Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor (CARES Act Stimulus Payments)

• better than nothing.
    StimulusPlan olarak olarak geciyor bu paket.
    500 milyar dolar corporate, 350 milyar dolarda kucuk isletmelere gidecek, kisi basi da 1200 dolarlik tek seferlik bir yardim soz konusu.
    Ancak bu planin kisiler icin cikarildigini dusunmuyorum, yine wall street para babalarina aslan payi gidecek. Zaten pakete yonelik yogun elestiriler var,
    Ev kiralarinin 1500 dolardan basladigi bir yerde (dallas icin konusuyorum) 1200 dolarlik tek seferlik bir cekin super bir plan oldugunu soyleyemem,
    bu surecte geliri azalan, issiz kalan cok insan var ve sayilar da artacak, ben daha cok kiralarin durdurulmasi, debtlerin ertelenmesi gibi daha radikal kararlar alinilmasini savunuyorum.

• benim vergilerim maaşımdan otomatik kesiliyor 2 ay öncede tax return yaptım başka bişi yapmam lazım mı vergi beyannamasi ne oluyor anlamadım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Mansfield1, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor

benim vergilerim maaşımdan otomatik kesiliyor 2 ay öncede tax return yaptım başka bişi yapmam lazım mı vergi beyannamasi ne oluyor anlamadım?

tax return, vergi beyani oluyor zaten... baska bir sey yapmaniza gerek yok.

• @crazycells teşekkürker

• ⭐⭐

yazida hastaneler ve kucuk isletmeler icin de yardim ayrildigi belirtilmis. Kucuk isletmeler bundan ne gibi fayda saglayabilir?

Ek olarak yukaridaki yeni gelen green cardlilarin yardimi alma umudundan hareketle green card sahiplerinin de bu yardimdan faydalanacagini varsayiyoruz?

• Ben gecen hafta guvende hissetmedigim icin ise gitmeme karari almistim. Bundan birkac gun sonra buyuk ihtimalle artik cok musteri de olmamasindan dolayi magaza 4 nisana kadar kapanmisti. Bundan birkac gun sonra da Washington eyaleti icin gerekli olmayan (non-essential) butun isletmelerin kapatmasinin zorunlugu oldugu aciklandi. Dun gecen bu yasa ile buyuk sirketlerin alacagi 500 milyar dolarlik yardim ile baglantisi olsa gerek, az once mudurum aradi ve (simdilik) 4 nisan tarihine kadar yine haftalik paycheck alacagimi, alacagim miktarin ortalama haftalik calisma surem olacagini soyledi.

• @damladav, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor

Ceklerin ne Zaman gönderileceğine dair bilgi var mi?

Ben iki parti şeklinde duydum tamamen dedikodu 6-8 nisan ve mayısın 2. Haftası. Bazen dedikodular tutmuyor geçen hafta bir bayanla konuşmuştum FBI CIA de tanıdığım var dedi Kaliforniya’da askeri dönem başlayacak dedi ama olmadı 😂😂

• @ozancanan cevap alabildiniz mi?

• @gkhanfeez, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor

@damladav, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor

Ben iki parti şeklinde duydum tamamen dedikodu 6-8 nisan ve mayısın 2. Haftası. Bazen dedikodular tutmuyor geçen hafta bir bayanla konuşmuştum FBI CIA de tanıdığım var dedi Kaliforniya’da askeri dönem başlayacak dedi ama olmadı 😂😂

@gkhanfeez, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor

Okudugum bazi haberlere gore, eger virus yayilma durumu hala devam ederse, Haziran gibi bir check gonderme durumu daha olabilirmis.

Media ve doctorlara kalirsa, bu durum en az Haziran-Temmuz'a kadar surecek gibi...?

• @Monarizzaa cevap alamadım. İnternetten biraz araştırdım normalde unemployment benefit bu kapsama girmiyormuş ama son çıkan yasadan sonra daha titiz davranıyorlar diye yazıyor. Tam emin olamadım

• Yasada nezaman verileceği ile ilgili net bir kavram yok ama 3 hafta sonra gibi görünüyor. Kaç kere verileceğini de göremedim. Şuan trump'ın tek düşüncesi yardımı kasım ayındaki seçimlere yakın yapıp oy oranını arttırmak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@goodluck, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor

yazida hastaneler ve kucuk isletmeler icin de yardim ayrildigi belirtilmis. Kucuk isletmeler bundan ne gibi fayda saglayabilir?

kucuk isletmelere kredi (loan) verecekler.

Ek olarak yukaridaki yeni gelen green cardlilarin yardimi alma umudundan hareketle green card sahiplerinin de bu yardimdan faydalanacagini varsayiyoruz?

evet. Kongre bu isi IRS'teki bilgilerle yapmaya karar verdigi icin su anda onemli olan statuden ziyade 2018 veya 2019 yilindaki kazanclarin vergisinin odenip, bildiriminin yapilmasi...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhanfeez, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor

Bu sirada cok fazla plan tartisildi, o nedenle su an pek cok eski bilgi dolaniyor haber sitelerinde. Hangisinin dogru hangisinin yanlis oldugunu ben de anlayamiyorum henuz 😃

• bu arada issiz kalanlar icin amazon hala bircok eyalette depolarda calisacak eleman ariyor,basvurabilirsiniz.

• Herkese selamlar,
    Eylulde ilk girisimi yaptim subat basi itibari ile yerlestim eylul ocak arasi tr de calistim.2019 icin tax return doldursam bu paradan yararlanabilirmiyim veya herhangi bir sey yapmam gerekir mi ?

• Daha once soruldu mu acaba göremedim. 2019 yılında kizim dünyaya geldi. 2019 tax file yapmadık henuz. Devlet benim bebegim oldugunu otomatikman bilecek mi yoksa 2019 tax i file yapmalı miyim bunun icin ?Tax leri file yapmayi biraz ertelemeyi düşünüyorduk.

• @evrenvetorpil Bildigim kadariyla odemeyi hemen yapmaniza gerek yok ertelemenizi gerektirecek bir durum diye dusunuyorsaniz.

• @evrenvetorpil, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor

Daha once soruldu mu acaba göremedim. 2019 yılında kizim dünyaya geldi. 2019 tax file yapmadık henuz. Devlet benim bebegim oldugunu otomatikman bilecek mi yoksa 2019 tax i file yapmalı miyim bunun icin ?Tax leri file yapmayi biraz ertelemeyi düşünüyorduk.

Yapmazsanız 2018’i baz alırlar ve kızınız olduğunu göremezler diye düşünüyorum.

• @Ryback, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor

@evrenvetorpil, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor

Daha once soruldu mu acaba göremedim. 2019 yılında kizim dünyaya geldi. 2019 tax file yapmadık henuz. Devlet benim bebegim oldugunu otomatikman bilecek mi yoksa 2019 tax i file yapmalı miyim bunun icin ?Tax leri file yapmayi biraz ertelemeyi düşünüyorduk.

Yapmazsanız 2018’i baz alırlar ve kızınız olduğunu göremezler diye düşünüyorum.

Evet dogru, bu yilinkini yapmazsaniz, 2018 dekinine gore islem yapacaklar ve dogal olarak kiziniz olmayacak yardim miktari hesaplanirken.

• @travelwithdrone, içinde söyledi: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor

Herkese selamlar,
    Eylulde ilk girisimi yaptim subat basi itibari ile yerlestim eylul ocak arasi tr de calistim.2019 icin tax return doldursam bu paradan yararlanabilirmiyim veya herhangi bir sey yapmam gerekir mi ?

2019 icin doldurursaniz yararlanabilirsiniz diye dusunuyorum. Aksi halde, hicbirsey alamazsiniz. Bir an once doldurun. Sansinizi deneyin bence.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Users

4.3k
Topics

420.0k

| | | |