ? Süreç nasıl işliyor? Barselonada Transit vize aranıyor mu ? Aktarmada bavulları alıp tekrar check-in yapmak gerekli sanırım süreci ile ilgili deneyimi olan varmı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Old-Traveler fransa ukrayna almanya gibi aktarma yapılan en gözde ülkelerin HİÇBİRİNDE TRANSİT VİZE İSTENMEZ. Sadece havaalanından dışarıya çıkmayın

• @ayvalik10, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

@Old-Traveler fransa ukrayna almanya gibi aktarma yapılan en gözde ülkelerin HİÇBİRİNDE TRANSİT VİZE İSTENMEZ. Sadece havaalanından dışarıya çıkmayın

Aktarma kısmı tahmin ettiğim gibi, cevap için teşekkürler. Diğer sorular için deneyimi olan var mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hope34, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

@crazycells merhaba, biraz araştırdım aktarmalı gittiğimizde hava alanını terketmediğimiz sürece sorun olmuyormuş. 2 yetşikin 3 yaşında bir çocukla 1.saat 45 dk t yeterli olur diye okudum ama ikna olamadım hala? Şu an Eşimin durumuna göre temmuzun ilk haftası çıkış yapmamız gerekecek. haziran ve temmuz direk uçuklar 30 bin küsürleri gösteriyor en iyi hali 20.000 tl 😞 aktarma daha uyguna gelecek bu şartlarda? tavsiyeleriniz var mı? bilet için beklemeliyim? iptal edilebilir biletten şimdiden almalıyım? aktarmalı da ki sıkıntılı süreç vs.? teşekkürler.

Temmuz ve Agustos yaz sezonu oldugundan genelde indirimli bilet bulamiyorsunuz. Ucuslari Haziran'dan onceya veya Agustos'tan sonraya almaya calisin, bu sekilde bilet fiyatini dusurebilirsiniz. Ucak bileti konusunu okuyun isterseniz, bu tur ayrintilar o konuda yaziyor...

• ben eylül-kasım arası bir dönemde aldım bileti aralık ayı için. aktarmalı bilet fiyatı genelde 3000 civarlarında idi. birden 2300 e düştü klm de ve hemen aldım. bu dönemlerde uygun oluyor sanırım.

Benzer Başlıklar

• 38
  • 191
  • 3
  • 2806
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

88

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |