Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

• @filth_grinder ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?) içinde söyledi:

@knnrn peki gocmen vizesiyle ilk girisi yapip giris damgasini aldik. Yalniz green card fiziksel olarak elimize ulasmadi henuz.

Bu durumda Kanada ‘ya araba ile gecis yapabilir miyiz ?

Bu yonde tecrubesi olan arkadaslar varsa sorum size...

Suraya bir guncelleme birakayim konu ile alakali. Sonradan okuyacaklara faydasi olsun;

Kanada'ya kara yolu ile green cardsiz (kart elimize ulasmadan henuz) sadece ilk giriste havaalaninda basilan damgayi gostererek giris-cikis yaptik. Sorun yasamadik.

• Merhaba,

Greencard'la 1 senedir ABD'de yaşıyorum. Eylül ayı için ABD'den TR'ye Amsterdam Schiphol aktarmalı gidiş, Frankurt aktarmalı dönüş bileti aldım. Aşağıdaki linklerden gördüğüm kadarıyla transit vize almama gerek yok:
    https://www.netherlandsandyou.nl/travel-and-residence/visas-for-the-netherlands/airport-transit-visa
    https://www.germany-visa.org/airport-transit-visa/

Yakın zamanda bu havalimanlarından aktarma ile geçmiş ve tecrübesini paylaşabilecek var mıdır?

Teşekkürler,

• kanada transit vize istiyor.bizim haberimiz yoktu atatürk havalimanından cep telefonu ile başvurup 10 dakikada aldık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hakisalapaki ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?) içinde söyledi:

kanada transit vize istiyor.bizim haberimiz yoktu atatürk havalimanından cep telefonu ile başvurup 10 dakikada aldık.

Bu konunun ilk iletilerinde yaziyor aslinda sayin @hakisalapaki , demek ki gozunuzden kacmis. Kanada, TC vatandaslarindan transit vize gerektiriyor, ama bahsettiginiz gibi almak oldukca rahat.

• evet maalesef benimde gözümden kaçmış.ucuz uçak biletine yoğunlaşınca bileti alırkende hiç dikkat etmedim,sadece uçuş süresi ve fiyatına bakmıştım.

• Temmuz ayının 22 sinde İngiltere aktarmalı Türkiye’ye gidicem Greencardlıyım 3 saat aynı havaalanında bekleme durumum var bunun için transit vize almam gerekiyor mu

• @uzay , schiphol amsterdam aktramasını tavsiye edrim çok basit ve giriş pasaport kontrolu olmayan havaalanı departure ve arrival aynı salon aktarma cok basit ve kısa sürüyor vize sormuyor ve transit için gerek yok.
    @Tolgahan-Deniz Londra da aynı havaalanı için greencard veya USA vizesi için transit vs vize gerekmiyor , ingiltere aktarmada ayaklar farklı havayolu ise terminaller farklı ve ulaşım otobüsle olabilir .

Checkin bagajınız yok sadece el bagajınız varsa connection aktarma olmayabilirde , ama bu durumda ABD li check in memurları crash oluyor , avrupa vizesi soruyor , aktarma diyorsun diğer ayağı gösteriyorsun , ama check şn bagajı almak için cıkmak zorundasın diyor , ama check in bagajım yok , alan dışına cıkmıyorum sadece aktarma diyorsun , gak guk kem küm insanı yoruyorlar.

Aktarmanızın biletini , cehck in yada boarding pass ını evde print alıp yanınızda bulundurun aktarma kontrolü için

• Arkadaşlar Norveç transit vize istiyor mu? Detaylı bilgi verebilecek var mı? Abd vizem var. Pegasus-Norwegian havayolu şirketleri arasında bir aktarma olacak. Ankara-istanbul-Oslo-Los Angeles arası uçuş olcak.

• ⭐⭐

@sash merhaba İstanbul 'dan Amsterdam aktarmalı houston uçuşu buldum ama aktarma süresi 1,5 saat, sizce geç kalınır mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tufan, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

Arkadaşlar Norveç transit vize istiyor mu? Detaylı bilgi verebilecek var mı? Abd vizem var. Pegasus-Norwegian havayolu şirketleri arasında bir aktarma olacak. Ankara-istanbul-Oslo-Los Angeles arası uçuş olcak.

Su siteleri inceleyebilirsiniz:

https://www.vfsglobal.com/norway/turkey/visa_types.html

Transit: Lütfen bazı vatandaşların Oslo havaalanının uluslararası transit alanından geçerken bir havalimanı transit vizesine sahip olmalarının gerekli olduğunu unutmayın. 24 Ağustos 2018'den başlayarak, Türk vatandaşlarından Oslo Havaalanında (Gardermoen) geçiş yaparken transit vize almaları istenecektir.

Oslo havalimanına Schengen ülkesinden gelmiyor ve Schengen ülkesine gitmiyorsanız, havalimanındaki transit alanın içinde kalabilirsiniz. Bu durumda seyahat edenlerin çoğu, Schengen sınırını geçmeyeceğinden vizeye ihtiyaç duymayacak. Bununla birlikte, bazı vatandaşların havaalanına transit vizeye sahip olmaları gerekmektedir. Bu, şu ülkelerden gelenler için geçerlidir: Afganistan, Bangladeş, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Eritre, Etiyopya, Gana, İran, Irak, Nijerya, Pakistan, Somali, Sri Lanka ve 24 Ağustos 2018'den Türkiye vatandaşları için de geçerlidir.

Sadece Oslo havaalanına transit olarak gelen yolcular, transit için ayrılan kısmın saat 23:00’ dan 06:00! a kadar kapalı olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Varışınız ve bağlantılı uçuşunuzun kalkış saati, havaalanında saat 23: 00 ve saat 06:00 arası kalmanızı gerekli kılarsa, bu süre boyunca kapalı olduğu için transit alanı kullanamazsınız. Tüm gezginler daha sonra havaalanının transit olmayan bölgesinde veya yakındaki bir otelde kalmak için sınır kontrolünden geçmek zorunda kalacaklar. Bu, Vize El Kitabının 1. Ekine göre dış Schengen sınırını geçerken vizeye sahip olması gereken vatandaşların, yalnızca Norveç'te Schengen'i geçiyor olsalar bile Schengen vizesine ihtiyaç duyabilecekleri anlamına gelir. Ek olarak, havaalanında (normalde farklı havayolları kullanırken) bagajlarını kontrol etmeleri ve teslim etmeleri gereken kişilerin de, sadece geçiş yapsalar bile, sınır kontrolünden geçmeleri gerekir. Bunun sizin için geçerli olup olmadığını görmek için bagaj etiketinizi kontrol edin.

Schengen vizesi için transit geçiş şartları, başvuru sahibinin neden havaalanının transit alanından, uçak biletinin nihai varış noktasına ve gerektiğinde vizenin son varış yerine vizeden çıkması gerektiğini açıklayan bir belge olabilir. Başvuru sahibinin bağlantılı uçuşu beklemek için Norveç'te kalması gerekiyorsa, otel rezervasyonu ve Norveç'teki konaklama süresinin karşılanması için belgeler de sağlanmalıdır.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

@sash merhaba İstanbul 'dan Amsterdam aktarmalı houston uçuşu buldum ama aktarma süresi 1,5 saat, sizce geç kalınır mı?

ilk defa bu guzergahta yolculuk yapiyorsaniz daha uzun sureli ucus almanizi tavsiye ederim.

• @crazycells teşekkür ederim. Yazılanlardan anlaşılacağı üzre Norveç transit vize istiyor. Ucuz bilet bulmuştum ama transit vize ücretini yani 120 euro daha eklersek 3k tl üzeri ücrete çıkıyor. Tek çare Lutfansa ile Almanya üzeri aktarma seçeneği kalıyor sanırım. Saygılar.

• Amsterdam Schiphol cok basıt bır havalanı , uçaktan iniş direk departure , o yuzden pasaport kontrol veya guvenlik Xray yok 30-40 dakıka bıle yeterlı olur

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

• @crazycells Çok teşekkürler frankfurt aktarmalı gidecektim tereddütüm ortadan kalktı abd vizemi alırsam transit vizeye ihtiyacım yokmuş öğrenmiş oldum 🙂

• Bende londra aktarmalı houston gitmiştim. İngiltere de herhangi bir transit vize gerekmiyor.

• ny ye direk ucus icin uygun ucak bileti konusunda tavsiyelere ihtiyac var. skyscanner dan takip ediyorum. gidis donus 2kisi icin 6 bin en dusuk gosteriyor thy. daha uygun a bulmam mumkunmudur ? thy nin kampanyasi bu aralar yok sanirim. istanbuldan thy haricinde direk ucus yapan havayolu sirketi varmi? Daha once delta ile ucmustum direk.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen hangi ay için bakalım

• @ayvalik10, içinde söyledi: ABD'ye uçak bileti (Hangi ulkeler transit vize gerektiriyor?)

@vermaynen hangi ay için bakalım

ekim bakiyorum ayvalik10, 2-3 gundur takip ediyorum bir degisiklik goremedim gunden gune degisiklik olabilir diye kendime 1 hafta surekli hergun izleyim dedim ona gore alirim ama 2-3gundur sabit.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen 1 eylül baktım 1 aktarma bir kontrol et istersen

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen 1 ekim baktım

https://www.cheapflights.com/s/compareresults/multi?providerCodes=TravelocityWPn1_US_FPCMP2%2COrbitzWPanel1_US_FPCMP2&searchId=EQECHyQHVx&pageOrigin=F..FD.PN.M0&showOn=pn&displayRail=panel

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.2k

| | | |