Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bunu aylar sonra farkettimki pasaport numarasini basvuru yaptigimda 1 rakami yanlis yazmışım 8 yazicagima 7 yazmışım Evet insanlık hali yuh be arkadaşım diye düşenen olabilir, ne olur bu durumda acaba? Teşekkürler

• ⭐⭐

@Zobozz bunu nasıl fark ettiğinizi çok merak ettim? Yanılmıyorsam pasaport numaralarında kesinlikle yanlışlık olmamalı.

• @Zobozzsiz daha önce de pasaportu kaybetmiştiniz 🙂 Olur da çıkarsa düşük bir ihtimal de olsa konsolosluk ile görüşür, şansınızı denersiniz. Çıkmazsa bir dahaki sefere ders olur, önem verdiğiniz konularda daha dikkatli olursunuz. 25gün beklemek dışında yapacak bir şey yok.

• @LordBolton söyle oldu ben pasaportumu kaybettim ama no sunu ezbere biliyordum ama yanlis biliyormusum sonrasinda yakin zamanda pasaport kayip bildirim kagidi aldim nufus mudurlugunden ordanda s no yu yanlis hatirladigimi farkettim

• @LordBolton tabikide yenisine para vermeden başvurmak istedim 😃

• @mindi hayirlisi bakalim, İnşALLAH çıkar sikintida yaşamam, ama bu gidişle sanki ciksada gidemeyiz gibi

• Kaybettiğiniz pasaportun, başvurduğunuz tarihte geçerliliği var mıydı?
    E-devlette son geçerlilik tarihi bulunuyor.
    Eğer son geçerlilik tarihi yoktuysa ve kaybettim ne de olsa deyip başvuruya o pasaport numarasını girmeye çalıştıysanız zaten geçersiz bir bilgi girmiş oldunuz.
    Ama geçerli ise, size de loto çıkarsa, durumu anlatırsınız. Kimse birşey diyemiyor şuan.

• @Archie tarihi gecerliydi ama seri no sunda 1 harf yanlis yazdım

• @Zobozz Açıkçası ben bu durumun konsolosluğun inisiyatifine bağlı olduğunu düşünüyorum, daha önce de bazı talihlilerin başvuru sırasında adını yazarken harf hatası yaptığını veya diğer bilgilerde bazı ufak tefek hatalar yaptıklarını ama buna rağmen onay aldıklarını görmüştük. Pasaport numarasında bir rakamı yanlış yazmış olmanızı masum bir hata olarak değerlendirip sürecinizi devam ettirebilirler veya bu konuda çok katı davranıp direkt eleyebilirler. Başta da söylediğim gibi konsolosluğun duruma nasıl yaklaşacağına bağlı. Kesin bir şey söylemek şu aşamada mümkün değil maalesef

• @Cupzen hayırlısı aynen

• Merhaba
    Greencard için eşim baş vuruda bulundu kendisi 4 yıllık üniversite mezunu ben ise ortaokul çıktığını var sayalım eşim ile birlikte gidebilir miyim lise mezunu olmamam engel olur mu ?
    Oluyorsa benim 5 senedir işletmiş olduğum bir işletme var onun bir faydası olur mu ?
    Veya mesleki yeterlilik belgesine sahip olsam yeterli olur mu ?

• @haki01 eşinize çıkması durumunda gidebilirsiniz merak etmeyin. Lise mezunu şartı talihli için. Yanında götüreceği kişinin eğitim durumu önemli değil

• mrb arkadaşlar benim iki ismim var başvuruda name kısmına mehmet ali mi yoksa mehmetali şeklinde yazmam mı doğru

• @dratay, içinde söyledi: Green card başvuru

mrb arkadaşlar benim iki ismim var başvuruda name kısmına mehmet ali mi yoksa mehmetali şeklinde yazmam mı doğru

forumda 2.ci ad olarak zaten geciyor. Yani ilk adiniz 2.adiniz (var ise) soyadiniz seklinde. 2.ad yok ise zaten orda kutucuk var onu isaretliyorsun.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |