Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Cesitlilik Vizesinin (Green Card Lotosu) Kaldirilmasi ile ilgili Yasalar ve Durumlari

• Aynen, DACA, zincir göç(aile bağları ile) ve Loto bu üçünün kesin sonlandırılması isteniyor ama konuşulanlara göre Trump duvarın yapılması onaylanmaz ise anlaşma olmayacağını da sürekli söylüyor, aslında en başından beri söylüyorum olay tamamen Siyasi ve bu yüzden altından ne çıkacağı hiç belli olmaz.

• ⭐⭐

Bence bu yasa DV2019 u dahi etkilemez. Trump yanılmıyorsam 6 ülkeye vize yasağı getirmişti ve buna göçmen vizeleri de dahil. Ama hala İranlılar hala mülakata giriyorlar. Adamlar önceden mülakat daveti alanları bile yasağa dahil etmiyorlar.

• İşin daha detayına girmek isteyenlere;

Demokratlar ve büyük şirketler ocak 19'a kadar DACA'ya bir çözüm bılunmasını istiyorlar, ocak 19'da hükümetin kapatılma ihtimali var çünkü. Dediğim gibi bu göçmen olayının siyasi etkisi çok büyük o yüzden beklentilerden çok farklı sonuçlar çıkabilir. Bakalım göreceğiz artık...

• Peki böyle bir iptal durumunda sizce konsololuktan vizesini almış kazananlar etkilenir mi ? Vizeyi alır almaz beklemeden green card için USA giriş çıkış yapmak mı mantıklı

• Bu ileti silindi!

• @greenleo vizeyi almış olanların etkileneceğini sanmam, hatta biz kazananların bile etkileneceğini çok sanmıyorum ama tabi yinede belli olmaz.

@DustyBlue bizim beklediğimizden çok daha olumlu sonuçlar ortaya çıkabilir. Trump yasanın içinde illaki duvar da olacak diyor, demokratlar biz ara yol bulup bir karar alınmasını istiyoruz ama karar alınamıyor diyorlar. Hem demokratlarda hem cumhuriyetçilerde kendi tarafları ile zıt görüşte olanlar var hala. Bir konunun içine fazla siyaset bulaşır ise o konu gerçeklikten uzaklaşır.

Trumpın golf kuluplerinde bir sürü göçmen işçi çalışır iken, karısı bile göçmen iken, göçmen olmayanlarda silah ile katliam yapar iken, göçmenlere siyasi olarak düşmanlık beslemesi gibi. Trump özünde iş adamı ve göçmen demek ucuz işçi düşük maliyet demek gerçekte onun için ama siyaset duruma farklı baktırıyor adama.

İşte bu ve benzeri durumlardan dolayı bu göçmen konusu bir çok sürprize gebe, umalım ki bizim için iyi olsun ki zaten aklımda yüksek case no yüzünden çok çelişki var 🙂

• ⭐⭐

@greenleo vizesi olanları etkilemez. @asilcenk Bence bunlar bizdeki gibi gaz alma haberleri. Tasarılar meclise gelmeden önce mutlaka tarih bazında revize edilir. Tasarı yasalaşıncaya kadar bizim mülakatlar biter.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Tekrar olacak belki ama bunlardan hiç bir şey çıkacağına inanmıyorum.
    Asıl korkmamız gereken şeyle başka.
    Dış politikada zıtlaşmalar devam ederse direk BAN lanmayalım yeter.
    Ayrıca bu seneki en büyük sıkıntılardan biri kazananların aile üye sayısı. Geçen senelerde 1.6 olan oran geçtiğimiz 3 ayı dikkate aldığımızda 2.22 ye kadar çıkmış.
    Dolayısıyla her ay cut off artışları bundan çok etkilenecek.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

Alalım da önce sonra hiç sorun değil. Ben ilk girişi kısmet olursa ağustos sonu gibi düşünüyorum.O zaman olsun kabul.:)

• https://www.reuters.com/article/us-usa-immigration/trump-slams-senate-dreamer-deal-seeks-to-walk-back-tough-words-idUSKBN1F11H8?utm_campaign=trueAnthem%3A+Trending+Content&utm_content=5a58c09704d301294aca7fc7&utm_medium=trueAnthem&utm_source=facebook

Ohh ohh ne güzel Trump aynen bu şekilde ırkçı söylemlerine devam etsin, devam etsin ki demokratlar haberde de yazıldığı gibi yeni göçmenlik yasası tam bir ırkçılık yasasıdır diye düşünmeye başlasınlar ve hiç bir şeye onay vermesinler...

Trump kendini tutamayıp gelişmemiş ülke başkanı gibi fikirlerini sürekli twiterda yazıyor, dahada tutamayıp ırkçı söylemlerde bulunuyor ama gelişmiş ülkede yemiyorlar 🙂

• İlginç gelişmeler olmuş.

• http://www.foxnews.com/politics/2018/02/08/george-w-bush-says-theres-pretty-clear-evidence-russia-meddled-in-2016-us-election.amp.html?__twitter_impression=true
    Biraz önce bu haberi okudum. BUSH
    Cidi bir şekilde elinde belgeler olduğunu belirtiyor.
    Acaba bir şey çıkarmı bundan..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@southern Cesitlilik Vizesinin (Green Card Lotosu) Kaldirilmasi ile ilgili Yasalar ve Durumlari içinde söyledi:

http://www.foxnews.com/politics/2018/02/08/george-w-bush-says-theres-pretty-clear-evidence-russia-meddled-in-2016-us-election.amp.html?__twitter_impression=true
    Biraz önce bu haberi okudum. BUSH
    Cidi bir şekilde elinde belgeler olduğunu belirtiyor.
    Acaba bir şey çıkarmı bundan..

ben pek bir sey cikacagini zannetmiyorum. Bence ABD'deki siyasiler hem igneyi hem cuvaldizi kendilerine batirsinlar... 😊 ABD'nin secimlerini etkilemeye calismadigi bir ulke var midir acaba 🙂 Bir cok ulkede yasanan olaylardan dolayi kesin olarak biliyoruz bunu... Sili olsun, Iran olsun, Guatemala olsun...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Trump bu sabah gocmenlikle ilgili bazi aciklamalar yapti (asagidaki video'da 5:40'tan sonraki kisim)

Paul Ryan onderliginde ABD'nin Temsilciler Meclisi orta yolda bulusup haftalardir ilimli bir gocmenlik yasa tasarisi yapmaya calisiyor. Fakat bugun Trump, ilimli bir tasariyi onaylamayacagini, kati bir gocmenlik yasasi istedigini vurguladi. Trump sinira duvar ormek istiyor ayrica cesitlilik vizesi programini sonlandirmak (Green Card cekilisi) ve aile sponsorlu green card kategorilerini kaldirmak istiyor. Bu maddeleri yasa tasarisini imzalamak icin sart kosuyor.

Fakat Cumhuriyetcilerin cogunlukta oldugu Temsilciler Meclisi'nden bile boyle kati bir yasa tasarisi gecmeyebilir. Bu nedenden dolayi cumhuriyetci Paul Ryan herkesin ilimli yaklasacagi bir tasari yapmaya calisiyordu. Fakat boyle bir tasarinin Meclis'ten gectigini farzetsek bile, Kongre'nin diger kanadi olan Senato'dan gecmesi cok zor. Trump'in istedigi tarzda bir gocmenlik yasa tasarisi Subat'ta Senato'dan sadece 39 oy alabilmisti (tasarinin yasalamasi icin 100 senatorun 60'inin oyunu almasi gerekiyor). Su an hem Trump'i, hem Temsilciler Meclisini, hem de Senato'yu mutlu edecek bir yasa tasarisi var gorunmuyor. Gocmenlik yasa tasarilari onumuzdeki haftalarda tartisilabilir, eger demokratlar ve cumhuriyetciler orta yolda anlasamazlarsa yakin bir zamanda yeni bir gocmen yasasi goremeyiz. Iki partinin anlasmasi halinde bile, Trump'in tasariyi yasaya donusturmeme ihtimali var. Neler olacagini onumuzdeki haftalarda (ya da aylarda) gorecegiz...

• Tasarının, metnini incelemek isteyenler için:

• @entelman Iyi günler. 190cu sayfada effective date 1 October, 2019 yazıyor. Bunun anlamı nedir?

• 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, demek.

• @entelman yani bildiğim kadarıyla yeni tasarılar (ki galiba ekimdeki seçimden sonra olacak) kbul edilse bile dv2019u etkilemez mi?

Benzer Başlıklar

• 18
  • 155
  • 9
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

75

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |