Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Covid-19 sebebiyle ilk girişini yapamayan kaç kişiyiz

• Daha öncede belirtmiştim bizim de vize 15 temmuzda doluyor. Benim fikrim Abd Avrupa ya uçuşu açmazsa Türkiye den de tahliye uçuşu dışındaki uçuşlara izin vermezler. Bizim biletimiz istanbul frankfurt seattle 28 haziran istanbul-frankfurt açılırsa gerisinde sorun olmaz diye düşünüyorum. Tahliye uçuşlarında şu anda sadece gidebiliyorsunuz uzun süreli gidiş yapacaklar ve şu anda uygun durumda olanlar için çok iyi fırsat. Ama bizim gibi okulun bitmesini bekleyen ve kısa süreli gidiş yapmak zorunda olanlar için uygun değil ne yazık ki

• @Muhtaradana çok teşekkür ederim cevabınız için şu an işin net bir şey yok sanırım.Göçmen vize sahiplerini uçağa alıp Amerika da ger döndürme gibi bir şey olmaz sanırım yani umuyorum

• @epsilon05 yok zaten o vakit uçuşa binmenize izin vermezler zaten, ama arkadaşların verdiği bilgilere göre bu uçuşlara katılacak Amerika ya göçmenlik vizesi ile ilk defa girecekler bir sorun yaşamayacak

Executive order kararları elimde göçmen vizeleri olanların zaten kapsamıyor, Amerika kısmında sıkıntı yok

• @verdal gitmeyi düşündüğünüz eyaletteki thy temsilciliği ile dönüş tahliye uçuşuna katılmak için iletişime geçin lütfen
    Eğer sizin durumunuzu anlar ve yardımcı olmak isterlerse, dönüş tahliye uçuşu ilede geri dönmeniz mümkün olabilir

• Elinde oturum kartı olmayıp sadece vizesi olup vizesi bitmeden thy ile ingiltere giriş yapanlar oldu.
    sadece thy değil aynı zamanda pasport kısmına gidip bilgi aldılar ve herhangi bir sorun almadan uçuş yaptılar.
    bilet almadan gümrük kısmındaki polis amirliğinden bilgi alınması sağlıklı olur.

• @birumut Merhabalar, İngiltere'den gerçekleştirilen uçuşla hangi tarihte giriş yapıldı? Bilginiz varsa öğrenebilir miyim?

Teşekkürler şimdiden.

• @Gökhan-Kazanç merhabalar facebook grubunda 1 ay önce gördüm. istanbulda gümrük memurlarına sorup bilet alıp uçuş yapmışlar .

• @Muhtaradana umarım kimse bir sorun yaşamaz. Ben hazirana kadar gidemeyeceğim maalesef 28 mayıstan sonra bilet satıyor thy acaba açarlar mı uçuşları şu an için açılacağını söylüyorlar

• 12 Aralıkta Türkiye'ye giriş yaptım GC'im elimde dün itibari ile 6 aydır Amerika dışında bulunmuş oluyorum. Korona'dan dolayı biraz gitmekten çekiniyorum açıkçası gittiğimde iş bulmak konusunda sıkıntı yaşayabileceğimi düşündüğüm için. Haziran-Temmuz gibi gitmeyi düşünüyorum biraz daha oradaki durumu görerek. Sizce bu tahliye uçuşlarını kaçırmış olmamdan dolayı 6 ayı geçeceği için sıkıntı yaşar mıyım? Ayrıca gittiğimde iş konusunda sıkıntı yaşayabilirim muhtemelen şuan durumlar nedir orada tam olarak. Hayat ne düzeyde şuan lyft veya delivery işleri düşünüyordum ama muhtemelen şu sıra o işlerden de yanıt alamam diye endişe ediyorum. Alsam bile ne kadar iş olur?

• @epsilon05 bugün pegasus 15 hazirana kadarki tüm yurtdışı seferlerini durdurduğunu açıkladı, muhtemelen thy da yakında bu tarihlere kadar ki uçuşları iptal ettiğini açıklayacaktır
    Thy nın haziran ortasında bazı ülkelere seferler düzenleyeceği açıklandı ama maalesef en yakın Amerika uçuşları temmuz başı gibi olacak sanırım

İnşallah, haziran başı en azından bir Amerika havalimanına uçuş başlatılır

• @Orhan-Volkan-Zanbak bu gidişiniz ikinci girişiniz olacaksa 1 yıla kadar müsamaha gösterdiklerini daha önceki deneyimlerden biliyoruz,bu konuyla daha fazla bilgi aşağıdaki başlıkta bulabilirsiniz ⬇

Green Card sahiplerinin ABD dışında Kalış Süreleri https://yesilkartforum.com/forum/post/82

• @Muhtaradana Teşekkür ederim bilgi için evet ikinci girişim olacak bu, daha önce bu başlıkta okumuştum ama tedirgin oluyorum yinede bir an evvel giriş yapmalıyım diye düşünüyorum. Açıkçası hazırda işim olmadığı için çekiniyorum bir yandan da hele de böylesi bir süreçte..

• @Orhan-Volkan-Zanbak sıkıntı olacağını düşünmüyorum, hali hazırda covid 19 salgının etkilerinden dolayı ikinci girişinizi ertelemek makul bir sebep olarak gözükecektir

• Merhabalar 14-15-16 Mayıs tahliye uçakları için göçmen vizesi olup da formu dolduran arkadaşlara herhangi bir geri dönüş yapıldı mı?Formu bugün doldursam geç kalmış olur muyum 16 Mayıs miami uçuşu için?Bir de ben istanbul dışındayım İstanbul’a giriş çıkış yasak İstanbul’a nasıl gideceğim havaalanı için? Biraz fazla soru oldu sanırım 🙂 Haziran gibi gideriz diye düşünüyorduk fakat uçuşların açılıp açılmayacağı belli değil korkmaya başladık o nedenle panik halindeyiz maalesef

• @epsilon05
    Konsolosluğun ilgili formunu doldurduktan sonra

Bu işlemi yapan bir arkadaşımızın anlatımına göre

THY Müşteri hizmetlerini arayıp yer olup olmadığını sorabilirsiniz 4440849

Sonrasında e-devletten Seyahat izin belgesi başvurusunu yapın, size bir başvuru numarası verecek bununla kaymakamlıkta işlemleri halledip izin belgesini alacaksınız

• Herkese merhaba. Zor donemlerden geciyoruz. Ucuslar kapali(tahliye haric) seyehat saglik acisindan riskli. Konu basligi burasi degil ama ilgilendiriyor az cok. Gecen gun yine burada sordum, esi abd vatandasi, hanimi vizeyi almis ir1, ama son giris tarihinden once girememis.(bu hanim abla bana ulasti burda gormus birdaha yaziyorum o sebeple)

Dedigi sey su, evet tahliye ucusu vardi ama gidemiyorim cunku donusu yok. Ayrica en dogal hakkim olarak sagligimi riske etmek istemiyor, o yuzden ticari ucuslarin acilmasini bekleyecegim ve bu aradada konsolosluk acildiginsa tekrardan onlarla iletisimi gececegim yazmis. Bu onun yazdiklari birebir. (Kendisi uye degil face ten yazdi neyse)

Cevap bekliyor. Uzatirlarmi vizesini bu ablanin? Avukatlara vs sormus ustu kapali cevaplar almis, ucret istiyorlar diyor.

Ben cevap veremiyorum cunku bende bilmiyorum:)

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkpnt, içinde söyledi: Covid-19 sebebiyle ilk girişini yapamayan kaç kişiyiz

Herkese merhaba. Zor donemlerden geciyoruz. Ucuslar kapali(tahliye haric) seyehat saglik acisindan riskli. Konu basligi burasi degil ama ilgilendiriyor az cok. Gecen gun yine burada sordum, esi abd vatandasi, hanimi vizeyi almis ir1, ama son giris tarihinden once girememis.(bu hanim abla bana ulasti burda gormus birdaha yaziyorum o sebeple)

Dedigi sey su, evet tahliye ucusu vardi ama gidemiyorim cunku donusu yok. Ayrica en dogal hakkim olarak sagligimi riske etmek istemiyor, o yuzden ticari ucuslarin acilmasini bekleyecegim ve bu aradada konsolosluk acildiginsa tekrardan onlarla iletisimi gececegim yazmis. Bu onun yazdiklari birebir. (Kendisi uye degil face ten yazdi neyse)

Cevap bekliyor. Uzatirlarmi vizesini bu ablanin? Avukatlara vs sormus ustu kapali cevaplar almis, ucret istiyorlar diyor.

Ben cevap veremiyorum cunku bende bilmiyorum:)

Vize uzatmiyorlar, yeni vize almasi gerekiyor. Konsoloslugun takdirine kalmis, fakat genelde anlayislilar... Ozellikle COVID-19'dan dolayi ABD'ye giremeyen herkese yeni vize vereceklerini dusunuyorum.

• @crazycells tesekkurler crazycells ablaya ileticem cunku esinden ayri suan. Konsoloslukta kapali suan. Insallah dedigin gibi tekrar verirler vizesini. Esi vatandas sonucta. Tam gidecekken ucuslar durmus abla caresiz biraz, tesekkurler. Emsali varmi bu tekrardan vize verme olayinin?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@berkpnt, içinde söyledi: Covid-19 sebebiyle ilk girişini yapamayan kaç kişiyiz

@crazycells tesekkurler crazycells ablaya ileticem cunku esinden ayri suan. Konsoloslukta kapali suan. Insallah dedigin gibi tekrar verirler vizesini. Esi vatandas sonucta. Tam gidecekken ucuslar durmus abla caresiz biraz, tesekkurler. Emsali varmi bu tekrardan vize verme olayinin?

Evet, normal sartlarda da uygulanan bir prosedur... Konsolosluga ulasip neden gidemediginizi soyluyorsunuz, eger gerekcenizi mantikli bulurlarsa yeniden saglik raporu alarak ve yeniden vize ucreti odeyerek yeni bir vize alabiliyorsunuz...

• Merhaba Arkadaşlar, geçen haftaki tahliye uçuşlarında seyahat eden oldu mu hiç?

Benzer Başlıklar

• 20
  • 9
  • 4
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |