Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @rigsmaer, içinde söyledi: ABD’ye Avrupa’dan Ucuslari Durdurulmasi

@Ryback gerek kalmadı, lufthansa uçuşun almanya tampa kısmını iptal etmiş bile. 😞

Benim de biletimin Munich-NY ayağı Lufthansa, henüz iptal maili almadım. Herhalde bu uçuşu da iptal ederler. Doğrudan uçmak bana da ekstra masraflı ama en doğru yol gibi görünüyor açıkçası.

• @crazycells, içinde söyledi: ABD’ye Avrupa’dan Ucuslari Durdurulmasi

ece seyahatleri duzenliyor

Anladım Teşekkürler ♥

• Merhaba,
    1-pandemiden dolayi Istanbuldan avrupa ulkeleri uzerinden Newyork'a ucus yapiliyor mu?
    2- aranizda Air France, Lufthansa, Aeroflot, KLM, Delta havayollarini kullanarak Amerikaya aktarmali ucus yapan oldu mu?
    3- aktarmali ucuslar icin ve amerikaya girislerde COVID-19 isteniliyor mu?

• @kakuli, içinde söyledi: ABD’ye Avrupa’dan Ucuslari Durdurulmasi

Merhaba,
    1-pandemiden dolayi Istanbuldan avrupa ulkeleri uzerinden Newyork'a ucus yapiliyor mu?
    2- aranizda Air France, Lufthansa, Aeroflot, KLM, Delta havayollarini kullanarak Amerikaya aktarmali ucus yapan oldu mu?
    3- aktarmali ucuslar icin ve amerikaya girislerde COVID-19 isteniliyor mu?

Acikcasi ben kendime guvenemedigim icin direkt ucus aldim

• @kakuli Anne ve babamın frankurt aktarmalı lufthansa uçağı var ama iata ya göre b1-b2 ile giriş yapamıyorlar. @crazycells acaba eşim doğum yapacağı ve bakmaya insan gerektiği için özel izin alabilir miyiz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sChAdOw, içinde söyledi: ABD’ye Avrupa’dan Ucuslari Durdurulmasi

@kakuli Anne ve babamın frankurt aktarmalı lufthansa uçağı var ama iata ya göre b1-b2 ile giriş yapamıyorlar. @crazycells acaba eşim doğum yapacağı ve bakmaya insan gerektiği için özel izin alabilir miyiz?

Sanmiyorum maalesef ama denemekten zarar gelmez; izin icin CBP'ye ulasmaniz gerekecek... Ucak biletini degistiremiyorlar mi? Bu yasak uzun bir suredir var...

• @crazycells uçak biletinin tarihini değiştiriyorlar ama bana eylülün başında lazım. Hem lufthansa ile hem cbp ile konuşacağım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sChAdOw, içinde söyledi: ABD’ye Avrupa’dan Ucuslari Durdurulmasi

@crazycells uçak biletinin tarihini değiştiriyorlar ama bana eylülün başında lazım. Hem lufthansa ile hem cbp ile konuşacağım

CBP'yi ikna etmek yeterli.

Ucaga alinmama nedeni, CBP'den geri donecek olmasi. Cunku ABD'ye alinmayan her kisi icin CBP havayolu sirketlerine ceza kesiyor... O nedenle Lufthansa CBP'nin kabul etmeyecegi kisileri ucaga bindirmeyi bile istemez. Ama CBP'den bir mektubunuz olursa izin aldiginiza dair, o durumda kabul edeceklerdir diye dusunuyorum, cunku kabul edilmeme riski ortadan kalkmis oluyor...

• @crazycells teşekkürler deneyeceğim

• @sChAdOw @crazycells greencard’i olanlar icin de Frankfurt, Paris veya Amsterdam uzerinden yapilan aktarmali ucuslar da da pandemiden dolayi seyahat izni gerekir mi? CBP’den izin almak gerekir mi? Pandemiden once Amsterdam Amerikaya giris yapmistim, bir sorun yasamamistim. Kullanan arkadaslarimdan bildigim kadariyla Frankfurt’da greencard’lilar icin (pandemisiz donemlerde )sorun cikarmiyor. AirFrance havayolu ile Paris aktarmasinda greencard’i olanlara (pandemisiz donemlerde) amerikaya giris yapan oldu mu?

• Merhaba, Avrupa üzerinden yapilan aktarmali ucuslar ile ilgili net bilgi almak icin suan Istanbul havalimanindayim. Kurallar pandemiden dolayi degisebilir dediler , Bugunun kurallarina gore;

1. Greencard sahibi olanlar ve Amerika vatandasligi olanlar Avrupa uzerinden Amerikaya gitmesinde transit gecis ile suan icin bir problem yokmus. Turist vizesi olanlar avrupa uzerinden gidemiyor.
      2- PCR testini havalimaninda 220TL karsiliginda ucustan once yapiliyor. Sonuc 5 saat sonra cikiyormus.
      3- IATA sayfasindan guncellemeleri takip edebilirsiniz dediler.
      Turkiye’den giderken belki aramizdan birilerinin isine yarar.

• @kakuli iata'dan takip edebilirsiniz. Greencardlılar pandemi'den dolayı yasaklı değiller. Hatta birçok vize çeşidi yasaklı değil. Bu tamamen siyasi bir yasak çünkü avrupalılar şuan amerikalıları ülkelerine almıyor, amerika'da aynısını avrupadan gelecek veya transit yapacak turistler için uyguluyor. Bugün cbp'ye gidip konuşmayı deneyeceğim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kakuli, içinde söyledi: ABD’ye Avrupa’dan Ucuslari Durdurulmasi

@sChAdOw @crazycells greencard’i olanlar icin de Frankfurt, Paris veya Amsterdam uzerinden yapilan aktarmali ucuslar da da pandemiden dolayi seyahat izni gerekir mi? CBP’den izin almak gerekir mi? Pandemiden once Amsterdam Amerikaya giris yapmistim, bir sorun yasamamistim. Kullanan arkadaslarimdan bildigim kadariyla Frankfurt’da greencard’lilar icin (pandemisiz donemlerde )sorun cikarmiyor. AirFrance havayolu ile Paris aktarmasinda greencard’i olanlara (pandemisiz donemlerde) amerikaya giris yapan oldu mu?

Green Card'lilar icin izne gerek yok, zaten aktarma yapmalari mumkun...

• @kakuli, içinde söyledi: ABD’ye Avrupa’dan Ucuslari Durdurulmasi

Merhaba, Avrupa üzerinden yapilan aktarmali ucuslar ile ilgili net bilgi almak icin suan Istanbul havalimanindayim. Kurallar pandemiden dolayi degisebilir dediler , Bugunun kurallarina gore;

1. Greencard sahibi olanlar ve Amerika vatandasligi olanlar Avrupa uzerinden Amerikaya gitmesinde transit gecis ile suan icin bir problem yokmus. Turist vizesi olanlar avrupa uzerinden gidemiyor.
      2- PCR testini havalimaninda 220TL karsiliginda ucustan once yapiliyor. Sonuc 5 saat sonra cikiyormus.

PCR testini yaptirmak zorunlu mu ? Amsterdam Aktarmali ABD'ye gececegim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crywolf34, içinde söyledi: ABD’ye Avrupa’dan Ucuslari Durdurulmasi

@kakuli, içinde söyledi: ABD’ye Avrupa’dan Ucuslari Durdurulmasi

Merhaba, Avrupa üzerinden yapilan aktarmali ucuslar ile ilgili net bilgi almak icin suan Istanbul havalimanindayim. Kurallar pandemiden dolayi degisebilir dediler , Bugunun kurallarina gore;

PCR testini yaptirmak zorunlu mu ? Amsterdam Aktarmali ABD'ye gececegim.

ABD icin zorunlu degil.

• @crywolf34 Amsterdam icin zorunlu degil. Pandemiden dolayi kurallar heran degisebilir dediler. O yuzden siz yine de kendiniz emin olmak icin ucusunuzdan 7-8 saat oncesinde 02128919191 numaradan teyit edin derim.

• @kakuli @crazycells tesekkurler

• ⭐⭐

Arkadaslar suanda tourist vizesi ile Amerika'ya giriste sorun varmi acaba ? Cok cesitli haberlere denk geliyoru da

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@HockeyUmpire2, içinde söyledi: ABD’ye Avrupa’dan Ucuslari Durdurulmasi

Arkadaslar suanda tourist vizesi ile Amerika'ya giriste sorun varmi acaba ? Cok cesitli haberlere denk geliyoru da

Eger yasakli ulkelerden girerseniz sorun yasarsiniz turist vizesiyle, eger direkt giderseniz sorun cikmamasi lazim... Ilgili ileti icin asagiyi inceleyebilirsiniz:

@crazycells, içinde söyledi: Covid-19 sebebiyle ilk girişini yapamayan kaç kişiyiz

Sanirim daha once derli toplu sekilde aktarmamistik foruma... Konsolos bulunmasi sorunlu olan ulkeleri listelemis, burada da bulunsun...

Eger gocmen olmayan vizelerle (turist, ogrenci, calisma) ile ABD'ye girecekseniz; ayrica asagidaki ulkelerde bulunduysaniz veya bu ulkelerden transit gececekseniz ABD'ye giriste problem yasayabilirsiniz.

Vize başvuru sahipleri için yeni korona virüs hakkında acil bilgilendirme:

Aşağıda belirtilen ülkelerin herhangi birinde, ABD’ye seyahatlerinden 14 gün öncesine kadar fiziksel olarak bulunmuş olan yabancı ülke vatandaşlarının ABD’ye girişleri; Başkanlık Kararnameleri 9984, 9992, 9993, 9996 ve 24 Mayıs 2020’de çıkarılmış müteakip kararname ile geçici olarak durdurulmuştur.

• Brezilya
    • Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı (Avrupa dışında bulunan bölgeleri hariç)
    • İrlanda Cumhuriyeti
    • Schengen bölgesini kapsayan 26 ülke (Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan) (tam liste ve kararname icin)
    • İran İslam Cumhuriyeti
    • Çin Halk Cumhuriyeti (Hong Kong ve Makao Özel Yönetim Bölgeleri hariç)

• Lufthansa'da uçuşları 1 seneye kadar erteleme imkanı var. Thy'den aileme bilet aldım krizi büyütmemek adına. Lufthansa biletlerini seneye kullanacağız. Yarı fiyatına olan biletin parasını 1 sene önceden vermiş olacağız😊

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

39.8k
Kullanıcı

5.7k
Konu

418.1k

| | | |