Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Green Card beklerken Turistik Vizeye Başvurmak

• @gucarslan @Muhtaradana cok tesekkur ederim.

@gucarslan gc basvrum mevcut fakat bu konuda bir soru sorulmadı, sorulsaydı basvuruda bulundugumuzu belirtirdim. GC sonucu olumlu çıktığı takdirde gitmek planımız mevcut fakat daha önce de belirttiğim gibi, turist vizesiyle gidip göçmen olmayı düşünecek bir insan değilim, vize-pasaport işimin bir parçası, vize turleri ve gidiş sartlarinin getirdigi yuk ve sorumlulukları biliyorum. Sanırım sorun, memuru bu konuda ikna edememek oldu 😞

@Muhtaradana eger bir daha basvuruda bulunursam buradan yine deneyimlerimi ve sureci paylaşmaya calisacagim. Umarim GC deneyimlerimi paylaşabilirim, hayırlısı

• @sgt-sergey Amin umarım dv tecrübenizi paylaşırsınız
    Yani o kadar haklısınız ki 2018 de bir reddim var, vize verebileceklerini bilsem ileriki aylarda iki-üç gün bir arkadaşımı ziyaret etsem çok iyi olurdu.Geldikten sonra iptal etsinler istiyorlarsa vizeyi çok üzülmezdim.😃Ama hem randevular çok ilerde hem yine o kadar evrak hazırlayıp sonra iki cümle ile boynu bükük ordan ayrılırım diye başvurmuyorum😃

• @Muhtaradana haklisiniz, kesin olmayan bir seye bel baglayip plan yapiyorsunuz. Yildonumunu ABD de gecirme planimiz vardi fakat red vesilesiyle iptal etmek zorunda kaldik. Biraz heves kirici oluyor tum surec ve bu kadar beklemek

• Gc başgurusu, turist vizesini etkilemiyor. Hem GC başvurum var, hem de B1/B2 vizemi aldım. Ve bununla ilgili tek bir şey sormadılar bile.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sgt-sergey cevabınız için teşekkürler.
    ben iletinizden, hali hazırda green card mülakatı beklediğinizi anlamıştım. çünkü başlık, herhangi bir vize türünden (aile, çekiliş, meslek) green card talihlisi olmak olmak gibi algılanıyor. daha önce de aktarıldığı gibi, çekilişe katılmak, DS260 formu doldurmadığınız sürece B1/B2 başvurunuzu etkilemez.

umuyorum ki, DV2023'te çekilişi kazanıp alıp bu dertten tamamen kurtulursunuz.

• @gucarslan bekleyen herkesin guzel cevabi almasını diliyorum, vize denen sey gerçekten seyahat etmenin onunde bir engel.. Green card beklerken demek istedigim sonucunu beklerken, henuz talihlisi değilim ama umuyorum ki bu durum yarin degisecek 😊 Degismese de bir kez daha basvuru yapmaya niyetliyim, elbette ki turistik amaçlar ile 😇

• Arkadaşlar merhabalar turist vizesinde en erken randevu ne zamana var nereden bakabiliriz

• açık öğretim öğrenci olarak sayıyor mu konsolosluk

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yenihayaletadam başvurmak istediğiniz konsolosluğun web sitesinden bunu kontrol edebilirsiniz.

• @gucarslan, içinde söyledi: Green Card beklerken Turistik Vizeye Başvurmak

@yenihayaletadam başvurmak istediğiniz konsolosluğun web sitesinden bunu kontrol edebilirsiniz.

ds 160 formunu vs doldurmaya gerek var mı peki

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yenihayaletadam hayır, web sitesinde bu bilgiye ulaşabilirsiniz.

@yenihayaletadam hayır, web sitesinde bu bilgiye ulaşabilirsiniz.

rica etsem link atabilir misiniz ben göremedim maalesef

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yenihayaletadam link direk konsolosluğa yönlendirdiği için farklı ifade ettim, buradan kontrol edebilirsiniz;

şuan 320 günlerde;

9f5acc3a-f9a9-4c92-a498-32074105ee63-image.png

@yenihayaletadam link direk konsolosluğa yönlendirdiği için farklı ifade ettim, buradan kontrol edebilirsiniz;

şuan 320 günlerde;

9f5acc3a-f9a9-4c92-a498-32074105ee63-image.png

evet gördüm şimdi ilginiz için çok teşekkür ederim sağolun son bir sorum olacaktı ; ben ds160 formunu doldursam randevu almak istesem ücreti yatırmam gerekir mi randevu alıp ücreti daha sonra yatırabilir miyiz

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yenihayaletadam yatırmanız gerek, mülakat talep etmek için.

• Merhabalar,
    2023 Green Card talihlisiyim. Turist vizesi için başvuru yapabilir miyim? Yaparsam turist vizesi alma olasılığım nedir? Teşekkürler.

• This post is deleted!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@sean_86 elbette yapabilrisiniz ama açıkçası alma ihtimaliniz oldukça zor.
    kazanmadan önce başvurusu olan ve kazandıktan sonra mülakata giden arkadaşlarımız bile red aldılar.

ama elbette bu biraz da size bağlı, eğer ikna edebilirseniz geri döneceğinizi alma ihtimaliniz de var. tabi bu oran %'del olarak oldukça düşük..

• Merhaba, ben ds 160 formunu doldurdum randevu alacağım fakat green carda başvurmuştum, mayısta çıkması durumunda, B1/B2 vize başvuru randevusu beklerken green card çıkarsa randevu iptal edilebilir mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gamze siz mülakatınızı iptal etmediğiniz sürece iptal edilmez.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.1k

| | | |