Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaslar merhaba hic mobile home denilen evlere alici gozuyle baktinizmi oyle kucuk olanlardan degil malum bircogumuz kendi evimizde olmayi isteriz ama maddi sartlar malum ben nj de yasiyorum ve her hafta kuryelik yaptigim icin pensilvanyada ve nj de bircok yere girip cikiyorum dolayisiyla bircok yeri gormek nasip oldu ozellikle pensilvanyada cok fazla mobilehome yerlesim yerlerini gormek nasip oldu ilkbasta bana cok tuhaf geldi ama simdi arastirinca mantikli gelmeye basladi bugun sirf biyere alici gozuyle bakmaya gittim oldukca guzel bir yerlesim yeriydi ev de gayet buyuk 2bad 2 bath 1400 sqft di. Sormak istedigim bu evlerde yasayan veya arastiran oldumu artilari ve eksileri nedir.ben hem bahceli hemde ekonomik olsun diyenlerdenim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• O Konuya baktim ama pek alakasi yok ama onemli degil...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kursat68 ABD'de genelde evler ahsaptan yapildigi ve temel gibi bir sey olmadigi icin normal bir evden pek bir farki yok. Yerinde insa etmek yerine prefabrik olarak yapip getiriyorlar sadece. Mobile olan herhangi bir tarafi yok bence.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kursat68, içinde söyledi: Mobile home

O Konuya baktim ama pek alakasi yok ama onemli degil...

siz sanirim prefabrik evlerden bahsediyorsunuz? Oyle yazinca daha net anlasilir, ona gore basligi degistirin isterseniz.

• @crazycells Tamam hocam

• @kursat68 Ben daha önce baktım böyle birkaç yere birkaç örnek de vereyim hatta San Francisco‘ya 50 mil yakın bir yerde yeriyle beraber evi 250.000 $’a satıyorlar ve aylık kirası var bir ihtimalle kirası 1000 $ ya da biraz altıdır. Bu dediğim yer zengin bir muhit Evler 800 bin dolardan başlar evin fiyatı da yer parası da ona göre pahalı başka daha uygun bir yer de baktım evin fiyatı Yeri ile beraber 35.000 $ yer kirası da büyük ihtimal 500 600 $ civarı buranın etrafındaki normal evlerin fiyatı 300.000 $ dan başlar. Başka bir yerde evlerin 400.000 500.000 $’dan başlayan bir muhit bir müşterimi almıştım oradan 600 ya da 800 $ yer parası verdiğini söyledi bu alana evi kendisi koydu oraya herhalde daha önce ne kadara aldığını bilmiyorum yani sen dedim buradan çıkartılmaktan korkmuyor musun öyle bir şey hiç duymadım olmazda zaten öyle bir şey dedi oturduğu yerin muhiti güzel okul puanları on değil ama 5-6 puan ortalamasında. Yer parasının içinde bazı faturaların olduğunu söyledi ama elektrik dahil miydi onu hatırlamıyorum. Benim anladığım buradaki asıl önemli olan şey mobil evin semtinin neresi olduğu güzel semtlerdeki yerler büyük ihtimalle kapılmış bu evleri satın almak gerekiyor herhalde. Bu tarzdaki bir evin sadece mobil halini satın almak çok pahalı olmasa gerekir 40 50.000 $ diye tahmin ediyorum. Kesin olan şu oraya her ay kira vereceksiniz pahalı bir yerdeyse 1000 $ ucuz bir yerdeyse 500 $ ama bu para kesin her ay verilecek. Bu evlerin olduğu yerlerdeki ev kiraları ortalama mobil kiraların Üç katından başlıyor

• @gkhanfeez Aynen ayda 550 kirasi varmis yaklasik normal bir ev 110000 yeni olan 175000 dolar pensilvayada bir firmaya baktim teslim fiyati 80000 civari .pek cazip gelmedi ama arastirmaya devam ediyorum bahceli olarak cazip ama aidat kismina gelince yuksek

• @kursat68, içinde söyledi: Mobile home (prefabrik evlerde yaşam)

@gkhanfeez Aynen ayda 550 kirasi varmis yaklasik normal bir ev 110000 yeni olan 175000 dolar pensilvayada bir firmaya baktim teslim fiyati 80000 civari .pek cazip gelmedi ama arastirmaya devam ediyorum bahceli olarak cazip ama aidat kismina gelince yuksek

iste yerine gore fiyatlar degirsir. bizim burada var 35 bin dolar kirasida tahmini ayni 500 civaridir ama cok super degil. omur boyu kirasida var. ama etrafindaki evlerin fiyatlarini dusunursek 400 bin dolar mantiksiz gelmez sececegin yer cok onemli alayacagin.

• @gkhanfeez cok haklisin hocam baktigim muhit nj de sakin ve guzel bir muhit ayrica okullarida iyi sayilir cevresindeki single house lar ayni buyuklukteki evler 200 ile250 civari.satin alinan eve kira vermek sacma geliyor ama fiyati yari yariya olunca insan ister istemez dusunuyor.

• Mobile home konusunda cok dikkatli olmak lazim. Oncelikle, evin oldugu yere (siteye), aylik kira odeyeceksiniz, arsa kirasi olarak dusunun. Ayrica, evin oldugu eyalete de dikkat etmek lazim, hurricane veya tornado bolgesinde mobile homelar diger evlere gore daha az dayanikli. Birde genelde mobile home sitelerinde yasayanlar dusuk gelirli, trash olarak nitelendirilen insanlar. Suc oranlari ve guvenlik konusunda problem yasama ihtimali de yuksek olabilir.

• ..........

• Lüks bir prefabrik alınıp, ardından arsa satın alıp bu şekilde kullanabilir miyiz? Belki biraz şehir dışı yerleşim yerine uzak yerde olur ama yerleşim içi yerlerde izin vermezler sanırım😂 o muhitte yaşayanlar evin rengine bile karışıyorlar diye duyum aldim

• ..........

• ..........

• @Ömer-Şerif-BAYAZIT yani en azından kira gibi ödeme yapmak saçma geldi. Kaldı ki öyle bir yerleşkede yaşanmaz. Şehir dışına çıkınca at bile besleyeniliyorsun, elektirigi bir şekilde çözersin ama su gideri vs aklıma takılıyor. Saçma evlere 1500-2000 kira vermektense, 30-40k verip yarım dönüm arsa alınabilir 😂

• ..........

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |