Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Covid-19 sebebiyle ilk girişini yapamayan kaç kişiyiz

• Merhabalar uçak bileti almaya çalışıyoruz HES kodu geçerli olmayan yolcu ve yolcular bulunmaktadır uyarısı geliyor online bilet alma aşamasındayken SMS yolu ile hes kodu aldık nerede yanlış yapıyoruz acaba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Stickezz cok gecmis olsun, acaba Avrupa ulkelerine girmis ve sonra Turkiye'ye geri donmus olarak mi adlandirdilar sizi?

• @crazycells sanıyorum o şekilde davranıyorlar, uçuşu gerceklestirdigine bakılmadan bilet almak yeterli gibi görünüyor.

• @smoothsurfin ben de o şekilde düşünüyorum, bu şekilde böyle bir uygulama olduğunu öğrenmis olduk, Schengen ülkeleri üzerinden bilet almadan iki kere düşünür arkadaşlar bundan sonra 🙂 İnşallah dediğiniz gibi birlikte uçarız 24 Haziran'daki uçuşta.

• @MySea çok teşekkür ederim inşallah en kısa sürede çözüme ulaşır diye umuyorum ben de, gelişmeleri paylaşacağım.

• @Stickezz cok geçmiş olsun bunda da hayır vardır demekten başka yapacak birşey yok. Bizim de biletimiz 26 haziran ankara münih los angeles şu an için beklemedeyiz eğer schengen açılmazsa mecbur açığa alıp direkt uçuş yapacağız umarım aynı sorunla karşılaşmayız.

• Banned

@fes1983 merhaba uçak biletinizi thy direkt uçuş olarak indirimli alabilirim. Önce bileti alırım sonra ücretini isterim yani güven olsun diye 😊

• Banned

Arkadaşlar thy direkt uçuşlarınızı mille alım yöntemiyle ucuza alabilirim. Thy direkt uçuşlar bayağı uyguna geliyor. Ben Yalova da öğretmenim isteyen olursa bana yazsın. Önce bileti alırım sonra uçuş bilgileri size gelir sonra ücretini alırım. İyi günler

• @verdal bence ne olur ne olmaz konsolosluktan yazı vs talep edin ya da konsolosluğa bu konuyla ilgili mail atın.

• @Stickezz sizin gibi benzer bir durumu H-1B vizesi ile yaşayanlar da olmuş.

• @coder benim durumda sadece bilet almam yeterli oldu sanırım, ancak kişinin de belirttiği gibi kimse sorumluluk üstlenmiyor ne yazık ki, CBP - United - THY kimse bir şey diyemiyor ancak mağdur olan yine biz oluyoruz malesef 🙂 Paylaşımınız için teşekkür ederim.

• @Stickezz gecmis olsun. bugun Feyza hanimin altindaki yorumunuzu gordum 🙂

• @cnpist teşekkür ederim, az tecrübe edilen bir konu olduğu için ne kadar fazla kişi olarak iletişimde olsak o kadar iyi olur gelecek için adım atma konusunda 🙂

• @verdal üstat benim uçuşta münih üzerinden ben gideceğim. shengende bulunan yada transit uçan kalıcı yerleşik ve usa vatandaşları için yasak yok diye biliyorum. Ayın 20'sinde hatta uçuşum.

• @verdal şu şekilde diyor tam olarak

1. Passengers who have transited or have been in Austria, Belgium, Brazil, China (People's Rep.), Czechia, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Iran, Ireland (Rep.), Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland or in the United Kingdom (excluding overseas territories outside of Europe), in the past 14 days are not allowed to enter the USA.
      -This does not apply to:
      **- nationals and permanent residents of the USA;
    • spouses of nationals and of permanent residents of the USA;**
    • parents/legal guardians of an unmarried and younger than 21 years national or permanent resident of the USA;

https://www.iatatravelcentre.com/international-travel-document-news/1580226297.htm

• @Chaos greencard varsa sorun yok ilk giriş yapılacaksa sorun.

• @Chaos risk alamayacağız münih aktarmalı uçuşu açığa alacağız thy den direkt uçuş bileti alacagiz

• This post is deleted!

• Soyle bir alternatif seyahat yolu da denenebilir eger cok aceleniz yoksa:

https://www.freighterexpeditions.com.au/to-from-europe

• Banned

Arkadaşlar thy den tek yön biletinizi uyguna alabilirim direkt uçuş. Biketi kontrol eder ücretini öyle ödersiniz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

55

40.7k
Users

4.4k
Topics

424.0k

| | | |